IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение

    лаКоста, този вирус има 138 щама мисля, няма да се добива имунитет, колкото и грипа дето има 342 щама, имунитет и ефективни ваксини - йок
    Италианците са се омотали в лъжи, немалявщина и липса на маски, дрехи, персонал, AirCon система в болниците не се сменят нито изключват
    Китайците затвориха пак кината си и всички влизащи в страната са в карантина 14 дни дето сами си я плащат.
    отделно тия от Ухан не ги искат на работа в съседния град, то не че и поръчки от Запада има
    съседните страни напредват с бройките, даже и Италия да си поеме дъх, какво, да не би още месеци могат да си позволят всички да са със карантини и затворени граници .....
    Тях не ги искат. Те пък искат. Сложно е. Целия свят може да фалира. Но не и Федералната система. Доларът сега е цар. Малко по-късно тази година златото обаче ще заблести, както то си знае.
    https://www.youtube.com/watch?v=43Hot5n2Evg

    Коментар


    • Майки, не се ядосвай!
      Виж каква хубава новина ни поднася руската ЦБ! Ние тук се кахърим, че няма злато, че много се вдигнали цените на физическото, че няма доставки и ето, виж, има Господ и той ни чу и е казал на РЦБ да ни преотстъпи едни 150-250 тона злато годишни покупки.
      А пък може и РЦБ да чете анализите ни и да е решила да се смили над нас, отчаяно търсещите физическо злато. Даже ми се види, че и отстъпка в цената ще ни направят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Да разбираме ли че си закопал кеша у градината и лечко си пропуснал физиката. Разбира се си повлиян от 97 г. когато тази стратегия ти е свършила идеална работа и за това така.
        Няма такъв филм!
        Ако някой е закопал кеш 1997 то сега ще има хартия за рециклиране или най-многото банкноти от 50000 лв, които сега БНБ ще му ги обмени за банкноти от 50 лв.

        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Да разбираме ли че си закопал кеша у градината и лечко си пропуснал физиката. Разбира се си повлиян от 97 г. когато тази стратегия ти е свършила идеална работа и за това така.
          97 го държах у долари, сега е в евро и паунди малко.
          Офуках малко и на нашта борса и валутни двойки - тамън половината ама той и оттам дойде (масовата приватизация)
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
            майк спира се движението на кеша.
            Има много кеш ама той е мъртъв - седи по сейфове, бункери, недовършени строежи, проекти и забележи ЗЛАТО.
            Аз вече съм писал тук, че инфлацията не е равна на количеството създадена от централните банки парична маса, а на всички парични и квазипарични агрегати, та чак до М3 при това умножено по скоростта на оборота на капитала. За да се появи инфлация е нужна не само голяма парична маса, но и голяма скорост на обръщение, т. е. голямо желание на стопанските обекти да харчат и инвестират.
            За ускоряване на обръщението е много важно състоянието на търговските банки, които трябва да имат свободен капитал да кредитират, а откъде да го имат като предстоят верижни фалити на фирми, което означава огромно количество лоши кредити?
            Може да се говори и за фаза на кредитен деливъридж в икономиката и т. н. и т. н.
            Last edited by LaCosta; 31.03.2020, 20:37.

            Коментар


            • БУТНИ БУТНИ МАЛКО ТОВА ЗЛО ОТ ЕДНАТА БОМБА ДО ДРУГАТА . МУХАХАААААААААА

              ОХАААА. МАЛКОТО ПАЛАВО АРХИТЕКТЧЕ БУТНА ЗЛАТОТО .



              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                майк спира се движението на кеша.
                Има много кеш ама той е мъртъв - седи по сейфове, бункери, недовършени строежи, проекти и забележи ЗЛАТО.
                Отдавна златото си загуби значението на остров на стабилност - една лъскава дрънкулка с която се спекулира също както и с всяка акция
                Ако акциите падат на даден пазар, това не значи, че се губи благосъстояние! То се релокира, в 99% от случаите!

                Относно хипотеза за ограничаване на кеша! Аз нямам против да не печатат и да спрат да плащат социал на бедните, защото ако не печатат няма да има от къде. Ще трябва да ги оставят да умрат от глад! Нямам против да не печатат и да не спасяват нито една финансова система и всички да паднат, като изгорят спестяванията, заедно с пенсиите! Нямам против и 90% от предприятията да ги оставят да фалират. Нямам против и тока да спре, защото няма да плаща никой! Нямам против да се върнем в 19 век и днешната унция да стане 100, от сегашни 1600 долара! Аз съм готов!

