IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    [ATTACH=CONFIG]n3569646[/ATTACH]




    Сори за грозната снимка с телефончето, но я щракнах набързо.

    Тези 2 банкноти от по 100 царски рубли са били е еквивалент около 172 грама 22 карата злато или около малко повече от 5 златни орела (20 монети по 10 царски рубли 22 карата 8,6 гр)

    по текущи цени това са повече от 15К лева

    а тези 2 прекрасно изрисувани купюра са просто стар вестник с малко нумизматична стойност (предвид на окаяното им състояние....2 поколения сме си играли с тях като деца )

    1911-1017 1 банкнота е стигала за едно семейство да преживее сркомно 1 година или за пътуване до божи гроб и обратно. била е приемана за злато в целият свят...и е била по-сигурна валута от американският долар...

    след 1917 - красива хартийка. играл съм си с доста такива останали от единия ми прадядо, който е предпочел сигурността на хартийките, защото златото му е тежало много, а е трябвало да бяга от турците...

    Това ви го пиша по линия на долар, евро, франк, паунд , че и наш лев барабар петко с мъжете = сигурност и стабилност във времето....

    ПП родовата памет не бива да се неглижира!
    In gold we trust

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      [ATTACH=CONFIG]n3569646[/ATTACH]



      Сори за грозната снимка с телефончето, но я щракнах набързо.

      Тези 2 банкноти от по 100 царски рубли са били е еквивалент около 172 грама 22 крата злато или около малко повече от 5 златни орела (20 монети по 10 царски рубли 22 карата 8,6 гр)

      по текущи цени това са повече от 15К лева

      а тези 2 прекрасно изрисувани купюра са просто стар вестник с малко нумизматична стойност (предвид на окаяното им състояние....2 поколения сме си играли с тях като деца )

      1911-1017 1 банкнота е стигала за едно семейство да преживее сркомно 1 година или за пътуване до божи гроб и обратно. била е приемана за злато в целият свят...и е била по-сигурна валута от американският долар...

      след 1917 - красива хартийка. играл съм си с доста такива останали от единия ми прадядо, който е предпочел сигурността на хартийките, защото златото му е тежало много, а е трябвало да бяга от турците...

      Това ви го пиша по линия на долар, евро, франк, паунд , че и наш лев барабар петко с мъжете = сигурност и стабилност във времето....

      ПП родовата памет не бива да се неглижира!
      Това нагледно обяснение, признавам, страшно ми хареса. Не е лошо човек да колекционира хартишки с възможно най-големите номинали, но да си има едно наум, че в един момент могат да станат колекция от хартийки.
      Цялото ти мнение барабар със снимката си ги свалям за бъдещо употребление!
      И естествено чукам един лайк

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
        Това ?
        Точно това имам впредвид.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение


          Десет пъти ?
          Боже мой . Всеки ли може да се регне и да си пише тук . Някаква елементарна финансова култура не се ли иска . Или историческа такава. Пак върши работа.
          Финансова култура имам достатъчна.Имам и историческа.В оценката от десеткратно увеличение на цената на златото се доверявам на мнението на Джим Рикардс.На този човек аз вярвам.Историята с вируса той я предвиди .Според него в едни момен ще се намери предтекст и всичко ще замръзне.ЗАМРЪЗНЕ.След това идва времето на преоценката.....Точно това ЗАМРЪЗВАНЕ наблюдаваме в момента.....В реалната икономика тези учили по учебници слугуват на такива като мен............Дето и едно висше нямат.........ако че са прочели 5-6000 тома........

          Коментар


          • Click image for larger version

Name:	0-02-05-4314e71e743be85810133671deb4c8884cfe8557d9f7365d6a497ea65a4a9ed0_dcaba089.jpg
Views:	1
Size:	45.6 КБ
ID:	3569646





            Сори за грозната снимка с телефончето, но я щракнах набързо.

