IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    Освен ако не е застраховано и физическо. И се пази в трезор в Лондон. Кое прави трезора в БГ по сигурен от тъмницата в Лондон. Инвестирал съм в 8PSG.
    Ок, тук съм съгласен. Сега виж таксите, които ще ти искат за да го изтеглиш физически и да ти го доставят до БГ и ще разбереш защо е по- изгодно да го купиш физически още в началото, ако целта ти е притежание, а не спекула. В какви разфасовки ще го получиш за различни суми? Ликвидни ли ще са те? Прочети faq където и да го търгуваш и да говорим.
    Last edited by Krum Atanasov; 08.10.2019, 23:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      Според мен темата не трябва да става място за личностни нападки и политика (геополитика също), а да се концентрираме върху златото.

      Круме - как е пазарът в момента. Предполагам не е лесно, защото златото качи рязко в последните месеци и това малко или много стресира хората решили да вложат пари във физическо...ами ако падне 10% или 20%... чакай да видим до нова година и тн и тн...

      поздрави
      В последните години, движенията бяха малки, златото сравнително стабилно и само хора инвестиращи традиционно в злато и разбиращи от циклите на пазара инвестираха в него, очаквайки смутни времена при по- ниска цена, но по- дълго изчакване на повишенията. Летните покачвания буквално вкараха нови хора от всякакво естество в пазара. Обръщането на кривата на доходността при облигациите, отрицателните лихви на европейските и японските облигации, както и действията на FED и други централни банки, бутащи лихвите надолу накараха хора типично инвестиращи в акции да се обърнат към злато под една или друга форма. Политическите вълнения допълнително объркват всички. Включително и хора, които имат по- съвременни разбирания и далеч не са типични инвеститори в злато. Учуден съм, че има девелъпъри, които купуват инвестиционно злато. Хора, които традиционно са много по- склонни да инвестират в крипто, p2p, start ups или каквато и да е друга електронна форма на инвестиции и не разбират напълно концепцията за всичко, което е извън the iot. Реално това повишение върна акцента към златото и няма много притеснения от гледна точка на инвестиция в него. Вчера пуснах анкета във Фейсбук страницата на компанията, дали златото е подценено или е скъпо. Към момента 76 % от хората смятат, че е подценено и само 24 %, че е скъпо. Така че, трендът при инвеститорите в България е да купуват инвестиционно злато. Но далеч не говорим за паника. Това е едва първа оценка от години насам. Златото функционира много просто. Както го нарекоха Forbes миналата година- no brainer investment. Реално, то не си покачва цената, а фиатните валути се обезценяват спрямо него. Друга причина за покачването е загубата на доверие в status quo. А, аз лично не се сещам за друга ситуация в краткия си 38 годишен живот, в която липсата на доверие в правителствата в Западния Свят да е била по- висока ( изключвам България ). Хората го усещат, макар и да нямат финансови или геополитически познания. След като война почти се обявява в Туитър, американски избори се манипулиуат във Фейсбук от руска пропаганда и FED подлежи на директен натиск в същите социални платформи, то всеки става част от това притеснение кога точно ще удари кризата и колко силна ще е тя. Нека не забравяме и че миналата криза бе чисто финансова, без никакъв политически оттенък. Единственото свързано с политика беше липсата на регулации типични за всяко републиканско правителство, като това на Буш. Деглобализацията в момента изтощава пазарите и страховете на хората с всякакви разбирания и познания се изострят. Всички виждат и първите сигнали. GE и Томас Кук много приличат на Biotech на Марта Стюарт, Enron, Adelphia и Madoff. Макар и вторични, тези сигнали предвещават глобална криза. Така че, от моя гледна точка пазарът се разширява. Но, да има и хора, които смятат, че е високо. Обикновено същите, които в последните години казваха, че няма смисъл. Златото е много неудобно за играчите на пазара. Трудно манипулируемо, дългосрочно задържа пари и стойност. Отразява реалното състояние на икономиката и дългосрочно винаги е нагоре. Норамлно е да търпи критики почти постоянно. И като дойде криза всички тези гласове утихват, понеже само то си качва цената. Така работи системата. Ето едно интервю на Николай Делчев как да се подготвяме за кризата: https://www.facebook.com/ForumFinans...8915254561043/
      Last edited by Krum Atanasov; 08.10.2019, 21:31.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
        Освен ако не е застраховано и физическо. И се пази в трезор в Лондон. Кое прави трезора в БГ по сигурен от тъмницата в Лондон. Инвестирал съм в 8PSG.
        никога не казвай никога.. ако си го купил за застраховка от финансов колапс при един такъв може да си сигурен, че ще пиеш една газирана вода, а ако ти трябва за спекула и трейдинг - тогава всеки форекс посредник ще ти е 10 пъти по-удобен да си джиткаш на маржин.