                Въпроса е другите дали са готови! Дали правителствата са готови на това! Дали 90% от населението е готово, само в рамките на седмица, да се окаже, че не притежавя нито една валутна купюра, никъде!
                Аз мисля, че те не са готови!
                Last edited by Mike Florida; 31.03.2020, 20:37.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                  майк спира се движението на кеша.
                  Има много кеш ама той е мъртъв - седи по сейфове, бункери, недовършени строежи, проекти и забележи ЗЛАТО.
                  Отдавна златото си загуби значението на остров на стабилност - една лъскава дрънкулка с която се спекулира също както и с всяка акция
                  Да разбираме ли че си закопал кеша у градината и лечко си пропуснал физиката. Разбира се си повлиян от 97 г. когато тази стратегия ти е свършила идеална работа и за това така.
                  Last edited by Todor Sabev; 31.03.2020, 20:11.

                  Коментар


                  • Масовия човек не разбира как като феномен, точно се заражда инфлацията и по-специално галопиращата такава!

                    Не само ЦБ могат да увеличават паричната маса! Това могат да правят и банките, когато мултиплицират депозитната база през кредити!
                    Огромни ифнлационни шокове обаче, сме нямали през кредитно увеличение на паричната база от търговските банки! В нормални години! Дори и такива с икономически бумове и свръхкредитиране!

                    Инфлационните шокове, винаги са се зараждали там, където основния монополист в паричното предлагане е започвал да харчи пари, които не са обезпечали със стопанска активност, а новонапечатани от ЦБ, за целите на горепосочения! Това са правителствата!

                    Днес именно правителствата са тези, които ще харчат безмерно, а ЦБ им обещават да ги кредитират до дупка!
                    От тук на сетне, дали може да имаме различен от венецуелския сценарий? Аз мисля, че не!

                    Коментар


                    • майк спира се движението на кеша.
                      Има много кеш ама той е мъртъв - седи по сейфове, бункери, недовършени строежи, проекти и забележи ЗЛАТО.
                      Отдавна златото си загуби значението на остров на стабилност - една лъскава дрънкулка с която се спекулира също както и с всяка акция
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                        Е как така до преди 2 месеца джобовете им бяха дълбоки, пък сега станаха плитки? И как така някои хора още с появата на вируса се сетиха, че джобовете масово ще започнат да стават плитки, а други дънеха непрестанно "Иде огоромно печатане!"

                        Ще кажем туй дето го предсказваме от как се появи вируса - иде стандартна ДЕФЛАЦИЯ, защото:
                        1. Отварят се огромни нови финансови нужди!
                        2. НАМАЛЯВА КЕША.
                        3. Като нямаш кеш не ти е до злато. От самото начало ти пиша, че златото върви добре нагоре при две предпоставки - наличие на страх и наличие на свободни спестявания /при една работеща икономика/. Страхът остава, ама спестяванията започват да намалят и са нужни и на държавите, и на корпорациите, и на хората!
                        Правителството на България що ще тегли 10 млрд лева ЗА СЕГА заем?

                        Който не разбира икономическата логика, ще трябва да изчака да се реализират процесите, за да прозре какво се случва. А трети няма да разберат дори и след време какво се е случило.
                        Имаш право на своето виждане и аргументи, НО С АБСОЛЮТНО НИЩО ОТ НАПИСАНОТО НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН!!!
                        Нека четящите де преценят валидността на твоите и моите аргументи, всеки сам за себе си!

                        Относно Русия, то нормално при новата ситуация, не само при петрола, но и идващата икономическа криза, да ги изправи пред огромна икономическа дупка, като всички останали!
                        Ако САЩ печатат долара, то Русия печата единствено рублата! Русия купува злато на международни цени, а не с нещо, което като САЩ може да си го създаде, просто с бутон на клавиатурата! Да, може да си напечата рубли колкото иска и с тях да си купи долари, но тогава ще поеме удара, от това си действие, върху вътрешната си финансова система, както и от вън! Мисля, че е ясно! Това е съотносимо и за покупките и на злато, на международни цени от диларите!