            Тези 2 банкноти от по 100 царски рубли са били е еквивалент около 172 грама 22 карата злато или около малко повече от 5 златни орела (20 монети по 10 царски рубли 22 карата 8,6 гр)

            по текущи цени това са повече от 15К лева

            а тези 2 прекрасно изрисувани купюра са просто стар вестник с малко нумизматична стойност (предвид на окаяното им състояние....2 поколения сме си играли с тях като деца )

            1911-1017 1 банкнота е стигала за едно семейство да преживее сркомно 1 година или за пътуване до божи гроб и обратно. била е приемана за злато в целият свят...и е била по-сигурна валута от американският долар...

            след 1917 - красива хартийка. играл съм си с доста такива останали от единия ми прадядо, който е предпочел сигурността на хартийките, защото златото му е тежало много, а е трябвало да бяга от турците...

            Това ви го пиша по линия на долар, евро, франк, паунд , че и наш лев барабар петко с мъжете = сигурност и стабилност във времето....

            ПП родовата памет не бива да се неглижира!
            Last edited by bertram; 30.03.2020, 21:28.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
              Ще се наблюдава много интересна корелация между имотния сектор и златото в идващите 12-24 месеца.От една страна имотите ще спаднат поне наполовин в номинал спрямо сега.Отдруга златото ще увеличи цената си ДЕСЕТ пъти.Тоя цирк с маските в който участваме е заради негово величество ЗЛАТОТО.........Презизчисляването на стойности още не е започнало.........търпение.Търпение.......нека да се поносят маските още 6 месеца и тогава ще ви направят господата калкулацията........същите господа които 50 години тръбяха че златото е демоде........поне 50 пъти съм гледал с наслада отговора на Бен Бенарке на въпроса на Рон Пол за златото.......може и 60 пъти да е било.........точно тези ще ви опипат протмонетата.Накрая и протмонетата ще ви вземат........

              Десет пъти ?
              Боже мой . Всеки ли може да се регне и да си пише тук . Някаква елементарна финансова култура не се ли иска . Или историческа такава. Пак върши работа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                Ще се наблюдава много интересна корелация между имотния сектор и златото в идващите 12-24 месеца.От една страна имотите ще спаднат поне наполовин в номинал спрямо сега.Отдруга златото ще увеличи цената си ДЕСЕТ пъти.Тоя цирк с маските в който участваме е заради негово величество ЗЛАТОТО.........Презизчисляването на стойности още не е започнало.........търпение.Търпение.......нека да се поносят маските още 6 месеца и тогава ще ви направят господата калкулацията........същите господа които 50 години тръбяха че златото е демоде........поне 50 пъти съм гледал с наслада отговора на Бен Бенарке на въпроса на Рон Пол за златото.......може и 60 пъти да е било.........точно тези ще ви опипат протмонетата.Накрая и протмонетата ще ви вземат........
                Това ?

                 

                Коментар


                • Ще се наблюдава много интересна корелация между имотния сектор и златото в идващите 12-24 месеца.От една страна имотите ще спаднат поне наполовин в номинал спрямо сега.Отдруга златото ще увеличи цената си ДЕСЕТ пъти.Тоя цирк с маските в който участваме е заради негово величество ЗЛАТОТО.........Презизчисляването на стойности още не е започнало.........търпение.Търпение.......нека да се поносят маските още 6 месеца и тогава ще ви направят господата калкулацията........същите господа които 50 години тръбяха че златото е демоде........поне 50 пъти съм гледал с наслада отговора на Бен Бенарке на въпроса на Рон Пол за златото.......може и 60 пъти да е било.........точно тези ще ви опипат протмонетата.Накрая и протмонетата ще ви вземат........
                  Last edited by Hermes73; 30.03.2020, 20:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Сметката е много по-интересна!!!

                    Аз първо бих я направил през това, че 95% от изтъгуваното злато в Лондон е хартиено! А се води, че всички са купили уж злато!

                    Така погледнато само 5% физическо злато, са формирали моментната цената от 1600 долара! Другите 95% са формирали нещо, неясно какво! А тези 95% се води, че също уж са искало злато!

                    На следващо място, кумулативния държавен световен дълг е около 253 трилиона, а корпоративния и останалия 350 трилиона!
                    Това са ти едни 600 трилиона!

