IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

    Добре. През Голямата депресия също са стрували нищо, а с цената на златото показах какво става - качва се над 2 пъти. Че им прибират и златото тогава на хората.Яка схема - цената на златото се качва, имоти, фабрики, акции - падат, и ня#кой се нагушва здраво.
    Също дописах нещо за 1980-1990. Световната икономика цъфти навсякъде, а цената на златото пада 3 и повече пъти. Цакали са руснаците с цената, предполагам.
    Не разбирам какъв е въпросът. Да, когато икономиката цъфти, златото пада и седи ниско и постоянно. Въпросът е, че вече този 'цъфтеж' се дефинира само чрез хиперкредитиране и наливане на дълг или с липса на регулации и създаване на измислени финансови инструменти под някаква деривативна форма. Бтв, дори и след кризата 2008 год. пазарът на CDS-и още е с огромни мащаби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

      Коректният въпрос е какво са стрували земите, имотите и хартиените фиатни пари през тези 2 световни войни. Нищо.
      Добре. През Голямата депресия също са стрували нищо, а с цената на златото показах какво става - качва се над 2 пъти. Че им прибират и златото тогава на хората.Яка схема - цената на златото се качва, имоти, фабрики, акции - падат, и ня#кой се нагушва здраво.
      Също дописах нещо за 1980-1990. Световната икономика цъфти навсякъде, а цената на златото пада 3 и повече пъти. Цакали са руснаците с цената, предполагам.
      Last edited by Kildirim_Bei; 09.10.2019, 15:12.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
        Като говорим за катаклизми и застраховки, интересно защо цената на златото пада непрекъснато през времето на двете световни войни:
        - през периода на ПСВ (1914-1919) от $500 до $270
        - през периода на ВСВ (1939-1945) от $650 до $500
        Иначе, за Голямата депресия, от 1929 до 1934 качва над 2 пъти (от $300 на $670) и кротва така до началото на ВСВ. Баш тогава пък, на американците им вземат всичкото злато (Рузвелт, януари 1934) и така.
        Коректният въпрос е какво са стрували земите, имотите и хартиените фиатни пари през тези 2 световни войни. Нищо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          Крум е основно продавач на злато. Такива за 95% от участниците на този пазар в последните години и това не е хич лошо. Когато станат предимно купувачи на злато - това ще означава само едно - лоша работа и бъркане в касичката "бели пари за черни дни".

          В този ред на мисли .. ВСИЧКИ продавачи на злато БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ.. са продавачи и на Страх по един не толкова лош начин. Никога не съм чул човек имащ общо с бизнеса със злато да каже нещо Оптимистично за Бъдещето. Това обаче е майндсетъп, който е напълно резонен спрямо позицията, която заемат в момента. Повече страх от бъдещето - повече бели пари за черни дни под формата на наполеони. И не казвам, че казват грешни неща - напротив посочват всички грешки на настоящите управляващи по света... просто го правят в концентриран и добре структуриран вид

          хубаво е да се говори за рисковете, защото баш, когато не трябва всички се превръщаме в консуматори , кредитополучатели и спираме да мислим, че след лятото идва и зима.

          поздрави
          Ето, тук е моментът да ти кажа още нещо за пазара, което масово не се разбира. В стандартни моменти, като сегашния един дилър на инвестиционно злато продава на клиенти в около 95 % от случаите и купува в други около 5 % от случаите. Дори и при оптимално високо злато, както беше 2011 год. този % може да се измести до 70% към 30 %, но никога трендът не може да се обърне така че да купува 80 % и да продава само 20 %. Златото се купува дългосрочно и затова винаги си принуден да внасяш отвън за да можеш да задоволиш търсенето и никога не ти стига това, което си купил от клиенти. Иначе, повярвай ми всеки един дилър би искал да е 50 на 50 %.

          Колкото до mind set up- a ми, аз не ползвам fear mongering за да продавам злато. Питам клиентът какво очаква. И ако през 2013 год., той ми каже, че търси печалба, то директно го пращах да търгува с акции на борсите. Дори много хора пращам към крипто или p2p. Така че, продажбата на страх не е част от концепцията ми.

