IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Псевдоелитите не трябва да се надценяват, както се случва всъщност...

    Тези хора ако наистина бяха "мега мозъци", нямаше да правят това, което правят, по начина, по който го правят! Те са посредствената част, над средната интелигентност и нищо повече!

    Меркел и Макрон са бездетни, но това нищо не значи, защото тях ги командват така или иначе, те и да имаха деца нямаше да следват по-малко подобни планове вредни за държавите им и за обществата. Отделно такива хора живеят с идеята,че така или иначе техните наследници ще са над "робите" каквото и да е бъдещето! Имаш безброй клакьори по разни тайни общества/групички, които така или иначе се продават и също живеят с идеята, че освен сегашен са и бъдещ елит, както и техните деца, а те имат такива!

    Според мен голяма част от нещата се случват на пълен хаос, въпреки, че има и генерален план, на който определени среди се надяват. Така или иначе контрола не е на 100%, а скоро и ще се види, че това, за което някои си мечтая изобщо няма и да стане!

    Тук на местно ниво, нещата се случват не само по съвети на някакво задкулисие към Бойко, а и защото цялата здравна система в БГ е рухнала и Тиквун трябва да избира, дали да затваря и да упада като рейтинг от това или да упада като рейтинг от умиращи пред болниците хора, докато се изръчка 0,2%, колкото си е за населението между 8 и 12К в България, без надписаните случаи.
    Те с това затваряне няма да ги спасят тези хора, но се отчита дейност за пред обществото и не се прави сечено на такива като Меркел. Иначе Генерален план определено по-гладко си върви именно в страни като Германия и Франция!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Мисля че подценяваш СИСТЕМАТА.Тези хора не оставят нищо на случайноста.Каква е вероятноста в един момент тримата ръководители на най-силните европейски държави-Германия Франция или Великобритания да са бездетни....?!?Основните неща са изпипани оттам насетне по веригата надолу се натамъняват.Друг е въпроса че вътре в самата СИСТЕМА има разнобой по начина на функциониране на постКОВИД света.Замислял ли си се коя сила най-много ще загуби при едновремено намаляване на стадото и неговото цифровизиране?Само италианската Ндрангета е с годишен оборот от около 60 000 000 000 евро..А там нормата на печалба е десетки проценти.съвкупния оборот на тъмния сектор гони трилион на година.Това са много и реални пари преплетени именно с част от най-големите играчи в СИСЕМАТА............От тези среди ще дойде и най-силната атака срещу техотерора...........
      Псевдоелитите не трябва да се надценяват, както се случва всъщност...

      Тези хора ако наистина бяха "мега мозъци", нямаше да правят това, което правят, по начина, по който го правят! Те са посредствената част, над средната интелигентност и нищо повече!

      Меркел и Макрон са бездетни, но това нищо не значи, защото тях ги командват така или иначе, те и да имаха деца нямаше да следват по-малко подобни планове вредни за държавите им и за обществата. Отделно такива хора живеят с идеята,че така или иначе техните наследници ще са над "робите" каквото и да е бъдещето! Имаш безброй клакьори по разни тайни общества/групички, които така или иначе се продават и също живеят с идеята, че освен сегашен са и бъдещ елит, както и техните деца, а те имат такива!

      Според мен голяма част от нещата се случват на пълен хаос, въпреки, че има и генерален план, на който определени среди се надяват. Така или иначе контрола не е на 100%, а скоро и ще се види, че това, за което някои си мечтая изобщо няма и да стане!

      Тук на местно ниво, нещата се случват не само по съвети на някакво задкулисие към Бойко, а и защото цялата здравна система в БГ е рухнала и Тиквун трябва да избира, дали да затваря и да упада като рейтинг от това или да упада като рейтинг от умиращи пред болниците хора, докато се изръчка 0,2%, колкото си е за населението между 8 и 12К в България, без надписаните случаи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

        Че има 100% сценарий има.... въпроса е, че според мен не се държат всички политици директно на команда, както не се държат БГ масмедиите, а като държиш CNN, от там на сетне нашите само преписват и плуват в собствената си тъпотия и без да им командва някой! При политиците е подобно! В момента Боко си развърта коня защото няма протести, нека да имаше 20-30К срещу мерките, всеки ден, да видиш колко бързо щяха да ги вдигнат. Ама няма! За мен хората са абсолютно луди, че не се надигат!

