IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    ще рециклираш злато от електроника?
    много съм озадачен.
    нищо озадачаващо няма за осведомените

    в електрониката има страшно много злато в чиповете - използва се заради уникалните му свойства.

    процесът за рециклирането му не е сложен, а по-скоро много 'мръсен' , защото се изполват киселини и какво ли още не (в зависимост от технологията) включително живак.

    ще се изненадаш какво количество злато вадят разни пичове, които събират непотребни вече процесори. в тубата има клипчета.

    https://www.youtube.com/watch?v=pTIfKYav9B4
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

      Само при производството на потребителска електроника се използват средно на година по 320 тона злато и 7500 тона сребро. Отделно има още около 20 други метала които също са скъпи. Колкото по стара е електрониката толкова повече ценни метали има в нея.

      А освен електрониката, рециклирането на батерии също се очертава като много добър бизнес за следващите години.
      лек ден!
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        ще рециклираш злато от електроника?
        много съм озадачен.
        Само при производството на потребителска електроника се използват средно на година по 320 тона злато и 7500 тона сребро. Отделно има още около 20 други метала които също са скъпи. Колкото по стара е електрониката толкова повече ценни метали има в нея.

        А освен електрониката, рециклирането на батерии също се очертава като много добър бизнес за следващите години.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
          Сега ще дойде време печалбите от електронното злато да ги реинвестираме в златодобивна техника. Очертава се реалният добив да е един от малкото сектори на икономиката които няма да бъдат засегнати от идващата чудовищна криза а стойността на златото ще остане стабилна за много години напред с потенциал за лек растеж.

          Има две посоки за добив в които може да се върви.

          1. Реален добив от земята. В България има условия за това. Има много неразработени златни находища. Някой са известни още от времето на Траките и Рим. Други тепърва ще се откриват чрез сондажи и опробване на терени.

          2. Рециклиране на електроника. Доста сложен процес, но ако се направи качествено има потенциал за добри печалби. Може и лесно да се организира внос на стара електроника от чужбина и да се разфасова в България.
          ще рециклираш злато от електроника?
          много съм озадачен.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

            В коя точно електроника има злато? Дали има смисъл да се рециклира?
            Да. Има смисъл да се рециклира. Това е си е печеливш бизнес навсякъде по света.
            Във почти всичко има злато. Компютри, мобилни телефони, телевизори, камери, и всякаква друга дребна и едра техника.
            Например в един съвременен смартфон има злато за около 2 долара. В едно PC средно за около 10 долара.

            Но като цяло в електрониката има и много други метали които също имат не малка стойност. Като се вади златото се вади и всичко останало.

            Най много злато има в професионалната електронна техника и особено в по старата техника. Там всичко е по солидно и количеството злато е в пъти повече. Има някой специфични видове оборудване в който има и сериозни грамажи. Например в повечето от старите телевизонни камери има по над 50 грама. Те затова като нови са стрували десетки хиляди долари. Някой даже и стотици хиляди.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

              В коя точно електроника има злато? Дали има смисъл да се рециклира?
              Всички контактни пинове имат златно покритие, на видеокарти, памет, иде и сата конектори, и тн. Явно има пари в рециклирането, виждал съм как се прави, доста гадна работа. Ползва се киселина.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                Сега ще дойде време печалбите от електронното злато да ги реинвестираме в златодобивна техника. Очертава се реалният добив да е един от малкото сектори на икономиката които няма да бъдат засегнати от идващата чудовищна криза а стойността на златото ще остане стабилна за много години напред с потенциал за лек растеж.

                Има две посоки за добив в които може да се върви.

                1. Реален добив от земята. В България има условия за това. Има много неразработени златни находища. Някой са известни още от времето на Траките и Рим. Други тепърва ще се откриват чрез сондажи и опробване на терени.

                2. Рециклиране на електроника. Доста сложен процес, но ако се направи качествено има потенциал за добри печалби. Може и лесно да се организира внос на стара електроника от чужбина и да се разфасова в България.
                В коя точно електроника има злато? Дали има смисъл да се рециклира?

                Коментар


                • Сега ще дойде време печалбите от електронното злато да ги реинвестираме в златодобивна техника. Очертава се реалният добив да е един от малкото сектори на икономиката които няма да бъдат засегнати от идващата чудовищна криза а стойността на златото ще остане стабилна за много години напред с потенциал за лек растеж.

