IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
    А сегашния ти на база горните , е точно като '' bye the dips '' на ... 1900
    То хубаво, ама не прочетох някаква конкретика от тебе, в смисъл, дай пак някой руски микс от Фибоначи и Кондратиев, задължително във поне три варианта, включващи и нагоре и надолу, задължително.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Не знам дали си спомняш но миналото лято златото като беше още на $2017 писах тука, че върхът е зад гърба ни и че тогава беше момента да се продаде на над $2000. Писах също, че най-вероятно години наред няма да видим $2000 отново. А също казах и че златото ще пада дори и при отслабващ долар

      Е, доларът отслабна, а златото се спусна надолу

      Впоследствие няколко пъти още казах, че не е късно да се продаде. Дори сега не е късно, защото има още доста надолу...
      Не съм чел нещата от миналата година. Може да си прав, обаче обясни как се стига до тези изводи?

      Коментар


      • Не знам дали си спомняш но миналото лято златото като беше още на $2017 писах тука, че върхът е зад гърба ни и че тогава беше момента да се продаде на над $2000. Писах също, че най-вероятно години наред няма да видим $2000 отново. А също казах и че златото ще пада дори и при отслабващ долар

        Е, доларът отслабна, а златото се спусна надолу

        Впоследствие няколко пъти още казах, че не е късно да се продаде. Дори сега не е късно, защото има още доста надолу...

        Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
        Берти, краткосрочно може златото да е за продажба при засилващ се долар, това ли искаш да кажеш?

        Аз залагам на отслабване на долара като стойност, но ако еврото започне да спада още по-бързо от него и ще излезе, че се качва спрямо него. При положение, че долара тръгна да се засилва златото би трябвало да пада и под тези 1700 USD. Ако си в евров кеш в момента не би трябвало да има значение за теб - примерно имаш приготвени за злато 10,000 евро и можеш да купиш с тях едно и също количество тройунции - около 7 бр. Но ако искаш да пребориш инфлацията до някаква степен и да запазиш стойност, можеш да купиш долари или злато и евентуално да извлечеш ползи от поскъпването му спрямо еврото, при положение, че се случи този вариант, който аз смятам за по-вероятен отколкото засилване на еврото.

        ​​​​​​Злато имам само в бижута но ще купя примерно 5 - 10 монети, колкото да имам нещо. По принцип се ориентирам в долари, защото, според мен, все пак, по-вероятно е долара да се засили а еврото да отслабне, независимо от валутните войни и желанията на страните. Ако пък стане някоя патаклама по света, я в близкия изток, я в китайско море, златото вероятно ще хвръкне, за долара не съм наясно, някой да каже ако може.

        ​​​​​​Защо не съм оптимист за еврото, много причини има, но ето само една от всичките - ако някоя страна глътне вода, като Франция, Португалия, Испания, Италия, Гърция или Белгия - гледай как еврото ще пада и тогава можем за видим и 2 EUR за 1 USD. Така, че аз ще обръщам кеша в долари и злато, може и повече от тези 5-10 унции. Имотите си стоят в левове/евро така или иначе и така запазвам доколкото мога стойност в евро, но ще гледам да продавам по принцип тази година каквото успея и да държа евров кеш или още долари/злато спрямо това, как се развива ситуацията. Имотите дори може да останат на същото ниво или поевтинеят в евро но в доларово изражение да са поевтинели още повече.

        Ако има някакво противоречие в написаното от мен, сега е момента за критика, не съм професионален инвеститор а само гледам да си запазя доколкото може капитала и да го увелича.
        Last edited by Money; 03.03.2021, 18:12.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

          Берти, краткосрочно може златото да е за продажба при засилващ се долар, това ли искаш да кажеш?

          Аз залагам на отслабване на долара като стойност, но ако еврото започне да спада още по-бързо от него и ще излезе, че се качва спрямо него. При положение, че долара тръгна да се засилва златото би трябвало да пада и под тези 1700 USD. Ако си в евров кеш в момента не би трябвало да има значение за теб - примерно имаш приготвени за злато 10,000 евро и можеш да купиш с тях едно и също количество тройунции - около 7 бр. Но ако искаш да пребориш инфлацията до някаква степен и да запазиш стойност, можеш да купиш долари или злато и евентуално да извлечеш ползи от поскъпването му спрямо еврото, при положение, че се случи този вариант, който аз смятам за по-вероятен отколкото засилване на еврото.

