IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    инвестирането в акции особено в хоризонт 110 години изисква много професионални умнения от поне 3-4 последователни поколения...
    много малко са компаниите, които са били ОК 1910 и са ОК и сега след първа световна война,голямата депресия ,втора световна, и куп кризи локални и световни в тези 110 години

    иначе акциите са давали и е редно да дават по-голям възвръщаемост от парите (златото)...

    запазване на стойност в големи интервали от време - това е основната характеристика на този божествен метал.... не инвестиция, а запазване на възможност за инвестиция за последващ момент...
    Една от масово разпространените заблуди, включително и сред феновете на златото е, че акциите дават по-голяма възвръщаемост. Склонен съм да приема данните от графика едно на приложения по-долу линк, при все организацията да е силно пристрастна към златото.

    Сравняването на златото с американските акции е некоректно, тъй като се сравнява с икономиката на една изгряваща световна империя, достигаща разцвета си и превзела света военно, политически, икономическа, финансово /чрез ФЕД и петродолара/ и т. н., а впоследствие тази империя започва да запада, но пък перфектно се е специализира в измамата и надуването цените на всевъзможни финансови активи.
    Many investors invest in commodities like gold via indices, but the small weightings to gold in an index can reduce portfolio performance per unit of risk. Understand the case for gold as an outright or supplemental asset in our new report.
    Last edited by LaCosta; 31.03.2020, 02:33.

    Коментар


    • Не знам защо, но Бертрам знае много добре как в събота великия прогностик corectively objective се равняваше по един руски вълновик и предрече gold на 1613 в понеделник, а златото стъпи на 1648, тоест близо до прогнозата на руснака от 1643. Понеже ми беше наложена зверска цензура да изложа невярната прогноза на нашето момче.
      Last edited by RUBLA; 31.03.2020, 09:02.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        Не мога да предвидя с точност периода.Но смятам че до 18 месеца прекалкулирането ще е приключило.Слагам 1 унция физика.Днес на 30 03 2020.
        по-скоро ще сме на следващото стъпалце
        според мен следващото стъпалце над което следва да се задържи златото на спот-а е 2000$ за унция, физиката ще е вероятно нагоре.
        като бие 2000$ е силно вероятно да отиде доста нагоре, а после да се задържи над 2000$ трайно - за целта ФЕД трябва да продължи с политиката си на наливане и раздуване на баланс шийта.

        лека нощ

        ПП аз се включвам с една бутилка 20г арменски коняк , но ни трябва някой за гарант - мисля, че Крум е идеален, че поне не се крие чиека зад анонимни никове.



        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
          Какво си готов да сложиш зад думите си ? Днес 30.03.2020г ?
          И с каква вероятност го твърдиш ?
          Не мога да предвидя с точност периода.Но смятам че до 18 месеца прекалкулирането ще е приключило.Слагам 1 унция физика.Днес на 30 03 2020.
          Last edited by Hermes73; 31.03.2020, 00:07.

          Коментар


          • Хермесов крепи групата тука през годините! Евала на човека!

            Всякакви знайни и незнайни герои се подвъртат, но за повечето съм убеден, че са предимно лаладжии!

            За съжаление нивото доста падна, преди имаше хора, с които дори и да си на противоположно мнение, поне можеше да има някакъв дебат!

            От тук пишещите, единствено LaCosta, се аргументира и влага някаква сериозност, да си докаже вижданията! Не съм съгласен, с нищо, от това, което пише, но виждам аргументация, виждам изграждане на тези и ми прави добро впечатление! Така се прави. Браво на човека!
            От него може да се види някакво СЪДЪРЖАНИЕ и всеки съответно да си прецени, дали припознава или не!

            Бертам и той е от крепителите и също има много добри включвания!

