IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Противоречиш си сам в рамките на едно изречение!

    Хем било като другите, хем там касапница, а аз при златото не виждам касапница!

    Преди ти бях казал, да залагаш против златото! Каза ми, че не искаш! Било хазарт!

    Сега ти предлагам друго! За да си подкрепиш тезата, вземи да изкараш движенията на златото и на цитираните от теб неща и да видим дали си прав!

    Нещата ги има чрно на бяло! Щом са 1:1 просто суровини, предполагам и движенията от към "касапница" трябва да са близки!
    Няма противоречие , просто за момента не малко хора , вярват , че златото е панция срещу икономически шокове и затова не е рухнало и то , но когато осъзнаят , че са на път да станат като Мидас и тогава ще дойде и касапницата за златото ....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      едноо 'тъпо определение' - златото е пари.
      Почти навсякъде по света може да се разплатиш със злато (нямам предвид да си купиш пица, кифла или палто), но не е осбено удобно за съхранение и транспортиране. С развитието на модерния свят и системи като SWIT + патроните от VISA и Мастеркард + тоталното превъзходство на САЩ и техния петро-кафе-квото се сетиш-долар... златото беше изтикано в ъгъла на световните финанси. Сега обаче, когато всички печатат, трилиони се раздават от днес за утре и всичко е игра на големи числа... хората започват да се замислят за 'онези пари', които бяха сложени в графа варварски реликви...
      Хем е пари , хем не може да си купиш с него пица, кифла или палто . Хем не е особено удобно за съхранение и транспортиране . Хем е натикано от който може - в ъгъла на световните финанси.
      Сега обаче , видиш ли , чак сега , хората започвали да се замислят за '' онези пари '' .
      Тотални празни изречения .
      Хората мислят от 5000 години за тези пари . И никой не раздава трилиони на същите тези хора . Напечатените пари - дори не са на хартиен носител , а са само цифрички в компютрите на банките .
      Хората , които според теб започват да се замислят , нямат никаква власт над варварските реликви , и обикновено когато започват да мислят като теб в мнозинство - пият студена вода .
      Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      ...
      3400 тона са 99 166 666.78 тройунции или 160 650 000 183.6$ по днешни цени ... 160 милиарда долара... на ниво планетарни финанси това е НИЩО - по тези 'набалончени' цени...

      ако доларът се пропука очаквам тази оценка да се промени в пъти в полза на варварската реликва .... но ако това се случи ще бъде такъв мармалад в световната икономика, че едва ли ще му обърем особено внимание.
      Това къде го прочете . Дай линк или подробно обяснение - защо .
      Не може всеки да си пише , без обосновка , каквото му дойде в акъла и просто защото няма какво друго да прави .
      Долара се пропука 2008 г до 1.60 за евро . Златото беше само 900 - 1000 долара .
      И ?
      Кое ти дава основание да пишеш че оценката по горе ще се покачва в пъти в полза на златото . Тоест ще расте едва ли не като биткойна .
      А ако не се случи . Защото аз пък мисля че няма да стане .
      А щом и няма да му обърнем и внимание , АКО все пак стане , то какъв е смисъла ?

      Коментар


      • Настана време разделно!

        https://www.investor.bg/analizi/91/a...zdelno-301426/

        Фалиралите правителства ще се опитат да правят каквото и да е докато обществата се гърчат!
        Много хора са във филма, че думата "ЛИКВИДНОСТ" е панацея, НО не е!

        Предстои пълното рухване на икономиката и рухване на ЧАСТНО-ПРАВНИТЕ, взаимоотношения!
        Именно заради частно-правните взаимоотношения, иконокима се гради за години, но рухва за дни! И не само заради тях, де..... а цялостното изграждане на стопанските взаимовръзки, но темата е дълга......
        Това не е като да си напечаташ парички на компютъра и да решиш, че ги имаш!

        Един приятел ми беше разказвал как е стоял до една от известните БГ мутри и онзи обяснявал на приятелите си....

        "Как да му дам парите, без договор, че той после ще ми каже:: Е**** се в г*** "

        Нещата ги докараха до там, че вече и да имаш и да нямаш договор, важи само "Е**** се в г***"!

        Коментар


        • Банката Capital One (USA) тихомълком в петък е получила bail out

          Коментар


          • NONE OF THE WORLD'S 3 LARGEST GOLD REFINERS BASED IN TICINO, SWITZERLAND WILL OPEN THIS COMING WEEK. THE CLOSURE IS LIKELY TO BE LONG. THIS WILL PUT ENORMOUS PRESSURE ON THE PRICE OF PHYSICAL GOLD. A PRICE EXPLOSION FOR PHYSICAL IS VERY LIKELY
            https://twitter.com/GoldSwitzerland/...70063305908225

            и това се случва при засилен интерес към жълтото и ежеминутно обявяване на милиардни стимули за икономиката от страна на правителства в технически фалит.... то не бяха европейци,азиатци, че даже и македонци и сърби с милиарди дето не са ги виждали на картинка....

