IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dragi mi smehurko Разгледай мнение

    Как за какво ти е ? - за застраховка. Та, като дойде оптимистичната новина (например , че американците са одобрили някоя ваксина златото трябва да се сурне , после като започнат ваксинациите трябва да отиде и по-надолу и ще го натискат с хартиено , колкото могат, за да набият в главите на народонаселението, че то си е една "варварска реликва" и нищо повече.
    Ако почнеш да купуваш , когато е под 1800 и после по пътя надолу и купиш поне за 200 - 250 К, хвърляш го е един сейф, от най-малките. Най-добре е касета в БНБ, но там трябва да чакаш поне 3 г, за да се освободи нещо. Има вариянт да го купиш от швейцарски търговец на злато и да го оставиш в касета в швейцарска банка, но ще трябва да си направиш една разходка до Швейцария. После ипотекираш си някой от копторите и теглиш кредит, НО само и единственно револвиращ кредит ( някой банки му казват и кредитна линия). За физически лища малко банки предлагат такива кредити. Най-изгодните условия преди 2 г. бяха в ПИБ - 3 % ГПР +1% такса ангажимент. Таксата ангажимент си я плащаш всяка година. Когато усвояваш ти начиаляват лихва върху усвоената част. Т.е така ще имаш средствата ликвидни във всеки един момент. Продължавай да търсиш коптори, винаги съм смятал, че земеделската земя е много по-добър вариянт, но ти си знаеш най-добре. Не купувай нищо ако доходноста ти към момента на полупката ти е по-малка от 6 - 7% (лично мнение)
    Като мине еуфорията от победата на вируса , ше се разбере, че и без вирус нещата отиват на изуй гащи. Звездите ми говорят, че покачването на цената на златото ще компенсира таксата ти ангажимент, към банката. Ако нещо се сговни с покупките ти на коптори и не може да обслужваш кредита - преценяваш какво да продадеш - или коптора или златото и погасяваш кредита. Може да си дисконтираш размера на кредита с около 20% покупната цена на златото.
    Така би трябвало да си застрахован за спестяванията си и да имаш свободата да купуваш, коквото и когато прецениш.
    Обаче никой не може да каже със сигурност какво ще стане с тренда на златото.

    Като отмине пандемията, ще спадне малко (както беше предишния път). И съветът ти към Левчо не е много добър.

    В следващите 10-20г ще има плавно инфлиране на парите в България.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev

      Аз не си спомням Бертрам да е споделил че е купил злато. Поддръжник е на идеята, но не е купувал. Ако има отпреди това е друго.
      Това кат не носи доход за чий ти е. Особено в по-големи количества когато би имало смисъл. Утре ще се сурне надолу при първата оптимистична новина.
      Как за какво ти е ? - за застраховка. Та, като дойде оптимистичната новина (например , че американците са одобрили някоя ваксина златото трябва да се сурне , после като започнат ваксинациите трябва да отиде и по-надолу и ще го натискат с хартиено , колкото могат, за да набият в главите на народонаселението, че то си е една "варварска реликва" и нищо повече.
      Ако почнеш да купуваш , когато е под 1800 и после по пътя надолу и купиш поне за 200 - 250 К, хвърляш го е един сейф, от най-малките. Най-добре е касета в БНБ, но там трябва да чакаш поне 3 г, за да се освободи нещо. Има вариянт да го купиш от швейцарски търговец на злато и да го оставиш в касета в швейцарска банка, но ще трябва да си направиш една разходка до Швейцария. После ипотекираш си някой от копторите и теглиш кредит, НО само и единственно револвиращ кредит ( някой банки му казват и кредитна линия). За физически лища малко банки предлагат такива кредити. Най-изгодните условия преди 2 г. бяха в ПИБ - 3 % ГПР +1% такса ангажимент. Таксата ангажимент си я плащаш всяка година. Когато усвояваш ти начиаляват лихва върху усвоената част. Т.е така ще имаш средствата ликвидни във всеки един момент. Продължавай да търсиш коптори, винаги съм смятал, че земеделската земя е много по-добър вариянт, но ти си знаеш най-добре. Не купувай нищо ако доходноста ти към момента на полупката ти е по-малка от 6 - 7% (лично мнение)
      Като мине еуфорията от победата на вируса , ше се разбере, че и без вирус нещата отиват на изуй гащи. Звездите ми говорят, че покачването на цената на златото ще компенсира таксата ти ангажимент, към банката. Ако нещо се сговни с покупките ти на коптори и не може да обслужваш кредита - преценяваш какво да продадеш - или коптора или златото и погасяваш кредита. Може да си дисконтираш размера на кредита с около 20% покупната цена на златото.
      Така би трябвало да си застрахован за спестяванията си и да имаш свободата да купуваш, коквото и когато прецениш.
      Last edited by dragi mi smehurko; 18.11.2020, 14:35.

