IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
    Между другото , мимоходом да вметна , за движението при петрола нощес ..........
    Като движение и като достигане на цена го очаквах и за него много пъти съм писал , мисля и срещу коментари на Хермес и на други , които чакаха нови върхове ..........
    В интерес на истината , не очаквах да е така рязко и точно сега . Така че само го изгледах ...........
    Нищо ......... Живота е пред нас , ще има и други хубави движения ...............
    Дори Инвестор се беше засилил лятото за 300 $ барел
    Всеки може да види коментара ми под статията от средата на юли .
    Тогава нямах акаунт и можех само в коментарите да пиша с третия си последен
    За да не ровите - моля :


    Със бързото движение до 27 $ тази нощ , времето за покачване над 77 $ рязко намаля !!!!

    пп . Някой пишат по много и красиво - накрая Баце е прав
    Чакахме при евентуална война и затваряне на Ормуз.Това не стана затова и петрола тогава не скочи...........Чета коментарите по повод падането на БФБ-то.......Преди 90 години ДАУ е изтрил 90% от стойноста си ............така че имам мноооооооооооого мегдан до СОФИКС 7-80.........

    Коментар


    • Между другото , мимоходом да вметна , за движението при петрола нощес ..........
      Като движение и като достигане на цена го очаквах и за него много пъти съм писал , мисля и срещу коментари на Хермес и на други , които чакаха нови върхове ..........
      В интерес на истината , не очаквах да е така рязко и точно сега . Така че само го изгледах ...........
      Нищо ......... Живота е пред нас , ще има и други хубави движения ...............
      Дори Инвестор се беше засилил лятото за 300 $ барел
      Всеки може да види коментара ми под статията
      Конфликтът в Персийския залив може да изстреля петролните цени до над 325 долара
      от средата на юли .
      Тогава нямах акаунт и можех само в коментарите да пиша с третия си последен
      За да не ровите - моля :


      Със бързото движение до 27 $ тази нощ , времето за покачване над 77 $ рязко намаля !!!!

      пп . Някой пишат по много и красиво - накрая Баце е прав

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
        В дългосрочен план не виждам как еврото, ще помпа срещу долар!
        Друга много важна причина, която води до поскъпване на еврото е острата нужда на доста европейски компании и инвеститори да разпродадат своите инвестиции извън еврозоната и да си изтеглят капитала у дома, за да могат да посрещнат острите си ликвидни проблеми поради бруталния спад в оборотите в доста сектори на икономиката.
        Докато тези процеси продължавата, ще поскъпва и еврото. А това поскъпване е индикатор не за сила на еврото, а точно обратното - за катастрофата на европейските икономики. Невероятно, но факт!

        Това означава, че тези дни яко се изтеглят капитали от финансовите пазари, което се потвърждава и от масовите разпродажби на фондовите пазари. А това дефлационно засмукване на капитал рано или късно ще доведе и до спад на котировките на златото, но този спад ще бъде в пъти по-малко проценти, отколкото спада на акциите и суровините.
        Last edited by LaCosta; 09.03.2020, 12:26.

        Коментар


        • Добър ден , съфорумци
          Едно прибързано , ненужно и несправедливо решение ме остави за 5 дена извън дебата ..............
          А 5 -те дена бяха супер динамични и интересни .
          Благодаря на Седларов че предаде 3-4 мой поста , но друго си е лично си да взема отношение .
          Следобяд ще отговоря на някой постове от уикенда .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
            Първичния отговор е, че свалянето на лихвите в САЩ, намаля доходността, от там първосигнално движение против долар! Но това са неща за дни и за седмици.
            Това е вярно, но към него трябва да се добави, че еврото от години се ползва за carry trade сделки поради отрицателните лихви в еврозоната. Цялостното влошаване на световната икономика дава сигнал, че навсякъде ще бъдат сваляни лихвите /ФЕД са само първи от многото/, а това обезсмисля ползването на еврото за carry trade и съответно започва масово затваряне на такъв тип сделки, което води не до обезценяване на долара, а до поскъпване на еврото срещу много други валути, но особено срещу долара, който имаше нереално високи за момента лихви.
            Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
            В дългосрочен план не виждам как еврото, ще помпа срещу долар!
            Когато бъдат свалени лихвите в САЩ до почти 0% вероятно еврото ще подскочи още малко, но не е ясно от какво ниво, защото и аз очаквам скоро да лъсне грозната истина за състоянието на европейската икономика, особено след шока с вируса.
            Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
            Така е и при златото. В момента сме в ШОК! Пълномащабна криза ще започне, тогава когато се видят икономическите псоледици в Европа! Рецесия в Италия... Още по-голям краш на индустрията в Германия.... проблемни банки...
            Не виждам как в тази ситуация някой ще намира привлекателност в евро спрямо долар. Аз лично си държа спестяванията в долари! Може и да не съм прав! Времето ще покаже!
            А защо въобще държиш спестявания в брой /или депозит/, при положение, че толкова цениш златото и очакваш цената му да продължи да се качва?
            Аз също ценя високо златото /и другите мои инвестиции/ и за това не държа спестявания в избушени валути.
            Last edited by LaCosta; 09.03.2020, 11:02.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

              10+
              Земичка 300 декара и злато 100 унциики и ме гонете, ако можете.
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение



                то не е трудно да се сети човек.
                новият профил не значи нов човек, когато стилът и изказа се познават от километри.

