IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

    Никак не ми се иска да вдъхвам "впечатляващ оптимизъм" тук, когато сме близо до началото на корекция /независимо дали ще започнe от текущи нива или от около 3200 SPX ако имаме дневно затваряне над 3065, което lвсъщност може да се случи още днес!/.


    Прикачам една снимка от началото на Април, когато си беше отвсякъде "краят на света". Подчертал съм в жълто основните два реда, но няма лошо да се прочете и цялото.

    От Майкъл до есента да чакаме галопираща инфлация и страшна рецесия. Това му е най-скорошната прогноза. Другите за жалост са малко по-далеч и с отчетността ще бъде трудно. Но като гледам какъв е манталитета, ако/когато не е прав, ще са виновни пазарите и манипулациите, не той.
    [ATTACH=CONFIG]n3605451[/ATTACH]
    Хубаво е, че в тая тема пише поне един човек, от когото може да се прочете нещо съдържателно.
    А пък що се отнася до инфлацията, то значителен ръст на цените на акциите не може да се случи без една умерена инфлация в границите на 5-20% годишно. Не мен ми се струва, че точно такава една инфлация от около 8% средно годишно през последните 8-9 години /което с натрупване дава около 100% увеличаване на цените общо за периода/ е в основата на ръста на американските индекси.

    Коментар


    • Mike Florida

      На първо място ти благодаря за обстойния психологичен профил! Ще взема всяка твоя дума под сериозно внимание!

      Моят би бил далеч по-елемантарен: постовете ти и цялата ти презентация тук говорят за хранене на егото. С това аз нямам проблем. Но като добавим и елемнта на търсене на евтина сензация и пророческия елемент, ами идва ми малко в повече. Още повече, че се изразяваш достатъчно добре, за да заблудиш някой, че изобщо си имаш понятие за какво говориш.

      Истината е, че нито знаеш как са САЩ, нито знаеш как е Русия, нито знаеш как е Китай. Не знаеш как ще се движи юана, еврото или доларът, а пишеш така всякаш ти дърпаш конците на всичко или най-малкото че си сред топ 3 инсайдърите на планетата. Амии..извинявай!

      За галорилащана инфлация наесен съм 100% категоричен, че е твое твърдение..от тези категоричните!
      За това, че V-образното възстановяване може да е само в главите на болни мозъци- от още по-категоричните ти! Нищо, че за момента точно това виждаме!

      За поста, който съм качил, просто исках да покажа, че моят "впечатляващ оптимизъм" не е повлиян от сентимента на пазарите в момента, а съществуваше още, когато "светът свършваше", а ти беше във вихъра си да сееш хаос, паника и мрачни прогнози тук, захранен с пауър от случващото се. Сега пауър идва от вярата, че това рали е нелогично и във всеки момент ще приключи със страшна сила.
      Някъде между 3500 и 4200 SPX ще изчезнеш оттук и няма да има и помен от теб. Тази игра съм я играл много пъти, повярвай ми..
      Другият вариант е да продължиш да ни обясняваш 3 години как пазарът греши, пък ти си прав...тогава аз бих търсил роднинска връзка с Шиф. Пичът предрича криза от 10 години и все някога ще се окаже прав..друг е въпросът, че дънотона кризата вероятно ще е по-високо от момента, когато той е започнал да я предрича..

      Но да не се разсейвам!

      Заключвам със шестте ти точки, с всяка, от които съм съгласен!

      Бъди здрав и успех и на теб!

      П.С.
      Мога да уважа мнението ти, но не и това, което прозира зад него и презентацията му!


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Аз за циклите на златото исках да си приказваме, ама Майки, че уби всичко детско в мене this morning (казвайки, че вече нема никви златни цикли в дигиталния перпетуум мобиле), а и бацко никакъв го нема (или станал е милиардерин и не ни посещава вече или го е треснала короната). Те така те.

        Утре сама ще се наложи да се ровя за графики. Мъка, мъка.
        Искаш да четеш, че златото ще расте до небесата! За тия ли цикли става въпрос?

        Забелязвам, че в тая тема като излезе някой, който що годе аргументирано постави под въпрос бъдещите космически цени на златото, настава мини революция!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение
          дайте сега малко и за златото.
          Аз за циклите на златото исках да си приказваме, ама Майки, че уби всичко детско в мене this morning (казвайки, че вече нема никви златни цикли в дигиталния перпетуум мобиле), а и бацко никакъв го нема (или станал е милиардерин и не ни посещава вече или го е треснала короната). Те така те.

          Утре сама ще се наложи да се ровя за графики. Мъка, мъка.