        Личното ми мнение, че Боко ако не фалшифицира изборите, след март ще се срине тотално като подкрепа и няма вече да е никакъв фактор. Ако се сформира ново правителство не се знае как ще бъде! Според мен може и да не се сформира по-вероятно и да има пак избори.... лошото при този вариант е, че Тиквун ще продължи да управлява в оставка още 3 месеца, съответно и кретенския НОЩ ще е в същия плешив състав, през това време!

        Такива като Слави, сега не говорят много за вируса, защото не искат да отблъскват бабички, които са в психоза и са повярвали в МЕРОПРИЯТИЕТО. Според мен такива като него, а и другите партии просто чакат като хиени, ГРОБ да си замине март месец, както и се очертава, а след това да разкостят трупа. Не мисля, че някой им заповядва и затова мълчат!
        Мисля че подценяваш СИСТЕМАТА.Тези хора не оставят нищо на случайноста.Каква е вероятноста в един момент тримата ръководители на най-силните европейски държави-Германия Франция и Великобритания да са бездетни....?!?Основните неща са изпипани оттам насетне по веригата надолу се натамъняват.Друг е въпроса че вътре в самата СИСТЕМА има разнобой по начина на функциониране на постКОВИД света.Замислял ли си се коя сила най-много ще загуби при едновремено намаляване на стадото и неговото цифровизиране?Само италианската Ндрангета е с годишен оборот от около 60 000 000 000 евро..А там нормата на печалба е десетки проценти.съвкупния оборот на тъмния сектор гони трилион на година.Това са много и реални пари преплетени именно с част от най-големите играчи в СИСТЕМАТА............От тези среди ще дойде и най-силната атака срещу технотерора...........
        Last edited by Hermes73; 17.12.2020, 01:15.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

          Как да няма покупки? Няма значение кой купува. Важното е че на нетна база банките купуват големи количества вече 10 години подред.

          Изброените от теб страни вече имат големи резерви и самите те са производители.
          Канада специално има може би най големите златни залежи в света.
          В САЩ също добиват доста и вече имат най големият резерв в света.
          Германия и Франция също имат големи резерви.

          Сега купуват основно тези които нямат и тези които очакват да бъдат атакувани в близко бъдеще.
          Как да няма значение, нали тезата ти е, че едва ли не ЦБ пълнят трезорите и в един момент да кажат, връзваме към злато!

          Ти го направи голям киреч! Смеси 3 неща в 1. Кой купувал последните години, кой имал природни залежи и кой от преди си имал злато без да купува сега.... За мен това е някаква каша от неща нямащи общо по между си! Да го кажа директно: "ТЪРСИШ ПОД ВОЛА ТЕЛЕ!!!"

          Както казах най-големите и мощни играчи НЕ купуват! Това означава, че не се подготвя тайно нова система основана на злато! На второ място, дори и тези като Русия, които купуват, не са "ALL IN" мощно, а по скоро значително са си увеличили резервите, бягайки от долара, но всичко това се случва в среда, в която няма някакъв краен агресивизъм от към покупки.

          Ако тезата ти беше вярна последните години всички основни "мафиотски" банки като тази на САЩ, щяха да купуват. Значими играчи като Япония също, Великобритания, също.... Това са топ страните където дирижират всички останали банки гравитиращи към Западния свят.... Ционистката централа Швейцария също не купува....

          За мен тезата ти не издържа логическата проверка!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Това не е сериозно! Злато купуваха страни като Русия, която иска да диверсифицира долара, такива като Турция или Казахстан... Унгария купуваше, каква страна е това? Китай просто наваксваше, защото имаше изключително малко на фона на икономиката и финансовата си система!

            Няма такова нещо като "големи акули да са купували злато"!

            Япония е голяма акула! САЩ са голяма акула. Канада е голяма акула и си продаде всичкото злато. Франция е голяма акула! Германия е голяма акула... Великобритания е голяма акула...

