IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да се "купува и продава" физическо злато е малоумно. Мисля, че разговорът е как да печелим от златото. Физиката няма място тук.

    Коментар


    • Колко от хората които пишат тук че са "купили" или "продали" наистина са си купили или продали злато? Имам предвид истинско физическо злато на кюлчета, монети, скрап или самородно в суров вид?

      Имам чувството че някой хора не правят разлика между реална покупка на физическо злато и спекулация с договори за разлика (CFD).

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение

        Така е, но те в момента само там са фокусирани и почти нямат друг полезен ход освен вдигане на лихвите. Другите проблеми ще ги фиксират временно с вдигане на QEтата... поне за малко.
        Да вдигнеш лихвата и в същото време да правиш QE e малко шизофренично.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

          Ако ФЕД е до стената; отговора е вдигане на лихвата? Съмнявам се...това ще повлече други проблеми.
          Така е, но те в момента само там са фокусирани и почти нямат друг полезен ход освен вдигане на лихвите. Другите проблеми ще ги фиксират временно с вдигане на QEтата... поне за малко.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            В момента изтрива всички ръстове и е пак нанадолу,това са временни лагове,важен е прозорец 6 месеца -година .
            Виж долара как цепи нанагоре стабилно.
            Фед,енд къмпан са до стената заради инфлацията ,отговора е само един ...
            Ако ФЕД е до стената; отговора е вдигане на лихвата? Съмнявам се...това ще повлече други проблеми.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

              Значи съм по-добър от BlackRock. Взел съм му повече пари от тях. Преди един месец цената беше доста по-ниска. Спирам да се ядосвам, че днес е нагоре а пък аз продадох вчера.
              В момента изтрива всички ръстове и е пак нанадолу,това са временни лагове,важен е прозорец 6 месеца -година .
              Виж долара как цепи нанагоре стабилно.
              Фед,енд къмпан са до стената заради инфлацията ,отговора е само един ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Блек рок го направиха преди месец някъде .
                Разтовариха всичко .

                https://www.bloomberg.com/news/artic...from-portfolio

                Markets BlackRock Fund Manager Has Cut Almost All Gold From Portfolio

                By
                Eddie Spence
                ,
                Tom Keene
                , and
                Jonathan Ferro September 16, 2021, 7:37 PM GMT+3
                Значи съм по-добър от BlackRock. Взел съм му повече пари от тях. Преди един месец цената беше доста по-ниска. Спирам да се ядосвам, че днес е нагоре а пък аз продадох вчера.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                  колеги, сега ли е момента да продавам?
                  Блек рок го направиха преди месец някъде .
                  Разтовариха всичко .

                  https://www.bloomberg.com/news/artic...from-portfolio

                  Markets BlackRock Fund Manager Has Cut Almost All Gold From Portfolio

                  By
                  Eddie Spence
                  ,
                  Tom Keene
                  , and
                  Jonathan Ferro September 16, 2021, 7:37 PM GMT+3

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

                    Аз продадох вчера. Мисля, че другите си мислят, че като се вдигнат лихвите златото ще падне защото не носи доходност.
                    Не е препоръка.
                    С парите си купих акции защото си мисля, че другите си мислят, че като се вдигнат лихвите акциите ще паднат защото пари ще се насочат в облигации. Според мен обаче лихвите ще се вдигат много бавно и много след инфлацията т.е. реалните ще са отрицателни и тези дето произвеждат нещо ще си вдигнат цените за да останат в бизнеса и пак ще има дивиденти.
                    Не е препоръка.
                    Много мислиш.
                    Напрежението около лихвите е голямо защото инфлацията вече действа обратнопропорционално на ефектите когато е в здравословни граници.
                    От тук риска нараства и съответно натиска над Ц.банки също се увеличава.
                    Прозореца за добри цени на златото е 6 месеца горед долу.
                    Акциите са до Нова Година и то ако инфлацията не ускори още .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                      колеги, сега ли е момента да продавам?
                      Аз продадох вчера. Мисля, че другите си мислят, че като се вдигнат лихвите златото ще падне защото не носи доходност.
                      Не е препоръка.
                      С парите си купих акции защото си мисля, че другите си мислят, че като се вдигнат лихвите акциите ще паднат защото пари ще се насочат в облигации. Според мен обаче лихвите ще се вдигат много бавно и много след инфлацията т.е. реалните ще са отрицателни и тези дето произвеждат нещо ще си вдигнат цените за да останат в бизнеса и пак ще има дивиденти.
                      Не е препоръка.

                      Коментар


                      • колеги, сега ли е момента да продавам?
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Е какво да му и интересното. Всичко беше казано. Купи ли NEM, когато трябваше? По-елементарно от фасул и пак има неразбрали.

                          Коментар


                          • Нещо интересно? Някой по-навътре в нещата да пусне коментар, моля.

                            Коментар


                            • Някой има ли идея/мнение за събирането на AEM и Къркланд?

                              Коментар


                              • Аз още го чакам на 1300, както някои ментално обременени индивиди тука пееха по едно време

                                Коментар

                                Working...
                                X