                    Само Италия има 2 трилиона долара дълг!

                    Общата стойност на дериватите, част от банковата система са за около 1 квадратрилион! ДБ държи такива за 55 трилиона, като цялия БВП на ЕС е по памет 9 трилиона, а на Германия, май 2,3 трилиона!

                    Добитото злато около 50% е за финансови нужди, 40% за бижута, а 10% за индустрията. Много малка част от златото в индустрията подлежи на рециклране, а при бижутата, това, което не е изгубено в ежедневието или не е изтъркано под формата на халки, не е ясно колко е точно като обем!

                    Така, че огромната част от твоята сметка за 1,04 трилиона, на практика не съществува!

                    Идва и БОНУСА!!! САЩ само за седмица, увеличи държавния си дълг с над 15%! Аз те уверявам, че това е само за този месец! Предстои много, ама много, ама много ОЩЕЕЕЕЕЕЕЕ....
                    Това се отнася и за всички останали страни........

                    Така погледнато, само първия месец от кризата общия световен дълг от 253 трилиона, на практика вече е 300 трилиона!
                    Имаш едни бързи 40 трилиона, само за месец!

                    Осъзнаваш ли колко жалка е сметката за 1,04 трилиона! А дори и те не съществуват в пълна степен, по причините, които съм посочил!
                    И ?
                    Какво следва от този урок по статистика .
                    Ти да не би да си ония статистик Inform . бертрам , чак пък иска и проява на уважение за положения труд
                    ха - ха
                    Момчета , вие сте някакви клакьори на тавексчето или просто на инвестора за повече трафик

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от c.r.e.a.m Разгледай мнение

                      По-добре е да се купува, когато никой не иска. Отнася се за всичко, което става за инвестиция. Сега всеки иска да купува, няма налично, дилърите щавят пощурелия народ с обещание за доставка... Не мисля, че точно сега е момента. Не ми трябват нито анализи, нито експерти. Стига ми да знам, че сега всеки иска да купува.
                      Аааа на 10-15 000 долара унцията ще се появи...........недей да купуваш сега........

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от c.r.e.a.m Разгледай мнение

                        По-добре е да се купува, когато никой не иска. Отнася се за всичко, което става за инвестиция. Сега всеки иска да купува, няма налично, дилърите щавят пощурелия народ с обещание за доставка... Не мисля, че точно сега е момента. Не ми трябват нито анализи, нито експерти. Стига ми да знам, че сега всеки иска да купува.
                        Така де , и аз това казвам,като се юрне стадото не мисля,че е момента за бизнес а по скоро момента за нови "жертви".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                          Това е еврейска максима. Въпроса е че сега не е момента за златото, или поне така твърдят някои. Други пък твърдят точно обратното,сега да се купува задължително.
                          По-добре е да се купува, когато никой не иска. Отнася се за всичко, което става за инвестиция. Сега всеки иска да купува, няма налично, дилърите щавят пощурелия народ с обещание за доставка... Не мисля, че точно сега е момента. Не ми трябват нито анализи, нито експерти. Стига ми да знам, че сега всеки иска да купува.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Сметката е много по-интересна!!!

                            Аз първо бих я направил през това, че 95% от изтъгуваното злато в Лондон е хартиено! А се води, че всички са купили уж злато!

                            Така погледнато само 5% физическо злато, са формирали моментната цената от 1600 долара! Другите 95% са формирали нещо, неясно какво! А тези 95% се води, че също уж са искало злато!

                            На следващо място, кумулативния държавен световен дълг е около 253 трилиона, а корпоративния и останалия 350 трилиона!
                            Това са ти едни 600 трилиона!

                            Само Италия има 2 трилиона долара дълг!

                            Общата стойност на дериватите, част от банковата система са за около
                            1 квадратрилион! ДБ държи такива за 55 трилиона, като цялия БВП на ЕС е по памет 9 трилиона, а на Германия, май 2,3 трилиона!

                            Добитото злато около 50% е за финансови нужди, 40% за бижута, а 10% за индустрията. Много малка част от златото в индустрията подлежи на рециклране, а при бижутата, това, което не е изгубено в ежедневието или не е изтъркано под формата на халки, не е ясно колко е точно като обем!