            Групата се превърна в някаква гротеска, ала тип искрено и лично! От време на време и в детска градина! Аз не знам Хермесов, след толкова много време, как още намира желание да пише тук!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
              Напук на вярванията, че нямало налично физическо злато, четейки и други различни форуми, да, ама, не :
              https://www.royalmintbullion.com/Products/Gold-Bars
              (налични 100гр херметично запечатани кюлчета, 500гр и 1кг изляти кюлчета) с надценка +10% от фикса
              https://www.royalmintbullion.com/Pro...old-Coins/Gold
              налични 1 унциеви златни монети 24 карата, +11% от фикса
              Наличните монети не са оборотни, евентуално биха се продали като материал само, тоест -3% спрямо Филхармония например
              и налични сребърни и платинени монети и кюлчета.

              П.П..Това е продукция директно от Английския монетен двор, който и рефинира естествено.
              В УК все оше няма рестрикции по градове и външни граници, пратките се пращат с DHL.
              Вместо да го скрият за 6 месеца и да го продадат за 15 000 долара унцията, тия го продават сега за някакви хартии. Страшни тъпанари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                Историята на определени интервали винаги се повтаря.Но момчетата с графиките и чертичките-нямам нищо против тях -трябва да се върнат назад в историята. Преди 300 години е имало подобен огромен балон.Макар и в само една страна.Когато дошло време да се пукне богатите и имащите информация натоварили каляските с жълтици а масата останала с хартииките.....Сега всичко ще се повтори но в световен мащаб.Има само три класа активи пренасящи богатството през вековете-златото и среброто...........произведения на изкуството и антики..........и земеделската земя.
                Какво си готов да сложиш зад думите си ? Днес 30.03.2020г ?
                И с каква вероятност го твърдиш ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  инвестирането в акции особено в хоризонт 110 години изисква много професионални умнения от поне 3-4 последователни поколения...
                  много малко са компаниите, които са били ОК 1910 и са ОК и сега след първа световна война,голямата депресия ,втора световна, и куп кризи локални и световни в тези 110 години

                  иначе акциите са давали и е редно да дават по-голям възвръщаемост от парите (златото)...

                  запазване на стойност в големи интервали от време - това е основната характеристика на този божествен метал.... не инвестиция, а запазване на възможност за инвестиция за последващ момент...
                  Историята на определени интервали винаги се повтаря.Но момчетата с графиките и чертичките-нямам нищо против тях -трябва да се върнат назад в историята. Преди 300 години е имало подобен огромен балон.Макар и в само една страна.Когато дошло време да се пукне богатите и имащите информация натоварили каляските с жълтици а масата останала с хартииките.....Сега всичко ще се повтори но в световен мащаб.Има само три класа активи пренасящи богатството през вековете-златото и среброто...........произведения на изкуството и антики..........и земеделската земя.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение


                    Десет пъти ?
                    Боже мой . Всеки ли може да се регне и да си пише тук . Някаква елементарна финансова култура не се ли иска . Или историческа такава. Пак върши работа.
                    Финансовата култура много нема да свърши работа , по - добре предаването ,,Бразди,, как се гледат кози и кокошки, не са претенциозни.
                    Last edited by Todor Sabev; 30.03.2020, 22:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение
                      ...
                      1 долар сега е равен на 4 цента 1900. 4 цента инвестирани тогава във злато , не могат да се сравнят с 4 цента инвестирани тогава в акции, например. Има и други неща , по добри от злато .
                      ...
                      инвестирането в акции особено в хоризонт 110 години изисква много професионални умнения от поне 3-4 последователни поколения...
                      много малко са компаниите, които са били ОК 1910 и са ОК и сега след първа световна война,голямата депресия ,втора световна, и куп кризи локални и световни в тези 110 години

                      иначе акциите са давали и е редно да дават по-голям възвръщаемост от парите (златото)...

                      запазване на стойност в големи интервали от време - това е основната характеристика на този божествен метал.... не инвестиция, а запазване на възможност за инвестиция за последващ момент...

