IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен темата не трябва да става място за личностни нападки и политика (геополитика също), а да се концентрираме върху златото.

    Круме - как е пазарът в момента. Предполагам не е лесно, защото златото качи рязко в последните месеци и това малко или много стресира хората решили да вложат пари във физическо...ами ако падне 10% или 20%... чакай да видим до нова година и тн и тн...

    поздрави
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

      Маржът е леко по-добър от Тавекс. Гледах го. Но пак е много широк. По-добре златен ЕТФ.
      Нямам против ETF. Имай предвид, че едното злато е твое, а другото не е. При ETF, няма на чия врата да почукаш за да си поискаш златото. Имаш и мениджмънт риск. Всеки един борсов посредник е гарантиран с фондове от държавата на стойност максимум 90 % от 40 000 лв. Всичко над тази сума се губи при фалит на посредника. И преди някой да каже как такъв фалит не се очаква, мога да кажа само, че то и на Лимън Брадърс не се очакваше, и на Томас Кук и на Астрал Холидейз.. но, ето...никой не е застрахован от фалит. Така че, който иска да спекулира с цената на златото- електронни инструменти. Който иска да инвестира и да съхранява стойност дългосрочно- физическо. Даже аз сам пращам хора към Елана и към Бенчмарк, ако физическото не е подходящо за тях, като концепция.
      Last edited by Krum Atanasov; 08.10.2019, 19:43.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hahoto Разгледай мнение

        За обратно купуване на златото спрямо борсовата цена, какви са ви процентите!?
        Маржът е леко по-добър от Тавекс. Гледах го. Но пак е много широк. По-добре златен ЕТФ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hahoto Разгледай мнение

          За обратно купуване на златото спрямо борсовата цена, какви са ви процентите!?
          Гледайте ги в сайта вътре в продуктите. Подлежат и на предоговаряне, както и тези по продажбата в зависимост от количествата, локалното търсене и пр. 2%, 1.2% , 1.5% под борса за същите продукти. Тези се променят по- често от продажните.

          Коментар


          • Абе сложете си 10%-20% жълто в портфейла и не го мислете 10-20 години. Изпитана тактика. Работи.

            Някъде бях чел, че преди 2000 години в Рим е можело с едиколкоси злато да си купуиш няква мега яка тога. Сега със същото злато може да си купиш мега як костюм. С хляба същото. Най-вероятно е urban legend, но звучи горе долу вярно.
            Last edited by hamorphis; 08.10.2019, 19:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

              В igold продаваме на 4.7 % над борса 100 гр. Франкови монети на 7 %. Малките дукати 3.49 на 11.5 %. Давам точни проценти. Местният пазар определя процентите. Колкото по- голям е един пазар, толкова по- тесни са маржовете. Чист пазарен механизъм.
              За обратно купуване на златото спрямо борсовата цена, какви са ви процентите!?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bers-erk

                Отговарям кратко само на болднатото.
                Другото го пропускам като ненужна плява и нямащо нищо общо с движението на цената на златото дългосрочно.
                За движения от 20/30 $ за деня или седмица може но това обезмисля дългосрочния ти подход към актива Злато .
                Ето ми и отговора :

                В близките 5 години , няма да видиш нов връх в цената на златото . Имам предвид над 1920 $
                Доста по голяма е вероятноста , да направи ново дъно.
                Без значение , от къде ще започне срива - от 1590 $ или от 1700 $
                Не съм учуден. Типична позиция на трейдър. Същите приказки бяха 2004-5. После се мятаха от небостъргачите в Манхатън. Тук още нямаше много трейдъри. Да, знам какво казват фундаменталния и техническия анализ. Позволи ми да съм несъгласен. Странното е, че ставате все по- агресивни напоследък. Предвижданията Ви системно не са верни. Губите клиенти и добре знаете какво следва. Аз изкарах лиценз за работа с инвестиционно злато март месец, което е проверимо в Министерство на Икономиката, базирайки се на доводите, които давам. И така, 18-19 % нагоре от тогава. Бтв, и тогава трейдърите говореха същото. За Вас просто не е изгодно парите да седят в злато. По- добре е да са при Вас и да ги въртите.

