IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

    Да затова акциите на миннодобивни не са апетитни в момента.
    при един форсмажор мините ще са си там и ще се добива злато.... само дето ще са 'временно' национализирани.
    това е най-големият риск за всяка златна мина по всички земни кълбета.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
      Южна Африка затваря мините за три седмици

      https://money.bg/economics/yuzhna-af...campaign=title

      Накъде ли ще тръгне сега цената на физическото злато? Кажете ми, моля!
      Да затова акциите на миннодобивни не са апетитни в момента.

      Коментар


      • Южна Африка затваря мините за три седмици

        https://money.bg/economics/yuzhna-af...campaign=title

        Накъде ли ще тръгне сега цената на физическото злато? Кажете ми, моля!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

          Мда,
          Ако до вчера Тавекс-а продаваха с 20% спред, то днес вече е 30.
          Явно търсенето е голямо, или няма стока. Или и двете..
          Дали ще глътнат много хора златна студена вода до месец ,два се пита в задачата ? Да припомня ,че ако кризата мине над 3-4 месеца ,златото не става за ядене .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Патрони се купуват, овреме, а не като почнат да те стрелят!

            Спредовете са раздути, че няма стока, но ти не ги гледай като сума, а като процент, защото скоро и стария процент, ще е огромна сума в лев!
            Мда,
            Ако до вчера Тавекс-а продаваха с 20% спред, то днес вече е 30.
            Явно търсенето е голямо, или няма стока. Или и двете..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

              Сега на американците ще им дават по 1200 на калпак!

              Втори транш ще бъде по 2-3, след това и по 10К.

              Карантините ще са с месеци.

              Ще има пълен срив на БВП. Според мен говорим за 10 трилиони нови кинти само до 5-6 месеца.

              Ще има пълен колапс. В САЩ поне за няколко месеца и 50 трилиона може да си напечтат. ЕЦБ със смешните и 750 милиарда е за никъде.
              Европа цялостно ще колабира! Еврогейския съюз ще бъде в пълен колапс!
              Еврото ще бъде само тоалетна хартия!

              Относно цената на златото, дали е скъпо или евтино на 1650, няма как да бъде определено. Ние не знам, нито цена на добив, нито перспективи за добив от бъдещите находища! Цената е такава каквато е!

              Абсолютно съм убеден, че карантините в Еврогейския съюз мин още 60 дена. От там на сетне още колко може, не е ясно!
              Пазара на физическо злато няма как да се нормализира поне в идните 6 месеца!!!! А КАКВО ЩЕ СТАВА МЕЖДУВРЕМЕННО!!!
              Говорим за 2 месеца в най-добрия случай, евентуално за започване на работа! От там на сетне, производство, доставки през дилари и достъп до БГ пазара.

              Който търси физика, трябва да е наясно, че няма как това да се случи поне 5-6 месеца напред и това е най-оптимистичния срок!
              Пълна загадка е, колко точно ще се сговнят нещата, междувременно!
              За САЩ не е възможно да имат карантини в продължение на месеци. Това означава цивилна война, тоест отново няма да има карантина.

              Коментар


              • COMEX-са се сгъва... както до преди няколко седмици се връткаше злато за милиарди на ден без да помирисвало хранилищата на борсата...така в последните дни се присетиха големите риби , че си искат жълтото с физическа доствака... и хората казаха - злато нема...можело да се мине през LBMA,което си е през океана (London) ... промениха се маржините, промениха се спредовете, нещата започват да излизат извън контрол и според мълвата големи банки ака баш-тарикатите на този пазар са глътнали бая студена водица. И на фона на целия този цирк Швейцарските рафинерии Валкамби, Памп, Аргор ... не работят...

                Ще поживеем ще видим, но този пазар тепърва го чакат 'интересни времена'

                https://www.reuters.com/article/us-g...-idUSKBN21B3GC
                Last edited by bertram; 25.03.2020, 16:07.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Сега на американците ще им дават по 1200 на калпак!