          ​​​​​​Злато имам само в бижута но ще купя примерно 5 - 10 монети, колкото да имам нещо. По принцип се ориентирам в долари, защото, според мен, все пак, по-вероятно е долара да се засили а еврото да отслабне, независимо от валутните войни и желанията на страните. Ако пък стане някоя патаклама по света, я в близкия изток, я в китайско море, златото вероятно ще хвръкне, за долара не съм наясно, някой да каже ако може.

          ​​​​​​Защо не съм оптимист за еврото, много причини има, но ето само една от всичките - ако някоя страна глътне вода, като Франция, Португалия, Испания, Италия, Гърция или Белгия - гледай как еврото ще пада и тогава можем за видим и 2 EUR за 1 USD. Така, че аз ще обръщам кеша в долари и злато, може и повече от тези 5-10 унции. Имотите си стоят в левове/евро така или иначе и така запазвам доколкото мога стойност в евро, но ще гледам да продавам по принцип тази година каквото успея и да държа евров кеш или още долари/злато спрямо това, как се развива ситуацията. Имотите дори може да останат на същото ниво или поевтинеят в евро но в доларово изражение да са поевтинели още повече.

          Ако има някакво противоречие в написаното от мен, сега е момента за критика, не съм професионален инвеститор а само гледам да си запазя доколкото може капитала и да го увелича.
          Според мен 2 евро за 1 долар е утопия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            като гледам златото ще тества 1700 и целият сетъп ( силен долар, набалончени индекси и разклатени 'уж' възстановяващи икономики пълни с безработни и чакащи стимули и трупащи дълг) .. си е за повсеместен селл-офф,но ще поживеем ще видим.

            рано или късно икономиката или по-точно капиталовите пазари ще им се наложи да се срещнат с реалността - тогава ни чакат луди времена.
            Берти, краткосрочно може златото да е за продажба при засилващ се долар, това ли искаш да кажеш?

            Аз залагам на отслабване на долара като стойност, но ако еврото започне да спада още по-бързо от него и ще излезе, че се качва спрямо него. При положение, че долара тръгна да се засилва златото би трябвало да пада и под тези 1700 USD. Ако си в евров кеш в момента не би трябвало да има значение за теб - примерно имаш приготвени за злато 10,000 евро и можеш да купиш с тях едно и също количество тройунции - около 7 бр. Но ако искаш да пребориш инфлацията до някаква степен и да запазиш стойност, можеш да купиш долари или злато и евентуално да извлечеш ползи от поскъпването му спрямо еврото, при положение, че се случи този вариант, който аз смятам за по-вероятен отколкото засилване на еврото.

            ​​​​​​Злато имам само в бижута но ще купя примерно 5 - 10 монети, колкото да имам нещо. По принцип се ориентирам в долари, защото, според мен, все пак, по-вероятно е долара да се засили а еврото да отслабне, независимо от валутните войни и желанията на страните. Ако пък стане някоя патаклама по света, я в близкия изток, я в китайско море, златото вероятно ще хвръкне, за долара не съм наясно, някой да каже ако може.

            ​​​​​​Защо не съм оптимист за еврото, много причини има, но ето само една от всичките - ако някоя страна глътне вода, като Франция, Португалия, Испания, Италия, Гърция или Белгия - гледай как еврото ще пада и тогава можем за видим и 2 EUR за 1 USD. Така, че аз ще обръщам кеша в долари и злато, може и повече от тези 5-10 унции. Имотите си стоят в левове/евро така или иначе и така запазвам доколкото мога стойност в евро, но ще гледам да продавам по принцип тази година каквото успея и да държа евров кеш или още долари/злато спрямо това, как се развива ситуацията. Имотите дори може да останат на същото ниво или поевтинеят в евро но в доларово изражение да са поевтинели още повече.

            Ако има някакво противоречие в написаното от мен, сега е момента за критика, не съм професионален инвеститор а само гледам да си запазя доколкото може капитала и да го увелича.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

              Сакън !!!!
              Не се заигравай с тая цифра .......

              Я гледай какво са ти писали хората , есента ............




              Това 1370 ...1360 .................... вече не съществува във Вселената ...... .. изобщо .....

