IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Всъщност не е оксиморон, а тавтология. Въпроси за теб от мен. Защо централните банки така упорито купуват физическо? Втори въпрос: какво правим, когато мониторът застине? Трети въпрос: кога ще оставиш хората да си изказват мненията и ще излезеш от ролята на дванадесет годишен?

    Кой ще пише тук, кой няма да пише не е твоя работа. Премерили сме ти капата. Ако действително имаше ниво, професионално ниво, последното нещо, което щеше да правиш е въобще да си губиш времето да дискутираш с нетрейдъри, тъй като в това изначално няма никакъв смисъл. Ето, това, мон амур, дискусията ти с нормални хора с нормално поведение от други професии и браншове си е жив оксиморон.

    За притежателите на физическо. Възможно е в един момент, ако системата се срине, и въобще да няма цени на металите. Природата не търпи вакуум. Алтернативата ще е или черен пазар или държавна регулация. Докато се възстанови нормалния ред в обществото. Предстои да се види.
    Ако позволиш да дам кратък отговор на въпросите, касаещи златото по същество, тъй като аз се вълнувам само от същността на въпроса, а не от личните дрязги:

    1. Централните банки с огромните си валутни резерви НЕ купуват злато. /Според мен им е забранено от реалните властелини зад кулисите./ Купуващите централни банки през последните години бяха най-вече руската и турската /и други третостепенни банки, примерно полската, казахстанската и т. н./ Банките с огромни валутни резерви като ФЕД, ЕЦБ, китайската и японската НЕ купуват злато. И за да добиеш представа колко са огромни резервите /тъй като ми се види, че само наминаваш в тази тема/ - китайската централна банка има резерви за около 3,1 трилиона долара и само около 2,5% от тях официално са в злато. А целият ГОДИШЕН добив на злато в ЦЕЛИЯ СВЯТ по текущи цени струва около 173 млрд долара! Или простичко казано Китай има пари да купи целия световен 18-годишен добив, но не го прави въпреки търговската война и въпреки, че наскоро бе атакуван с биологично оръжие!

    2. Централните банки са особени играчи, движени от по-различни цели. Ако следваме твоята логика и погледне огромните покупки на евро от швейцарската централна банка, може да си направим извода, че еврото е много ценно или подценено, щом ШЦБ го купува така усилено. Целите на ШЦБ и на другите централни банки при техните покупки са доста по-различни от целите на масовия човек, който борави с парите, а централните банки ги създават и регулират валутните курсове.

    Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
    За притежателите на физическо. Възможно е в един момент, ако системата се срине, и въобще да няма цени на металите. Природата не търпи вакуум. Алтернативата ще е или черен пазар или държавна регулация. Докато се възстанови нормалния ред в обществото. Предстои да се види.
    Това вече се случи и ме накара сериозно да се замисля каква точно ликвидност предлага физическото злато при форсмажорни ситауции за един човек живеещ в България, при все аз да не живея понастоящем там.
    Last edited by LaCosta; 17.03.2020, 11:21.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Всъщност не е оксиморон, а тавтология. Въпроси за теб от мен. Защо централните банки така упорито купуват физическо? Втори въпрос: какво правим, когато мониторът застине? Трети въпрос: кога ще оставиш хората да си изказват мненията и ще излезеш от ролята на дванадесет годишен?
      За първи път си права ...... след като си проверила в Уикипедия !!! Тавтология е !!!
      Въпросчетата си ги задавай на фундаменталисти - обяснители , за мен те не са показател за НИЩО , но и знаейки отговорите - на теб не бих ти ги написал - просто не ме кефиш
      Монитора ще застине само в твоята глава , където , предполагам всичко е в покой ..........
      Хората ... всички ...... изказват свободно мненията си ....... Никой не съм спрял Всъщност , и няма как ........... Дори се радвам да има повече заслужаващи си мнения , като на La Costa , например ...........
      Към някой , отправям моето противоположно мнение и се получава спор ..........
      Към определени Тафтолози .... повтаряки нон стоп '' Златото ще расте , Бай да дипс '' се отнасям с насмешка и снизходително се съгласявам . Като цяло са прави ....... Но това съм сигурен го знае е внук ти !!!!!
      Ролята на 20 - годишен ми я определяш ти , което от една страна ме радва .....
      Сещайки се обаче , че си над 65 ..... ми става безразлично
      Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
      Кой ще пише тук, кой няма да пише не е твоя работа. Премерили сме ти капата. Ако действително имаше ниво, професионално ниво, последното нещо, което щеше да правиш е въобще да си губиш времето да дискутираш с нетрейдъри, тъй като в това изначално няма никакъв смисъл. Ето, това, мон амур, дискусията ти с нормални хора с нормално поведение от други професии и браншове си е жив оксиморон..
      Никога не съм казвал , кой да пише и кой не ......... Функцията на гаров разпределител , в случая я заемаш ти ........
      Казвал съм че някой постове са безмислени , по смисъла на темата ........ напр : ' 'Бай дъ дипс '' '' Златото е сейф хевън '' '' Златото винаги ще блести '' и т. н ........
      Капата ....ти ( и кой още защото се изказваш в мн.ч ) не можеш да ми премериш , защото не нося '' капа '' . Всичко друго можеш .........
      С ръце , с каквото искаш или както можеш
      Не броя кой трейдър , кой не ........Излагам мнението си във форум и то дори не е само за отговарящите , спорещите ..... или теб
      Има , например , хора които само четат .........


      Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
      За притежателите на физическо. Възможно е в един момент, ако системата се срине, и въобще да няма цени на металите. Природата не търпи вакуум. Алтернативата ще е или черен пазар или държавна регулация. Докато се възстанови нормалния ред в обществото. Предстои да се види.
      Тук просто не мога да напиша нищо , освен един цитат от Грую Груев ................
      '' Само В(селена) и глупоста са безгранични ............
      Last edited by Correctively objective; 17.03.2020, 11:09.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

        Mного си глуповато , ипотекарче ........ Ама много !!! Е , то как да станеш ипотекарче по време на рецесия и депресия , иначе

        1 .Да кажеш е равносилно да определиш твърдия предмет ,
        който си поставяш отзад , малко под кръста , като '' дървено желязо '' - оксиморон е !!!!!!! Няма ПЛАТЕН ДЕМО АКАУНТ !!!

        2. В '' тубата '' могат да се гледат всякакви '' специалист'' и БЕЗ АБОНАМЕНТ ! Но не ги гледам . Няма какво да науча . Повечето дори , са доста по слаби от мен ...... Със '' заслужаващите си '' , сме на една нога ...........

        3 Профила ми е един - Correctively objective . За разлика от теб - '' хамстер '' ';ratten'' и ''ddb'' . Как те държат с 3 профила - не ми е ясно ..........

        пп Това с майка ти , не го разбрах - на мен ли плаща сметките или на теб ........ И в двата случая , да е жива и здрава . Да 'иляди .......
        Всъщност не е оксиморон, а тавтология. Въпроси за теб от мен. Защо централните банки така упорито купуват физическо? Втори въпрос: какво правим, когато мониторът застине? Трети въпрос: кога ще оставиш хората да си изказват мненията и ще излезеш от ролята на дванадесет годишен?

        Кой ще пише тук, кой няма да пише не е твоя работа. Премерили сме ти капата. Ако действително имаше ниво, професионално ниво, последното нещо, което щеше да правиш е въобще да си губиш времето да дискутираш с нетрейдъри, тъй като в това изначално няма никакъв смисъл. Ето, това, мон амур, дискусията ти с нормални хора с нормално поведение от други професии и браншове си е жив оксиморон.