        поздрави
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

          Нямам против ETF. Имай предвид, че едното злато е твое, а другото не е. При ETF, няма на чия врата да почукаш за да си поискаш златото. Имаш и мениджмънт риск. Всеки един борсов посредник е гарантиран с фондове от държавата на стойност максимум 90 % от 40 000 лв. Всичко над тази сума се губи при фалит на посредника. И преди някой да каже как такъв фалит не се очаква, мога да кажа само, че то и на Лимън Брадърс не се очакваше, и на Томас Кук и на Астрал Холидейз.. но, ето...никой не е застрахован от фалит. Така че, който иска да спекулира с цената на златото- електронни инструменти. Който иска да инвестира и да съхранява стойност дългосрочно- физическо. Даже аз сам пращам хора към Елана и към Бенчмарк, ако физическото не е подходящо за тях, като концепция.
          Освен ако не е застраховано и физическо. И се пази в трезор в Лондон. Кое прави трезора в БГ по сигурен от тъмницата в Лондон. Инвестирал съм в 8PSG.

          Коментар


          • Според мен темата не трябва да става място за личностни нападки и политика (геополитика също), а да се концентрираме върху златото.

            Круме - как е пазарът в момента. Предполагам не е лесно, защото златото качи рязко в последните месеци и това малко или много стресира хората решили да вложат пари във физическо...ами ако падне 10% или 20%... чакай да видим до нова година и тн и тн...

            поздрави
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

              Маржът е леко по-добър от Тавекс. Гледах го. Но пак е много широк. По-добре златен ЕТФ.
              Нямам против ETF. Имай предвид, че едното злато е твое, а другото не е. При ETF, няма на чия врата да почукаш за да си поискаш златото. Имаш и мениджмънт риск. Всеки един борсов посредник е гарантиран с фондове от държавата на стойност максимум 90 % от 40 000 лв. Всичко над тази сума се губи при фалит на посредника. И преди някой да каже как такъв фалит не се очаква, мога да кажа само, че то и на Лимън Брадърс не се очакваше, и на Томас Кук и на Астрал Холидейз.. но, ето...никой не е застрахован от фалит. Така че, който иска да спекулира с цената на златото- електронни инструменти. Който иска да инвестира и да съхранява стойност дългосрочно- физическо. Даже аз сам пращам хора към Елана и към Бенчмарк, ако физическото не е подходящо за тях, като концепция.
              Last edited by Krum Atanasov; 08.10.2019, 19:43.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hahoto Разгледай мнение

                За обратно купуване на златото спрямо борсовата цена, какви са ви процентите!?
                Маржът е леко по-добър от Тавекс. Гледах го. Но пак е много широк. По-добре златен ЕТФ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hahoto Разгледай мнение

                  За обратно купуване на златото спрямо борсовата цена, какви са ви процентите!?
                  Гледайте ги в сайта вътре в продуктите. Подлежат и на предоговаряне, както и тези по продажбата в зависимост от количествата, локалното търсене и пр. 2%, 1.2% , 1.5% под борса за същите продукти. Тези се променят по- често от продажните.

                  Коментар


                  • Абе сложете си 10%-20% жълто в портфейла и не го мислете 10-20 години. Изпитана тактика. Работи.

                    Някъде бях чел, че преди 2000 години в Рим е можело с едиколкоси злато да си купуиш няква мега яка тога. Сега със същото злато може да си купиш мега як костюм. С хляба същото. Най-вероятно е urban legend, но звучи горе долу вярно.
                    Last edited by hamorphis; 08.10.2019, 19:30.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                      В igold продаваме на 4.7 % над борса 100 гр. Франкови монети на 7 %. Малките дукати 3.49 на 11.5 %. Давам точни проценти. Местният пазар определя процентите. Колкото по- голям е един пазар, толкова по- тесни са маржовете. Чист пазарен механизъм.
                      За обратно купуване на златото спрямо борсовата цена, какви са ви процентите!?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bers-erk

                        Отговарям кратко само на болднатото.
                        Другото го пропускам като ненужна плява и нямащо нищо общо с движението на цената на златото дългосрочно.
                        За движения от 20/30 $ за деня или седмица може но това обезмисля дългосрочния ти подход към актива Злато .
                        Ето ми и отговора :

                        В близките 5 години , няма да видиш нов връх в цената на златото . Имам предвид над 1920 $
                        Доста по голяма е вероятноста , да направи ново дъно.
                        Без значение , от къде ще започне срива - от 1590 $ или от 1700 $
                        Не съм учуден. Типична позиция на трейдър. Същите приказки бяха 2004-5. После се мятаха от небостъргачите в Манхатън. Тук още нямаше много трейдъри. Да, знам какво казват фундаменталния и техническия анализ. Позволи ми да съм несъгласен. Странното е, че ставате все по- агресивни напоследък. Предвижданията Ви системно не са верни. Губите клиенти и добре знаете какво следва. Аз изкарах лиценз за работа с инвестиционно злато март месец, което е проверимо в Министерство на Икономиката, базирайки се на доводите, които давам. И така, 18-19 % нагоре от тогава. Бтв, и тогава трейдърите говореха същото. За Вас просто не е изгодно парите да седят в злато. По- добре е да са при Вас и да ги въртите.

