IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Защо почна да връща ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

      За 10 000 не знам, някъде попаднах на статия колко са всички пари в обръщение сметнат в долари.... Сметнах теоретично колко би струвал грам злато отнесен към валутна еденица(т. Е. На теория всички валутни еденици в обръщение да са обезпечени със злато) тогава цената която ми излезе беше около 10 000 usd ама не помня дали беше за грам или за трой унция.... Ако иска някой да смята..... Ако може да Сен намерят и стари данни да мсетне да се види къде сме сега....и сори за правописа на през тела ми е кофти
      Дори да е така, не знам това какво значение има

      Освен това златото едно време е било М0. Ти М0 ли гледаш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

        За 10 000 не знам, някъде попаднах на статия колко са всички пари в обръщение сметнат в долари.... Сметнах теоретично колко би струвал грам злато отнесен към валутна еденица(т. Е. На теория всички валутни еденици в обръщение да са обезпечени със злато) тогава цената която ми излезе беше около 10 000 usd ама не помня дали беше за грам или за трой унция.... Ако иска някой да смята..... Ако може да Сен намерят и стари данни да мсетне да се види къде сме сега....и сори за правописа на през тела ми е кофти
        Спрямо долара е над 30 000.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Вероятно ще иде над 10 000 долара .
          За 10 000 не знам, някъде попаднах на статия колко са всички пари в обръщение сметнат в долари.... Сметнах теоретично колко би струвал грам злато отнесен към валутна еденица(т. Е. На теория всички валутни еденици в обръщение да са обезпечени със злато) тогава цената която ми излезе беше около 10 000 usd ама не помня дали беше за грам или за трой унция.... Ако иска някой да смята..... Ако може да Сен намерят и стари данни да мсетне да се види къде сме сега....и сори за правописа на през тела ми е кофти

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

            Мисля като теб.... Бих добавил че една глобална криза която според мен ще настъпи до 2025 вследствие на това че световния дълг е на рекордни нива жълтото като нищо ще удари 3500 - 4000 usd за унция.
            Естествено горното ще е съпроводено с денонощната работа на печатници те и намаляване покупателната способност на повечето фиатни валути
            Вероятно ще иде над 10 000 долара .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

              Прав си. Ако булион банките и Банк Оф Ингланд не подсигурят физическо злато, а от няколко месеца имат сериозни проблеми в тази насока, в скоро време, ще изпуснат отново духа от бутилката по подобен начин както през 2004-2011.и таргет от 2000-2200 за 20-21 година са напълно възможни.
              Мисля като теб.... Бих добавил че една глобална криза която според мен ще настъпи до 2025 вследствие на това че световния дълг е на рекордни нива жълтото като нищо ще удари 3500 - 4000 usd за унция.
              Естествено горното ще е съпроводено с денонощната работа на печатници те и намаляване покупателната способност на повечето фиатни валути

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                Това е заради простотиите САЩ - Иран. Като се укротят - пак ще слезе.
                А дали/кога ще се укротят? Нещата глобално не отиват на укротяване

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                  Това е заради простотиите САЩ - Иран. Като се укротят - пак ще слезе.
                  Нищо общо. Иран Сащ е малък щрих от общата картина.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                    Това е заради простотиите САЩ - Иран. Като се укротят - пак ще слезе.
                    За съжаление няма да слезе,има мнооооого да наваксва.

                    Коментар


                    • Това е заради простотиите САЩ - Иран. Като се укротят - пак ще слезе.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vhk Разгледай мнение
                        След три месеца мотане най после златото тръгна в правилната посока първа цел 1550 втора 1820 трета 2000 аз предполагам
                        Прав си. Ако булион банките и Банк Оф Ингланд не подсигурят физическо злато, а от няколко месеца имат сериозни проблеми в тази насока, в скоро време, ще изпуснат отново духа от бутилката по подобен начин както през 2004-2011.и таргет от 2000-2200 за 20-21 година са напълно възможни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Ама освен зомби фирми имаме и зомби държави . Като Япония Гърция и Италия. Като списъкът ще нарасне когато тресне торнадото. И накрая всичко ще завърши със зомби апокалипсис.
                          A великата Хамерика?! Най-голямата печатница на света.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            само генерират ръстове, поглъщат малки конкуренти и всичко това на базата на постоянни финансирания и залъване на инвеститорите с капиталова печалба и огромен пазар.
                            Мда, така е. А на всичко отгоре влияят и на пазара на труда, генерират заетост и крадат читави кадри. Но както и да е. Народа пазарува и складира кеш и метал.
                            Тук: LBMA
                            "Gold
                            The volume of ounces transferred in November increased by 14.2% month on month (m/m) to 19.7million ounces whilst the corresponding value increased by 12.3%to $29 billion. There were 3,621transfers in November, up 6.7% m/m, with the clearers settling on average5,442ounces per transfer, 7% higher m/m."

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                              А каква е ползата от акции на фирми (zombie firms), които не могат с десетилетия да покажат никакви печалби, нито пък да плащат главници по заемите? Освен заплатите плащани на директорите им друго не могат. Не виждам съществена разлика. За дивиденти дори не говоря.
                              само генерират ръстове, поглъщат малки конкуренти и всичко това на базата на постоянни финансирания и залъване на инвеститорите с капиталова печалба и огромен пазар.

                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Ама освен зомби фирми имаме и зомби държави . Като Япония Гърция и Италия. Като списъкът ще нарасне когато тресне торнадото. И накрая всичко ще завърши със зомби апокалипсис.
                                Няма мирен и лесен вариант за изчистване и рестартиране на системата.Само с нулиране на голяма част от хартиените активи и за жалост с физическото унищожаване на много такива може да се започне съзидателно ново строене на новата система.По същество съзиданието е дете на разрушението.

                                Коментар

                                Working...
                                X