          Коментар


          • дайте сега малко и за златото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

              Никак не ми се иска да вдъхвам "впечатляващ оптимизъм" тук, когато сме близо до началото на корекция /независимо дали ще започнe от текущи нива или от около 3200 SPX ако имаме дневно затваряне над 3065, което lвсъщност може да се случи още днес!/.


              Прикачам една снимка от началото на Април, когато си беше отвсякъде "краят на света". Подчертал съм в жълто основните два реда, но няма лошо да се прочете и цялото.

              От Майкъл до есента да чакаме галопираща инфлация и страшна рецесия. Това му е най-скорошната прогноза. Другите за жалост са малко по-далеч и с отчетността ще бъде трудно. Но като гледам какъв е манталитета, ако/когато не е прав, ще са виновни пазарите и манипулациите, не той.
              [ATTACH=CONFIG]n3605451[/ATTACH]
              Момче, ти наистина си много тежък случай!

              Имаш сериозни личностни дефицити и някаква паталогична комплексарщина!

              Ето как изглеждат нещата от моя гледна точка!
              По принцип не отговарям на такива като теб, защото е безмислено, но в случая ти пиша, защото наистина мисля, че трябва серизно да се замислиш, какво ти е нивото на комуникация с външната среда и другите хора!

              На първо място, има нещо много болно в това, да си вадиш постове от месеци назад, за да се самолансираш, "барем" някой да ти каже АФЕРИМ! Много си велик, бате!

              На второ място, желанието ти да изпъкваш, като преднамерено се самопоставяш и сравняваш спрямо други хора, в случая с мен, говори за много тежки комплекси и серизен личностен дефицит от към самооценка, която самооценка разчиташ да бъде подкрепена от някакви външни хора, което евентуално би притъпило вътрешната ти несигурност, относно мястото ти в обществото и одобрението на външната среда спрямо теб!

              Като изключим, че по абсолютно неправомерен начин, ми приписваш тези за инфлация до есента, което ще ми е инетресно като си такъв хронист, да вадиш стари постове, да изкараш и мой такъв, където да съм казал, че до есента ще има галопираща инфлация, та като изключим това, има нещо много сбъркано в човек като теб, който непрекъснато се опитва сам да обясни на другите колко е велик и колко познавал!
              Не дей да се хабиш първото, което е, защото тая тема няма видимост! Влизат от време на време максимум 20 човека, като те не влизат, за да прочетат нещо смислено, а влизат колкото за сеира! Не знам ти за колко човека си мислиш, че пишеш в тая тема, да се доказваш, но да ти кажа аз пиша за 3ма! Познати и приятели, които знам, че редовно влизат!
              Значи като избамкам един дълъг пост, който ми е отнел 30 мин., примерно, много често знам, че съм го писал за един от тия 3ма мои познати, които прецъкват темата, ЕВЕНТУАЛНО! Така, че недей се надъхва много, защото колкото и да си велик в собствените ти очи, братле, просто няма видимост и няма хора, които да те оценят и да си кажат, АШКОЛСУН на тоя пич!

              Просто не знам какво да ти кажа! От моя гледна точка, най-логично е да си пишеш каквото искаш, без да се занимаваш с другите хора! Още повече, когато те си пишат техни си неща и по никакъв начин, не се занимават с теб!
              По принцип аз наистина много често се отклонявам от основната тема, която в конкретика е за златото! Това е така и няма да го отричам!
              Какво се получава обаче?
              Ти примерно, за да се опитваш да изпъкнеш, да потушиш вътрешните ти компкеси, намираш за уместно да усмееш някой! Прицелваш се, както е в случая, в Mike Florida, и си правиш някакви ехидни коментари, че бил алабалист, че не пишел по същество и тн... като в същото време ти самия изкачаш, с някакви постове, засягащи сребро, СИПове и тн..., като идеята ти е не да обвържеш тези активи с някаква взаимовръзка спрямо злато, а просто да демонстрираш някаква страхотна компетентност, която смяташ, че притежаваш! И държиш цялата вселена да разбере за това!

              Върха на личната ти елементарност беше коментара ти, че видите ли професора по всичкология(Mike Florida), чак до там бил зле горкия, че дори се бил изчерпал в такава степен, че нямал сили, дори простотии да пишел за капиталовия! Толкова страшно бил изчерпан, че дори и глупости от пръстите си нямал възможност да изсмуче! Толкова го "патирала" сегашната ситуация, че бил в такъв шах, че даже и тъпотии не можел да "роди"!От друга гледна точка, на теб нещата са ти ясни! Ти си друга бира! Патерни матерни, ако не падне ще се вдигне, ако се вдигне после пък сигурно ще падне. Всичко ти е пределно ясно! Компетентност, която не само, че е несрванима с клоунадата на MIke Florida, но може би си от топ нивото в милата на родина! Ако има хора, занимаващи се с финанси и икономика в страната, за ТОП 1 може би не, но определено в ТОП 3!