                Коментар


                • Да изкарат каубоите 3000 т ,че и ние да се назобим на 200 долара.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bers-erk

                    Отговарям кратко само на болднатото.
                    Другото го пропускам като ненужна плява и нямащо нищо общо с движението на цената на златото дългосрочно.
                    За движения от 20/30 $ за деня или седмица може но това обезмисля дългосрочния ти подход към актива Злато .
                    Ето ми и отговора :

                    В близките 5 години , няма да видиш нов връх в цената на златото . Имам предвид над 1920 $
                    Доста по голяма е вероятноста , да направи ново дъно.
                    Без значение , от къде ще започне срива - от 1590 $ или от 1700 $
                    С хартишки ли ще го свалят или форт Нокс ще пусне фолфрама
                    Last edited by Grosss; 08.10.2019, 19:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Благодаря за отговора.Моето в началото бяха предположения не твърдения.Според мен между демокрацията и авторитаризма няма кой знае каква разлика.Изборите са безсмислени поради една единствена причина.Привидно на масата има много бюлетини но реално всичките са едно и също нещо.Аз съм приключил с изборите още през 1998г....Според мен всичко зависи от хората.Може да се окаже че в даден исторически период авторитаризма е по доброто решение а в друг демокрацията.Задай си въпроса защо целия ни народ обича Цар Борис Трети а същия този народ кръсти синът му Симо Горския или Симо ментарджията.Живеем в свят в който хората са различни както и условията за развитието им са различни.За едни е добре да са богати за други да са бедни за трети да са добри професионалисти отлични певци спортисти хидожници..Други пък трупат опит с мързела пиянството курварството комара наркотиците...Формата на управление не може да оправи света.Всеки човек има властта да оправя само себе си никой друг.Никой.Западния свят го раздава демокрация защото 500 г смучеше от целият свят държеше роби грабеше и убиваше.Но вече не може.Русия и Китай не дават.А скоро може би и Индия ще мине в техния лагер.Близкият изток че и Турция вече не цепят басма на Запада..Тала че предстоят интересни времена.А климатичните изненади едва ли можем да предвидим до какво ще доведат.Факт е че злото по света тръгва от САЩ било като войни било като финансов грабеж.
                      Четейки поста ти, преминах през няколко етапа- първо реших, че си анархист. След това реших, че си напълно аполитичен. Последва объркване и реших, че следваш някой от многото типове философия на цикличността. В последствие, надделя мнението, че си народопсихолог. След това имаше нотка на либерализъм, макар и да не ми се вярваше. След това рязко тонът ти извива към либертариански разбирания. Накрая се виждат про руски и анти западни с елемент на нихилизъм. Никът ти говори за домашно отгледан национализъм от западен тертип.

                      Мисля, че както и да ти отговоря ще се вкарам в неподозирани за самия мен дебри.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hahoto Разгледай мнение

                        Една врачка ми каза, че Златото, в момента става краткосрочно само на форекса да се купува и то много внимателно. Корекция до 1350-1380 е съвсем реална. Много народ хванаха рогата на бика и ще ги изтръскат от него. Няма как спекулантите да не се възползват от дългите бичи златни крави и да не ги поиздоят. Около тази цена 1350-1380 бих се върнал и на пазара на физическото злато. Няма проблем да направи и фалшив пробив на върха 1560, за да поувлече още дребни риби, но после ще има приземяване, приземяване, приземяване. Е след корекцията вече може, да се скача на бика отново. Най-хубавото на прогнозите е, че времето показва кой крив, кой прав и кой е бил от страната на булката.
                        Не казвам, че корекции са невъзможни. Говоря за покачване на златото в период от 5 години. Корекции определено ще има, като на всеки друг пазар. Личи си, че си трейдър. Няма лошо. Същите приказки ги слушах и на 1400 USD злато. Краткосрочните движения не ме интересуват. За спекула с цената, директно насочвам клиентите към електронно злато. Инвестицията във физическо злато е дългосрочна и има съвсем различни цели от печалби в кратки срокове.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gold&gold Разгледай мнение

                          Крумчо,само заради теб си направих регистрация и си губя времето в момента да ти кажа едно две неща!
                          От политика - хал хабер си нямаш и нищо не вдяваш - не се и опитвай!
                          От финанси и инвестиции - материята ти е тъмна индия - нищо не отбираш!
                          Като търговец на злато - не знам до колко ти е успешно начинанието - но и там имаш потресаващи незнания.



                          Тук ти хвърлям ръкавицата за следното;
                          Аз в момента продадох злато (моментът за ПРОДАЖБА на злато е много подходящ) - електронно на $1507 таргета ми е $1370 Време.... трудно да го определя с голяма доза точност, но в рамките на този месец.