                        1. Огромните финансови нужди ще се решат през печатане на централните банки, които на пожар ще спасяват както стопанствата си, така и финансовите си системи!
                        2. Кеша не намалява! Той се пренасочва! Дупките във финансовата система ще бъдат пълнени от ЦБ!
                        3. Говориш ми сякаш непрекъснато за някаква бедняшка история, как все едно пазара на злато са някакви работници, които останали без работа спират да купуват злато. Пзара на злато са богатите, такива като Екълстоун, които са с акциите, които държат активите и те са тези, които ще бъдат СВРЪХФИНАНСИРАНИ от банките, а с някаква част от парите, те ще купят и злато! Работника и да няма какво да яде, няма кой да го чака да е пазар!

                        Примера ти с България не е на място по много причини! На първо място тя е в БОРД! За разлика от ЕЦБ и ФЕД, тук не може да се печата! На второ място, заявлението за теглене на заем от 10 милиарда, е само в условие, че той се реализира на нормални лихви и тн...Възможно е да няма вътрешен пазар за този заем. Другия вариант е солидарност от ЕЦБ и покупката му на всяка цена. ТОВА НЕ НАМАЛЯ КЕША! Увеличава възможността държавата да си харчи едни "инфлационни" пари! По същия начин харчи и Венецуела! Едни пари, които не са изкарани от икономиката! Правителството решава, че ги има и ги пуска в обръщение! Тук това нявярно ще свърши ЕЦБ! Само, че през "инфлационно" евро! ЕЦБ няма да може да купува директно ДЦК, но може да финансира тукашните банки, които отново да са "вътрешен" пазар, с външни пари!

                        Икономическата логика към този етап може да бъде само на теоретична база! Ще видим, кой ще познае! Казваш ми, че аз съм АБСОЛЮТЕН към тезите си, но с последното ти изречение, доста ме задминаваш! Предстои да видим, кой ще се окаже прав!
                        Last edited by Mike Florida; 31.03.2020, 20:19.

                        Коментар




                        • Какво е различното този път?

                          Вечният въпрос, ще бъде ли различно този път? ДА, до някъде ще бъде различно!

                          Какво по-точно! На първо място, различното е, че капиталовия пазар, слабо се вълнува от реалната икономика!
                          Защо това е така! Това е така, защото за разлика от миналото където всяко едно акционерно участие, в пряка степен се е определяло от получаването на дивидент, то сега това не е така! В миналото акционерното участие е пряко свързано с получаването именно на този дивидент. Така погледнато, очакванията за девидента, са определяли насоката на дадена акция спрямо друга, а дивидента, който е трябвало да бъде разпределен, в пряка степен е кореспондирал с реалната икономика!
                          Днес огромната част от компаниите имат единствено формална дивидентна политика, което ще рече, че всеки инвеститор, разчита преди всичко на капиталов растеж, а не на плодовете на реален бизнес! Това не би било толкова фатално, стига капиталовия растеж, да отразява реалните бизнес перспективи пред едно дружество! На практика обаче, капиталовия растеж е плод преди всичко на обратни изкупувания, спекулации на банки, които в рамките на нулеви лихви, не могат да печелят от нормална кредитна политика и пенсионни фондове, които в "длъжността" си да осигуряват доходност, на практика са "имунизирани" от това да имат адекватно поведения спрямо така наречения "Moral hazard"!

                          Намалянето на лихватата от страна ЦБ, веднага активизира покупките на банки и ПФ, по горепосочените причини! Buybacks, също се активизират, защото когато една компания може да се финансира на почти нулеви нива, то тя навярно ще използва част от ресурса, който има за обратни изкупувания!

                          Не случайно, при катастрофалните перспективи и настоящата ситуация, вместо да имаме срутване на борсата, ние имаме близки до рекордните нива, и меко казано странно поведение на индексите! Това е така, защото на никой не му пука за реалната икономика, на никой не му пука, за това какви биха били финансовите резултати след година! Единственото, което има значение е активизирането на банките и ПФ. Абсурда в дадената ситуация, е че банките ще станат още по-активен купувач на капиталовия пазар, просто защото ще останат много по-малко здрави бизнеси, на които да могат да се отдават кредити!

                          Какво ще се случи според мен!