          Коментар


          • Като говорим за катаклизми и застраховки, интересно защо цената на златото пада непрекъснато през времето на двете световни войни:
            - през периода на ПСВ (1914-1919) от $500 до $270
            - през периода на ВСВ (1939-1945) от $650 до $500
            Иначе, за Голямата депресия, от 1929 до 1934 качва над 2 пъти (от $300 на $670) и кротва така до началото на ВСВ. Баш тогава пък, на американците им вземат всичкото злато (Рузвелт, януари 1934) и така.
            Когато Никсън през 1971 тотално къса връзката на долара (и всички останали валути) със златото, цената му е $270 (виж края на ПСВ). Цената връща на нива отпреди 50 години?!?
            Интересно е, че когато Рейгън почна твърдо борбата с империята на злото (СССР) цената на златото падна повече от тройно (периода 1980-1990, от $2230 на $670). Цената връща на нивата отпреди 50 години (виж началото на ВСВ)?!?
            Last edited by Kildirim_Bei; 09.10.2019, 16:13.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Това което може да се признае на Крум че раздвижи темата , като се опита да менторства и по тази начин издразни доста хора ,които се включиха да му отговарят.

              Интересно с колко му са се увеличили посещенията в сайта вероятно с 200 - 300 в пиковите дни.
              Аз изказвам мнение, не менторствам. Друг е въпросът, че го изказвам с името си, лицето си, бизнеса си и дългогодишния си опит. Нямам претенции за миродавност. Времето ще покаже.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                златото е един вид застраховка , а да сте чули някога застрахователен агент да каже " абе то сигурно няма нищо да ти се случи, но дай тука някой лев е така да сме добре ние в дружеството " .. та не му се сърдете на Крум.

                Само не разбрах защо му беше цялото това включване в геополитика и процеси в обществото вместо да развие малко в посока пазарът на физическо злато и има ли почва за развитие у нас.

                сигурен съм, че щеше да получи доста повече положителни отзиви.

                поздрави
                Всъщност, го дефинираш много добре. Ако, исках да бъда политически коректен в прекия и преносния смисъл, то щях да казвам това, което е изгодно за мен. Мога да говоря за физическия пазар, колкото си искам и всъщност е значително по- голям, отколкото повечето хора тук смятат. Имам странното качество да казвам това, което мисля, ако ще и то да е в мой ущърб.

                За геополитиката ще сумаризирам просто, понеже към момента съм оспорван от всички страни на политическия спектрум без изключение. Особено в конюнктурата търговия с инвестиционно злато. Светът в момента наподобява нещо много сходно с това, което е бил в годините между ПСВ и ВСВ. Центристките леви и десни управленив, които доминираха Запада през последните 30-40 години се разделечават в ляво и дясно и то значително. Появяват се вълни на крайно десни и крайно леви движения. Замислете се коя щеше да е АОК само преди 3 години. Сервитьорка в Бронкс, а не с място в конгреса. Помислете си и какво щеше да стане, ако Обама беше казал, че ги ''grab by the pu*sy'' само преди отново 3 години. Навлизаме в етап, който светът е забравил добре и въобще не съм учуден, когато макроикономисти и трейдъри гледат само данни от типа на non farm, COMEX поръчки и физически поръчки. Геополитиката ще движи пазарите от тук на сетне все повече и съм напълно наясно, че няма някой който е изкарал курс за технически анализ вчера да разбере какво му говоря. Особено, че трейдърите поспечелиха някой друг лев последните години, в които горе долу в каквото и да сложиш пари на борсата, все върви нагоре. Историята е една и съща всеки път, просто лицата са нови. Идващата криза ще е от много по- голям мащаб, отколкото се очаква и ще е с геополитически характер в основата си.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                  ок няма проблем, да не стане само злато на 1300$ в бързината ..... а такива статии от ваща страница съм спрял да чета от бая време , те нямат никакъв смисъл за мене начел съм се на такива "икономически излияния" борсата не се влияе от тях. Ама тебе кво те бърка ти си посредник и продаваш на спред, не заемаш позиции на борсата, виж ако заемаше тогава нещата не съм много сигурен дали щяха да отговорят на ваще икономически прогнози .....
                  От една гледна точка си прав за това как функционира бизнесът със фичзическо злато, но от друга не си. Реално погледнато, за да мога да продавам аз имам позиция в злато, не работя с чужди пари, така че при срив губя точно толкова, колкото и всеки друг инвеститор, та и повече. Този бизнес е рядка комбинация между бизнес и инвестиция и действително се искат сериозни нерви и вяра в нещо за да си all in в него. Дали статията ми има смисъл или не, показва датата, на която е написана. Моментът на стартиране на бизнеса трябва и да ти говори нещо. Повярвай ми, ако годината бе 2013 или 2015, вероятно щях да стартирам нещо друго, а не бизнес с инвестиционно злато. Не че тогава не беше добре да се купува, просто инвеститорът в България иска твърде големи печалби за твърде къси периоди от време, така че не би имало много смисъл.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    златото е един вид застраховка , а да сте чули някога застрахователен агент да каже " абе то сигурно няма нищо да ти се случи, но дай тука някой лев е така да сме добре ние в дружеството " .. та не му се сърдете на Крум.

