IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение
    Да вдигнем малко темата , че от троловете в ''Политика'' , човек не може да поспори за нещо наистина струващо си ....
    Това за сега е виждането ми за пътя на Златан , в близките дни !
    Видно е , че ново дъно НЕ очаквам , но ако все пак ме изненада пазара , ще бъде с '' няколко пробити доларчета '' по надолу - не повече !!!!

    Най - общо - очаквам ръст - до към 1285 / 1300 , без да уточнявам с подробности , вида на структурата на движението , до там
    Нагледно - очаквам движение по синията или червената пунктирана линия ....................
    До тук добре ...........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      Къде виждаш дъното? под 1,000 долара ? през 2019-та или ?
      Сегашното е на 1045 .......... , така че - Да - под 1000
      За време ..... е трудно .... дори невъзможно да се гадае ............
      Нито един вид анализ не включва фактора '' време '' ............... може би , само , модификацията на вълновия анализ по Нийли ............. Но е бошлаф..
      Пример : Чакаме корекция в някоя двойка , от 0.90 - да кажем до 0.70 .................
      Тя може да се осъществи и като бърз зигзаг , за месец , но може да бъде и дълъг протяжен триъгълник движещ се хоризонтално и да отнеме 8-9 месеца .................
      Тоест ..... знaeм за движението , като такова че ще се случи , но не и вида и времето за което ще стане ..................
      Нещо подобно е спора ми с ехххх- а ..............
      Знаех , че е нужен този спад , но ме изненада по времетраене ............... С точно горния пример - можеше и да е зиг - заг ( бързо - още когато започнахме спора ) . оказа се бавен и муден триъгълник

      Казах , че основните варианти съм ги свел до 3 .............
      Най - общо казано - за хора който не търгуват ежедневно или ежеседмично - според мен , преди да има нови върхове над 1920 - ще има ново дъно под 1000 .............
      За другите .............. вървим ден за ден ....седмица за седмица .....в опитите да разчетем Пазаря !!!
      Last edited by Kondora; 14.09.2018, 16:00.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

        Явно , все не можем да се разберем тук у форума ..................
        Значи , ако си забелязал , дадената графика е на Н1 фрейм ..............
        Показал съм очаквано от мен движение в рамките на близките месец / два ? ..............
        Дилемата , в момента е 1285 / 1300 от тук или 1285/1300 с ново микро дънце ( 85/15 % )

        Това имам предвид , като казвам , че '' не очаквам ново дъно '' - тоест сега .
        Иначе на Седмична и Месечна Ново Дъно ЩЕ има .............. но то е напред във времето .....
        НО ЩЕ ИМА ......... и точно при него бъговете ще бъдат яко стресирани и повечето ''окапали ''
        И Тогава ще тръгне ................... ТHE RALLY


        Аз показвам какво ще търгувам в близките дни и седмици ....................

        пп . Хубавото е че с този спад , се поизчистиха варианти и реално в момента има 3 основни (на голема графика ) , всеки със свойте нива на потвърждение и е по лесничко за търговия ..............
        Къде виждаш дъното? под 1,000 долара ? през 2019-та или ?
        Last edited by RUBLA; 14.09.2018, 17:55.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Бе не е баш тъй.
          На годишна база тенекето е 9% надолу и в евро макар последното да е само 2.5% по слабо от зеления.
          И при йената същата работа, макар да не се променила спрямо $.

