IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добре ли е?
    Attached Files

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Курса го вдигат тези които до момента го натискаха надолу-ЦБ-тата.Накратко че е дълго за писане а нямам дар слово.С времето във всяка система се натрупват грешки.Колкото изчистването на системата се забавя толкова повече се увеличават грешките.Това прави системата нежизнеспособна.Примера със соц системата е пред очите ни.Доброто начало с огромен ръст .......С времето тежката и неефективна бюрокрация взима погрешни решения.Те се трупат едно върху друго и се задълбочават.Накрая системата се самовзривява отвътре .Същата ситуация имаме и в момента.Натрупаните грешки десетилетия наред се замазваха и трупаха под килима без да се даде възможност за пълнен рестарт на системата.Това поражда големи дисбаланси вътре в същата система-зомби компании.........нискоефективни и неефективни компании........кредита с почти нулеви лихви създаде мощности водещи до свръхпроизводство...... бум на потребление който в нормална среда с нормални лихви няма да го има..и т.н.......Акциите се вдигат от самите компании заради обратните изкупувани с кредити с ниски лихви.......И балона на активите се надува........надува.........надува.......Това не може да продължи безкрай.Защото ще унищожи ситемата отвътре.Както се случи със соца.Рестартирането ще е болезнено за милиарди човешки същества.....Живеещи на гребена на илюзорния просперитет на евтиния кредит...Здрават основа на стойност винаги е била една-ЗЛАТОТО.Това най-добре го знаят банкерите........Изчистването на сегашния модел може да стане само през златото.Инак проблемите ще останат.Винаги когато едно малцинство има привилегията да създава пари от нищото се идва до ситуацията същите пари да са нищо..........Златото има всички свойства на универсалните пари и то ще е свързано с бъдещите пари за да им предаде стабилноста си.
      +1

      Браво, много добре казано!

      Кредитното изкривяване създава фалшиво благосъстояние и фалшиво усещане за стойност!

      Ако аз отида в бамката и им кажа да ми дадат 1 милион, те ще ме питат какво ми е обезпечението. Ако им кажа панелка в Люлин, ще ми се изсмеят и ще ми бият шута!
      Ако държава Х обаче каже, че обезпечава всички депозити от 50 милиарда, до 200К. Това се приема като надеждно!
      Държавата Х, по същество, няма нито нужните активи, които да може да продаде, нито може да си напечата парите. Остава да вземе кредит през ДЦК?
      Но кой дава кредит на държава с фалирали бамки и по-важния въпрос на каква лихва би и ги дал? Навярно офертата би била поне за 50%-100%-200%, но аз се съмнявам държава в подобно положение, да може да плаща дори и на 10%!
      Но хората вярват. Казват има гаранция! Гарантирано е! Така е по закон!

      Защо едни от най-големите централни банки, последните години, пълнят трезорите си със злато? Сигурно защото са толкова глупави, че не знаят, че вместо да имат разходи за съхранението на злато, те могат да купят еврови или долорови ДЦК, и без разходи за съхранение, на всичкото отгоре да имат и лихва!

      Не споделям мнението ти, че сега след колапса, валутите ще ги вържат за злато. Според мен просто ще ма рестарт>инфлация>деноминация след време>нов кредитен балон!

      Въпроса е какво съхранява стойност и какво не!

      Ако човек има 100 000 днес и трябва да избере в какви 3 неща от списък, да ги вложи, които ще може да продаде/обмени на точна дата след 12 години, какво би избрал? Кои са тези неща, които ако не на печалба, то ще върнат най-близка стойност до вложените 100К.

      А) Телевизори

      Б) Кола/Коли(без колекционерски)

      В) Чорапи

      Г) Съндък, който да напълни с долари и да отвори след 12 год.

      Д) Компютри

      Е) Класически дънки

      Ж) ГСМ апарати Апъл

      З) Хладилници

      И) ДЦК на страна от еврозоната

      Й) Керамични чаши за кафе


      Убеден съм, че ако след 12 години, продам избраните от мен В/Е/Й, ще съм най-близко като стойност до първоначално вложените от мен 100К.
      Ако някой споделя виждането ми за горния пример, то по всяка вероятност споделя и разбирането, защо златото перфектно съхранява стойност!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
        Не че не споделям твоите виждания, ама.... ме тревожи една мисъл - след като на всички всичко им е било ясно /включително и на лаик като мен/ дали са останали още купувачи да вдигат курса?
        Спомням си и какво е казал Костолани: Ако всички спекулират по сигурна позиция, нещата се провалят