                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                        Приятелю не ги слушай пут....те с но 10 ника.Аз си заделих 5 унциики за апартаментче.
                        Само така.Пет унции е бил в Берлин апартамента.В София може и ТРИ унции да стане.....Преди инфлацията апартамента в Берлин е бил на цена 3-400 унции..Не 100.Не 200.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение
                          Изглежда , че не само вишО нямаш , а предполагам и средно . Ако си започнал да четеш ТОМОВЕ на 10 години , а сега , да кажем си на 50 години ( мисля че си по млад ) ти би трябвало на всеи ДВА дена и половина да си чел по един ТОМ .
                          Без никакво прекъсване . Никакво .
                          Нивото наистина е доста паднало , както казва господина под теб с руските банкнотки от царска Русия.
                          И тоя трик със сравняването е доста стар и изтъркан.
                          1 долар сега е равен на 4 цента 1900. 4 цента инвестирани тогава във злато , не могат да се сравнят с 4 цента инвестирани тогава в акции, например. Има и други неща , по добри от злато .
                          . Но да не те бавя , имаш да дочетеш днешния ТОМ .
                          Какво четеш сега , че май повече пишете , бъговете в момента
                          В младежките си години след училище четях всекидневно 4-500 страници........Всеки ден.Граматиката винаги ми е била слаба....не те карам да вярваш на написното от мен....В момента чета Короната на Демона от Джеймс Ролинс .Винаги чета по 2-3 книги .Другата която чета в момента е Време за умиране на Лий Чайлд......През комунизма имаше класация в читалището на всеки град кой е прочел най-много книги за годината.Обявяваха я на 24 май......3-4 години водех доста убедително.Бях ненаситен за познанието от всичко области........Сега вече не мога да чета по 4-500 страници на ден .Като се замисля сега май имам тиха форма на Синдрома на Аспергер..........
                          Last edited by Hermes73; 30.03.2020, 22:33.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Точно това имам впредвид.
                            Приятелю не ги слушай пут....те с но 10 ника.Аз си заделих 5 унциики за апартаментче.
                            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                            Коментар


                            • Напук на вярванията, че нямало налично физическо злато, четейки и други различни форуми, да, ама, не :
                              https://www.royalmintbullion.com/Products/Gold-Bars
                              (налични 100гр херметично запечатани кюлчета, 500гр и 1кг изляти кюлчета) с надценка +10% от фикса
                              https://www.royalmintbullion.com/Pro...old-Coins/Gold
                              налични 1 унциеви златни монети 24 карата, +11% от фикса
                              Наличните монети не са оборотни, евентуално биха се продали като материал само, тоест -3% спрямо Филхармония например
                              и налични сребърни и платинени монети и кюлчета.

                              П.П..Това е продукция директно от Английския монетен двор, който и рефинира естествено.
                              В УК все оше няма рестрикции по градове и външни граници, пратките се пращат с DHL.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                Финансова култура имам достатъчна.Имам и историческа.В оценката от десеткратно увеличение на цената на златото се доверявам на мнението на Джим Рикардс.На този човек аз вярвам.Историята с вируса той я предвиди .Според него в едни момен ще се намери предтекст и всичко ще замръзне.ЗАМРЪЗНЕ.След това идва времето на преоценката.....Точно това ЗАМРЪЗВАНЕ наблюдаваме в момента.....В реалната икономика тези учили по учебници слугуват на такива като мен............Дето и едно висше нямат.........ако че са прочели 5-6000 тома........
                                Изглежда , че не само вишО нямаш , а предполагам и средно . Ако си започнал да четеш ТОМОВЕ на 10 години , а сега , да кажем си на 50 години ( мисля че си по млад ) ти би трябвало на всеи ДВА дена и половина да си чел по един ТОМ .
                                Без никакво прекъсване . Никакво .
                                Нивото наистина е доста паднало , както казва господина под теб с руските банкнотки от царска Русия.
                                И тоя трик със сравняването е доста стар и изтъркан.
                                1 долар сега е равен на 4 цента 1900. 4 цента инвестирани тогава във злато , не могат да се сравнят с 4 цента инвестирани тогава в акции, например. Има и други неща , по добри от злато .
                                . Но да не те бавя , имаш да дочетеш днешния ТОМ .
                                Какво четеш сега , че май повече пишете , бъговете в момента

                                Коментар

                                Working...
                                X