            всичко това е дълг, който ще бъде 'изкупен' с топлонапечатаните пари от ЕЦБ, ФЕД, АЦБ, ЯЦБ, ШЦБ,(да ме извиняват пропуснатите)

            не ме кефи кеша - признавам си го... ако, че е ЦАР .. засега...

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Говорим за кредитна имплозия! Света е фалирал! Вируса просто катализира факта, че царя е гол! Нищо повече!

              Когато си фалирал, това означава пълен блокаж! За страните това е недопустимо, защото 50% от населението трябва да умре първия месец, от глад!

              Ако при фалит в едно предприятие влиза синдикалист, то тук тази роля ще бъде изпълнена от ЦБ! Те ще изпечатат планини от пари, която цел ще бъде да обезпечи, че неща ще останат в движение, до пълното изгаряне на стойност, в рамките на, откоригиране на дисбалансите!

              Last edited by Mike Florida; 30.03.2020, 14:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
                Златото е просто един жълт метал и нищо повече .... На Майки му се иска да е повече , но не е и затова поства подобни статии от Блиц , които и той е наясно , че нищо не показват освен , че една добиваща компания го изнася за Лондон , един от основните центрове с търговията. За миналата година са добити 3 400 тона злато , това означава всеки ден по 10 тона злато летят до някой от основните центрове . Та злато за всички желаещи и дори ще по евтино. Златото с нищо не по различно от останалите редки метали като платина , паладий и родий , където в момента е касапница .
                Противоречиш си сам в рамките на едно изречение!

                Хем било като другите, хем там касапница, а аз при златото не виждам касапница!

                Преди ти бях казал, да залагаш против златото! Каза ми, че не искаш! Било хазарт!

                Сега ти предлагам друго! За да си подкрепиш тезата, вземи да изкараш движенията на златото и на цитираните от теб неща и да видим дали си прав!

                Нещата ги има чрно на бяло! Щом са 1:1 просто суровини, предполагам и движенията от към "касапница" трябва да са близки!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  едноо 'тъпо определение' - златото е пари.
                  Почти навсякъде по света може да се разплатиш със злато (нямам предвид да си купиш пица, кифла или палто), но не е осбено удобно за съхранение и транспортиране. С развитието на модерния свят и системи като SWIT + патроните от VISA и Мастеркард + тоталното превъзходство на САЩ и техния петро-кафе-квото се сетиш-долар... златото беше изтикано в ъгъла на световните финанси. Сега обаче, когато всички печатат, трилиони се раздават от днес за утре и всичко е игра на големи числа... хората започват да се замислят за 'онези пари', които бяха сложени в графа варварски реликви...

                  3400 тона са 99 166 666.78 тройунции или 160 650 000 183.6$ по днешни цени ... 160 милиарда долара... на ниво планетарни финанси това е НИЩО - по тези 'набалончени' цени...

                  ако доларът се пропука очаквам тази оценка да се промени в пъти в полза на варварската реликва .... но ако това се случи ще бъде такъв мармалад в световната икономика, че едва ли ще му обърем особено внимание.


                  Китайските долари над 1трилион чакат евтино злато,физическо разбира се а не някакви си измислени хартийки.
                  След като видяха в Ню Йорк ,че акциите са кауза пердута и те взеха да го търсят.Какво следва господа 1000 или
                  екшън до 10 000?
                  Last edited by Grosss; 30.03.2020, 13:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
                    Златото е просто един жълт метал и нищо повече .... На Майки му се иска да е повече , но не е и затова поства подобни статии от Блиц , които и той е наясно , че нищо не показват освен , че една добиваща компания го изнася за Лондон , един от основните центрове с търговията. За миналата година са добити 3 400 тона злато , това означава всеки ден по 10 тона злато летят до някой от основните центрове . Та злато за всички желаещи и дори ще по евтино. Златото с нищо не по различно от останалите редки метали като платина , паладий и родий , където в момента е касапница .
                    едноо 'тъпо определение' - златото е пари.
                    Почти навсякъде по света може да се разплатиш със злато (нямам предвид да си купиш пица, кифла или палто), но не е осбено удобно за съхранение и транспортиране. С развитието на модерния свят и системи като SWIT + патроните от VISA и Мастеркард + тоталното превъзходство на САЩ и техния петро-кафе-квото се сетиш-долар... златото беше изтикано в ъгъла на световните финанси. Сега обаче, когато всички печатат, трилиони се раздават от днес за утре и всичко е игра на големи числа... хората започват да се замислят за 'онези пари', които бяха сложени в графа варварски реликви...

                    3400 тона са 99 166 666.78 тройунции или 160 650 000 183.6$ по днешни цени ... 160 милиарда долара... на ниво планетарни финанси това е НИЩО - по тези 'набалончени' цени...

                    ако доларът се пропука очаквам тази оценка да се промени в пъти в полза на варварската реликва .... но ако това се случи ще бъде такъв мармалад в световната икономика, че едва ли ще му обърем особено внимание.