        За притежателите на физическо. Възможно е в един момент, ако системата се срине, и въобще да няма цени на металите. Природата не търпи вакуум. Алтернативата ще е или черен пазар или държавна регулация. Докато се възстанови нормалния ред в обществото. Предстои да се види.
        Last edited by Selena; 17.03.2020, 09:55.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение


          неговата 'търговия" се изчерпва с;
          безплатен демо акаунт
          абонамент в тубата за някой специалист, като него
          доста много наброй профили във великата медия "инвестор"

          мама да е жива и здрава да плаща сметките.
          Mного си глуповато , ипотекарче ........ Ама много !!! Е , то как да станеш ипотекарче по време на рецесия и депресия , иначе

          1 .Да кажеш
          безплатен демо акаунт
          е равносилно да определиш твърдия предмет ,
          който си поставяш отзад , малко под кръста , като '' дървено желязо '' - оксиморон е !!!!!!! Няма ПЛАТЕН ДЕМО АКАУНТ !!!

          2. В '' тубата '' могат да се гледат всякакви '' специалист'' и БЕЗ АБОНАМЕНТ ! Но не ги гледам . Няма какво да науча . Повечето дори , са доста по слаби от мен ...... Със '' заслужаващите си '' , сме на една нога ...........

          3 Профила ми е един - Correctively objective . За разлика от теб - '' хамстер '' ';ratten'' и ''ddb'' . Как те държат с 3 профила - не ми е ясно ..........

          пп Това с майка ти , не го разбрах - на мен ли плаща сметките или на теб ........ И в двата случая , да е жива и здрава . Да 'иляди .......

          Коментар


          • Нито короната в САЩ, е чума, нито ще падат банки там засега (а, ще е рецесия)
            Чак пък ДАУ да пада със 12% по един медицински проблем и че спада на икономиката щял да бъде 5%, понеже хората не пазарували две седмици?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

              От много време се чудя на горната логика и не успявам да хвана връзката между изгърмяла финансова система и високи цени на златото.
              Всички катаклизми, които по-горе си описал ще доведат само и единствено до изчезване на още ликвидност от финансовите пазари и понижаване на цената на златото!
              Мислех си, че след като започна сривът на цената на златото поради корона вируса, ще забележиш, че срив на борсите и изтегляне на ликвидност водят и до спад на цената на златото, а не както ти очакваш - до огромни скокове, но ти все така продължаваш да си го пишеш това. Странна работа.

              Да не говорим, че изгърмяването на няколко сериозни банки в еврозоната е много вероятно, както се случи 2009-2010 г., да доведе до недоверие между банките, блокиране на междубанковото кредитиране и покачване на реалните лихви, независимо от ниските основни лихвени проценти! Мисля, че няма нужда да споменавам какво би се случило с цената на златото при покачване на реалните лихви.
              Смятах да си дам почивка от тази тема, защото преценям, че към момента няма как да става полезен диалог в същата и поради тази причина не смятах да пиша в близко време тук!
              Сега обаче влизайки и виждайки, че си ми копирал пост, както и коментар под него. Смятам, че е редно да ти отговоря!

              Значи, на първо място, аз нямам спомен някъде да съм писал, че паника и спад на капиталовия пазар, би означавало скок на златото!
              Тъкмо напротив! Който е чел моите постове и от едно време, може да помни, че аз винаги съм изразявал тезата, че когато дойде време за новите спадове и нова криза, подобна на тази от 2008г. не се знае как в този даден момент, златото точно ще се държи! Казвал съм и, че не се знае, от какви цени, ако има спадове, подобни на тези при първата криза, някой може да го засече. Ако изобщо иска да го засича! Нали!
              Другата опция е човек да е дългосрочен инвеститор, да не го касае средносрочна перспектива и да приеме, че е възможно, при сценарий спад, да има пропуснати ползи. Ако сега при дъна, все пак, ако паднем под една средна за даден инвеститор цена, при положение, че и ако е купувал в левове, преди еврото беше по-скъпо спрямо долар, в периода на ниските стойности. Говорим за допълнтелни 10% за купуващите, в лев, физическо!
              Не искам да си цитирам, сам собствени постове, но мисля, че преди седмица, имах много дълъг пост, където бях написал, че движението на златото ще се реши през перспективата, дали пазара би очаквал дефлация с оглед на рецесията или пазара би проявил страх подкрепяйки златото с оглед на опция за разклащане на финансовата стабилност! Другия вариант за скок е инфлацията, но тя очевидно не е на дневен ред!

