IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много добро видео от Рей Далио, което обяснава принципите на късия и дълъг кредитен цикъл. На края на видеото, автора се опитва да изрази оптимистична прогноза за финала на дългия цикъл, но на практика в живота, овластените органи никога не постъпват съобразно най-добрите теоретични постановки. В такъв случай, краят на цикъла ще инициира падение, от което света ще се изправя много дълги години, до елиминиране на дисбалансите!

    https://www.youtube.com/watch?v=PHe0bXAIuk0&t=790s

    Днес изчерпването на цикъла, на практика бива предпоставено от вече нулевите или отрицателни лихви.
    Няма да бъдат загубени 30 мин, защото те ще визуализират, пряката връзка между кредит, инвестиции и реална икономика!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

      Ти с Корективно Обективния, да не си братовчед или поне някаква роднина?
      Защото по стиловото композиране и спецификата на пунктуационното използване, бих се объркал, дали не сте един и също човек!

      Кажи ми само, лайковете и от двата профила ли си ги набиваш или разчиташ, че има достатъчно комплексирани хейтърчета с пари в акции, от продажбата на бабиния апартамент, които минавайки през темата, тъй или иначе ще удрят по един палец!
      Ааааа , къде отиде захаросано - приспивния , напевен тон ?
      Ядоса ли се ?
      Няма да си общуваме тогава . Не ми харесва , докато си пия питието , някой да ми говори ядосано - незадоволено

      Обясних ти - приятели сме , а той не може , но държеше да отговори на захаросаните ти коментарчета преведени с Гугъл транслейт от някое списание , бъкащи в нета , в момента ................

      Конкретика търсим тука , Флоридов , конкретика ...............

      Вземи пример поне от Тошко Събев ........... Тоше , палец от бацето - добър коментар !

      На другото - за лайкове , млайкове , хейтъри , баби и палци - ми казаха да си замълча .....
      Можеш да си завиеш , за в къщи и тия под мойте постове ......

      пп... По темата спре да пишеш нещо - вика Корективно Обективния
      Само личностни неща взе да обсъждаш .
      Купи ли от текущи , за да си ни в истински противовес . И да си заслужиш лайкове

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Седларов Разгледай мнение
        Така е !!!
        Тук вече си прав ! Което Е - Е !!

        А, под '' изчел '' , имам предвид 6-7 те ти поста последните 2-3 дни
        Не бих си губил времето с другите назад . Големи са ми като обем . И се губи връзката м/у началото и края .
        Конкретиката , която ме интересува - я няма никаква . Извинявай .
        А от мен не си чел нищо по една причина - ами , не съм писал .
        Просто в момента връщам услуга на моя приятел , Корективно Обективния , да ти отговори , защото е малко зает и не му се пише

        Едно съветче от него : Добре е да започнеш да продаваш Злато от тук . Ако , въобще се занимаваш с това
        А не си пишеш , ей така на - занимателно - любителската

        Ти с Корективно Обективния, да не си братовчед или поне някаква роднина?
        Защото по стиловото композиране и спецификата на пунктуационното използване, бих се объркал, дали не сте един и също човек!

        Кажи ми само, лайковете и от двата профила ли си ги набиваш или разчиташ, че има достатъчно комплексирани хейтърчета с пари в акции, от продажбата на бабиния апартамент, които минавайки през темата, тъй или иначе ще удрят по един палец!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
          Не съм прочел едно обосновано мнение защо златото ще ходи надолу, предполагам, не и преди Ное 2020
          Събев, защо мислиш така ?
          Трейдърите да си покриват опции, хеджове от евентуално голямо падане на ДАУ, очакване на рецесия/дефлация/стагфлация ? Някъкъв микс от това ли е ?
          Шока който преживяват пазарите е породен от екзогенна причина, заплаха от глобална пандемия . Тежките мечи пазари доколкото ми е известно се причиняват и започват от ендогенна състояние на развитие на обществото и икономиката а не на външен фактор. Има голяма вероятност с нарастване на дължината на деня и нарастване на силата на слънчевата радиация , степента на предаване вируса да падне рязко. По принцип всички епидемии и пандемии имат цикличен характер . При такъв сценарии в момента който се разбере че практически новите заболели рязко намалеят или са сведени до минимум пазарите на акции ще се изстрелят на горе. А страха който е отчетен в златото ще намалее и понеже e прекупено ще почне да пада по - сериозно в състояние изпуснато напрежение . Също така интереса към темата може да се гледа като обратен индикатор, разбира се не винаги е така , но аз мисля че сега е точно така
          А и графиката на 1800, ми изглежда перфектно завършена технически.
          Last edited by Todor Sabev; 05.03.2020, 21:10.

          Коментар



          • Ако пробие.
            Моята таргет е 1790-1820.
            16-18 март.

