IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
    Южна Африка затваря мините за три седмици

    https://money.bg/economics/yuzhna-af...campaign=title

    Накъде ли ще тръгне сега цената на физическото злато? Кажете ми, моля!
    Да затова акциите на миннодобивни не са апетитни в момента.

    Коментар


    • Южна Африка затваря мините за три седмици

      https://money.bg/economics/yuzhna-af...campaign=title

      Накъде ли ще тръгне сега цената на физическото злато? Кажете ми, моля!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

        Мда,
        Ако до вчера Тавекс-а продаваха с 20% спред, то днес вече е 30.
        Явно търсенето е голямо, или няма стока. Или и двете..
        Дали ще глътнат много хора златна студена вода до месец ,два се пита в задачата ? Да припомня ,че ако кризата мине над 3-4 месеца ,златото не става за ядене .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          Патрони се купуват, овреме, а не като почнат да те стрелят!

          Спредовете са раздути, че няма стока, но ти не ги гледай като сума, а като процент, защото скоро и стария процент, ще е огромна сума в лев!
          Мда,
          Ако до вчера Тавекс-а продаваха с 20% спред, то днес вече е 30.
          Явно търсенето е голямо, или няма стока. Или и двете..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Сега на американците ще им дават по 1200 на калпак!

            Втори транш ще бъде по 2-3, след това и по 10К.

            Карантините ще са с месеци.

            Ще има пълен срив на БВП. Според мен говорим за 10 трилиони нови кинти само до 5-6 месеца.

            Ще има пълен колапс. В САЩ поне за няколко месеца и 50 трилиона може да си напечтат. ЕЦБ със смешните и 750 милиарда е за никъде.
            Европа цялостно ще колабира! Еврогейския съюз ще бъде в пълен колапс!
            Еврото ще бъде само тоалетна хартия!

            Относно цената на златото, дали е скъпо или евтино на 1650, няма как да бъде определено. Ние не знам, нито цена на добив, нито перспективи за добив от бъдещите находища! Цената е такава каквато е!

            Абсолютно съм убеден, че карантините в Еврогейския съюз мин още 60 дена. От там на сетне още колко може, не е ясно!
            Пазара на физическо злато няма как да се нормализира поне в идните 6 месеца!!!! А КАКВО ЩЕ СТАВА МЕЖДУВРЕМЕННО!!!
            Говорим за 2 месеца в най-добрия случай, евентуално за започване на работа! От там на сетне, производство, доставки през дилари и достъп до БГ пазара.

            Който търси физика, трябва да е наясно, че няма как това да се случи поне 5-6 месеца напред и това е най-оптимистичния срок!
            Пълна загадка е, колко точно ще се сговнят нещата, междувременно!
            За САЩ не е възможно да имат карантини в продължение на месеци. Това означава цивилна война, тоест отново няма да има карантина.

            Коментар


            • COMEX-са се сгъва... както до преди няколко седмици се връткаше злато за милиарди на ден без да помирисвало хранилищата на борсата...така в последните дни се присетиха големите риби , че си искат жълтото с физическа доствака... и хората казаха - злато нема...можело да се мине през LBMA,което си е през океана (London) ... промениха се маржините, промениха се спредовете, нещата започват да излизат извън контрол и според мълвата големи банки ака баш-тарикатите на този пазар са глътнали бая студена водица. И на фона на целия този цирк Швейцарските рафинерии Валкамби, Памп, Аргор ... не работят...

              Ще поживеем ще видим, но този пазар тепърва го чакат 'интересни времена'

              https://www.reuters.com/article/us-g...-idUSKBN21B3GC
              Last edited by bertram; 25.03.2020, 16:07.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                Сега на американците ще им дават по 1200 на калпак!

                Втори транш ще бъде по 2-3, след това и по 10К.

                Карантините ще са с месеци.

                Ще има пълен срив на БВП. Според мен говорим за 10 трилиони нови кинти само до 5-6 месеца.

                Ще има пълен колапс. В САЩ поне за няколко месеца и 50 трилиона може да си напечтат. ЕЦБ със смешните и 750 милиарда е за никъде.
                Европа цялостно ще колабира! Еврогейския съюз ще бъде в пълен колапс!
                Еврото ще бъде само тоалетна хартия!

                Относно цената на златото, дали е скъпо или евтино на 1650, няма как да бъде определено. Ние не знам, нито цена на добив, нито перспективи за добив от бъдещите находища! Цената е такава каквато е!