              Не знам дали има смисъл да ти давам препоръка, с оглед на пиедестала, от който гледаш света под теб, но все пак ще го направя!

              1. Ти си толкова умен и компетентен, колкото си!
              2. Ако има глупаци в темата, това, че ги посочваш, не те прави нещо повече! Нещо повече те прави само ако предоставяш качествено съдържание на НЕ глупаците!
              3. Не нападай, хора, който не те нападат! Света и без това е достатъчно конфликтен!
              4. Глупаците нямат нужда от посочване, обикновенно всички в стаята ги знаят! Умните също така!
              5. Убедеността в личните качества на човек е самодостатъчна! Получаването на ЕВАЛА от случаен, не означава обективна оценка за наличие на качества! Означава ЕВЛА от човек с неясни такива!
              6. Бъди успешен в реалния живот, а не във форума!

              Поздрави,




              Коментар


              • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                Впечатляващ оптимизъм! Дано да си прав, въпреки медицинската логика, според която може да се очакват мерки срещу короната от септември/октомври до към края на май.
                Никак не ми се иска да вдъхвам "впечатляващ оптимизъм" тук, когато сме близо до началото на корекция /независимо дали ще започнe от текущи нива или от около 3200 SPX ако имаме дневно затваряне над 3065, което lвсъщност може да се случи още днес!/.


                Прикачам една снимка от началото на Април, когато си беше отвсякъде "краят на света". Подчертал съм в жълто основните два реда, но няма лошо да се прочете и цялото.

                От Майкъл до есента да чакаме галопираща инфлация и страшна рецесия. Това му е най-скорошната прогноза. Другите за жалост са малко по-далеч и с отчетността ще бъде трудно. Но като гледам какъв е манталитета, ако/когато не е прав, ще са виновни пазарите и манипулациите, не той.
                Click image for larger version

Name:	09.04.2020.JPG
Views:	1
Size:	45.1 КБ
ID:	3605451

                Коментар


                • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                  Съдейки по това, че ще е по-скоро първото, от сега мога да каже, че втора вълна няма да има или ако има, изобщо няма да е във фокуса толкова много.
                  Впечатляващ оптимизъм! Дано да си прав, въпреки медицинската логика, според която може да се очакват мерки срещу короната от септември/октомври до към края на май.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                    А какво правим когато след 4-5 месеца започне втората вълна на вируса в Европа?



                    И да се е съгласил, и да не се е съгласил пазарът с него, Майк все ще ни залива с напоителни постове, това е неизбежно.

                    Ще правим това, което ни е начертал пазарът. Най-вероятно това ще е корекция до нива 2450-2700 и много по-малко вероятно - двойно дъно!

                    Съдейки по това, че ще е по-скоро първото, от сега мога да каже, че втора вълна няма да има или ако има, изобщо няма да е във фокуса толкова много.

                    Във всеки случай към момента бих казал, че шансовете да видим горецитираните нови върхове са около 85%, а шансът изобщо да не пробием 2450 преди да ги стигнем е също доста голям!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                      Нещата се начертават така, че едва през средата на това десетилетие се очертава да дойде наистина страшното...без COVID!
                      А какво правим когато след 4-5 месеца започне втората вълна на вируса в Европа?

                      Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                      Тогава Майк ще ви залива с постове как най-накрая пазарът се е съгласил с него...докатo..... е, спре да се съгласява за още няколко години
                      И да се е съгласил, и да не се е съгласил пазарът с него, Майк все ще ни залива с напоителни постове, това е неизбежно.

                      Коментар


                      • Явно в темата си имаме нов абонат, който знае всичко.

                        Той знае как изглежда Китай, но как е всъщност..
                        ...знае привидно САЩ как е, но как е всъщност.
                        ...знае пътя на евро и злато, долар и юан. Всичко знае!

                        Само едно видях да не знае...какво по дяволите правят капиталовите пазари?! И затова заключва...вече няма цикли!

                        Тази тема бих я никнеймнал "99 нюанса Баце"...

                        И по темата:
                        - Това, което писах последно за злато и сребро важи в пълна сила!
                        Но пак наблягам, че в краткосрочен и средносрочен план бичи изненадите ще са на страната на среброто. При пробив на 18.60, за броени седмици можем да се озовем в 23-25 района докато бичи сетъпа при златото е доста по-лимитиран.

                        Ще си позволя и няколко изречения за икономика/капиталови пазари.