                  Втори транш ще бъде по 2-3, след това и по 10К.

                  Карантините ще са с месеци.

                  Ще има пълен срив на БВП. Според мен говорим за 10 трилиони нови кинти само до 5-6 месеца.

                  Ще има пълен колапс. В САЩ поне за няколко месеца и 50 трилиона може да си напечтат. ЕЦБ със смешните и 750 милиарда е за никъде.
                  Европа цялостно ще колабира! Еврогейския съюз ще бъде в пълен колапс!
                  Еврото ще бъде само тоалетна хартия!

                  Относно цената на златото, дали е скъпо или евтино на 1650, няма как да бъде определено. Ние не знам, нито цена на добив, нито перспективи за добив от бъдещите находища! Цената е такава каквато е!

                  Абсолютно съм убеден, че карантините в Еврогейския съюз мин още 60 дена. От там на сетне още колко може, не е ясно!
                  Пазара на физическо злато няма как да се нормализира поне в идните 6 месеца!!!! А КАКВО ЩЕ СТАВА МЕЖДУВРЕМЕННО!!!
                  Говорим за 2 месеца в най-добрия случай, евентуално за започване на работа! От там на сетне, производство, доставки през дилари и достъп до БГ пазара.

                  Който търси физика, трябва да е наясно, че няма как това да се случи поне 5-6 месеца напред и това е най-оптимистичния срок!
                  Пълна загадка е, колко точно ще се сговнят нещата, междувременно!
                  Aбсолютни глупости...............
                  Само в последното изречение има някакво смислено нещо..........
                  Алабализми нахвърляни с лопата .............Това е осталата част........

                  А червеното е един анализ , поне за 20 години напред .
                  Остава само (в)Селена да дойде и да ти свали шапO , но тя е ясна с безграничноста си .....
                  Last edited by Correctively objective; 25.03.2020, 15:18.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                    Ето какво им бях написал в пост от 13.03 в темата за "Оптимизъм на БФБ"!



                    Ето каква новина излиза сега!

                    "БНБ определя до дни критериите за „кредитна ваканция“!"


                    https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...anciia-301122/

                    Всеки да си прави сметка, дали иска да притежава злато или да продължи да се осланя на алабализмите на свъх-компетентните из коментарите!
                    т.е. ти казваш ,че ще има директно стегафлация ?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                      Утре като финализирам сделката (взема си нещата) ще дам линк. Да не ми ги изкупите днес.
                      П.С. малко под 107 лв/гр. ще ми се върже - 108 грешно съм го сметнал.
                      Иначе тук: http://zkdoverie.bg/jewellery/result.php продават на 94,47 лв./гр. в момента, но само на "табелка"
                      Да разполагат с ,, голям избор ,,

                      http://shop.zkdoverie.com/?go=shop&p...categoryId=303

                      Коментар


                      • Ето какво им бях написал в пост от 13.03 в темата за "Оптимизъм на БФБ"!

                        Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Навлизаме във времената на претълкуването и предефинирането на понятия и термини! Интересни времена на чудеса!

                        Ако някой твой контрагент ти дължи пари, който като цяло са несъбираеми. Парите си ги имаш!!! Просто си в "ликвидна криза"!

                        Ако ли пък ти имаш да даваш, а пък нямаш! Тогава понятието фалит се заменя с термина "временен мораториум"!

                        Идват времената на Ваймарското Евро!
                        Ето каква новина излиза сега!

                        "БНБ определя до дни критериите за „кредитна ваканция“!"


                        https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...anciia-301122/

                        Всеки да си прави сметка, дали иска да притежава злато или да продължи да се осланя на алабализмите на свъх-компетентните из коментарите!

                        Коментар


                        • Между другото, земята и имотите, се представят изключително зле при инфлация, изключително зле.....
                          Масовия човек живее със съзнанието, че имотите пазели от инфлация, но това не е така!