                          Мисля си, че различното този път ще бъде това, че капиталовите пазари, до последно ще отказват да признаят тежкото положение, в което се намират икономиките! Първите серозни спадове, ще дойдат едва когато започнат масови фалити, а финансовата система, не започне да бъде спасявана! Преди това, самите пазари ще бъдат ролер костер, като движенията нагоре и надолу, ще следват едно след друго!
                          По всяка вероятност, златото ще започне да се държи все по-устойчиво, защото някаква част от участниците ще започнат да осъзнават, че хаосът тепърва предстои! Това обаче е постепенен процес! Над 7 години, пазара е ракета, а това след себе си е довело, до много голяма "бича енерционност", която не само е факт на психологическо ниво, но и поради гореизборените фактори, участниците смятат, че винаги ще са "по-бързи" и "по-добри" от останалите на пазара! Един вид, докато големите банки и ПФ ни осигуряват печалби на пазарите, защо да не останем! В крайна сметка, ние сме "по-умни", ще се усетим на време и ще "избягаме"! Дали???
                          Със засилване на интензивността на този хаос, златото ще започне да показва, най-добрите си страни! ЦБ ще го ускорят на 5та, с безмерното печатане, в което едва ли някой се съмнява вече!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                            Който не разбира икономическата логика, ще трябва да изчака да се реализират процесите, за да прозре какво се случва. А трети няма да разберат дори и след време какво се е случило.
                            И аз приветствам това че повечето не са в час, иначе ако масата разбира какво се случва и действа адекватно на борсата, аз трябва да съм обратно.
                            Русия не е фактор нито на Comex нито в Лондон, важни са Хамериканските QE - тa, изявленията на ФЕД, състоянието на долара, банките, фирмите, безработицата
                            2010 нямаше никакъв страх, а само QE и тогава златото започна да катери върховете

                            първо QE -то щеше да е само едно, сега ще е четвърто
                            първо ще дадат на всеки чек за хилядарка, после пак
                            Last edited by benassi; 31.03.2020, 19:28.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                              Това, което си написал за вируса, е така, но то не променя написаното от мен - достигнат пик в процента новозаразени, в скоростта на заразяване.

                              Вирусът няма да спре да се разпространява лятото, а само ще забави разпространението си. Виж какво се случва в южното полукълбо. А и учените потвърждават, че вирусът е активен, по-слабо, но остава активен, и при 50 градуса.

                              Колективният имунитет си остава за сега само една хипотеза, при положение, че има сериозни опасения, че при този вирус не се изгражда личен имунитет.
                              лаКоста, този вирус има 138 щама мисля, няма да се добива имунитет, колкото и грипа дето има 342 щама, имунитет и ефективни ваксини - йок
                              Италианците са се омотали в лъжи, немалявщина и липса на маски, дрехи, персонал, AirCon система в болниците не се сменят нито изключват
                              Китайците затвориха пак кината си и всички влизащи в страната са в карантина 14 дни дето сами си я плащат.
                              отделно тия от Ухан не ги искат на работа в съседния град, то не че и поръчки от Запада има
                              съседните страни напредват с бройките, даже и Италия да си поеме дъх, какво, да не би още месеци могат да си позволят всички да са със карантини и затворени граници .....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                                Най-големият купувач на злато спира с покупките

                                Тука много биха казали, че това се дължи на скъпото злато и факта, че са акумулирали достатъчно!

                                Аз бих казал, че това се дължи на ПЛИТКИТЕ ИМ ДЖОБОВЕ и факта, че масовата част от руските банки ще трябва да бъдат финансирани, в чуждестранна валута, при сриващи се цени на нефта и очертаваща се дълбока рецесия в икономиката!
                                Е как така до преди 2 месеца джобовете им бяха дълбоки, пък сега станаха плитки? И как така някои хора още с появата на вируса се сетиха, че джобовете масово ще започнат да стават плитки, а други дънеха непрестанно "Иде огоромно печатане!"

                                Ще кажем туй дето го предсказваме от как се появи вируса - иде стандартна ДЕФЛАЦИЯ - спад на цените на петрола, златото, акциите, облигациите и на много реални стоки и услуги /с изключение на храните и лекарствата/ защото:
                                1. Отварят се огромни нови финансови нужди!
                                2. НАМАЛЯВА КЕША.
                                3. Като нямаш кеш не ти е до злато. От самото начало ти пиша, че златото върви добре нагоре при две предпоставки - наличие на страх и наличие на свободни спестявания /при една работеща икономика/. Страхът остава, ама спестяванията започват да намалят и са нужни и на държавите, и на корпорациите, и на хората!
                                Правителството на България що ще тегли 10 млрд лева ЗА СЕГА заем?

                                Който не разбира икономическата логика, ще трябва да изчака да се реализират процесите, за да прозре какво се случва. А трети няма да разберат дори и след време какво се е случило.
                                Last edited by LaCosta; 31.03.2020, 19:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X