                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Златото е просто един жълт метал и нищо повече .... На Майки му се иска да е повече , но не е и затова поства подобни статии от Блиц , които и той е наясно , че нищо не показват освен , че една добиваща компания го изнася за Лондон , един от основните центрове с търговията. За миналата година са добити 3 400 тона злато , това означава всеки ден по 10 тона злато летят до някой от основните центрове . Та злато за всички желаещи и дори ще по евтино. Златото с нищо не по различно от останалите редки метали като платина , паладий и родий , където в момента е касапница .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение



                        ПП ...666 - аз не го апострофирам след всеки пост или както с другите му (ти) никове не говоря за жени, майки и тн... тази запазена марка я оставям на 'възпитаните и омерзени от модераторите участници'
                        Ха ха , ти ще се изкараш като Лари Флинт от филма '' Народа срещу Лари Флинт ''
                        Значи , всеки който ти напише че не вижда нищо същественно в постовете ти , и не му допада начина ти на общуване , е другият МУ ник .
                        Интересно .

                        Коментар


                        • Моля, спрете да спамите в темата.
                          रादोस्त

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            пачи,
                            не му знаем статуса на Флорида, може пък да е в позиция да го твърди със сигурност. Факт е, че не ни обижда, подяжда във всеки пост и пише аргументирано. Аз лично го чета с интерес въпреки, че имам един кеш, който ми се искаше да е в наполеони

                            поздрави
                            Тебе пък всеки те обижда . Всеки който не е съгласен с твоето мнение .
                            И ти обиждаш и разнасяш лични данни на ЛС .
                            А дори и с горния си пост , отново нищо съществено не казваш .
                            Как отговаряш на '' пачи '' че Майк , пише аргументирано , като pachanga му иска точно аргументите .
                            Какъв точно арбитър пак се явяваш .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                              Не може Флорида да твърди някакви неща при това с категоричност и да не отговори от къде му е категоричността. Колкото и всички да виждаме ,че си еб....о ма....та това не е достатъчно основание ,че златото е панацея. То ако е така ,въпроса е решен ,да ама не е ! Никой не знае какво ще стане Бертрам,Никой ! И на теб ще кажа ,че като стадото тръгне нанякъде това означава ли,че това е вярната посока ?
                              ПП Мод не се заяждам а питам ! И както сам си видял моде ,отговор няма .
                              пачи,
                              не му знаем статуса на Флорида, може пък да е в позиция да го твърди със сигурност. Факт е, че не ни обижда, подяжда във всеки пост и пише аргументирано. Аз лично го чета с интерес въпреки, че имам един кеш, който ми се искаше да е в наполеони и неговата убеденост, че наполеоните свършиха не ме кефи ... уви засега е прав.


                              поздрави


                              ПП ...666 - аз не го апострофирам след всеки пост или както с другите му (ти) никове не говоря за жени, майки и тн... тази запазена марка я оставям на 'възпитаните и омерзени от модераторите участници'
                              Last edited by bertram; 30.03.2020, 12:07.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                дейтрейдинга не ме влече - факт, но обърнах внимание, че графиките и цялостната 'трейдърска част' е копи/пейст не за друго,а защото липсата на възпитание и личните нападки във всеки пост (и почти във всеки в този ти профил) може да не правят впечатление само на същите като характеристики индивиди и ме провокираха да проверя информацията си..еми потвърди се.

                                иначе модераторите си трият по тяхна преценка и мисленето, че някой е с връзки е единствено потвърждение, че въпросният индивид даже не може да си даде сметка за поведението си.

                                ако имаш да кажеш нещо за златото - ще го прочета с интерес - в момента хората с кеш си задаваме въпроса " дали не трябваше да купим преди 2-3-4 месеца или ще имаме по-добър вход" , "кешът до кога ще е ЦАР - 1,2,3м или 1,2,3години" това са важните въпроси, а на кой мнението му го изтрили модераторите и защо е дребнотемие за хора без самочуствие и кеш...

                                когато вляза в дискусия с въпросните профили (обърни вминание не хора, а профили, защото те са многто) и моите мнения ги трият, но честно казано не ми дреме. нивото толкова падна, че ме е срам за какви глупости пишем - като слагам и себе си в кюпа.

                                успех!




                                Никой няма нужда от обясненията ти за личната ти представа за хората . Факта че пишеш такива дълги самооправдателни постов те слагат доста по надолу , от хората които се опитваш да злепоставиш и характеризираш .
                                От теб рядко съм чел интересен и полезен пост . И да говориш за копи - пейст в треидинга , само показва колко си незапознат .
                                Хайде , няколко дена давай какъвто искаш копи пейст , който обаче да стане .
                                Ти го правиш същото , само че от блогчета и сайтчета , каквото си прочел .
                                И това че тъсиш решение '' на кеша '' си във форум също говори много за теб .
                                Най малко - кеша е имагинерен .
                                Та по спокойно с определенията . и като не ти харесва някой или някои - върти със скролера и готово .
                                Има и функция игнор .
                                Лично на мен ми харесват постовете на хората, които се опитваш да злепоставяш в горния си пост .
                                Така че , пиши си твоите неща , който му е интересно да ги чете , но не плювай по труда на другите .

                                Last edited by Big Brother 666; 30.03.2020, 11:58.

                                Коментар

                                Working...
                                X