IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    иди при крум(igold)

    ​​​​​​сети се ти ама доста късно
    Наясно съм че е късно,но хоризонта е за по дълго време.Цените в igold. гледам са идентични.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      Един въпрос към специалистите в темата.Отнася се за златния наполеон 20 франка,в Тавекс ми показаха монета ,с тегло 6.39 грама,от 1852 година.В каталога,навсякъде пишат че са по 6.45.Обясниха че имало отклонения от грамажа.Въпроса ми е това така ли е ,изобщо възможно ли е да продават монети които не са истински,или възможните разлики са приемливи,предвид това че монетите са стари,и са на по 150,180 години.
      иди при крум(igold)

      ​​​​​​сети се ти ама доста късно
      Last edited by bertram; 31.07.2020, 21:22.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        Един въпрос към специалистите в темата.Отнася се за златния наполеон 20 франка,в Тавекс ми показаха монета ,с тегло 6.39 грама,от 1852 година.В каталога,навсякъде пишат че са по 6.45.Обясниха че имало отклонения от грамажа.Въпроса ми е това така ли е ,изобщо възможно ли е да продават монети които не са истински,или възможните разлики са приемливи,предвид това че монетите са стари,и са на по 150,180 години.
        Монетата от 20 франка и то от 1852 година е била дълго време в употреба.Нормално е да има износване .Принципно има ментета от 20 франка при това много добри.В Акцион бг ги продават по 20 лева.............Тавекс са читава фирма и се съмнявам да пробутват ментета.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          Един въпрос към специалистите в темата.Отнася се за златния наполеон 20 франка,в Тавекс ми показаха монета ,с тегло 6.39 грама,от 1852 година.В каталога,навсякъде пишат че са по 6.45.Обясниха че имало отклонения от грамажа.Въпроса ми е това така ли е ,изобщо възможно ли е да продават монети които не са истински,или възможните разлики са приемливи,предвид това че монетите са стари,и са на по 150,180 години.
          добре, за какво ти е съвет тука, действай логично.
          Не я взимай, искай нормална, 6.45 гр, техните тъпи обеснения да ги говорят на друг,
          Даже да е златна, ама после ако искаш да я продадеш на Тавекс, ще ти я изкупят като материал.
          Не вярвам в Тавекса да са свършили нормалните Наполеони, та ти пробутват нестандартна.
          Тия хитри касиери си мислят, че бай Иван от село е дошъл да си купи една монета
          и му говорят алабализми, белким мине номера.
          Само в пробита фирма могат да ти пробутват нестандартна монета, при условие, че си отишъл да си купиш стандартна 6.45гр монета по принцип.
          По принцип даже са играли малко честно, като са ти казали, че има разлика в грамажа, учудващо ...
          Last edited by hazard; 31.07.2020, 19:13.

          Коментар


          • Един въпрос към специалистите в темата.Отнася се за златния наполеон 20 франка,в Тавекс ми показаха монета ,с тегло 6.39 грама,от 1852 година.В каталога,навсякъде пишат че са по 6.45.Обясниха че имало отклонения от грамажа.Въпроса ми е това така ли е ,изобщо възможно ли е да продават монети които не са истински,или възможните разлики са приемливи,предвид това че монетите са стари,и са на по 150,180 години.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от representjah
              аз моите ги харча за хазарт, жени и наркотици.
              А всичко останало -- за глупости!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от representjah
                Окей, 215 тона злато имат. Парите са си твои, аз моите ги харча за хазарт, жени и наркотици.
                А, добре, да не се притеснявам, ако ти взема 100 кинта след месец и половина, ще те спася от последното

                И по темата - ъп, зло, ъъъъъъъъп
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от representjah

                  Реално ти притежаваш Сертификат, а не физическо злато. Това е огромната разлика.
                  Според цифрите на Инвеско, те (техния ЕТЦ) трябва да имат в момента около 290 Тона злато. 18 милиарда долара по 1950 за унция - смятай. Да ги видим:
                  http://www.lbma.org.uk/_blog/lbma_me...ault-holdings/

                  Според LBMA в трезорите ѝ в Лондон има 7449 тона злато. Доколкото разбирам от линка по-горе, JP Morgan са само clearing bank. Трезорите не са техни, те просто "наемат" и са custodian - попечители.

                  Значи веднъж имаш Сертификат, и втори път не знаеш за конкретното злато колко още сертификата са издадени (от JP Morgan) на други ЕТЦ-та ЕТФ и всякаква други. Това нещо се прави от всяка една банка в днешно време. Имаш депозити (чети налични средства за 10 милиона примерно) а пък издаваш сертификати за 50-100 милиона. Затова се получават bankrun-ове, защото банките от много време не са обезпечени с реалните си активи/пари. Всичко разчита че другите (и държавата) ще помагат при нужда.

                  https://etf.invesco.com/sites/defaul...029.07.20B.pdf

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    За месец, в долари златото се е качило със $200, а еврото само със €80,
                    не е добре тая работа.
                    Май е по коректно в % да се види.
                    Изглежда че си върши добре работата тенекето...

                    Ticker Perf Month Perf Quart Perf Year
                    Perf YTD
                    IAU 9.83% 15.83% 38.02% 28.69%
                    FXE 5.38% 7.87% 6.10% 5.07%
                    UUP -4.52% -6.20% -5.99% -3.23%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                      Хмм, нъц, каква е гаранцията, че доларовия индекс няма да се сурне до 72 (както 2008 до 2011), и да седи там три години ??
                      Тогава, за този период златото нарасна от $800 до $1600.
                      Вярно, така беше тогава, но сега и да има спускане, предполагам ще е не толкова дълбоко.
                      А и сега корелацията цена на златото- доларов индекс не е така изразена.
                      Корелацията е злато- долар и там на първо време 2500 го виждам...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                        Ми, купувай с евро/ левове/ сега
                        Хмм, нъц, каква е гаранцията, че доларовия индекс няма да се сурне до 72 (както 2008 до 2011), и да седи там три години ??
                        Тогава, за този период златото нарасна от $800 до $1600.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          За месец, в долари златото се е качило със $200, а еврото само със €80,
                          не е добре тая работа.
                          Ми, купувай с евро/ левове/ сега

                          Коментар


                          • За месец, в долари златото се е качило със $200, а еврото само със €80,
                            не е добре тая работа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              нямаШЕ

                              в последните 10 години дръпнаха много, а за кражбите си е факт, но се прави с цел да се трупат технологии, което се и получи.
                              Я виж ,направи справка за китайски ДВГ,дали съществува ?Няма .Толкоз са велики ,че един ДВГ не могат да направят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                нямаШЕ

                                в последните 10 години дръпнаха много, а за кражбите си е факт, но се прави с цел да се трупат технологии, което се и получи.
                                Японците и те имаха технологии навремето. Уокмана те го измислиха

                                Абе азиатците май нямат фантазия и могат само да копират и тук-тамѐ да подобряват нещичко от копираното

                                Коментар

                                Working...
                                X