        Иначе и аз се надявам златото да качва, ама много ачик стана вече от доста време, че ще се качва. А пък и сега вече с тая коронка...
        Курса го вдигат тези които до момента го натискаха надолу-ЦБ-тата.Накратко че е дълго за писане а нямам дар слово.С времето във всяка система се натрупват грешки.Колкото изчистването на системата се забавя толкова повече се увеличават грешките.Това прави системата нежизнеспособна.Примера със соц системата е пред очите ни.Доброто начало с огромен ръст .......С времето тежката и неефективна бюрокрация взима погрешни решения.Те се трупат едно върху друго и се задълбочават.Накрая системата се самовзривява отвътре .Същата ситуация имаме и в момента.Натрупаните грешки десетилетия наред се замазваха и трупаха под килима без да се даде възможност за пълнен рестарт на системата.Това поражда големи дисбаланси вътре в същата система-зомби компании.........нискоефективни и неефективни компании........кредита с почти нулеви лихви създаде мощности водещи до свръхпроизводство...... бум на потребление който в нормална среда с нормални лихви няма да го има..и т.н.......Акциите се вдигат от самите компании заради обратните изкупувани с кредити с ниски лихви.......И балона на активите се надува........надува.........надува.......Това не може да продължи безкрай.Защото ще унищожи ситемата отвътре.Както се случи със соца.Рестартирането ще е болезнено за милиарди човешки същества.....Живеещи на гребена на илюзорния просперитет на евтиния кредит...Здрават основа на стойност винаги е била една-ЗЛАТОТО.Това най-добре го знаят банкерите........Изчистването на сегашния модел може да стане само през златото.Инак проблемите ще останат.Винаги когато едно малцинство има привилегията да създава пари от нищото се идва до ситуацията същите пари да са нищо..........Златото има всички свойства на универсалните пари и то ще е свързано с бъдещите пари за да им предаде стабилноста си.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
          Седларов,

          Избери си най-накрая един от четирите профила, от който да пишеш и стига си игра да ги сменяш. Само си хабиш времето. Твоите тези не стават по-убедителни с "трикове" от типа "Корективния замина, ама ми пише на месинджера да ви напиша.....".
          Тия тарикатлъци сигурно в детската градина си ги учил.
          Коста , обръщаш се към мен , цитираш друг ??
          Ей , ще ви побърка това злато ей.
          А тарикатлъците ги научих на строежа , не детската градина . И ако не си разбрал , Корективния ми приятел е с банче . За това предавам аз .
          Ако в това виждаш тарикатлък , който те ощетява - sorry
          Всъщност , кои са ми четирите профила - че аз си знам само два

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
            Седларов,

            Избери си най-накрая един от четирите профила, от който да пишеш и стига си игра да ги сменяш. Само си хабиш времето. Твоите тези не стават по-убедителни с "трикове" от типа "Корективния замина, ама ми пише на месинджера да ви напиша.....".
            Тия тарикатлъци сигурно в детската градина си ги учил.
            бухахахахахаха
            крокодиле не си в ред . кой е тоя седларов. познавам бай ставри - строг но справедлив

            Коментар


            • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение
              евала баце.
              дървените философи мълчът и мигат
              Седларов,

              Избери си най-накрая един от четирите профила, от който да пишеш и стига си игра да ги сменяш. Само си хабиш времето. Твоите тези не стават по-убедителни с "трикове" от типа "Корективния замина, ама ми пише на месинджера да ви напиша.....".
              Тия тарикатлъци сигурно в детската градина си ги учил.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                Това че златото ще поскъпне много е ясно от години.Последната година е очевадно....Освен ако не си кон с капаци...
                Не че не споделям твоите виждания, ама.... ме тревожи една мисъл - след като на всички всичко им е било ясно /включително и на лаик като мен/ дали са останали още купувачи да вдигат курса?
                Спомням си и какво е казал Костолани: Ако всички спекулират по сигурна позиция, нещата се провалят

                Иначе и аз се надявам златото да качва, ама много ачик стана вече от доста време, че ще се качва. А пък и сега вече с тая коронка...
                Някои мисли за пазара от известния спекулант, предоставени от участник във форума на Investor.bg

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                  ЕUR....- започва растящ тренд.......................
                  евала баце.
                  дървените философи мълчът и мигат
                  .и тоя със папионката където нищо не му се разбира от логореята и ония с ралито от 1200 където бил познал смешкото.
                  ми то дете да питаш на 1200 и то ще ти каже че ще расте аланкооолу
                  а сега ми кажете докъде и колко ?