            Никъде сред горните няма съществени покупки, а на много места и никакви такива!
            Как да няма покупки? Няма значение кой купува. Важното е че на нетна база банките купуват големи количества вече 10 години подред.

            Изброените от теб страни вече имат големи резерви и самите те са производители.
            Канада специално има може би най големите златни залежи в света.
            В САЩ също добиват доста и вече имат най големият резерв в света.
            Германия и Франция също имат големи резерви.

            Сега купуват основно тези които нямат и тези които очакват да бъдат атакувани в близко бъдеще.
            Last edited by alphaomega; 17.12.2020, 00:34.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

              А как можем да направим новият златен стандарт да е съвместим със съвременните технологии?

              Вече знаем, че най стабилната система е да се разплащаме изцяло офлайн със златни и сребърни монети. Но тази система е бавна, неудобна и просто не е съвместина със днешният начин на живот. Значи или сменяме парите или сменяме начина на живот.

              Предполагам че никой не изгаря от желание да се върнем в 19 век?

              Поради тази причина тука изниква въпросът - под каква форма трябва да се приложи бъдещият златен стандарт?
              Могат ли да се съчетаят електронните разплащания със златният стандарт?
              Може ли изобщо да се построи такава сигурна система която да не бъде манипулирана? Hack-proof system?
              Може ли една такава система да бъде едновременно офлайн и онлайн?

              Отговорите на тези въпроси държат ключа към бъдещето и към един свят който ние все още не можем да си представим как ще изглежда!
              Хммм нивото ми на познание за новите технологии е ниско.Не съм компетентен да ти отговоря как можем да ги съчетаем със златото.Но намирането на удачно решение би бил добър изход от сегашното положение.
              Last edited by Hermes73; 17.12.2020, 00:29.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                Не знам......според мен новият фиат ще го пробват сега преди големият колапс.

                Големите акули и централните банки знаят, че в бъдеще след големият колапс ще има някаква форма на златен стандарт. Затова трезорите им са пълни със злато. И последните години продължиха да купуват големи количества. Явно се опитват да изпреварят събитията и да се позиционират преди всички останали и да си запазят поне част от сегашната власт в новият свят.

                Това не е сериозно! Злато купуваха страни като Русия, която иска да диверсифицира долара, такива като Турция или Казахстан... Унгария купуваше, каква страна е това? Китай просто наваксваше, защото имаше изключително малко на фона на икономиката и финансовата си система!

                Няма такова нещо като "големи акули да са купували злато"!

                Япония е голяма акула! САЩ са голяма акула. Канада е голяма акула и си продаде всичкото злато. Франция е голяма акула! Германия е голяма акула... Великобритания е голяма акула...

                Никъде сред горните няма съществени покупки, а на много места и никакви такива!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Няма какво да ги мислиш тия работи, каквато и система да дойде първо ще се мине през колапс на текущата!

                  Златото е нещо реално и то винаги ще се бъде реално!

                  Могат след колапса да изградят нова система, извън злато или нещо друго реално, но фактически, след 30 или 50 години ще стигнем до същата точка!

                  Не е въпрос просто на преценка на човечетсвото, коя е най-добрата система, защото системата се определя от надделяването на интереси!

                  В случая не се знае какво ще стане в международен план! Това, което е ясно обаче,ч е колапса е близко, а златото е истинско и ще съхрани стойност. Всичко друго е догатки от там на сетне. Аз не мисля, че ще има система основана на злато, а по скоро, че ще пробват през нов фиат, до постигане на същия резултат!
                  Не знам......според мен новият фиат ще го пробват сега преди големият колапс.

                  Големите акули и централните банки знаят, че в бъдеще след големият колапс ще има някаква форма на златен стандарт. Затова трезорите им са пълни със злато. И последните години продължиха да купуват големи количества. Явно се опитват да изпреварят събитията и да се позиционират преди всички останали и да си запазят поне част от сегашната власт в новият свят.


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                    А дали след крахът на сегашната система ще се въведе нов златен стандарт или човечеството ще заложи на технологични решения като криптовалутите?