              п.п.
              Поста мисля, че беше от съботата или неделята, преди петрола да се срине в понеделни, там бях развил въпроса за златото, имаше и някакви препратки за петрола. Там бях написал, какво би движело цената според мен!

              Не мисля, че някъде съм подкрепял тезата, че тръгне ли капиталовия пазар да пада, то златото от самосебе си ще стане ракета и, че червен пазар ще значи, зелено злато! Тъкмо напротив, дори си спомням, че на няколко пъти удебело, бях написал, че падащ капиталов пазар, не значи скачащо злато!!!
              С оглед на това, бих те помолил, да не ми преписваш неща, които не съм казвал!
              Така както си го написал, че продължавам да си го пиша, просто не отговаря на истината!

              Относно, втория въпрос, който подхващаш, за гръмването на бамки и вдигане на лихви заради недоверие, от там удар при златото. По този въпрос, моя отговор, ще бъде сравнително кратък, а той е следния!

              За мен не съществува вариант, при който в дадената ситуация, лихвите да могат да бъдат покачени, в която и да е от водещите страни. Просто не си представям скок на реални лихви. Ако си на друго мнение, просто се разминаваме във вижданията!

              Поста, който си цитирал, за тезата ми за блокаж на финансоват система, на цитираните страни, е изразявал виждането ми, че на практика първите фази на така наречените хеликоптерни пари, ще започнат именно в тях!

              Това е като отговор!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                Алооооооооуууу златнте бобулечкиииииииииии.......
                Да не ви умекнаха нещо кракатаааааааааа...........

                Ще ви дам един жокер!

                Преди да мислите за всякакви ти там, маджин колове, шортене, дефлации и тн.

                Помислете върху това!

                Вие сериозно ли мислите, че Испания и Италия, от 15 до 30 дни от тук на сетне, ще имат работещи финансови системи! Сериозно ли мислите, че спирането на всякакви плащания там, няма да доведе само след месец, до въвеждането на лимити. Смятате ли, че там от 30 до 45 дни, от тук на сетне, хората ще могат да оцеляват, ако не започне директното подаряване на пари, на базата на това, че си просто гражданин!
                Лично за мен, това е неминуемо!

                Скоро това, ще се случва почти навсякъде!

                Ако смятате, че при тази ситуация, графиките ще продължат да цъкат както сега, а стойността на това, което познавате днес като стойност, ще бъде такава и след 6 до 9 месеца, то вие не сте за инвеститори в злато!

                Предстои да преживеете едни от най-бурните от 6 до 9 месеца, които може да си представите!

                Това е от мен за сега, ще се чуем отново, когато златото удари 500 или 5000!
                От много време се чудя на горната логика и не успявам да хвана връзката между изгърмяла финансова система и високи цени на златото.
                Всички катаклизми, които по-горе си описал ще доведат само и единствено до изчезване на още ликвидност от финансовите пазари и понижаване на цената на златото!
                Мислех си, че след като започна сривът на цената на златото поради корона вируса, ще забележиш, че срив на борсите и изтегляне на ликвидност водят и до спад на цената на златото, а не както ти очакваш - до огромни скокове, но ти все така продължаваш да си го пишеш това. Странна работа.

                Да не говорим, че изгърмяването на няколко сериозни банки в еврозоната е много вероятно да доведе до недоверие между банките, блокиране на междубанковото кредитиране и покачване на реалните лихви, независимо от ниските основни лихвени проценти! Мисля, че няма нужда да споменавам какво би се случило с цената на златото при покачване на реалните лихви.
                Last edited by LaCosta; 17.03.2020, 01:10.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  ако решиш да вземеш физическо в тази пандемия ще е мишън импосибъл
                  Този швейцарски търговец е от най-яките, доставя до България и има почти всичко налично /без кленовия лист/ на много прилични цени.

                  В Германия обаче си личи, че търговците са закъсали за стока.
                  Learn more about Gold Avenue, the all-in-one platform to buy, sell and store physical precious metals.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                    Абе какви са тия педалско манипулативни украшения на въпросите ти............ .

                    Защо ''да ме е стах да кажа'' ..............???

