IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Ти ако смяташ, че при спечелване на изборите от страна на демократите, нещо би се променило, трябва да си много наивен. Днешните демократи в САЩ, са същите от преди 4 години при Обама. Какво беше при Обонго? Абсолютно статукво!!!

    Аз имах залог при букмейкър за победа на Сандърс, за номинация. Но той загуби, просто защото в самата демократическа партия, вътре в нея, си направиха сценка и го замениха с прокоментирания и тотално безинтересен, склерозясъл Байдън. И така Байдън от тотален аутсайдер изведнъж "СУПЕР ИЗНЕНАДВАЩО", започна да печели избори по щати. Как стана? Стана с игри вътре в самата партия.
    Така, че между демократи и републиканци няма никаква разлика и всичко е параван! Единствената разлика е тази, че демократите като са на власт пускат някакъв минимален фандък, за да лъжат електората я с някакви здравни пакети я с нещо друго дребно.
    Самата Хилари Клинтън е защитавала като млада докторат мисля на тема "Как да увладеем и спрем бунтовете на афроамериканците в страната". Ти да видиш тоя демократски кадър!!!! Това са хора, при които всичко е просто политически етюд, но те ще работят толкова в интерес на малцинствата, променяйки статуквото, колкото ДПС ако е на власт в БГ.
    Долната картинка онагледява истината за двете партии!


    Отделно ти като се пишеш на такъв голям либертарианец, само се замисли, че целия ЕС е в пъти ПО-СОЦИАЛИСТИЧЕСКИ от САЩ. Така погледнато ти виждаш бясното куче в стъкларския магазин, което може да нанесе поражения, но не виждаш слона( ЕС), който е представен масово от радикалите - зелени, който ЕС не само, че ще превърне Европа в изоставащ по конкуренция континент, спрямо всички други, със зелените безумия, но ще повиши цените и от там, ще ограничи достъпа до основни цивилизационни достижения за много граждани!

    Както съм казвал много пъти, ЕС е пред рухване, самото Евро също ще рухне, поради фундаментални причини.
    При всичко това, ми се вижда много абсурдно, някой да смята, че страната с най-могъщата армия, страната, която е водеща по иновативни технологии, страната с най-голямата икономика и страната печатаща основната резервна валута, че същата тази страна ще има рухваща валута спрямо една социалистическо-зеленикава клоака, каквато е ЕС, съставена от страни, които се мразят по между си и взимащи решения в условията на орел, рак и щука!

    Така се получава, че българите са големи гъзолизци и комплексари и се чувстват много възвисени, че сега са част от някакъв Запад в лицето на членството си в ЕС и от там на сетне те винаги смятат, че "К*Р капана" е навсякъде другаде, но не и във въжделясалия им ЕС! Стига се до мисли за федерация, та барем и някакви нови "европейски" лични карти да им издадат!
    Руските тролове, по презумция се подмокрят като чуят за крах на долара, нищо, че рублата през това време може да крашне 5 пъти, през година по два пъти! Същите симпатизират и на Китай и го възвисяват, не за друго, а само защото е контрапункт на САЩ, независимо, че Китай е като концлагер и там има едно от най-тежките и нечовеколюбиви управления на света!

    Повече рационалност и по-малко емоции. Аз също съм пристрастен, защото не харесвам ЕС и ще се радвам да рухне, но така или иначе, всеки да прецени, дали фактологията е в полза на долара или тези, които залагат на Китай или ЕС за нов световен валутен хегемон.

    Абсолютно абсурдно е някой да смята, че юана би се обезценял по-малко от долара или, че еврото има по-добър фундамент от щатската валута!
    Изразът " Курт капан" е турцизъм и означава " Вълчи капан".
    "К*Р капан" не знам какво е.
    Но като цяло, това не ми пречи да подкрепям написаното..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
      майки, кажи нещо и за лихвите де.
      Лихвите в момента не играят съществена роля при златото!

      САЩ не смятам, че ще отидат на отрицателни лихви някога, като в Еврозоната, за да се изтреля жълтото от подобен факт, каквито коментари има. Те ще ползват други приоми.

      Лихвите на всякъде ще са нулеви, но то горе долу и до сега така си беше, едва ли има нещо интересно свързано с тях.