          Баце, то верно че почнаха умните да се удължават, ама доста все още голди и силвърбъгчета има по клонаците.
          Тия твоите пунктири ми се струват малко плитички та да се изтръскат достатъчно по шубраците.
          ...
          Явно , все не можем да се разберем тук у форума ..................И '' модерните '' , като тръкнат некой пост с по - пиперлива дума , а иначе с ценно съдържани , върви се разбирай .....................
          Значи , ако си забелязал , дадената графика е на Н1 фрейм ..............
          Показал съм очаквано от мен движение в рамките на близките месец / два ? ..............
          Дилемата , в момента е 1285 / 1300 от тук или 1285/1300 с ново микро дънце ( 85/15 % )

          Това имам предвид , като казвам , че '' не очаквам ново дъно '' - тоест сега .
          Иначе на Седмична и Месечна Ново Дъно ЩЕ има .............. но то е напред във времето .....
          НО ЩЕ ИМА ......... и точно при него бъговете ще бъдат яко стресирани и повечето ''окапали ''
          И Тогава ще тръгне ................... ТHE RALLY

          Аз показвам какво ще търгувам в близките дни и седмици ....................

          пп . Хубавото е че с този спад , се поизчистиха варианти и реално в момента има 3 основни (на голема графика ) , всеки със свойте нива на потвърждение и е по лесничко за търговия ..............
          Last edited by Kondora; 14.09.2018, 19:38.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            5% е малко с тия печатници и балони при акциите си мисля, че 10% е минимума
            Даже повече според мен. Земеделска земя също е добър хедж и освен това носи рента.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
              Моята стратегия включва златото във форма на златни монети за около 5% от целия ми капитал. Това ми е една от застраховките при голям срив. Не е ясно, дали ще проработи, затова имам и други. И среброто може да е евентуално такава застраховка, не се знае и при него какво ще стане - може да хвръкне и 35 пъти. Дали ще падне на 900$ златото или не, това не ме вълнува, то не е купувано за спекула или печалба, то си седи и това е. Мога да си го позволя и да не въртя парите, вложени в него.
              5% е малко с тия печатници и балони при акциите си мисля, че 10% е минимума
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Моята стратегия включва златото във форма на златни монети за около 5% от целия ми капитал. Това ми е една от застраховките при голям срив. Не е ясно, дали ще проработи, затова имам и други. И среброто може да е евентуално такава застраховка, не се знае и при него какво ще стане - може да хвръкне и 35 пъти. Дали ще падне на 900$ златото или не, това не ме вълнува, то не е купувано за спекула или печалба, то си седи и това е. Мога да си го позволя и да не въртя парите, вложени в него.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                  Да пада или да се дига все е 2000 пв унцията.
                  Стабилен лев /евро/
                  Бе не е баш тъй.
                  На годишна база тенекето е 9% надолу и в евро макар последното да е само 2.5% по слабо от зеления.
                  И при йената същата работа, макар да не се променила спрямо $.

                  Баце, то верно че почнаха умните да се удължават, ама доста все още голди и силвърбъгчета има по клонаците.
                  Тия твоите пунктири ми се струват малко плитички та да се изтръскат достатъчно по шубраците....

                  Коментар


                  • Не е хартиено ,ако искаш купи си от Тавекс колкото душа желае.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                      Да пада или да се дига все е 2000 пв унцията.
                      Стабилен лев /евро/
                      Това съм го обяснявал много пъти ............
                      Особенно на един панелообитател , който абцолютно , никакъв 'абер си нямаше ............ ама се смееше като чуе '' хартиено '' !!!
                      Не , че има нещо предвид .............. просто му звучи ...... като за '' подигравка '' ........ завалията

                      Нема как да спечелят , купуващите го '' налично '' със лефчета ....................
                      Може би , в некое друго десетилетие ..................

                      Печалба , можеш да направиш , ако го търгуваш на графика - '' хартиено '' в $$$$ ...............

                      Last edited by Kondora; 16.09.2018, 07:48.

                      Коментар


                      • Да пада или да се дига все е 2000 пв унцията.
                        Стабилен лев /евро/

                        Коментар


                        • Да вдигнем малко темата , че от троловете в ''Политика'' , човек не може да поспори за нещо наистина струващо си ....
                          Това за сега е виждането ми за пътя на Златан , в близките дни !
                          Видно е , че ново дъно НЕ очаквам , но ако все пак ме изненада пазара , ще бъде с '' няколко пробити доларчета '' по надолу - не повече !!!!