                        Коментар


                        • Да изкарат каубоите 3000 т ,че и ние да се назобим на 200 долара.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bers-erk

                            Отговарям кратко само на болднатото.
                            Другото го пропускам като ненужна плява и нямащо нищо общо с движението на цената на златото дългосрочно.
                            За движения от 20/30 $ за деня или седмица може но това обезмисля дългосрочния ти подход към актива Злато .
                            Ето ми и отговора :

                            В близките 5 години , няма да видиш нов връх в цената на златото . Имам предвид над 1920 $
                            Доста по голяма е вероятноста , да направи ново дъно.
                            Без значение , от къде ще започне срива - от 1590 $ или от 1700 $
                            С хартишки ли ще го свалят или форт Нокс ще пусне фолфрама
                            Last edited by Grosss; 08.10.2019, 19:02.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Благодаря за отговора.Моето в началото бяха предположения не твърдения.Според мен между демокрацията и авторитаризма няма кой знае каква разлика.Изборите са безсмислени поради една единствена причина.Привидно на масата има много бюлетини но реално всичките са едно и също нещо.Аз съм приключил с изборите още през 1998г....Според мен всичко зависи от хората.Може да се окаже че в даден исторически период авторитаризма е по доброто решение а в друг демокрацията.Задай си въпроса защо целия ни народ обича Цар Борис Трети а същия този народ кръсти синът му Симо Горския или Симо ментарджията.Живеем в свят в който хората са различни както и условията за развитието им са различни.За едни е добре да са богати за други да са бедни за трети да са добри професионалисти отлични певци спортисти хидожници..Други пък трупат опит с мързела пиянството курварството комара наркотиците...Формата на управление не може да оправи света.Всеки човек има властта да оправя само себе си никой друг.Никой.Западния свят го раздава демокрация защото 500 г смучеше от целият свят държеше роби грабеше и убиваше.Но вече не може.Русия и Китай не дават.А скоро може би и Индия ще мине в техния лагер.Близкият изток че и Турция вече не цепят басма на Запада..Тала че предстоят интересни времена.А климатичните изненади едва ли можем да предвидим до какво ще доведат.Факт е че злото по света тръгва от САЩ било като войни било като финансов грабеж.
                              Четейки поста ти, преминах през няколко етапа- първо реших, че си анархист. След това реших, че си напълно аполитичен. Последва объркване и реших, че следваш някой от многото типове философия на цикличността. В последствие, надделя мнението, че си народопсихолог. След това имаше нотка на либерализъм, макар и да не ми се вярваше. След това рязко тонът ти извива към либертариански разбирания. Накрая се виждат про руски и анти западни с елемент на нихилизъм. Никът ти говори за домашно отгледан национализъм от западен тертип.

                              Мисля, че както и да ти отговоря ще се вкарам в неподозирани за самия мен дебри.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hahoto Разгледай мнение

                                Една врачка ми каза, че Златото, в момента става краткосрочно само на форекса да се купува и то много внимателно. Корекция до 1350-1380 е съвсем реална. Много народ хванаха рогата на бика и ще ги изтръскат от него. Няма как спекулантите да не се възползват от дългите бичи златни крави и да не ги поиздоят. Около тази цена 1350-1380 бих се върнал и на пазара на физическото злато. Няма проблем да направи и фалшив пробив на върха 1560, за да поувлече още дребни риби, но после ще има приземяване, приземяване, приземяване. Е след корекцията вече може, да се скача на бика отново. Най-хубавото на прогнозите е, че времето показва кой крив, кой прав и кой е бил от страната на булката.
                                Не казвам, че корекции са невъзможни. Говоря за покачване на златото в период от 5 години. Корекции определено ще има, като на всеки друг пазар. Личи си, че си трейдър. Няма лошо. Същите приказки ги слушах и на 1400 USD злато. Краткосрочните движения не ме интересуват. За спекула с цената, директно насочвам клиентите към електронно злато. Инвестицията във физическо злато е дългосрочна и има съвсем различни цели от печалби в кратки срокове.

                                Коментар

                                Working...
                                X