            Коментар


            • Не съм прочел едно обосновано мнение защо златото ще ходи надолу, предполагам, не и преди Ное 2020
              Събев, защо мислиш така ?
              Трейдърите да си покриват опции, хеджове от евентуално голямо падане на ДАУ, очакване на рецесия/дефлация/стагфлация ? Някъкъв микс от това ли е ?
              Last edited by hazard; 05.03.2020, 20:01.

              Коментар


              • Целта на флага на часова графика е 1700 засега. Успех !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Никога не съм си и помислял, че мога да се сравнявам с хора, които над 10 500 пъти конкретно са писали за цената!
                  Това е съвсем друго ниво...
                  Така е !!!
                  Тук вече си прав ! Което Е - Е !!
                  Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                  Хубаво, че си ме изчел. Аз не съм чел нищо от теб, освен днес, тук в групата, но както се казва, в тоя живот, човек не може да прочете всичко!
                  А, под '' изчел '' , имам предвид 6-7 те ти поста последните 2-3 дни
                  Не бих си губил времето с другите назад . Големи са ми като обем . И се губи връзката м/у началото и края .
                  Конкретиката , която ме интересува - я няма никаква . Извинявай .
                  А от мен не си чел нищо по една причина - ами , не съм писал .
                  Просто в момента връщам услуга на моя приятел , Корективно Обективния , да ти отговори , защото е малко зает и не му се пише

                  Едно съветче от него : Добре е да започнеш да продаваш Злато от тук . Ако , въобще се занимаваш с това
                  А не си пишеш , ей така на - занимателно - любителската


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Седларов Разгледай мнение

                    И в този си пост грешиш , и то много .
                    А и вече го няма захаросаното лустро чаршафения вид . ( така ми написа моя приятел Корективно Обективния )

                    Точно изброените видове реплики са присъщи на златните космонавти ( да не ги изброявам пак )
                    Неподплатени , неориентирани , неосмислени , а при някой и излишно дълги . Което не ги прави указателни и точни ..

                    Моят приятел Корективно Обективния , ми написа , да ти предам , че над 10 500 пъти абсолютно конкретно е писал за движението на златото
                    Обърни няколко странички и ще прочетеш Конкретно какво мисли за Върха , за Дъното , а дори и една графика се намира няколко стр. назад .
                    Теб те изчетох , но нищо Конкретно . Някакви алабализми , като от икономическо списание 16 страници !!! Интересно е , но безполезно

                    Конкретно ??
                    Накъде сме ???

                    Хайде , че ще сядам с чаша от любимото си уиски ............ Пък разговора ще си го продължите , като си дойде Корективно Обективния .
                    На мен имотната тема ми е по - интересна
                    Никога не съм си и помислял, че мога да се сравнявам с хора, които над 10 500 пъти конкретно са писали за цената!
                    Това е съвсем друго ниво...

                    Хубаво, че си ме изчел. Аз не съм чел нищо от теб, освен днес, тук в групата, но както се казва, в тоя живот, човек не може да прочете всичко!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      Чудесно!
                      "Доказалите" се във времето форумци, просто да влагат повече съдържание в малко текст!

                      Стига да наблягат на истинско съдържание, а не на тези от сорта на:

                      "АЗ ви казвам, че няма да стане това...."
                      "Графиката ми показва, че цената твърдо отива към..."
                      "За МЕН не са възможни вашите глупости, казвам ви, че цената е Х....."
                      "Не вярвам вашите глупости да станат факт, защото АЗ ви казвам, че не може...."
                      "АЗ ви гарантирам, че ......."
                      И в този си пост грешиш , и то много .
                      А и вече го няма захаросаното лустро чаршафения вид . ( така ми написа моя приятел Корективно Обективния )

                      Точно изброените видове реплики са присъщи на златните космонавти ( да не ги изброявам пак )
                      Неподплатени , неориентирани , неосмислени , а при някой и излишно дълги . Което не ги прави указателни и точни ..

                      Моят приятел Корективно Обективния , ми написа , да ти предам , че над 10 500 пъти абсолютно конкретно е писал за движението на златото
                      Обърни няколко странички и ще прочетеш Конкретно какво мисли за Върха , за Дъното , а дори и една графика се намира няколко стр. назад .
                      Теб те изчетох , но нищо Конкретно . Някакви алабализми , като от икономическо списание 16 страници !!! Интересно е , но безполезно

                      Конкретно ??
                      Накъде сме ???

                      Хайде , че ще сядам с чаша от любимото си уиски ............ Пък разговора ще си го продължите , като си дойде Корективно Обективния .
                      На мен имотната тема ми е по - интересна

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Седларов Разгледай мнение

                        Пак и отново бъркаш леко нещата .
                        Това , че моят приятел Корективно Обективния разбира доста от определени теми , в никакъв случай не го прави интелектуалец..
                        Следователно му е чуждо благородството , присъщо на интелектуално извисените .
                        Тук във форума , всичко е спор , доказване на правотата и кратковременния кеф от натриването на носа на опонента ....... Поне така ми е разказвал , Корективно Обективния на чаша '' 4 рози ''
                        Разбира се , има и обща полза от смислените постове на доказали се във времето форумци .
                        За по незапознатите с материята .
                        Предпазва ги от неразумни финансови решения . Преобладаващи в захаросаните дълги постове с шампанско и ................ сълзи
                        Чудесно!
                        "Доказалите" се във времето форумци, просто да влагат повече съдържание в малко текст!