      Коментар


      • майки, кажи нещо и за лихвите де.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          ДА, не мисля, че е оправдано!
          Сега, като малко се замислих, осъзнавам, че си решил, че съм защитник на еврото спрямо долара, но май се заблуждаваш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

            Изобщо нямам предвид интелектуалния капацитет, а по-скоро финансовата култура. Може и да бъркам, в преценката си, но според мен светът не държи долари, защото има вяра в каубоя-консуматор, а защото сделките с петрол превишават по стойност сделките с което и да е друго нещо, с много. При Еврото доверието е много по-ниско спрямо долара, но вече наистина се състои в убеждението, че европейското население, особено северното, е спестовно и пресметливо, а институциите са по-надеждни. Доколко е оправдано не мога да кажа, мисля, че в последните години този имидж запада, но все пак доверието остава, защото не се виждат по-добри алтернативи.
            ДА, не мисля, че е оправдано!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

              Доста абсурдно изказване!

              Сигурно в Европа са някакви интелектуалци и финансисти хората(умни и красиви), а САЩ е населен от маймуни с чекови книжки!
              Изобщо нямам предвид интелектуалния капацитет, а по-скоро финансовата култура. Може и да бъркам, в преценката си, но според мен светът не държи долари, защото има вяра в каубоя-консуматор, а защото сделките с петрол превишават по стойност сделките с което и да е друго нещо, с много. При Еврото доверието е много по-ниско спрямо долара, но вече наистина се състои в убеждението, че европейското население, особено северното, е спестовно и пресметливо, а институциите са по-надеждни. Доколко е оправдано не мога да кажа, мисля, че в последните години този имидж запада, но все пак доверието остава, защото не се виждат по-добри алтернативи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение


                При Еврото населението има реално значение от гледна точка на спестовност и консервативно финансово мислене.
                Доста абсурдно изказване!

                Сигурно в Европа са някакви интелектуалци и финансисти хората(умни и красиви), а САЩ е населен от маймуни с чекови книжки!

                Коментар




                • При Еврото населението има реално значение от гледна точка на спестовност и консервативно финансово мислене.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
                    Зад долара не стои никакво население или икономика, ами петролни сделки.
                    ДА, то защото Еврото е обезпечено с Кончита Вурст и #EU"OUR VALUES"!


                    Last edited by Mike Florida; 28.07.2020, 14:45.

                    Коментар


                    • Зад долара не стои никакво население или икономика, ами петролни сделки.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Мислиш ли ...толкова трудно ли ти е да си преставиш нещо, началото на което може да започне след само 3 месеца и след 10г щатите със сигурност ще приличат много повече на латинска америка отколкото на Европа ?
                        По него време зеления ( ако го има де, щото тия боклуци им е голям кеф и историята да променят) може и да е 2 и повече за 1 евро.
                        Ти ако смяташ, че при спечелване на изборите от страна на демократите, нещо би се променило, трябва да си много наивен. Днешните демократи в САЩ, са същите от преди 4 години при Обама. Какво беше при Обонго? Абсолютно статукво!!!

                        Аз имах залог при букмейкър за победа на Сандърс, за номинация. Но той загуби, просто защото в самата демократическа партия, вътре в нея, си направиха сценка и го замениха с прокоментирания и тотално безинтересен, склерозясъл Байдън. И така Байдън от тотален аутсайдер изведнъж "СУПЕР ИЗНЕНАДВАЩО", започна да печели избори по щати. Как стана? Стана с игри вътре в самата партия.
                        Така, че между демократи и републиканци няма никаква разлика и всичко е параван! Единствената разлика е тази, че демократите като са на власт пускат някакъв минимален фандък, за да лъжат електората я с някакви здравни пакети я с нещо друго дребно.
                        Самата Хилари Клинтън е защитавала като млада докторат мисля на тема "Как да увладеем и спрем бунтовете на афроамериканците в страната". Ти да видиш тоя демократски кадър!!!! Това са хора, при които всичко е просто политически етюд, но те ще работят толкова в интерес на малцинствата, променяйки статуквото, колкото ДПС ако е на власт в БГ.
                        Долната картинка онагледява истината за двете партии!


                        Отделно ти като се пишеш на такъв голям либертарианец, само се замисли, че целия ЕС е в пъти ПО-СОЦИАЛИСТИЧЕСКИ от САЩ. Така погледнато ти виждаш бясното куче в стъкларския магазин, което може да нанесе поражения, но не виждаш слона( ЕС), който е представен масово от радикалите - зелени, който ЕС не само, че ще превърне Европа в изоставащ по конкуренция континент, спрямо всички други, със зелените безумия, но ще повиши цените и от там, ще ограничи достъпа до основни цивилизационни достижения за много граждани!