                    Много хора смятат че криптовалутите са новото злато. Аз обаче не съм убеден в това. Според мен нито една технология не може да замени физическото злато. Технологиите са преходни. Златото е вечно.

                    Мисля че в крайна сметка човечеството ще си върне здравият разум чак след третата световна война.
                    Не разбирам изобщо криптовалутите, трябва малко да наваксам по тоя въпрос

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                      А как можем да направим новият златен стандарт да е съвместим със съвременните технологии?

                      Вече знаем, че най стабилната система е да се разплащаме изцяло офлайн със златни и сребърни монети. Но тази система е бавна, неудобна и просто не е съвместина със днешният начин на живот. Значи или сменяме парите или сменяме начина на живот.

                      Предполагам че никой не изгаря от желание да се върнем в 19 век?

                      Поради тази причина тука изниква въпросът - под каква форма трябва да се приложи бъдещият златен стандарт?
                      Могат ли да се съчетаят електронните разплащния със златният стандарт?
                      Може ли изобщо да се построи такава сигурна система която да не бъде манипулирана? Hack-proof system?
                      Може ли една такава системата да бъде едновременно офлайн и онлайн?

                      Отговорите на тези въпроси държат ключа към бъдещето и към един свят който ние все още не може да си представим как ще изглежда!
                      Няма какво да ги мислиш тия работи, каквато и система да дойде първо ще се мине през колапс на текущата!

                      Златото е нещо реално и то винаги ще се бъде реално!

                      Могат след колапса да изградят нова система, извън злато или нещо друго реално, но фактически, след 30 или 50 години ще стигнем до същата точка!

                      Не е въпрос просто на преценка на човечетсвото, коя е най-добрата система, защото системата се определя от надделяването на интереси!

                      В случая не се знае какво ще стане в международен план! Това, което е ясно обаче,ч е колапса е близко, а златото е истинско и ще съхрани стойност. Всичко друго е догатки от там на сетне. Аз не мисля, че ще има система основана на злато, а по скоро, че ще пробват през нов фиат, до постигане на същия резултат!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Твърде много власт дава възможноста за контрол над създаването на каквото и да е.А щом нещо ще се съдава някой ще има контрол над него..А това изкушава.Оттам и незаменимоста на златото.
                        А как можем да направим новият златен стандарт да е съвместим със съвременните технологии?

                        Вече знаем, че най стабилната система е да се разплащаме изцяло офлайн със златни и сребърни монети. Но тази система е бавна, неудобна и просто не е съвместина със днешният начин на живот. Значи или сменяме парите или сменяме начина на живот.

                        Предполагам че никой не изгаря от желание да се върнем в 19 век?

                        Поради тази причина тука изниква въпросът - под каква форма трябва да се приложи бъдещият златен стандарт?
                        Могат ли да се съчетаят електронните разплащания със златният стандарт?
                        Може ли изобщо да се построи такава сигурна система която да не бъде манипулирана? Hack-proof system?
                        Може ли една такава система да бъде едновременно офлайн и онлайн?

                        Отговорите на тези въпроси държат ключа към бъдещето и към един свят който ние все още не можем да си представим как ще изглежда!
                        Last edited by alphaomega; 16.12.2020, 23:44.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Съгласен съм.Но лично аз мисля че избори НЯМА да има.......До тогава ще сме в разгара на още ПО-СтРАшНаТа ТрЕтА ВъЛнА......Очертава се и преброяването на стадото което готвеха за януари да отложат..........Зер овцете преди ПоСтРиГвАнЕтО трябва да се преброят...Та след 4-5 години да се разбере дали всичко е по план.Но избори е съмнително поне за мен че ще има.............
                          Според мен ще има избори на 100%! Няма как да ги отложат има си и дата!
                          Ако ГРОБ не фалшифицират нещо, са тотален крах!

                          Много вероятно след това да не може да се сформира правителство и да има нови избори, ще видим!

                          Българите са много овчи народ, но когато ги притисне глада февруари потенциално е възможно голямо надигане!

                          Единственото хубаво в цялата ситуация е, че за сметка на овчедушието си, българина е на едно от първите места по антиваксърство и на едно от първите места по игнор на сценария и като мерки и като страх у населението!