                        Стига да наблягат на истинско съдържание, а не на тези от сорта на:

                        "АЗ ви казвам, че няма да стане това...."
                        "Графиката ми показва, че цената твърдо отива към..."
                        "За МЕН не са възможни вашите глупости, казвам ви, че цената е Х....."
                        "Не вярвам вашите глупости да станат факт, защото АЗ ви казвам, че не може...."
                        "АЗ ви гарантирам, че ......."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                          Защо един интелектуално извисен човек, какъвто без съмнение си ти, не покаже благородство към не толкова извисените интелектуално личности, като просто ги остави да се реят, в безкрая на елементарната им посредственост!

                          Не знам как изобщо от висотата на интелектуалния ти пиедестал успяваш да стигнеш с поглед в низините, където има подобни хора, та чак и да им цитираш прогнозите за цената!

                          Гледай напред и нагоре, а не в низините, там където нямаш себеподобни, с оглед на своята надареност и обхват на комплесното ти мислене!
                          Пак и отново бъркаш леко нещата .
                          Това , че моят приятел Корективно Обективния разбира доста от определени теми , в никакъв случай не го прави интелектуалец..
                          Следователно му е чуждо благородството , присъщо на интелектуално извисените .
                          Тук във форума , всичко е спор , доказване на правотата и кратковременния кеф от натриването на носа на опонента ....... Поне така ми е разказвал , Корективно Обективния на чаша '' 4 рози ''
                          Разбира се , има и обща полза от смислените постове на доказали се във времето форумци .
                          За по незапознатите с материята .
                          Предпазва ги от неразумни финансови решения . Преобладаващи в захаросаните дълги постове с шампанско и ................ сълзи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Седларов Разгледай мнение

                            Този път си прав на 100 % .
                            Към поста ти , който е абсолютно верен , мога да добавя едно списъче от моя приятел Корективно Обективния с уточнението , че това не са всички отговарящи на черничкото в поста ти

                            Защо един интелектуално извисен човек, какъвто без съмнение си ти, не покаже благородство към не толкова извисените интелектуално личности, като просто ги остави да се реят, в безкрая на елементарната им посредственост!

                            Не знам как изобщо от висотата на интелектуалния ти пиедестал успяваш да стигнеш с поглед в низините, където има подобни хора, та чак и да им цитираш прогнозите за цената!

                            Гледай напред и нагоре, а не в низините, там където нямаш себеподобни, с оглед на своята надареност и обхват на комплесното ти мислене!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Сълзите няма да са малко.Китай си остава в състояние на карантина.
                              Точно преди да се разшуми по край Короната пазара скочи с едно 10% и направи рекорди! Тогава никой не попита! Как така? Защо? Няма промяна на фундамента? Да не би да са дошли извънземните и да са ни предоставили технологията за безплатната енергия?

                              Няколко дни по-късно пазара пада със същите 10% и вече започват въпросите! Как така? Нима това не е пресилено? Да не е паднала атомна бомба или да лети астероид към Земята? Луди ли са, че да разпродават! Тъпи "паникяри"!

                              Ако в една стая има 100 човека, от които 99 да са на едно мннеие, останалия 1, ако не е луд или умствено изостанал, обикновено е този, който е прав!
                              Света е такъв какъвто е, защото винаги се е движил от визионери. Масата винаги е ползвала само благата или е била експлоатирана за да ги създава!
                              Борсата, инвестициите, и конструктивния капитал, не правят изключение!

                              На пазара винаги има едни 99 човека, които смятат, че извън тяхната лична вселена друго няма! Те винаги са прави и винаги са победители! Ако националния отбор бие! Значи НИЕ БИХМЕ! Ако националния отбор падне! ТЕЗИ ТЪПАНАРИ, БЕЗДАРНИ ПАДНАХА!

                              Хубаво е всеки да се опитва да дава повече съдържание, а не оценки на това, колко глупави са всички други, освен тези които мислят като тях!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                                Сълзите винаги са за тези, които се мислят, за по-умни отколкото са всъщност!
                                Този път си прав на 100 % .
                                Към поста ти , който е абсолютно верен , мога да добавя едно списъче от моя приятел Корективно Обективния с уточнението , че това не са всички отговарящи на черничкото в поста ти

                                Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение



                                Мюлер -3000 до края на Годината
                                Бертрам - 6000 (неизвесто кога)
                                Хермес - много .......за 5 унцийки - апарт у София.....
                                еххххх - рали.....космос.....шампанско
                                Майк Флорида - никой не знае ...100 000 , 800 000........времето ще покаже.....
                                Крум - купувайте, нема значение цената................


                                И накрая.........знаеш............. кой ще е прав

                                Коментар

                                Working...
                                X