      Коментар


      • Принципно съгладен с проблема за оценка. Това в момента го разглеждам аксиоматично.

        Обаче... При Виденов бяха обрани спестителите. Хората с реални активи не пострадаха сериозно, а тези с дългове удариха джакпота. Затова отново не те разбирам. Очакваш спад на реалните активи, но не изключваш хиперинфлация?

        Имотите в бало, злато и дриги метали не приемаш за убежище, дялове също. Човек с малко заделени парици какво му остава... изключваме закононарушенията?

        Лично аз не мога да си позволя да държа и съхранявам добро количество злато, а нямам финансите за имение или дори качествен имот.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

          Има ли повече от двама души с еднакво мнение значи Нещата са сериозни!

          Никога не съм твърдял,че катаклизъм е само дефлацията (Терзиев),а напротив - инфлацията също е много опасен процес доколкото внася заблуди в "който не разбира - инвестира",че е с вързани гащи.Инфлация или дефлация означават неликвиден пазар или казано по друг начин липса на възможност за справедлива оценка на даден актив.Ако някой е бил на линия през 1996-97 г. около и след метежа срещу Виденов ще ме разбере напълно!Останалите - няма и добре, че гугъла е напълно оскъден за онези събития като се надявам и за бъдеще да е на същото ниво.

          А относно твоите грипозни препарати можеш да бъдеш спокоен понеже коментарите по тях са основно от тези които първи ще бъдат пометени - политиците.Останалите или са невежи или вярват в Законите на Природата и знаят,че минимум до 5 години "ваксина"няма да има просто защото за всяко чудо за да се превърне в Истина, се изисква ВРЕМЕ!
          Нищо ще изкарат нови от шкафа. Там където ситуацията не може да бъде овладяна ще цари контролирана анархия. Нищо ново. Накрая ще изградят нов свят, който ще позабравен стар. А естественият подбор ще реши доста проблеми във времето.
          Царят ще е Кешът. Ами сега златото кеш ли е или актив.
          Европейци ли управляват процесите в УСА или Янки управляват процесите в Европа. Кое е първото яйцето или кокошката.
          https://www.youtube.com/watch?v=ayw1AZb22nE
          Масите винаги остават излъгани и използвани затова са просто и само масовка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
            ... Най-застрашеният актив предстои да бъде НИ..
            Има ли повече от двама души с еднакво мнение значи Нещата са сериозни!

            Никога не съм твърдял,че катаклизъм е само дефлацията (Терзиев),а напротив - инфлацията също е много опасен процес доколкото внася заблуди в "който не разбира - инвестира",че е с вързани гащи.Инфлация или дефлация означават неликвиден пазар или казано по друг начин липса на възможност за справедлива оценка на даден актив.Ако някой е бил на линия през 1996-97 г. около и след метежа срещу Виденов ще ме разбере напълно!Останалите - няма и добре, че гугъла е напълно оскъден за онези събития като се надявам и за бъдеще да е на същото ниво.