                  Има две посоки за добив в които може да се върви.

                  1. Реален добив от земята. В България има условия за това. Има много неразработени златни находища. Някой са известни още от времето на Траките и Рим. Други тепърва ще се откриват чрез сондажи и опробване на терени.

                  2. Рециклиране на електроника. Доста сложен процес, но ако се направи качествено има потенциал за добри печалби. Може и лесно да се организира внос на стара електроника от чужбина и да се разфасова в България.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                    Аре, перчемо да почва с глупостите че ми писна да го чекам тва злато.
                    И аз го чакам да се включи активно. Или пък ще изиграят Деменцията с друга оперативна комбинация, която ще хвърли янките в хаос януари-Май.
                    Едно е сигурно Тръмпизмът се утвърди като идеология. Глобализмът беше спрян и започва неговия разпад, както наврамето спряха комунизмът с цената на милярди долари, но успяха. Спряха и радикалния ислямизъм /уахабитизъм в крайната му форма/ , макар и определени елементи от тяхната администрация да се заиграваха с него през определени периоди от време.
                    Идващите неясни времена светлината на златото ще е пътеводна светлина за излизане от цивилизационната криза породена от Китайците. И Китай ще бъде спрян бавно бавно до пълната победа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                      Аре, перчемо да почва с глупостите че ми писна да го чекам тва злато.
                      според мен нищо няма да направи ... само си ла-ла и туитва
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Аре, перчемо да почва с глупостите че ми писна да го чекам тва злато.

                        Коментар


                        • Отдавна не съм писал в тази тема....

                          Ето няколко анонси от мен!

                          Цялата икономика и финансова система са в състояние на свободно падане!
                          Капиталовия пазар е преминал в режим "banana mode"!

                          Новите затваряния на икономиките, обявените 2ри вълни и тн... просто доскапват тотално каквото е останало за доунищожение преди финалния крах!

                          Навярно някои се чудят, защо златото не скача или защо Биткойна направи 50% ръст, а златото дори е паднало!
                          Златото си има свой път на тренд! За всеки който инвестира в него, а не просто да го трейдва, дългосрочната картина е тази, която го интересува!

                          В момента парите се првръщат в шума! В цял свят водещите страни, било през кредит било с фискални мерки раздават пари от въздуха... Дори и в България, която не е еталон, вече масово ми прави впечатление, че 2-3-4 стотинки на касата дори и не търсят да ти върнат. Ако за някой това е глупав пример... аз бих казал, че е много показателен, защото показва повсеместното отношение на населението към фитните пари и тяхната стойност!
                          Просто нещата още не са се ускорили. Вече сериозно навлизаме в реалната рецесия, но съпътстващата я дефлация, като че ли я няма... Фиат парите се превръщат във "вестници".... някой може и да не се съгласи, защото все още процеса не е завършен и нямаме тотална деструкция, но всеки трябва да знае, че своевременното разбиране на процесите е важно, е не просто финалното им констатиране!

                          Така, че действайте своевременно.... оставете констатациите на "историците"....

                          Виждате как всички ЛЪЖИ и легенди, с които на съпунисваха от началото на март месец, на глобално ниво, на практика рухнаха!

                          Да златото може да падне с още 100-200 долара или да скочи с толкова или повече.... КОЙ знае....
                          Важното е да осъзнаваме процесите и да взимаме възможно най-правилните финансови решения спрямо ситуацията!


                          Успех на всички!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Като отмине пандемията....
                            Може ли да кажеш, кога ще отмине, според теб?...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              Обаче никой не може да каже със сигурност какво ще стане с тренда на златото.

                              Като отмине пандемията, ще спадне малко (както беше предишния път). И съветът ти към Левчо не е много добър.

                              В следващите 10-20г ще има плавно инфлиране на парите в България.
                              Само времето ще покаже, да сме живи и здрави....
                              Иначе аз съм си тъпо парче и нищо не разбирам, само споделих какво ми говорчт звездите. Специалистите сте вие.
                              Last edited by dragi mi smehurko; 18.11.2020, 15:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                Обаче никой не може да каже със сигурност какво ще стане с тренда на златото.

                                Като отмине пандемията, ще спадне малко (както беше предишния път). И съветът ти към Левчо не е много добър.

                                В следващите 10-20г ще има плавно инфлиране на парите в България.
                                На този свят единственото сигурно е, че всеки ще умре някога. Нищо друго сигурно няма.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X