                  Коментар


                  • Това че златото ще поскъпне много е ясно от години.Последната година е очевадно....Освен ако не си кон с капаци...ЦБ-та по цял свят купуваха и репратрираха златото си...Дори мижави ЦБ-та като румънското започнаха да говорят за златото и неговото значение за стабилноста на системата....Но основната част от инвеститорите беше съсредоточена върху фалшивия ръст на фондовия целящ да засмуче максимума от капитал за рециклиране като му дойде времето...Фондовия си беше жива мишеловка последните 3 години.........Сега мишките ще видят че сиренето не е без пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                      Общата картина е много грозна. Прилича на ядрен финансов армагедон. Инструментите намаляване на лихиви Обратно изкупуване и вливане на ликвидност няма да помогнат много. Напротив ще причинят още по-големи щети като наливане на бензин в огъня.
                      Истинсктата паника ще започни при каарантиниране на милионни градове в Германия и Франция..Ще изгори някоя системно важна банка в Европа...Веднага се сещам за няколко ...И когато това стане сегашните спадове на фондовия ще са песен...Двуцифрени спадове ще има...И двуцифрени ръстове на златото .За деня .
                      Last edited by Hermes73; 06.03.2020, 15:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                        Нещо се обърках Седларов, ако долара е започнал да пада, скоро ще ги пишем и другите валути паднали (кабела и той)
                        АМА децата знаят, че при това положение златото трябва дългосрочно да поеме на Север,
                        А ти и другия предлагате - продавай, сега ? Айде изяснете се накрая.
                        И какво стойностно ще си купиш с тези пари ???
                        Не знам. Аз съм общак и само препредавам . Ще си питаш Корективния като се върне.
                        За сега ми написа на Месинджера само че това черното го знаете ти и децата
                        Досега - вика Баце , като златото растя , как растя и долара ?
                        Това децата знаят ли го - вика

                        Коментар


                        • Нещо се обърках Седларов, ако долара е започнал да пада, скоро ще ги пишем и другите валути паднали (кабела и той)
                          АМА децата знаят, че при това положение златото трябва дългосрочно да поеме на Север,
                          А ти и другия предлагате - продавай, сега ? Айде изяснете се накрая.
                          И какво стойностно ще си купиш с тези пари ???
                          Last edited by hazard; 06.03.2020, 14:59.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                            При условие,
                            - че на ЕЦБ вече лихвите са нулеви и тя няма оръжия за противодействие,
                            - Италия, Германия и Франция са заразени доста, следват Испания, Швейцария и Ук,
                            - има дрязги и некомпететност, как и на коя криза да се реагира първо,
                            - никога не е имало статут на убежище,
                            защо издуханото Евро расте срещу основните валути ???
                            Защото не е послушало Майк Флоридов да пада

                            Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            КОЙ, КОЙ пита за долара???

                            Долара е solid rock!

                            Значи долара първите фази на кризата, когато дойде, ще поскъпва много, после ще се обезцени за 2-3 години с 300-400%, примерно! Може и повече, не знам. Но когато говорим за тази обезценка, трябва да сме наясно, че при всички други основни валути, без Евро, което се разбрахме, че ще капълдиса, нещата ще са сходни. Къде повече, къде по-малко! Може и да има някаква глобална хиперинфлация и процентите да са по-големи. При валутите всичко е въпрос на тайминг! Дръж долар докато поскъпва, продавай когато смяташ, че ще пада и купувай друго!
                            А и не си прочел какво са ти отговорили точно на теб !!! Още преди 7 дена

                            Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                            Има, има........
                            Защото нищо от това което ти се набива в главата от СМИ , за да съставиш от него прилична обща картина , като нормален и мислещ хомосапиенс.................не е такова........(или част от него, но достатъчно )........

                            Нещата от които си създаваш ''мнение'' са ...........със закъснение............

                            ЕUR....- започва растящ тренд.......................





                            Last edited by Седларов; 06.03.2020, 15:14.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              Това е мечтата на всички златни хейтърчета, които разглеждат себе си като прогресивни и финансово компетентни, за разлика от простите чокундури, които купуват някакви глупави златни монети!

                              Златото се търгува в рамките на свободен пазар. Ако нямаме свободен пазар на злато, защо да имаме такъв за акции? И каква ще е стойността на акциите, ако някой преди това е стигнал до там, че да се опитва да изкара златото от пазара? Това са въпроси, на които припомнящите за златното изваждане в САЩ, някак си забравят!

                              Има и втори много комичен момент! Едни и същи хора, подкрепят тезата, че златото е ташак и всъщност нищо не би следвало да струва, както и че няма никакво бъдеще, но в следващия момент казват, че можело да го конфискува някой!
                              Дайте да се разберем сега! Ташак ли е ще го конфискуват ли? Защото ако е ташак, защо му е на някой да го конфискува? Или едното или другото? Не може едни и същи хора да подкрепят и двете тези. Наблюдавам съм следното нещо! Едни и същи форумци, когато златото пада, казват това е ташак! Ако има някакви опасения за пазара и златото направи голям ръст, тогава същите казват, не се радвайте вижте на времето някъде са го конфискували...

