IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
    РАЗБИРАЧОРИИИИИИИИИ

    КАЧИХ ВИ ЗЛАТОТО И ПОДСЛЕ ГО СВАЛИХ ОТ ВИРОСАААААААА. ХЯХЯХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
    верно? ти ли беше?
    Last edited by RUBLA; 25.03.2020, 08:56. Причина: Спазвайте добрия тон!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://www.bloombergtv.bg/novini-ot...ka-do-velikden

      Тук е ключа за движението на златото ,продавайте докато е време
      Не се знае....прекалената загриженост за икономиката може да му докара автогол и да загуби изборите дори не от хамавия Джо, ами и магаре да сложат насреща му. В тоя случай - жълтия ще е много нагоре.
      Възможно е да доведе до това че доста милиони да вирусулясат и всеки по тежък случай да се конкурира с 20 други за 1 легло в реанимациите. Невъзможен триаж=невъобразима смъртност= РМ ъп биг.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

        Продавай ти, аз само купувам.Пазя за пенсионен фонд.
        Това е друго ,но пак може да купиш по евтино след 5-6 месеца че и по рано .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          https://www.bloombergtv.bg/novini-ot...ka-do-velikden

          Тук е ключа за движението на златото ,продавайте докато е време
          Продавай ти, аз само купувам.Пазя за пенсионен фонд.
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • https://www.bloombergtv.bg/novini-ot...ka-do-velikden

            Тук е ключа за движението на златото ,продавайте докато е време

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dontcry89 Разгледай мнение
              Тази я видях вчера, не ме кефи.
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Ако орелът продължи с надмощието, златото може и да бъде забранено/конфискувано. Ако драконът вземе инициативата (наблюдавай кой кого и как по аферата „коронавирус“), то златото ще е разменна монета за предложени стоки и услуги.Още преди столетия Китай бе изкупил среброто на запада (щото друго от запада не му трябваше), а после му поопариха перките, но днес пак се е пооперил и едва ли ще иска друго освен злато. Интересно време с танц на задушаващите хватки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Ти сигурно така, сериозни парички си направил. Следиш новините от банка да излезнат някъде, и веднага сигурен залог на обратно! Ако не 100%, то може би поне 95% сигурност! Да не го разпространяваме много обаче, като стратегия, че ако всичко го налазят, ще вземе да не работи!

                  Днеска доста "рипна", така, че ако вкараш парички като го SELLнеш, дори и да скочи още леко, пак ще си прибереш доволно!

                  Звучи ми много сигурно, така както го обясняваш, та се чудя дали и аз да не натисна един SELL.......
                  Теорията ми е проверена с долара в периода от когато тръгна да поскъпва до днес ...само на база официални новини ...звучи просто и лаишко...но е истина,доказана на практика,ако ти се занимава изрови ввсичко писано за долара в последните 4-5 години,офицално и после сравни инфото с движенията 5-6 месеца след публикациите.За златото също,в момента спекулантите си играят с нервите на хората ,нищо повече.При кризи рязко поскъпва,после пада,за това го манипулират и банките ,за последните 100 години,пази стойност факт,неоспорим ,но да търсиш физическо като болен в момента ,подвластен на всякакви теории е признак на слаба психика нищо повече .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Чиста спекула,заради блокажа на граници,производство и доставките .Иначе цената в момента не отразява реална стойност,измерена в ниво на сигурност на актива,в случая злато.Пуснаха статия ,че Голдман Сакс прогнозира ръст.Не знам поради какви обстоятелства са ми сложили забрана да коментирам статии ,та смешното ми е че когато една банка ,и не само банка ами навсякъде се тръби че даден актив щвл да поскъпва ,историята е показвала че той ще пада .Тоест почнат ли официалните статийки за това че нещо си щяло да поскъпва,четето го ЩЕ ПАДА
                    Ти сигурно така, сериозни парички си направил. Следиш новините от банка да излезнат някъде, и веднага сигурен залог на обратно! Ако не 100%, то може би поне 95% сигурност! Да не го разпространяваме много обаче, като стратегия, че ако всичко го налазят, ще вземе да не работи!

                    Днеска доста "рипна", така, че ако вкараш парички като го SELLнеш, дори и да скочи още леко, пак ще си прибереш доволно!

                    Звучи ми много сигурно, така както го обясняваш, та се чудя дали и аз да не натисна един SELL.......

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      Патрони се купуват, овреме, а не като почнат да те стрелят!

                      Спредовете са раздути, че няма стока, но ти не ги гледай като сума, а като процент, защото скоро и стария процент, ще е огромна сума в лев!
                      Чиста спекула,заради блокажа на граници,производство и доставките .Иначе цената в момента не отразява реална стойност,измерена в ниво на сигурност на актива,в случая злато.Пуснаха статия ,че Голдман Сакс прогнозира ръст.Не знам поради какви обстоятелства са ми сложили забрана да коментирам статии ,та смешното ми е че когато една банка ,и не само банка ами навсякъде се тръби че даден актив щвл да поскъпва ,историята е показвала че той ще пада .Тоест почнат ли официалните статийки за това че нещо си щяло да поскъпва,четето го ЩЕ ПАДА

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                        600 лв разлика купува-продава в тавекс за филхармонията??!!
                        Патрони се купуват, овреме, а не като почнат да те стрелят!

                        Спредовете са раздути, че няма стока, но ти не ги гледай като сума, а като процент, защото скоро и стария процент, ще е огромна сума в лев!

                        Коментар


                        • 600 лв разлика купува-продава в тавекс за филхармонията??!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение

                            Сподели къде е 108лв /гр ?
                            https://balkan.auction/bg/auction/51...-yaponiya-2015

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                              Днес Швейцарските рафинерии са сряли да продават Златни кюлчета!!! Не се знае дали защото нямат Злато, не им се вързва сметката или по някаква друга причина ...... Линк мога, но няма да дам.
                              И във връзка с горното да попитам - някой знае ли от къде мога да си купя Физическо Злато под 107 лв. за грам? На 108 лв/грам знам от къде мога и тези дни (до края на седмицата) ще се купува!
                              Сподели къде е 108лв /гр ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                точно като суровина няма да е актуално, а като съхранител на стойност.
                                при бедност има по-малко търсене на златни бижута, по-малко търсене на качествена електроника и съотвено по-малко консумация като суровина...

                                но докат не приключат експериментите с печатане, улесняване и тн схеми... златото ще е най-тачената валута.
                                То съхранява стойност именно, защото има вградена полезност за хората!

                                Криза няма да е все, така, че и бижута ще се ползват и електроника ще има, там някъде в бъдещето!

                                Това, че няма да има търсене за тях в скоро време и, че пазара ще падне, не означава, че ако ти днес притежаващ тази суровина, тя няма да съхрани стойност, която стойност ти не би могъл да съхраниш през кеш или други активи!

                                Бях дал един пример тука в темата, за 8-10 стоки и се търсеше, кои са 3те, които биха съхранили най-голяма стойност след 12 год! Стоките изключваха златото! Но, който можеше да разбере примера, ще разбере, и защо златото е съхранител като суровина!
                                Last edited by Mike Florida; 24.03.2020, 16:16.

                                Коментар

                                Working...
                                X