                    От Тавекс съм купувАЛ .... Над 1400 нямам нито монета нито кюлец
                    така вече става.
                    добре си купувал.

                    виж сега как са... няма ги на практика
                    ни да купиш ни да продадеш и това ще е още (не)известно колко време.

                    това е на физическите метали, че те не са купуват или продават като трейдинга.
                    затова ти казвам, че освен 1-2ма от тук пищещите останалите гледаме 10г напред, а ти пишеш и разъждаваш като трейдър и дискусията става несъвместима.

                    къде са покупки продажби при 6-8% марж, а къде са при 0,х% марж..
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      от кой купуваш ти?
                      физическо

                      или те е страх да кажеш ?
                      Абе какви са тия педалско манипулативни украшения на въпросите ти............ .
                      или те е страх да кажеш
                      Защо ''да ме е стах да кажа'' ..............???

                      От Тавекс съм купувАЛ .... Над 1400 нямам нито монета нито кюлец , купени .......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                        Не ги разбираш нещата Тракторян......... отвори си една тема ''Бразди'' и си пиши..........и си ори
                        Аз ще ти звънна кога да си купиш от Тавексчето...........
                        Щот' не съм стиснато арменче и споделям знанията си..........
                        Е.........с малко базик някой път.........но пък иначе е скучно.............
                        от кой купуваш ти?
                        физическо

                        или те е страх да кажеш ?
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          това, че в условия като настоящите златото е доста вероятно да пада е ясно, но това касае само трейдърите...

                          физическият пазар е .. леш той спира особено по нашите географски ширини.

                          на комекса даже да го бутнат на 1200-1100-1000 за унция..ако решиш да вземеш физическо в тази пандемия ще е мишън импосибъл, а ако решиш да го вземеш през някой бъкет е риск печели риск губи... още 2-3 сътресения и бъкета може да изчезне (не е да не се е случвало).
                          Не ги разбираш нещата Тракторян......... отвори си една тема ''Бразди'' и си пиши..........и си ори
                          Аз ще ти звънна кога да си купиш от Тавексчето...........
                          Щот' не съм стиснато арменче и споделям знанията си..........
                          Е.........с малко базик някой път.........но пък иначе е скучно.............

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                            НЕ....
                            Никакви системи в описани ти вид , не приемам...........
                            И никога не съм казвал че златото

                            Казал съм че сега ще пада .............Казах го и качих графика дори с изразено движение надолу............
                            В обозримо бъдеще след края на падението - ще поскъпне.........

                            Ама ти май никой нечетеш в темата............Едно си знаеш и това е ...........
                            това, че в условия като настоящите златото е доста вероятно да пада е ясно, но това касае само трейдърите...

                            физическият пазар е .. леш той спира особено по нашите географски ширини.

                            на комекса даже да го бутнат на 1200-1100-1000 за унция..ако решиш да вземеш физическо в тази пандемия ще е мишън импосибъл, а ако решиш да го вземеш през някой бъкет е риск печели риск губи... още 2-3 сътресения и бъкета може да изчезне (не е да не се е случвало).

                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              няма ликвидност и в момента тези котировки са ако клъвне някой... не съм сигурен, че имат продукти за продан, а цените им купува са... ако някой е много на зор да го оберат.


                              Този ти пост е като 2017 към Кавръков : За бога , брате - не купувай .................

                              Прецака човека , Берджинян ..............

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                Знам на какво се гради твоята увереност за цената на златото.Ти приемаш за факт че за да има финансова система в сегашния и вид със всичките му графики и чертички златото трябва да бъде евтино.И че няма да допуснат никога в обозримо бъдеще да поскъпне драстично.Нали?
                                НЕ....
                                Никакви системи в описани ти вид , не приемам...........
                                И никога не съм казвал че златото
                                трябва да бъде евтино
                                Казал съм че сега ще пада .............Казах го и качих графика дори с изразено движение надолу............
                                В обозримо бъдеще след края на падението - ще поскъпне.........

                                Ама ти май никой нечетеш в темата............Едно си знаеш и това е ...........

                                Коментар

                                Working...
                                X