                    Само не разбрах защо му беше цялото това включване в геополитика и процеси в обществото вместо да развие малко в посока пазарът на физическо злато и има ли почва за развитие у нас.

                    сигурен съм, че щеше да получи доста повече положителни отзиви.

                    поздрави
                    Проблемът е доколко златото действително е застраховка или са по релевантни другите виждания, че "се шири становище" или "определени кръгове и лица си въобразяват".

                    Има мнения и аргументи и в двете посоки. Крум е коректен, признава фактите и различните виждания, но естествено акцентира на обстоятелствата и възгледите, които обслужвате неговата теза.

                    Обвързване с политиката има. Обективно е.
                    Не ми е приятно да го констатирам, но от това не може да се избяга.
                    Опре ли разговорът д ополитика, нещата моментални мигрират в една сива област, където се допират рацио и емоции (доколкото политиката за преобладаващат част от обществото е емоция, а за практикуващите политика е бизнес, занятие, от което са отстранени идеите чрез драстична хирургия).

                    Има и други спорни тези. Привържениците (включително май и Крум го твърди) са убедени, че златото е пари.
                    Други мислят (мислим), че не е. Спорът има практически и теоретически измерения. Ако се направи сериозен анализ при дълбоко изследване на същност, функции и свойства при изследване на основните икономически теории и възприетите от тях дефиниции на понятията, ще има интересни резултати.

                    Темата е безкрайна, включвах се на няколко пъти в разговора преди години, дъ голд бъгс мА взеха на юруш и затворих темата.

                    Коментар


                    • златото е един вид застраховка , а да сте чули някога застрахователен агент да каже " абе то сигурно няма нищо да ти се случи, но дай тука някой лев е така да сме добре ние в дружеството " .. та не му се сърдете на Крум.

                      Само не разбрах защо му беше цялото това включване в геополитика и процеси в обществото вместо да развие малко в посока пазарът на физическо злато и има ли почва за развитие у нас.

                      сигурен съм, че щеше да получи доста повече положителни отзиви.

                      поздрави
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Тъкмо си мислех дали не са братовчеди с Импето.. Отдава им се това раздвижване..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Интересното е, че политолога Крум продавач на злато често с постовете издава мисли, че знае нещо , което ние знаем преди него и по- добре от него..
                          Това което може да се признае на Крум че раздвижи темата , като се опита да менторства и по тази начин издразни доста хора ,които се включиха да му отговарят.

                          Интересно с колко му са се увеличили посещенията в сайта вероятно с 200 - 300 в пиковите дни.
                          Last edited by Todor Sabev; 09.10.2019, 12:43.

                          Коментар


                          • Интересното е, че политолога Крум продавач на злато често с постовете издава мисли, че знае нещо , което ние знаем преди него и по- добре от него..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              Крум е основно продавач на злато. ...........
                              Странно, още преди да ме прочетеш, ти почти си ми отговорил!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                Крум е основно продавач на злато. Такива за 95% от участниците на този пазар в последните години и това не е хич лошо. Когато станат предимно купувачи на злато - това ще означава само едно - лоша работа и бъркане в касичката "бели пари за черни дни".

                                В този ред на мисли .. ВСИЧКИ продавачи на злато БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ.. са продавачи и на Страх по един не толкова лош начин. Никога не съм чул човек имащ общо с бизнеса със злато да каже нещо Оптимистично за Бъдещето. Това обаче е майндсетъп, който е напълно резонен спрямо позицията, която заемат в момента. Повече страх от бъдещето - повече бели пари за черни дни под формата на наполеони. И не казвам, че казват грешни неща - напротив посочват всички грешки на настоящите управляващи по света... просто го правят в концентриран и добре структуриран вид

                                хубаво е да се говори за рисковете, защото баш, когато не трябва всички се превръщаме в консуматори , кредитополучатели и спираме да мислим, че след лятото идва и зима.

                                поздрави
                                еми аз и на него писах, той е своего рода брокер на спред, него не го интересува цената къде е, той нема трупа планини от злато да става Швейцария 2, по-скоро оборота защото се печели от спреда също като електронните брокери, за тва и някои имат inactivity fee. Аз по темата за златото съм се изчерпал мисля още от предишната графа когато темата беше създадена и златото щеше да рухне, то кво има се пише повече за него ..... всеки знае за кво е

                                P.S. в момента на COT Reporta се вижда, че има open interest 526 762 да ама Non Net-Commercial Positions са 167 948 за тва не съм много сигурен дали е златото за long
                                1 contract - 100 troy ounces
                                Last edited by michaelis12; 09.10.2019, 11:54.

                                Коментар

                                Working...
                                X