                          Бих заложил и една унция физическо за тази ми позиция и твойте настроения - но не играя хазарт!
                          Благодаря за оказаната чест и се надявам да не съм те натоварил много с усилието да се регистрираш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hahoto Разгледай мнение
                            12-15 процента спред на малките златни монети, 7 процента на кюлчетата от 100 грама, защо винаги е толкова отворена ножицата, в латвийския тавекс например спреда на 100 грамовите кюлчета е 4 процента. При нас помпят яко.
                            В igold продаваме на 4.7 % над борса 100 гр. Франкови монети на 7 %. Малките дукати 3.49 на 11.5 %. Давам точни проценти. Местният пазар определя процентите. Колкото по- голям е един пазар, толкова по- тесни са маржовете. Чист пазарен механизъм.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                              На 38 год. съм. Завършил съм политология в Пловдивския Университет. За разлика от твърденията ти в началото, последните са верни. Смятам, че демокрацията, била тя и далеч от перфектна е единствената смислена форма на управление за последните няколко хиляди години. Също така, осъзнавам, за разлика от мнозина, че демократичните процеси по света в момента са в период на разпад и то отвътре. Авторитаризмът чука на вратата на западната цивилизация и това се отразява директно на финансовите пазари. За щастие, подобен геополитически процес винаги е бавен и все още има време да бъде обърнат. В крайна сметка, маккартизма е бил спрян успешно. Надявам се същото да се случи и с тръмпизма. Нямам интерес да споря на тема Русия. Темата не ми е интересна. И самите руснаци започват да губят интерес. Ето статия по въпроса, която написах наскоро във връзка с това как изолационизмът рефлектира върху авторитарните процеси по света: https://igold.bg/blog/avtoritarizmat...ovnite-pazari/
                              Благодаря за отговора.Моето в началото бяха предположения не твърдения.Според мен между демокрацията и авторитаризма няма кой знае каква разлика.Изборите са безсмислени поради една единствена причина.Привидно на масата има много бюлетини но реално всичките са едно и също нещо.Аз съм приключил с изборите още през 1998г....Според мен всичко зависи от хората.Може да се окаже че в даден исторически период авторитаризма е по доброто решение а в друг демокрацията.Задай си въпроса защо целия ни народ обича Цар Борис Трети а същия този народ кръсти синът му Симо Горския или Симо ментарджията.Живеем в свят в който хората са различни както и условията за развитието им са различни.За едни е добре да са богати за други да са бедни за трети да са добри професионалисти отлични певци спортисти хидожници..Други пък трупат опит с мързела пиянството курварството комара наркотиците...Формата на управление не може да оправи света.Всеки човек има властта да оправя само себе си никой друг.Никой.Западния свят го раздава демокрация защото 500 г смучеше от целият свят държеше роби грабеше и убиваше.Но вече не може.Русия и Китай не дават.А скоро може би и Индия ще мине в техния лагер.Близкият изток че и Турция вече не цепят басма на Запада..Тала че предстоят интересни времена.А климатичните изненади едва ли можем да предвидим до какво ще доведат.Факт е че злото по света тръгва от САЩ било като войни било като финансов грабеж.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
                                Виж, наясно съм, че форумите са затворени общества, в които е много важно да имаш някакъв статус.
                                Крумчо,само заради теб си направих регистрация и си губя времето в момента да ти кажа едно две неща!
                                От политика - хал хабер си нямаш и нищо не вдяваш - не се и опитвай!
                                От финанси и инвестиции - материята ти е тъмна индия - нищо не отбираш!
                                Като търговец на злато - не знам до колко ти е успешно начинанието - но и там имаш потресаващи незнания.

                                Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
                                Видя се, че импийчмънта не върви към реален импийчмънт и златото върна нагоре от около 1455 USD до около 1500 USD. Според мен, моментът за покупка на злато е много подходящ.
                                Тук ти хвърлям ръкавицата за следното;
                                Аз в момента продадох злато (моментът за ПРОДАЖБА на злато е много подходящ) - електронно на $1507 таргета ми е $1370 Време.... трудно да го определя с голяма доза точност, но в рамките на този месец.

                                Бих заложил и една унция физическо за тази ми позиция и твойте настроения - но не играя хазарт!

                                Коментар

                                Working...
                                X