                Абсолютно съм убеден, че карантините в Еврогейския съюз мин още 60 дена. От там на сетне още колко може, не е ясно!
                Пазара на физическо злато няма как да се нормализира поне в идните 6 месеца!!!! А КАКВО ЩЕ СТАВА МЕЖДУВРЕМЕННО!!!
                Говорим за 2 месеца в най-добрия случай, евентуално за започване на работа! От там на сетне, производство, доставки през дилари и достъп до БГ пазара.

                Който търси физика, трябва да е наясно, че няма как това да се случи поне 5-6 месеца напред и това е най-оптимистичния срок!
                Пълна загадка е, колко точно ще се сговнят нещата, междувременно!
                Aбсолютни глупости...............
                Само в последното изречение има някакво смислено нещо..........
                Алабализми нахвърляни с лопата .............Това е осталата част........

                А червеното е един анализ , поне за 20 години напред .
                Остава само (в)Селена да дойде и да ти свали шапO , но тя е ясна с безграничноста си .....
                Last edited by Correctively objective; 25.03.2020, 15:18.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                  Ето какво им бях написал в пост от 13.03 в темата за "Оптимизъм на БФБ"!



                  Ето каква новина излиза сега!

                  "БНБ определя до дни критериите за „кредитна ваканция“!"


                  https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...anciia-301122/

                  Всеки да си прави сметка, дали иска да притежава злато или да продължи да се осланя на алабализмите на свъх-компетентните из коментарите!
                  т.е. ти казваш ,че ще има директно стегафлация ?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                    Утре като финализирам сделката (взема си нещата) ще дам линк. Да не ми ги изкупите днес.
                    П.С. малко под 107 лв/гр. ще ми се върже - 108 грешно съм го сметнал.
                    Иначе тук: http://zkdoverie.bg/jewellery/result.php продават на 94,47 лв./гр. в момента, но само на "табелка"
                    Да разполагат с ,, голям избор ,,

                    http://shop.zkdoverie.com/?go=shop&p...categoryId=303

                    Коментар


                    • Ето какво им бях написал в пост от 13.03 в темата за "Оптимизъм на БФБ"!

                      Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      Навлизаме във времената на претълкуването и предефинирането на понятия и термини! Интересни времена на чудеса!

                      Ако някой твой контрагент ти дължи пари, който като цяло са несъбираеми. Парите си ги имаш!!! Просто си в "ликвидна криза"!

                      Ако ли пък ти имаш да даваш, а пък нямаш! Тогава понятието фалит се заменя с термина "временен мораториум"!

                      Идват времената на Ваймарското Евро!
                      Ето каква новина излиза сега!

                      "БНБ определя до дни критериите за „кредитна ваканция“!"


                      https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...anciia-301122/

                      Всеки да си прави сметка, дали иска да притежава злато или да продължи да се осланя на алабализмите на свъх-компетентните из коментарите!

                      Коментар


                      • Между другото, земята и имотите, се представят изключително зле при инфлация, изключително зле.....
                        Масовия човек живее със съзнанието, че имотите пазели от инфлация, но това не е така!

                        Има голямо недоразбиране в това отношение! Имота пази до толкова, до колкото, остава нещо, което не изгаря. Нищо повече!
                        Убеден съм, че ако някой купи алуминиеви или медни листове, би съхранил по-голяма стойност! Ако купи индекс, без да рабира нищо от икономика и инвестиране, навярно също би съхранил по-голяма стойност от имот или земя! Въпреки спадовете, които предстоят! По-всяка вероятност, след време, дори и акциите от към реална, а не номинална стойност, съществува вариант, да са пред имота! Особено ако човек закупи директно акции, а не ETF управление на фонд и тн..., където за дълги години да има такси и обслужване, което да го цока много. Дългосрочна инвестици в добри компании, си е опция, но отново ще има голяма дупка, преди да се върне стойност! Иначе по фондовете, ще го цокат яко и крайния резултат е, че ще храни някакви УНССесари с вратовръзчици, които са във филма, че са разбирачи и, че са финансови вълци....

                        При имотите и земята, има една страхотна дупка от много години от към стойност, където тя е срината!
                        Въпроса е, че ако си обикновен човек, който по никакъв начин не би реагирал на идващото, освен да си гледа кеша в онлайн банкирането, само за такъв човек, земята днес или имота, са много по-добър вариант, отколкото да погледне банковта си сметка с кеша след 10 години!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Само за земеделската земя ми се струва, че следва да е по напред в тази верига. Иначе шапо̀ от мен.
                          Замеделската земя, първоначално винаги пада при криза, защото кризата води до намалена покупателна дори и при храните, от страна на населението, което ще рече, че в първите фази на една криза, заемеделците са в доста губеща позиция, дори и с оглед на перспективи за инфлация!
                          Самата дейност за земеделие в подобна ситуация, няма как да е привлекателна! Търсенето спира на земя, освен при малцина оптимисти с някакъв кеш! В генерален план обаче, никой не тръгва да развива бизнес и да купува, когато той губи или не е рентабилен!

