IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Златото на дневна рисува флаг с цел 1600 долара

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
      https://blitz.bg/svyat/reshenie-rusi...ews682468.html

      Май ще трябва да заменя зеленото за жълто
      търговията между Русия и Китай е има нема 150млрд.$ тва нема да навреди особено на империята, дори транзакциите в световен мащаб са се увеличили в долари (за съжаление) Търговията между ЕС и Русия е въпреки санкциите 400млрд.$ и това се осъществява не в евро и рубли, а в долари и аз не искам да е така, но тва е положението. Най-големия стокообмен е между Сашево и Чайниците и 600млрд.$ и пак в долари не е в юани. За да стане нещо по-сериозно трябва Китай, Индия, Бразилия, ЕС, Япония и Ю.Корея да търгуват в собствени валути. Русията пак за съжаление (и мое) не е икономически тигър, тя е военен и геополитически титан - толкоз. Тамошния олигархат си държат парите в долари отново за огромно съжаление .... Ше стане некой слънчев ден и без долари ама в Сашево отдавна го знаят това, те все пак не са идиоти и са взели мерки по въпроса да не станат като Филиповци ....

      Коментар


      • В ЕМ валути е ясно че си е на върхове за цялата история, ама гледам и в някои основни е така.
        В австралийски $ си е цели 12% над върха от преди 8г , при шведската крона - същата работа. В канадски$ тъкмо го тества предния връх, в паунди е само на 4-5% отдолу, в йени и толкова няма. В евро само къде още 10ина % са нужни.

        Коментар


        • Тоя скок в евро реален ли е..или при мен нещо се е бъгнало?

          Коментар


          • Много бързо възстанови. Изненадан съм.

            Коментар


            • Вчера писах точно по този въпрос. Още едно потвърждение на думите ми.

              Коментар


              • https://blitz.bg/svyat/reshenie-rusi...ews682468.html

                Май ще трябва да заменя зеленото за жълто

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  Не съм на това мнение.САЩ и англо-саксонския елит държат много козове.Цялата световна платежна система е все още в ръцете им .Опитите на Китай и Русия да изградят нещо смислено в тази насока са още в зародиш.На САЩ им трябват няколко десетилетия да протакат докато стигнат до технологии позволяващи им да добиват ресурси от близкия космос.Оттам насетне долара ще е непоклатим-негов гарант ще бъдат ресурсите на близкия космос.Там ще е надпреварата и аз мисля че САЩ са на крачка пред конкурентите им.
                  Никакви козове не държат.Следващата криза ще видиш какви козове държат.Ше се избият помежду си.Запомни тия са обречени.Съвсем скоро Господ ше ги направи бежанци не емигранти бежанци.Ще платят за всичко което направиха на народите на света.

                  Коментар


                  • За Руснаците не е проблем разплащане в евро. Важното да не е долари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      .На САЩ им трябват няколко десетилетия да протакат докато стигнат до технологии позволяващи им да добиват ресурси от близкия космос.Оттам насетне долара ще е непоклатим-негов гарант ще бъдат ресурсите на близкия космос..
                      Те не могат да припарят и на Луната

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        И какъв процент от световната търговия е това??
                        Ще стане интересно когато руснаците поискат на Европа да им плаща суровините в рубли.

                        Коментар


                        • Мисля, че около 18% достигна. Което е в пъти повече в сравнение с предходните.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petergenov Разгледай мнение
                            Гледам последните сделки между Русия и Турция е съответно в рубли и турски лири. Де доларизацията започна, Търговията с Китай също мина в местни валути. А за ресурсите от космоса ще трябват поне две десетилетия и пак не е сигурно.
                            И какъв процент от световната търговия е това??

                            Коментар


                            • Гледам последните сделки между Русия и Турция е съответно в рубли и турски лири. Де доларизацията започна, Търговията с Китай също мина в местни валути. А за ресурсите от космоса ще трябват поне две десетилетия и пак не е сигурно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Както и колкото да се борят мачът свърши.Опиянени от мнимото си могъщество и повярвали се отиват в небитието...Освен това вече никой не ги взема насериозно.
                                Не съм на това мнение.САЩ и англо-саксонския елит държат много козове.Цялата световна платежна система е все още в ръцете им .Опитите на Китай и Русия да изградят нещо смислено в тази насока са още в зародиш.На САЩ им трябват няколко десетилетия да протакат докато стигнат до технологии позволяващи им да добиват ресурси от близкия космос.Оттам насетне долара ще е непоклатим-негов гарант ще бъдат ресурсите на близкия космос.Там ще е надпреварата и аз мисля че САЩ са на крачка пред конкурентите им.

                                Коментар

                                Working...
                                X