                            Така, че огромната част от твоята сметка за 1,04 трилиона, на практика не съществува!

                            Идва и БОНУСА!!! САЩ само за седмица, увеличи държавния си дълг с над 15%! Аз те уверявам, че това е само за този месец! Предстои много, ама много, ама много ОЩЕЕЕЕЕЕЕЕ....
                            Това се отнася и за всички останали страни........

                            Така погледнато, само първия месец от кризата общия световен дълг от 253 трилиона, на практика вече е 300 трилиона!
                            Имаш едни бързи 40 трилиона, само за месец!

                            Осъзнаваш ли колко жалка е сметката за 1,04 трилиона! А дори и те не съществуват в пълна степен, по причините, които съм посочил!
                            Защо реши че цената се дължи на 5% физическо злато ? Ти въобще съзнаваш ли какво пишеш ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              650 000 000 * 1600$ = 1040 000 000 000 = 1,04 Трилиона долара

                              на фона на 'сипването' и преосмислянето на инвестицците в дцк и акции на разни кухи дружества, които се крепят с креидити и байбек на собствените си акции ... сумата не изглежда 'страшна'


                              има още много хиляди тонове злато, но те са в държавните резерви а след последния базел == пари и не мисля, че някой ще го продава, вместо това ще печати , защото го има..

                              да не говорим, че основата част добита в последните години е изкупена от източните сили, които отдавна чакат момента за ресет на системата.. тука вече навлизам малко в теория на конспирацията и може да напиша глупости
                              Сметката е много по-интересна!!!

                              Аз първо бих я направил през това, че 95% от изтъгуваното злато в Лондон е хартиено! А се води, че всички са купили уж злато!

                              Така погледнато само 5% физическо злато, са формирали моментната цената от 1600 долара! Другите 95% са формирали нещо, неясно какво! А тези 95% се води, че също уж са искало злато!

                              На следващо място, кумулативния държавен световен дълг е около 253 трилиона, а корпоративния и останалия 350 трилиона!
                              Това са ти едни 600 трилиона!

                              Само Италия има 2 трилиона долара дълг!

                              Общата стойност на дериватите, част от банковата система са за около
                              1 квадратрилион! ДБ държи такива за 55 трилиона, като цялия БВП на ЕС е по памет 9 трилиона, а на Германия, май 2,3 трилиона!

                              Добитото злато около 50% е за финансови нужди, 40% за бижута, а 10% за индустрията. Много малка част от златото в индустрията подлежи на рециклране, а при бижутата, това, което не е изгубено в ежедневието или не е изтъркано под формата на халки, не е ясно колко е точно като обем!

                              Така, че огромната част от твоята сметка за 1,04 трилиона, на практика не съществува!

                              Идва и БОНУСА!!! САЩ само за седмица, увеличи държавния си дълг с над 15%! Аз те уверявам, че това е само за този месец! Предстои много, ама много, ама много ОЩЕЕЕЕЕЕЕЕ....
                              Това се отнася и за всички останали страни........

                              Така погледнато, само първия месец от кризата общия световен дълг от 253 трилиона, на практика вече е 300 трилиона!
                              Имаш едни бързи 40 трилиона, само за месец!

                              Осъзнаваш ли колко жалка е сметката за 1,04 трилиона! А дори и те не съществуват в пълна степен, по причините, които съм посочил!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                не бъркай инвестиция със сейф хевън актив

                                кеш -> злато -> имот / акции -> кеш -> злато ..... това е по-правилната схема особено за хоризонт 20+г може да се завърти няколко пъти ...

                                кеш -> имот -> акумулираните наеми в злато -> златото в кеш -> нов имот -> акумулираните наеми в злато -> .....



                                само леприконите зариват златото за стотин години и му се радват на новолуние...
                                Това е еврейска максима. Въпроса е че сега не е момента за златото, или поне така твърдят някои. Други пък твърдят точно обратното,сега да се купува задължително.

                                Коментар

                                Working...
                                X