                        Както съм казвал много пъти, ЕС е пред рухване, самото Евро също ще рухне, поради фундаментални причини.
                        При всичко това, ми се вижда много абсурдно, някой да смята, че страната с най-могъщата армия, страната, която е водеща по иновативни технологии, страната с най-голямата икономика и страната печатаща основната резервна валута, че същата тази страна ще има рухваща валута спрямо една социалистическо-зеленикава клоака, каквато е ЕС, съставена от страни, които се мразят по между си и взимащи решения в условията на орел, рак и щука!

                        Така се получава, че българите са големи гъзолизци и комплексари и се чувстват много възвисени, че сега са част от някакъв Запад в лицето на членството си в ЕС и от там на сетне те винаги смятат, че "К*Р капана" е навсякъде другаде, но не и във въжделясалия им ЕС! Стига се до мисли за федерация, та барем и някакви нови "европейски" лични карти да им издадат!
                        Руските тролове, по презумция се подмокрят като чуят за крах на долара, нищо, че рублата през това време може да крашне 5 пъти, през година по два пъти! Същите симпатизират и на Китай и го възвисяват, не за друго, а само защото е контрапункт на САЩ, независимо, че Китай е като концлагер и там има едно от най-тежките и нечовеколюбиви управления на света!

                        Повече рационалност и по-малко емоции. Аз също съм пристрастен, защото не харесвам ЕС и ще се радвам да рухне, но така или иначе, всеки да прецени, дали фактологията е в полза на долара или тези, които залагат на Китай или ЕС за нов световен валутен хегемон.

                        Абсолютно абсурдно е някой да смята, че юана би се обезценял по-малко от долара или, че еврото има по-добър фундамент от щатската валута!
                        Last edited by Mike Florida; 28.07.2020, 14:31.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Под долара има една стабилна основа,и това е най силната икономика в света с най платежоспособното население ,американската с американските граждани.Кратко и ясно,не е нужно да се пишат тонове чаршафи.Това е и мнението на У.Бъфет.
                          дедото е патриот и няма да каже друго, но америка не е това, което е била, когато е измислен термина "американска мечта"
                          отдавна не е това.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение

                            Това не пречи, да си има дългосрочните цикли от +/- 40%-50% спрямо кошници валути в рамките на 5-10 години. Въпросът е, в какъв цикъл влизаме сега и кое печели от евтиния долар в идните 10тина години. За след това ще го мислим... Ясно е, че разпад на световната система няма да има скоро, чешаме си изците в идното десетелитие какво ще става.
                            Разпад няма,да има.Огледайте се на улицата,няма падащи и умиращи от тоя вирус
                            Просто богатите ще поудвоят милиардите,и после полека лека постарумо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                              Ще цитирам Батето, светла му памет: Америка е един хотел...
                              Останалото.... ФЕД и самолетоносачи. Друго не се сещам.
                              Ха,ха,някога работил ли си с американци ?Бях малък,когато един ми даде 20 долара,само за да притопля в микровълновата един студен макдоналдс.Коя друга нация върти парите с такава скорост ?Няма ,няма и да има защото Америка има история,която е уникална сама по себе си защото американската нация р създадена в трудности,и условия,които не са били наяве никъде другаде,освен донякъде в Австралия.Поради това самата им икономика има структура,която позволява един растеж,който е уникален.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                                Говориш ми като човек, който се кефи на Путлистан или концлагера Китай, а не като някой, който се интересува какво ще стане в идните 5 години, с определена стойност!

                                Аз нито харесвам САЩ нито ми дреме особено за техния просперитет или долара. В случая обаче КОТИРОВЪЧНО, не си представям как в дългосрочен план долара би падал, при положение, че останалите валути са в много по-лошо положение. Чисто принципно, норвежката крона може да поскъпне и срещу долар и срещу евро, както и спрямо други валути, но едва ли това интересува някой, вместо да инвестира в злато, акции или други активи. Към момента за 99,999999% от хората, това, което има някакво значение е котировката на долар към евро!
                                Мислиш ли ...толкова трудно ли ти е да си преставиш нещо, началото на което може да започне след само 3 месеца и след 10г щатите със сигурност ще приличат много повече на латинска америка отколкото на Европа ?
                                По него време зеления ( ако го има де, щото тия боклуци им е голям кеф и историята да променят) може и да е 2 и повече за 1 евро.

                                Коментар

                                Working...
                                X