                        Последните са винаги прави и винаги са предизвестник на това, което идва. Такива, които казват как те са прави, пък пазарите грешат, не са за слушане. Тези хора пишат, за да си хранят егото и това обикновено доста често прозира. Темата е видяла достатъчно примери и за съжаление продължава да ги вижда в една или друга форма.
                        Икономиката и НИ тази година действително ще бъдат слаби, а масовката некомпетентни ще продължават да говоят как индексите са откъснати от реалността...ала 2011-та шоу. Репертоарът винаги е един, за мен продължава да е безумие как винаги минава.

                        А всъщност истината е, че твърде вероятно индексите през Март сложиха дъно и начало на един доста голям няколкогодишен цикъл, който ще ни отведе на нива SPX 4500-6000 /да, между 50 и 100% от текущи нива, и между 100 и 200% от дъното!/ през идните 3-5 години!
                        Шансовете за двойно дъно вече са почти никакви. Дневно затваряне над SPX3065 и трендът ще акселира, доста бързо отвеждайки ни до SPX3200-3250, което допълнително ще намали шансовете за двойно дъно от /20% на 10% да кажем за малко по-ясно представа/.

                        Нещата се начертават така, че едва през средата на това десетилетие се очертава да дойде наистина страшното...без COVID!


                        Успех!
                        P.S.
                        Допълвам краткосрочне, че сме в място за пулбек при индексите, при което SPX2700 следва да задържи, БЕЗ да е нужно да се стига дотам. От друга страна, поради силния тренд, не изключвам и въпросният пробив на 3065 директно, който да акселира до горепосоченият таргет преди да започне корекцията. И в двата случая /независимо дали оттук или от 3200 района/ подкрепата ще е ок. 2700. Във втория обаче, макар и контра интиуитивно, корекцията верояно ще се усеща "по-страшна" и технически може да стигне до SPX2450, макар и да не вярвам.
                        Тогава Майк ще ви залива с постове как най-накрая пазарът се е съгласил с него...докатo..... е, спре да се съгласява за още няколко години
                        Last edited by exxs; 28.05.2020, 16:40.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                          Русия се запасява с долари


                          Ето ги руснаците на господин Путин, които щяха да бутат долара като вържат рублата за злато!
                          Рублата отиде вече на 80, докато американците си създават трилиони, с едно натискане на копчето на клавиатурата!

                          Сега ще чакаме китайците да пуснат "криптовалута" подкрепена от злато, с която ще "финтират" САЩ, по начин, по който последните ще се отчаят, до толкова, че можа да обявят самозакриване на федерацията и капитулация на долара!
                          Ще пуснат валута обезпечена с мумията на Мао. Нещо много се забави биенето на върха от 2011 та. Чикаго града на ветровете, къде ли ще отвее котировките този път. Тези които съградиха новата конструкция на стария свят в онова малко хотелче през 60 те,същите те заложиха на демонтажа му през 16 та. Когато това стане ясно и на видимо ниво. Тогава ще засияе хилядолетния метал. Интересно е как ще се впише този паричен елемент в настъпващия с пълна сила цифров фашизъм. Ако стария свят искаше да просперира трябваше да сложат Вайдман начело на ЕЦБ-

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Капитал е най-големия лайнометник!

                            Що за личност го държи и що за писвачи са по там!

                            Това е соросоиден лайнарник и нищо повече! За самите хора, които са зад медията, вече няма какво и да се коментира!
                            Що не вземеш да напишеш по-малък лайнометник, да ти видим сеира и да видим. кой ще го чете ?

                            Коментар


                            • Русия се запасява с долари


                              Ето ги руснаците на господин Путин, които щяха да бутат долара като вържат рублата за злато!
                              Рублата отиде вече на 80, докато американците си създават трилиони, с едно натискане на копчето на клавиатурата!

                              Сега ще чакаме китайците да пуснат "криптовалута" подкрепена от злато, с която ще "финтират" САЩ, по начин, по който последните ще се отчаят, до толкова, че можа да обявят самозакриване на федерацията и капитулация на долара!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                А за Капитал кво казваш?

                                https://www.capital.bg/politika_i_ik...750_mlrd_evro/

                                Възможностите пред България

                                Според предложението и оценката в работния документ на Европейската комисия нетният ефект за България от фонда с общ обем 750 млрд. евро е положителен и достига 11.7 млрд. евро, или 19.3% от местния БВП, което би я наредило по този показател втора след Хърватия като голям реципиент спрямо размера на икономиката й.

                                При вноска от 3.3 млрд. евро страната ще получи 15 млрд. под формата на грантове и заеми, по 25% годишно през периода 2021 - 2024 г., става ясно от доклада на ЕК.
                                Капитал е най-големия лайнометник!

                                Що за личност го държи и що за писвачи са по там!

                                Това е соросоиден лайнарник и нищо повече! За самите хора, които са зад медията, вече няма какво и да се коментира!

                                Коментар

                                Working...
                                X