              Което , извън шегата и майтапа .....е толкова вярно , колкото и другите
              подчертани ...... черни , сини и оранжеви нещица .....
              Съгласен съм,щом не ти харесва 1570 по добре ли звучи.Тъкмо съвпада със шоуто от корона вируса
              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                Внимавайте като купувате физическо злато че навсякъде има фалшификати. Възможно е дори и при големите дилъри и в банките да има. Настоявайте всичко да се провери с XRF машина пред вас! Външните тестове с киселина и тегло/обем не важат! Особено по големите кюлчета много добре ги фалшифицират. Правят ги от волфрам и отгоре позлатени с чисто злато което е не повече от 5% от общото тегло. На външен вид са идентични с оригинала и минават всички тестове с изключение на ренгена. Дори и на опаковките всичко е 1:1 и серийните номера са истински.
                наполеоните са добри, че са малки и става прекалено скъпо и сложно правенето на читави фалшификати, но и там има фалшиви, които обаче специалист може да ги хване лесно. едно унциевите особено тези минт качество са също лесни за проверка, защото имат доста добра защита, ясни параметри и ако се купуват от доказан източкни шанса да купите менте е много малък.

                големите схеми почват при кюлчетата от кило нагоре.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  като гледам златото ще тества 1700 и целият сетъп ( силен долар, набалончени индекси и разклатени 'уж' възстановяващи икономики пълни с безработни и чакащи стимули и трупащи дълг) .. си е за повсеместен селл-офф,но ще поживеем ще видим.

                  рано или късно икономиката или по-точно капиталовите пазари ще им се наложи да се срещнат с реалността - тогава ни чакат луди времена.
                  Сериозно ли го ''гледаш '' това ............. Сигурно от сутринта ти е тази мисъл и гледане ........... .

                  А Поста ти пак е пълен с неверни неща , несвързаности и чист спам за '' луди времена '' .........
                  Долара е СЛАБ и тръгна да отслабва от март 2020 .... (само ти го виждаш ''силен'')
                  Индексите са набалончени ОТДАВНА ( за да ги гледаш , пишеш и правиш изводи СЕГА)

                  А сегашния ти
                  селл-офф
                  на база горните , е точно като '' bye the dips '' на ... 1900
                  Last edited by Correctively objective; 02.03.2021, 10:23.

                  Коментар


                  • като гледам златото ще тества 1700 и целият сетъп ( силен долар, набалончени индекси и разклатени 'уж' възстановяващи икономики пълни с безработни и чакащи стимули и трупащи дълг) .. си е за повсеместен селл-офф,но ще поживеем ще видим.

                    рано или късно икономиката или по-точно капиталовите пазари ще им се наложи да се срещнат с реалността - тогава ни чакат луди времена.

                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Внимавайте като купувате физическо злато че навсякъде има фалшификати. Възможно е дори и при големите дилъри и в банките да има. Настоявайте всичко да се провери с XRF машина пред вас! Външните тестове с киселина и тегло/обем не важат! Особено по големите кюлчета много добре ги фалшифицират. Правят ги от волфрам и отгоре позлатени с чисто злато което е не повече от 5% от общото тегло. На външен вид са идентични с оригинала и минават всички тестове с изключение на ренгена. Дори и на опаковките всичко е 1:1 и серийните номера са истински.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                        Да не се заричаме ама 1370 макс там има много сериозна съпротива
                        Сакън !!!!
                        Не се заигравай с тая цифра .......

                        Я гледай какво са ти писали хората , есента ............

                        Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                        Въпреки че корекцията, която започна от $2071 би изглеждала "по-завършена" ако тагнем минимум $1820, пазарът пуска сериозни "намеци", че дъното от $1850, което видяхме, може да е край на корекцията.
                        Неведнъж докато бяхме под 1360 - ниво , които вече и за първолаците става ясно, че едва ли ще се види , коментирах, че щом фазата, в която сме започне, корекциите често дори могат да не стигат минималното очакване докато естензиите на север да изглеждат безкрайни.

                        В момента ситуацията е следната:
                        Шансът да видим 1800-1820 като дъно на корекцията намаля, но все още не е изключено особено предвид волатилността, която се задава началото на другия месец. Не бих бил изненадан ако точно по време на резултатите от изборите, намерим ново дъно, от което да се запътим към поне $2350 в следващите няколко месеца.
                        Нека отебележа отново, че няма абсолютно никакъв проблем да видим $2350+ без да имаме ново дъно под текущото при $1850.