                          В по-дългосрочен план, от няколко години, след дефицит на храни, и влагане на инфацията в храните, без които на практика, не може, земеделието става привлекателно, но това е на по-късен етап! Всичко е до тайминг на процесите! Към момента земята в БГ е много скъпа и изкривена заради субсидиите.

                          По принцип, земята държи на инфлация заедно с имотите, но всеки, който ги притежава, трябва да се приготви, за една дупка от 10тина години при сериозна криза, когато стойността им спрямо сегашна, би била изключително по-ниска! Затова съм ги сложил толкова назад!

                          Иначе храните и услугите, заедно с най-базово облекло(от евтиното, без маркови неща), реагират сравнително бързо, защото те са БАЗИС ЗА ЖИВОТ!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Само за земеделската земя ми се струва, че следва да е по напред в тази верига. Иначе шапо̀ от мен.
                            на мен ми се струва че само ти се стува. . и от мен една шепа.
                            бухахахахахаха

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                              В САЩ като гледам как се развяват, скоро може да стане голямо мазало с Короната!

                              https://www.zerohedge.com/markets/me...dangers-others

                              ФЕД анонсира каквото анонсира, патроните са изпукани до краен предел!

                              Това, което остава да видим, са нови и много по-дълбоки сривове, които ще свалят и златото.

                              След това обаче, няма да остава нищо друго, освен венецуелско раздаване на пари!

                              Йерархията на ифлацията навярно би изглеждала така>злато и храни/облеко>услуги>суровини след редукция на стойност, спрямо сега>акции след редукция на стойност, спрямо сега>масови стоки за потребление и употреба>земеделска земя след редукция на стойност, спрямо сега>имоти след редукция на стойност, спрямо сега!
                              Само за земеделската земя ми се струва, че следва да е по напред в тази верига. Иначе шапо̀ от мен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                Да не се окаже, че когато златото се свлече до и под 1450, няма да има достъп до банките или да го няма пак като физическо ??
                                Ceга изглежда скъпо на 1650, но поне банките работят и все още има достъп на физическо.
                                Но поне човек ще притежава реални пари.
                                Труден избор.
                                Преди година четох за руски милиардер, дето напълнил огромен склад със тенекии първокачествен мед, като хедж за предстоящата инфлация.
                                А меда е вечен, знаем.
                                Сега се сещам пак за холанците дето си преместиха златния резерв във военната си база.
                                В интересни времена живеем, бездействието или грешното решение ще бъде наказано със големи загуби и обратно.
                                Сега на американците ще им дават по 1200 на калпак!

                                Втори транш ще бъде по 2-3, след това и по 10К.

                                Карантините ще са с месеци.

                                Ще има пълен срив на БВП. Според мен говорим за 10 трилиони нови кинти само до 5-6 месеца.

                                Ще има пълен колапс. В САЩ поне за няколко месеца и 50 трилиона може да си напечтат. ЕЦБ със смешните и 750 милиарда е за никъде.
                                Европа цялостно ще колабира! Еврогейския съюз ще бъде в пълен колапс!
                                Еврото ще бъде само тоалетна хартия!

                                Относно цената на златото, дали е скъпо или евтино на 1650, няма как да бъде определено. Ние не знам, нито цена на добив, нито перспективи за добив от бъдещите находища! Цената е такава каквато е!

                                Абсолютно съм убеден, че карантините в Еврогейския съюз мин още 60 дена. От там на сетне още колко може, не е ясно!
                                Пазара на физическо злато няма как да се нормализира поне в идните 6 месеца!!!! А КАКВО ЩЕ СТАВА МЕЖДУВРЕМЕННО!!!
                                Говорим за 2 месеца в най-добрия случай, евентуално за започване на работа! От там на сетне, производство, доставки през дилари и достъп до БГ пазара.

                                Който търси физика, трябва да е наясно, че няма как това да се случи поне 5-6 месеца напред и това е най-оптимистичния срок!
                                Пълна загадка е, колко точно ще се сговнят нещата, междувременно!

                                Коментар

                                Working...
                                X