IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    кое не ти е ясно - новината за ваксината днес даде импулс - дано е читава.
    !
    Гледай само как ще реагира пазарът, ако FDA откаже употреба. Ще е като везувии за инвеститорите.
    Те гледат да олекотят пенсионните фондове ти ваксина чакаш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

      Когато имаш време за губене можеш да ми разглеждаш постовете от последната 1 година!Там ще намериш кога, какво и колко съм познал-непознал или писал за съответните активи - по спомен и ред на обезценка - акции,НИ,злато.Нищо не съм редактирал или изтривал - даже и тези които съм упълномощил да ми ползват акаунта са постъпвали по същия начин!

      Иначе,да - дал съм обърнатия модел именно защото това са дългосрочните ми очаквания.

      Друга моя стара прогноза ще припомня - лева го чака тренда на турската лира,а именно нивата от преди деноминацията.По спомен,лирата си махна нулите при около 8-9 млн.за долар.

      Ваксината за короната е Утопия - единствения и най-труден начин за оцеляване е спекулата и кеша за резерв.
      ШТТТТТТТТ Тихо за гриповите ми препарати. Важното е светът да вярва още малко в тях, че ще го спасят, докато ги изпомпат в небесата, после не е интересно.
      Другото е вярно- Макар, че по-спомен го оборих като логика точно в този ред на мисли.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
        Темата пак умрела. Време за рали..
        Само да не изкочи Баце да го пореже.
        баце е мечка - излиза на падащ пазар
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
          Още не е време.
          а кога?
          препоръка е

          Коментар


          • Още не е време.

            Коментар


            • Темата пак умрела. Време за рали..
              Само да не изкочи Баце да го пореже.
              Last edited by Todor Sabev; 13.11.2020, 15:47.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vm20 Разгледай мнение

                Ако се вадеха пари с модели ''чашка '' ''дракон '' ''пеперуда'' и ''глава с рамЕнье'' ................. немаше да има бедни ....

                +++ .
                Обаче с "крака на рамене" някои вадят. : )

                Коментар


                • Вова, за златото може и да имаш основание, но изобщо не съм съгласен за активите. Kak я виждате тази дефлация, нямам идея.

                  Click image for larger version

Name:	Screenshot 2020-11-10 210001.jpg
Views:	1
Size:	30.2 КБ
ID:	3675247

                  Не казвам, че ще е така всеки ден, но все пак.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                    Няма какво да ровя назад........... Знам ти вижданията ......Доколкото помня в EUR/USD ще удариш на камък ...............

                    Не знаех че пишете (ползвате ) ника Спарт - няколко човека

                    пп Лева няма направи тренда на турската лира
                    Лева няма направи тренда на турската лира

                    Знам, че много те трият, но аз лично с интерес те чета, успех в трейдинга. ако пускаш и по някоя графика

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                      Дал си ''обърната чаша '' ........... Важно е да се отбележи . Защо не си я дал приложена къмто някой от активите при които очакваш подобно развитие ......
                      Или само показваш .... що за модел е този .... ...
                      Не залагай много на такива моделчета за лапнишаранчета - трейдърчета ....

                      Ако се вадеха пари с модели ''чашка '' ''дракон '' ''пеперуда'' и ''глава с рамЕнье'' ................. немаше да има бедни ....
                      Ако се вадеха пари с модели ''чашка '' ''дракон '' ''пеперуда'' и ''глава с рамЕнье'' ................. немаше да има бедни ....

                      +++ .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение





                        Все пак може да се каже че пазара тества , и за сега се развива както очаквах след ,, теста,, отлепи на горе . Обикновено такива съпорт линии са характерни за четвърти вълни .


                        Вчера, 15:32

                        Това е шип на новина , не е тренд . Може да слезне още малко и днес или утре пак да почне да катери. Вероятно дори няма да тества дъната От 1848. До масово прилагане на ваксината ще мине вероятно година , предстоят и други одобрения на държавно ниво ,както убеждаванане на населението за масова ваксинация ,все трудни неща. Отделно около президентски избори не преминал изцяло. напрежението. . Така и дебата между републиканският сенат и новия президент за стимулите предстои . Така че тренда остава на горе.

                        Last edited by Todor Sabev; Вчера, 16:22.

                        Коментар сега
                        Така относно сентимента и настроенията в обществото . Тръмп ще се възползва от поляризацията в обществото за да не се,, даде без бой,, Тръмп е нарцистичен с голямо его и трудно ще приема загубата в личен план. Така че вероятно е на няколко туита да предизвика безредици. Следователно стадото ще се уплаши и ще се накачури на златото. И да не се случи точно така предаването на властта и последващите преговори за стимулите ще са напрегнати.
                        точно си мислех, че вчера с новината от Пфайзер - Тръмп с неговите претенции към изборите сякаш изчезна от ефира. Всичи пляскаха на фармата, Байдън се усмихваше от всички първи странци, пазарите бяха тъмно зелени, металите тъмно червени, петрол , самолети всичко излетя и беше най-оптимистичиянт понеделник в последните десетина години ако не и повече.

                        супер хайп! супер оптимизъм! ура!
                        небето е над нас (акции) и чал чал ЦМ (застраховка)

                        писах го и в темата за вируса - всичко супер, но новината за ваксината е едно, а справянето с логистика, имунизации на населението, лицензиране - съвсем друго.

                        все си мисля, че когато къщата гори и от пожарната кажат - тръгваме към вас - е добре да се излезе от пожара, а не да се пляска във възторг от балкона.