                          Най - общо - очаквам ръст - до към 1285 / 1300 , без да уточнявам с подробности , вида на структурата на движението , до там
                          Нагледно - очаквам движение по синията или червената пунктирана линия ....................

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


                            За пръв път от десетилетия умните пари са нетно дълги на среброто. Явно помирисват дъно.
                            Tи да видиш, то и при жълтото станало така, за 1 път от 2001г според сот рапорта от 4 септември смарт пипъл са станали нетно дълги на него.
                            А късите им позиции са на същите ниски нива както края на 2008 и 2015 при цени от 700 и малко над 1000$ съответно.

                            От друга страна дъното не изглежда съвсем завършено още...а и дигърите продължават да отнасят бой.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              Начев, отде ги извади тия източници тип ежк

                              Както и да е, слуха е верен, макар и половинчато.
                              Според мен е не 10, а поне 25г рекордно евтино среброто спрямо златото. Тоест имаш доста дълъг бул маркет на жълтото тенеке спрямо братовчеда де се не знае кога и при какво рейшо ще свърши. Не е изключено и 90-100 да видим по насетне.

                              Има и още един обаче немаловажен индикатор който почва да дава очевадни сигнали последните седмици.
                              За пръв път от десетилетия умните пари са нетно дълги на среброто. Явно помирисват дъно.
                              Разбира се нищо не пречи да станат още по дълги и среброто да иде и до 12$ да речем (зависи и от поривите на зеления), но оттук насетне шортенето му си мяза на доста рисково занимание, по скоро си изглежда зряло време за отваряне на дълги позиции.
                              Като ти видях поста по-долу и реших да се включа, въпреки че нямах никакво намерение.
                              Информацията беше доста тематична /според казаното от теб/, но сега чак отбелязах, че не съм те цитирал.
                              Бързане, бързане!
                              Не че знам точно защо и в каква посока!

                              Не схващам изказването ти за Агенция ЕЖК и profit.bg, но с годините станах адски нелюбопитен и давам всекиму право на индивидуални размисли, страсти и оценки.

                              Като някакъв отделен факт двойката сребро и злато са ми по-скоро безинтересни. Да знаеш, основният ми мотив да наблядавам разни такива особености, екстремуми и подобни е, че искам да опитам да сложа някакъв щрих в по-голямата картина.
                              Евентуално обвързано с тайминг на по-глобални пороцеси?!

                              Дявалски трудно е!

                              Поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                                Среброто най-евтино спрямо златото от 2008 г. насам

                                Май отдавна не е споделяно за исторически сложилото се и "вярно" съотношение на цените на среброто и златото.
                                Това не значи, че съм следил темата, де!
                                Начев, отде ги извади тия източници тип ежк

                                Както и да е, слуха е верен, макар и половинчато.
                                Според мен е не 10, а поне 25г рекордно евтино среброто спрямо златото. Тоест имаш доста дълъг бул маркет на жълтото тенеке спрямо братовчеда де се не знае кога и при какво рейшо ще свърши. Не е изключено и 90-100 да видим по насетне.

                                Има и още един обаче немаловажен индикатор който почва да дава очевадни сигнали последните седмици.
                                За пръв път от десетилетия умните пари са нетно дълги на среброто. Явно помирисват дъно.
                                Разбира се нищо не пречи да станат още по дълги и среброто да иде и до 12$ да речем (зависи и от поривите на зеления), но оттук насетне шортенето му си мяза на доста рисково занимание, по скоро си изглежда зряло време за отваряне на дълги позиции.

                                In 2011, Larry Williams Published a book titled: Trade Stocks and Commodities with the Insiders: Secrets of the COT Report. In the book Larry states: "Consider that for 22 years, the commercials (smart money) have NEVER been long SILVER, NEVER, NOT EVEN FOR ONE WEEK. IF YOU EVER see the COMMERCIALS go NET LONG SILVER, LOOK FOR A MAJOR BULL MARKET.

                                Коментар

                                Working...
                                X