            А относно твоите грипозни препарати можеш да бъдеш спокоен понеже коментарите по тях са основно от тези които първи ще бъдат пометени - политиците.Останалите или са невежи или вярват в Законите на Природата и знаят,че минимум до 5 години "ваксина"няма да има просто защото за всяко чудо за да се превърне в Истина, се изисква ВРЕМЕ!
            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

              Турция какво общо има с еврозоната. Въпреки, че желая при тях да има мир и разбирателство не съм сигурен как ще преживеят следващата година.
              Ще трябва много да я отпуснат и не се съмнявам в това иначе няма как-
              Къв е проблема със Франция ?
              Други държави претендират да са първи в пропадането- Турция, Италия, Гърция, Испания.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                Къв е проблема със Франция ?
                Други държави претендират да са първи - Турция, Италия, Гърция, Испания.
                Само че, Лагард ще отпусне кесията и най-вероятно ще се размине.
                Турция какво общо има с еврозоната. Въпреки, че желая при тях да има мир и разбирателство не съм сигурен как ще преживеят следващата година.
                Ще трябва много да я отпуснат и не се съмнявам в това иначе няма как-

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  баце е мечка - излиза на падащ пазар
                  Баце излиза кога му е Кеф.
                  Добре, че излиза иначе 5000 да сме ги минали ( като автобус 306 през Плиска, едно време- който помни) отдавна.
                  Всички купили м-у 300 и 1300, гледат и смятат капиталова без да продават на 5000, са станали МЕЛЕОНЕРИ.
                  А какво се е случило с живота на МИЛИАРДИТЕ , неМЕЛЕОНЕРИ, като сме по върховете 5000-8000,
                  нема да питам, че ще вземе да се намери некой да ми отговори.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                    Голямото геополитечско пренареждане. Там където играе геополитиката гори всичко и сухо и мокро. Най-застрашеният актив предстои да бъде НИ-
                    Ако им лъсне Франция в пълен блясък всичко отива в реката. Ако успеят да я изиграят и потулят ще се мине през катаклизма много по-леко. Затова казах, че погледите трябва да са вперени към Германия.
                    Къв е проблема със Франция ?
                    Други държави претендират да са първи - Турция, Италия, Гърция, Испания.
                    Само че, Лагард ще отпусне кесията и най-вероятно ще се размине.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      то и без това вече е икономичско мазало, но си мисля,че втрото яху за пазарите ще бъде когато я одобрят FDA

                      иначе си прав, че сега голямата игра тепърва започва
                      Голямото геополитечско пренареждане. Там където играе геополитиката гори всичко и сухо и мокро. Най-застрашеният актив предстои да бъде НИ-
                      Ако им лъсне Франция в пълен блясък всичко отива в реката. Ако успеят да я изиграят и потулят ще се мине през катаклизма много по-леко. Затова казах, че погледите трябва да са вперени към Германия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                        Гледай само как ще реагира пазарът, ако FDA откаже употреба. Ще е като везувии за инвеститорите.
                        Те гледат да олекотят пенсионните фондове ти ваксина чакаш.
                        то и без това вече е икономичско мазало, но си мисля,че втрото яху за пазарите ще бъде когато я одобрят FDA

                        иначе си прав, че сега голямата игра тепърва започва
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          кое не ти е ясно - новината за ваксината днес даде импулс - дано е читава.
                          !
                          Гледай само как ще реагира пазарът, ако FDA откаже употреба. Ще е като везувии за инвеститорите.
                          Те гледат да олекотят пенсионните фондове ти ваксина чакаш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                            Когато имаш време за губене можеш да ми разглеждаш постовете от последната 1 година!Там ще намериш кога, какво и колко съм познал-непознал или писал за съответните активи - по спомен и ред на обезценка - акции,НИ,злато.Нищо не съм редактирал или изтривал - даже и тези които съм упълномощил да ми ползват акаунта са постъпвали по същия начин!

                            Иначе,да - дал съм обърнатия модел именно защото това са дългосрочните ми очаквания.

                            Друга моя стара прогноза ще припомня - лева го чака тренда на турската лира,а именно нивата от преди деноминацията.По спомен,лирата си махна нулите при около 8-9 млн.за долар.

                            Ваксината за короната е Утопия - единствения и най-труден начин за оцеляване е спекулата и кеша за резерв.
                            ШТТТТТТТТ Тихо за гриповите ми препарати. Важното е светът да вярва още малко в тях, че ще го спасят, докато ги изпомпат в небесата, после не е интересно.
                            Другото е вярно- Макар, че по-спомен го оборих като логика точно в този ред на мисли.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                              Темата пак умрела. Време за рали..
                              Само да не изкочи Баце да го пореже.
                              баце е мечка - излиза на падащ пазар
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                                Още не е време.
                                а кога?
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X