                          Няма страшно, скоро им пускаме "пеперудата"!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Че има 100% сценарий има.... въпроса е, че според мен не се държат всички политици директно на команда, както не се държат БГ масмедиите, а като държиш CNN, от там на сетне нашите само преписват и плуват в собствената си тъпотия и без да им командва някой! При политиците е подобно! В момента Боко си развърта коня защото няма протести, нека да имаше 20-30К срещу мерките, всеки ден, да видиш колко бързо щяха да ги вдигнат. Ама няма! За мен хората са абсолютно луди, че не се надигат!

                            Личното ми мнение, че Боко ако не фалшифицира изборите, след март ще се срине тотално като подкрепа и няма вече да е никакъв фактор. Ако се сформира ново правителство не се знае как ще бъде! Според мен може и да не се сформира по-вероятно и да има пак избори.... лошото при този вариант е, че Тиквун ще продължи да управлява в оставка още 3 месеца, съответно и кретенския НОЩ ще е в същия плешив състав, през това време!

                            Такива като Слави, сега не говорят много за вируса, защото не искат да отблъскват бабички, които са в психоза и са повярвали в МЕРОПРИЯТИЕТО. Според мен такива като него, а и другите партии просто чакат като хиени, ГРОБ да си замине март месец, както и се очертава, а след това да разкостят трупа. Не мисля, че някой им заповядва и затова мълчат!
                            Съгласен съм.Но лично аз мисля че избори НЯМА да има.......До тогава ще сме в разгара на още ПО-СтРАшНаТа ТрЕтА ВъЛнА......Очертава се и преброяването на стадото което готвеха за януари да отложат..........Зер овцете преди ПоСтРиГвАнЕтО трябва да се преброят...Та след 4-5 години да се разбере дали всичко е по план.Но избори е съмнително поне за мен че ще има.............

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              Грешиш Майк че след изборите нещо ще се промени по темата с МеРоПрИяТиЕтО.................По време на целите протести НИТО един политик от средна и голяма партийна организация необели и дума за него........Нито един.......Изводите са повече от ясни.
                              Че има 100% сценарий има.... въпроса е, че според мен не се държат всички политици директно на команда, както не се държат БГ масмедиите, а като държиш CNN, от там на сетне нашите само преписват и плуват в собствената си тъпотия и без да им командва някой! При политиците е подобно! В момента Боко си развърта коня защото няма протести, нека да имаше 20-30К срещу мерките, всеки ден, да видиш колко бързо щяха да ги вдигнат. Ама няма! За мен хората са абсолютно луди, че не се надигат!

                              Личното ми мнение, че Боко ако не фалшифицира изборите, след март ще се срине тотално като подкрепа и няма вече да е никакъв фактор. Ако се сформира ново правителство не се знае как ще бъде! Според мен може и да не се сформира по-вероятно и да има пак избори.... лошото при този вариант е, че Тиквун ще продължи да управлява в оставка още 3 месеца, съответно и кретенския НОЩ ще е в същия плешив състав, през това време!

                              Такива като Слави, сега не говорят много за вируса, защото не искат да отблъскват бабички, които са в психоза и са повярвали в МЕРОПРИЯТИЕТО. Според мен такива като него, а и другите партии просто чакат като хиени, ГРОБ да си замине март месец, както и се очертава, а след това да разкостят трупа. Не мисля, че някой им заповядва и затова мълчат!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                                А дали след крахът на сегашната система ще се въведе нов златен стандарт или човечеството ще заложи на технологични решения като криптовалутите?

                                Много хора смятат че криптовалутите са новото злато. Аз обаче не съм убеден в това. Според мен нито една технология не може да замени физическото злато. Технологиите са преходни. Златото е вечно.

                                Мисля че в крайна сметка човечеството ще си върне здравият разум чак след третата световна война.
                                Твърде много власт дава възможноста за контрол над създаването на каквото и да е.А щом нещо ще се съдава някой ще има контрол над него..А това изкушава.Оттам и незаменимоста на златото.

                                Коментар

                                Working...
                                X