                ​​​​​точно се връщам от нивите, но карах камиона, че заградихме едни 20 декара. ако ти е интвресно ще ти пратя на вайбъра видео от дрончето.

                пп земеделската земя(незамърсенатс) е злато, за който има гръб и воля.. просто сега все още живеем в интернет и не сме срещнали реалността... новата...
                10+
                Земичка 300 декара и злато 100 унциики и ме гонете, ако можете.
                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  прати целувка на мама кондореса, много е добра
                  не ти разбирам изписаните глупости но от изчетените мнения в други теми знам че работиш срамна работа с мъже тепърва ще фалираш от неразумни ипотеки и в момент на безизходица предлагаш на неприятелите си услиги без ръце
                  не съм присъствал знам го от форума

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение



                    то не е трудно да се сети човек.
                    новият профил не значи нов човек, когато стилът и изказа се познават от километри.

                    ​​​​​точно се връщам от нивите, но карах камиона, че заградихме едни 20 декара. ако ти е интвресно ще ти пратя на вайбъра видео от дрончето.

                    пп земеделската земя(незамърсенатс) е злато, за който има гръб и воля.. просто сега все още живеем в интернет и не сме срещнали реалността... новата...
                    и все пак не каза нищо конкретно. пак те е стра да си конкретен маминчо предупреждавам те . всякакви прилики тука остави . дори се целят такива .
                    хайде изпрати ми на вайбър клипчето . да видим дали си голям колкото думите ти .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      нови 20дк?
                      честито
                      мерси

                      златото е сейф хевън, но земята е живот
                      цял ден работа на къра, вечерта имунизация в механата и това в компанията на семейството.. за мен е безценно.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение



                        то не е трудно да се сети човек.
                        новият профил не значи нов човек, когато стилът и изказа се познават от километри.

                        ​​​​​точно се връщам от нивите, но карах камиона, че заградихме едни 20 декара. ако ти е интвресно ще ти пратя на вайбъра видео от дрончето.

                        пп земеделската зема (незамърсенатс) е злато, за който има гръб и воля.. просто сега все още живеем в интернет и не сме срещнали реалността... новата...
                        нови 20дк?
                        честито
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение

                          такае но щом бацето каже купувам с каквото имам . следя го от 2014. и е цар.
                          а не разбрах по метуда на изключването кой мислиш че съм за да кажа горното куето си написал .
                          пак си седнал с гръб в трактора мамин инвеститор
                          прати целувка на мама кондореса, много е добра
                          препоръка е

                          Коментар




                          • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение

                            такае но щом бацето каже купувам с каквото имам . следя го от 2014. и е цар.
                            а не разбрах по метуда на изключването кой мислиш че съм за да кажа горното куето си написал .
                            пак си седнал с гръб в трактора мамин инвеститор
                            то не е трудно да се сети човек.
                            новият профил не значи нов човек, когато стилът и изказа се познават от километри.

                            ​​​​​точно се връщам от нивите, но карах камиона, че заградихме едни 20 декара. ако ти е интвресно ще ти пратя на вайбъра видео от дрончето.

                            пп земеделската земя(незамърсенатс) е злато, за който има гръб и воля.. просто сега все още живеем в интернет и не сме срещнали реалността... новата...
                            Last edited by bertram; 08.03.2020, 21:24.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              купувал си.. хмм... ти твърдеше, че златото е реликва от древността и в тухлите е истината.
                              такае но щом бацето каже купувам с каквото имам . следя го от 2014. и е цар.
                              а не разбрах по метуда на изключването кой мислиш че съм за да кажа горното куето си написал .
                              пак си седнал с гръб в трактора мамин инвеститор

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                петро индустрията на сащ ще фалира при цени под 40 за няколко месеца. там мисля цената им беше 50 - 60 +

                                фед ще купува облигации ми се струва... или.. тръгва домино ефект
                                !!!Саудитите!!! Моллите също в момента се клатят, а те продаваха на китайците евтин петрол. Първите са най-важни. Те представляват петродолара. Шистите Персите и останалите от залива са второстепенни.

                                Коментар

                                Working...
                                X