                        с ваксина или не - икономиките ще понесат много як удар тази зима. и само печатницата ще отложи вълната от огромни фалити - фалити ще има, но се борят да спрат фалити на значими сектори и компании. Това печатане няма да мине метър.

                        според мен е рано да се отписват ценните метали като убежище от предстоящи сътресения.

                        живи и здрави
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                          Личи си Тошко че си от старата школа .... Не си хоп - троп като Берджорян .
                          Така се говори и така е правилно ..... с известна доза - условност ...

                          На кантар е работата за ново дъно .... И мисля че само ако го направим (завършим модела който разглеждам - ще отлепим нагоре за връх )
                          Няма ли дъно - нанайси връх .....
                          Отваряме голем триъгълник и ........ тия с 3000 -те за Н.Година ще си баят на коя Нова ще е ......




                          Все пак може да се каже че пазара тества , и за сега се развива както очаквах след ,, теста,, отлепи на горе . Обикновено такива съпорт линии са характерни за четвърти вълни .


                          Вчера, 15:32




                          Това е шип на новина , не е тренд . Може да слезне още малко и днес или утре пак да почне да катери. Вероятно дори няма да тества дъната От 1848. До масово прилагане на ваксината ще мине вероятно година , предстоят и други одобрения на държавно ниво ,както убеждаванане на населението за масова ваксинация ,все трудни неща. Отделно около президентски избори не преминал изцяло. напрежението. . Така и дебата между републиканският сенат и новия президент за стимулите предстои . Така че тренда остава на горе.


                          Last edited by Todor Sabev; Вчера, 16:22.




                          Коментар сега
                          Така относно сентимента и настроенията в обществото . Тръмп ще се възползва от поляризацията в обществото за да не се,, даде без бой,, Тръмп е нарцистичен с голямо его и трудно ще приема загубата в личен план. Така че вероятно е на няколко туита да предизвика безредици. Следователно стадото ще се уплаши и ще се накачури на златото. И да не се случи точно така предаването на властта и последващите преговори за стимулите ще са напрегнати.
                          Last edited by Todor Sabev; 10.11.2020, 10:35.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            кое не ти е ясно - новината за ваксината днес даде импулс - дано е читава.
                            слаб долар - скъпо злато е прогноза за управление на демократ президент в условия на щети от локдаун, а днешната еуфория и новина е хубава изненада по същността си

                            с нетърпение очаквам развитието на днешната добра новина.

                            важен момент е да се следи тайминга, който ще обявят в следващите дни. няма да се изненадам ако има още волатилност.

                            ПП бай дъ дипс не е стратегия за дейтрейдинг. ще кажа, че съм сгрешил, когато падне под 1350. приеми, че съм го казал видиш ли 1350$ унцията. И няма да го казвам повече!
                            На МЕН всичко ми е ясно ............... Само не ми е ясно , защо всекакви малоумници трябва да визуализират глупавите си мисли-единаци от кратуните си тук ............
                            Вчера бил това - днес , обаче станало онова ............
                            Демократи ..... локдаун .......Ваксина.......... импулс . ............

                            Имаш ли представа колко много не ти е ясно арминии ..... Още утре ще видиш неочаквано за теб развитие на '' добрата новина ''

                            я.....има пп
                            ПП . Това вече е друго ......... Но това не е стратегия ....... '' да купиш на 1350 '' . Тая '' стратегия '' я знае 1/3 от планетата
                            Казваш че не е ''дейтрейдинг'' приложима .............. но ти дейтрейдинг я повтаряш .......
                            Без да я прилагаш ........... Както казах.......много дипсове........тате ше види зор....
                            Само братчеда - златар може да се е пооблажил от постчетата ти Cool Cool Cool


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                              Когато имаш време за губене можеш да ми разглеждаш постовете от последната 1 година!Там ще намериш кога, какво и колко съм познал-непознал или писал за съответните активи - по спомен и ред на обезценка - акции,НИ,злато.Нищо не съм редактирал или изтривал - даже и тези които съм упълномощил да ми ползват акаунта са постъпвали по същия начин!

                              Иначе,да - дал съм обърнатия модел именно защото това са дългосрочните ми очаквания.

                              Друга моя стара прогноза ще припомня - лева го чака тренда на турската лира,а именно нивата от преди деноминацията.По спомен,лирата си махна нулите при около 8-9 млн.за долар.

                              Ваксината за короната е Утопия - единствения и най-труден начин за оцеляване е спекулата и кеша за резерв.
                              Няма какво да ровя назад........... Знам ти вижданията ......Доколкото помня в EUR/USD ще удариш на камък ...............

                              Не знаех че пишете (ползвате ) ника Спарт - няколко човека

                              пп Лева няма направи тренда на турската лира

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                                Дал си ''обърната чаша '' .Важно е да се отбележи . Защо не си я дал приложена къмто някой от активите при които очакваш подобно развитие .
                                Когато имаш време за губене можеш да ми разглеждаш постовете от последната 1 година!Там ще намериш кога, какво и колко съм познал-непознал или писал за съответните активи - по спомен и ред на обезценка - акции,НИ,злато.Нищо не съм редактирал или изтривал - даже и тези които съм упълномощил да ми ползват акаунта са постъпвали по същия начин!

                                Иначе,да - дал съм обърнатия модел именно защото това са дългосрочните ми очаквания.

                                Друга моя стара прогноза ще припомня - лева го чака тренда на турската лира,а именно нивата от преди деноминацията.По спомен,лирата си махна нулите при около 8-9 млн.за долар.

                                Ваксината за короната е Утопия - единствения и най-труден начин за оцеляване е спекулата и кеша за резерв.
                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X