                          Има голямо недоразбиране в това отношение! Имота пази до толкова, до колкото, остава нещо, което не изгаря. Нищо повече!
                          Убеден съм, че ако някой купи алуминиеви или медни листове, би съхранил по-голяма стойност! Ако купи индекс, без да рабира нищо от икономика и инвестиране, навярно също би съхранил по-голяма стойност от имот или земя! Въпреки спадовете, които предстоят! По-всяка вероятност, след време, дори и акциите от към реална, а не номинална стойност, съществува вариант, да са пред имота! Особено ако човек закупи директно акции, а не ETF управление на фонд и тн..., където за дълги години да има такси и обслужване, което да го цока много. Дългосрочна инвестици в добри компании, си е опция, но отново ще има голяма дупка, преди да се върне стойност! Иначе по фондовете, ще го цокат яко и крайния резултат е, че ще храни някакви УНССесари с вратовръзчици, които са във филма, че са разбирачи и, че са финансови вълци....

                          При имотите и земята, има една страхотна дупка от много години от към стойност, където тя е срината!
                          Въпроса е, че ако си обикновен човек, който по никакъв начин не би реагирал на идващото, освен да си гледа кеша в онлайн банкирането, само за такъв човек, земята днес или имота, са много по-добър вариант, отколкото да погледне банковта си сметка с кеша след 10 години!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Само за земеделската земя ми се струва, че следва да е по напред в тази верига. Иначе шапо̀ от мен.
                            Замеделската земя, първоначално винаги пада при криза, защото кризата води до намалена покупателна дори и при храните, от страна на населението, което ще рече, че в първите фази на една криза, заемеделците са в доста губеща позиция, дори и с оглед на перспективи за инфлация!
                            Самата дейност за земеделие в подобна ситуация, няма как да е привлекателна! Търсенето спира на земя, освен при малцина оптимисти с някакъв кеш! В генерален план обаче, никой не тръгва да развива бизнес и да купува, когато той губи или не е рентабилен!

                            В по-дългосрочен план, от няколко години, след дефицит на храни, и влагане на инфацията в храните, без които на практика, не може, земеделието става привлекателно, но това е на по-късен етап! Всичко е до тайминг на процесите! Към момента земята в БГ е много скъпа и изкривена заради субсидиите.

                            По принцип, земята държи на инфлация заедно с имотите, но всеки, който ги притежава, трябва да се приготви, за една дупка от 10тина години при сериозна криза, когато стойността им спрямо сегашна, би била изключително по-ниска! Затова съм ги сложил толкова назад!

                            Иначе храните и услугите, заедно с най-базово облекло(от евтиното, без маркови неща), реагират сравнително бързо, защото те са БАЗИС ЗА ЖИВОТ!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Само за земеделската земя ми се струва, че следва да е по напред в тази верига. Иначе шапо̀ от мен.
                              на мен ми се струва че само ти се стува. . и от мен една шепа.
                              бухахахахахаха

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                                В САЩ като гледам как се развяват, скоро може да стане голямо мазало с Короната!

                                https://www.zerohedge.com/markets/me...dangers-others

                                ФЕД анонсира каквото анонсира, патроните са изпукани до краен предел!

                                Това, което остава да видим, са нови и много по-дълбоки сривове, които ще свалят и златото.

                                След това обаче, няма да остава нищо друго, освен венецуелско раздаване на пари!

                                Йерархията на ифлацията навярно би изглеждала така>злато и храни/облеко>услуги>суровини след редукция на стойност, спрямо сега>акции след редукция на стойност, спрямо сега>масови стоки за потребление и употреба>земеделска земя след редукция на стойност, спрямо сега>имоти след редукция на стойност, спрямо сега!
                                Само за земеделската земя ми се струва, че следва да е по напред в тази верига. Иначе шапо̀ от мен.

                                Коментар

                                Working...
                                X