                        Това 1370 ...1360 .................... вече не съществува във Вселената ...... .. изобщо .....

                        Което , извън шегата и майтапа .....е толкова вярно , колкото и другите
                        подчертани ...... черни , сини и оранжеви нещица .....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          [ATTACH=CONFIG]n3725521[/ATTACH]
                          Бачка , една трендлиния ..... пробита повече от ДВА пъти ......престава да бъде такава ................

                          Всички следващи ...допирания , оттласквания , доближавания и т.н ..... са просто ''напасване '' и желание на търгуващия ''да ги види '' ........
                          Де факто , обаче .............тя вече неработи ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            по отношение на пазара на физическо си в голяма грешка,че е умрял... тепърва има да се развива в РБ и това може да се види от разни дребни подробности даже в българския тесен пазар с малко сериозни участници...подробности, които пропускаш, но няма сми да коментираме щом те влече форекса.

                            успех!
                            Бърта , пак не си разбрал нищо , или целенасочено променяш контекста .............. Ах , арменче тииии .........

                            1 .Къде Кога видя да говоря за ''пазара на физическо в Бг '' , по принцип и като цяло ........... ??? Този пасаж са си твой внушения , който изобщо не съм коментирал за да ми ги сервираш като репост на мой ........... Ако държиш да споделиш тази твоя Мисъл , си я напиши отделно , за да запознаеш невежите с бъдещето ....
                            Аз казах ..... днес , утре , тая седмица ....другата седмица ....месец ..... няма да е силно пазаруването от брат'чед ти златарЯН , макар и да сме на дънце ....... защото бъгове и аматьоре се ушиха на 3500 .... Под давлението и с помоща на такива артисти - специалисти като теб . Просто - Сентимент - валиден за всичко и всякога .....
                            Ето я часта на която държиш да отговориш ''умно '' за ..... ''пазара на физическо злато в БГ .'' .....
                            .Брат'чед ти златарчето , сега няма да има работа ...........Те баламурите накупиха на 3500 ...... Tака става обикновенно ....
                            Аз говоря за Сентимент на Тълпата ......... Ти ми обясняваш арменско -еврейски гешефти ..........


                            2. Това червенкото , е леко внушение , че се занимавам със Злато , единствено през форекс . А изрично съм те информирал в поста :
                            А и когато е ТРЯБВАЛО съм накупил .... достатъчно количество , необходимо ми за хедж и ''застраховка'' ...... Сега вече ....само електронно за печелене на КЕШ ........... . ........ За ' арчене ............. Стига толкова инвестиции ......
                            Има за две поколения след мен .......
                            Явно пак не си разбрал . ''Вече''...........''вече'' съм написал - само форекс ...... Ако ти купуваш всяко дънце от 1700 нагоре ( сега ги гледаш отдопу , обаче ) , Аз съм купувал на ДЪНОТО .... ..

                            Остана ми 1/4 КЕШ , който трябваше да е в злато ....чакайки НОВОТО Дънце под 1040 $ , но ....не стана .... Изиграха ни мейкарите в златото ..... ......... 2018 ..... ... Евала им !!!
                            Среброто , като бедняшка суровина ... го бяха оставили на самотек ..... и то ....си даде ....Дъното ...........
                            Та тая 1/4 ....ще я вкарам в злато само и единствено на цена , която ......ще бъде дебат и тема за друг пост ....
                            Та така..... арменски .... ...
                            Отговаряй и пиши по същество , когато цитираш ............... Не вменявай , не лъжи , не измисляй ....... Не мяукай ............Не купувай дъна , които не са такива ...... (совите не са това което са ... )



                            пп ....
                            си в голяма грешка
                            ....................
                            Това ........ , като препратка към мен .... или по повод на мой пост ............е ОКСИМОРОН .............

                            Греша - редко и за кратко ...............

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                              някои дългосрочно да вижда gold на 1000 от текущи цени + EUR/USD на 1.06 дългосрочно ?
                              Да не се заричаме ама 1370 макс там има много сериозна съпротива

                              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                              Коментар


                              • Това златото какъв хубав канал си е направило.Така като го гледам дали до лятото ще си се движи по него Click image for larger version

Name:	Screenshot_6.jpg
Views:	1
Size:	67.1 КБ
ID:	3725653
                                "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                                Коментар

                                Working...
                                X