                              Отделен въпрос е, че не може да говорим за конфискация на злато, а само за неговото изваждане от пазара. Няма как да конфискуваш нещо, което на практика не съществува и е затворено в изба, скрито в компот от череши примерно!

                              Следващия много комичен момент, е че има хора, които си въобразяват, че при изваждане на златото от пазара, електронните платформички ще продължат да си цъкат, че даже и с ръстове...
                              Как ще стане точно самото изваждане от пазара по страни и конкретно в България, също няма отговор. Ако в България има правителство, което забрани търговията със злато, с какво точно това ще помогне за стабилизирането на лева, отново няма отговор! От друга страна ако има такава ситуация, предполагам, всички банки ще си работят безупречно в дадения момент... Депозитите ще са си непоклатими...

                              Дори и в САЩ, ако ситуацията е толкова тежка, че да се мисли да се конфискува злато, сигурно президент, би бил някой като Сандърс. В САЩ той би ударил златото, вместо да речем да си измисли данък търговия 30% от платформите и директно да издаде декрет паричките да се преведът във федералния бюджет. Същото се отнася и за банковите сметки. Ако ще фантазираме, да фантазираме...

                              Излиза така, че ако си затворил злато в компот от сливи, това е много по-рисково, отколкото ако имаш депозит в огледалната банка на КТБ, която в момента си работи перфекто в България. Излиза също така, че е много по-сигурно, ако ситуация е впънала до там, че да се мисли за златна конфискация, ти да имаш платформа с някакви електронни цифрички, минаваща през няколко посредника, които веднъж безпогрешно в подобен пазар ще отчитат транзакциите и плащанията, втори път собствените им сметки, разбирай тези на клиентите, винаги ще са в банки, които никога, при никакви обстоятелства, дори и при златна конфискация, не могат да фалират, та ако ще и извънземните да направят инвазия на земята!

                              Значи извънземните могат да стрелят с лазери по комшията, ти обаче отиваш до банкомата и теглиш! Заявил си теглене при твоя посредник и той ти ги е пуснал веднага по сметката...

                              Да обобщим!!!

                              Всичко се срива, финансовата система крашва, някой се сеща да конфискува злато, което не е ясно кой колко и къде има, но съобразно морала на купилите го, всички се явяват в уречения час, като го стискат в потни ръчички и го предават чинно!
                              През това време на финансов колапс, всички банки си работят безотказно, няма спрени платформи за електронна търговия, защото както казахме банките са ТОП, посредниците плащат, а ДОУ удря връх 180 хиляди при на практика нулева инфлация псоледните години.
                              Всички търгуващи елетронно, си купуват по един майбах и ведро махат с ръчичка когато минават през опашката на БНБ, където са застанали всички, които доброволно предават златото, което имат, без значение факта, че то на практика не съществува и никой не знае, кой какво злато има!

                              Както казваше в една песен Гери-Никол, или си играч или си наигран! Струва ми се, че доста играчи в крайна сметка ще се окажат наиграни!
                              Горното ако може да го римувате с нещо по-звучно, оставям на вас!

                              Винаги съм се чудел, защо в тази тема е пълно с толкова комплексари! Тука винаги се появяват някакви клоуни, където им се присънват трендове, фиксират цени, бомбят пачки през мониторите и тн...!
                              Съвсем сериозно , аз не разбрах смисъла на този пост , като чаршаф .
                              Може ли по сбитичко ?

                              пп И аз съм се чудел , защо , наистина темата е пълна с появяващи се клоуни ?
                              Флоридов , ти не се ли появи последен ? И папионка имаш !!!
                              Ето какво ти е написал Граф Монте , но явно забързан към другия просветляващ пост , не си се зачел
                              Първоначално изпратено от Edmont Dantes Разгледай мнение

                              Я още един обратен индикатор, който се появява баш при върхът на златото.
                              Къде беше да ни просветлиш при злато 1200 август 2018.

                              Коментар


                              • При условие,
                                - че на ЕЦБ вече лихвите са нулеви и тя няма оръжия за противодействие,
                                - Италия, Германия и Франция са заразени доста, следват Испания, Швейцария и Ук,
                                - има дрязги и некомпететност, как и на коя криза да се реагира първо,
                                - никога не е имало статут на убежище,
                                защо издуханото Евро расте срещу основните валути ???

                                Коментар

                                Working...
                                X