IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

    Така написано ми звучи, че след първичните проблеми работливите и спестителни хора ще са по-добре спрямо други мързеливи и от много следващи облагодетелствани от кредитната експанзия с фалшиви професии от днешно време.

    Не звучи никак зле!
    Така би трябвало да бъде, но ако погледнеш човешката история, включително и експеримента "комунизъм' ще видиш че винаги напред излизат не най-способните и работливи, а хора с малко по-други качества. И ако се върнем на златото - ако иде на 3 - 4000 може би несъстоятелността на кредитния модел наложен от 80-те год. ще стане видима за повече хора, но въпроса е какво от това? Важното според мен е да се разминем без големи сътресения и войни. А хора с ненужни професии и работни места да останат безработни - не е драма - да ходят да гледат земя и животни по селата и да правят деца там.

    Коментар


    • Дали може да има скоро корекция? Как мислите?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

        Е имам предвид че твърде сериозно поскъпване на жълтото може би ще означава край на досегашния финансов модел, на живота на кредит, на всичко което сме свикнали относно парите...за някои ще е добре, за други не толкова. Вероятно ще има промяна на модела на безумното кредитиране, на консуматорския модел. И това ще бъде свързано с кризи, безработица, обедняване, а някъде вероятно и с локални войни, дано по-далеч от нас.
        Така написано ми звучи, че след първичните проблеми работливите и спестителни хора ще са по-добре спрямо други мързеливи и от много следващи облагодетелствани от кредитната експанзия с фалшиви професии от днешно време.

        Не звучи никак зле!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

          Е имам предвид че твърде сериозно поскъпване на жълтото може би ще означава край на досегашния финансов модел, на живота на кредит, на всичко което сме свикнали относно парите...за някои ще е добре, за други не толкова. Вероятно ще има промяна на модела на безумното кредитиране, на консуматорския модел. И това ще бъде свързано с кризи, безработица, обедняване, а някъде вероятно и с локални войни, дано по-далеч от нас.
          Аз те разбрах какво имаш впредвид.Но поскъпването на златото е само следствие.То не е причината за бедите описани от теб.............Причината е човешката алчност и ненаситност за власт и богатство.............

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

            А кое е добре?Амазон на 5000?Или Епъл на 800?Може би мижавата Тесла на 3000 е супер.А?!?
            Е имам предвид че твърде сериозно поскъпване на жълтото може би ще означава край на досегашния финансов модел, на живота на кредит, на всичко което сме свикнали относно парите...за някои ще е добре, за други не толкова. Вероятно ще има промяна на модела на безумното кредитиране, на консуматорския модел. И това ще бъде свързано с кризи, безработица, обедняване, а някъде вероятно и с локални войни, дано по-далеч от нас.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

              А и златото в един момент ще се срине пак. Само не знам кога.
              Един приятел чакаше Тесла да се срине, а тя взе че скочи 30 пъти от тогава.

              Коментар


              • Я и Мишо след Навръка разве белия флаг. Туй 3000 ще да е некво свещенно число.че требва да питаме архитекто..Щом и всички буби тук го чакат до края на годината.
                Last edited by Todor Sabev; 06.08.2020, 19:19.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от krakatau Разгледай мнение

                  Гранде балоне става, новата златна треска.
                  Don't fight the Fed, invest with the Fed.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                    Ма не, бе човек. Повечето хора не искат тенекето като такова

                    Като им дадеш малко повече "фиат" и ше се откажат от златото. А и златото в един момент ще се срине пак. Само не знам кога. Може и на 3000 да е
                    Златото за мен е инвестиция която при цената която ме устройва бих заменил за друга.Видях абсолютното подценяване на актива и затова се насочих към него.Земята е най-ценния актив......И разбира се винаги малко физическо злато.
                    Last edited by Hermes73; 06.08.2020, 18:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                      Ма не, бе човек. Повечето хора не искат тенекето като такова

                      Като им дадеш малко повече "фиат" и ше се откажат от златото. А и златото в един момент ще се срине пак. Само не знам кога. Може и на 3000 да е
                      Гранде балоне става, новата златна треска.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Скачат но хартията е многоооооооооо повече.Цената на всичко търси и намира баланс.Цената на златото е в процес на търсене на баланс срещу фиат парите....................Явно сегашните нива са далече от такъв.
                        Ма не, бе човек. Повечето хора не искат тенекето като такова

                        Като им дадеш малко повече "фиат" и ше се откажат от златото. А и златото в един момент ще се срине пак. Само не знам кога. Може и на 3000 да е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                          Това вече е ставало в края на март и началото на април. Изведнъж за ден са заявени доставки на физическо, колкото общо за предните 3 месеца. За справка статията, която съм дал в поста. Банкерите от Лондон спешно са помагали, даже швейцарците, дето нормално не прехвърлят злато към Щатите, и те изведнъж 153 тона.
                          Запасите на трезорите в Ню Йорк за отрицателно време скачат 10 пъти.
                          Скачат но хартията е многоооооооооо повече.Цената на всичко търси и намира баланс.Цената на златото е в процес на търсене на баланс срещу фиат парите....................Явно сегашните нива са далече от такъв.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Цената на златото драматично ще се промени в рамките на един ден именно при физическо НЕИЗПЪЛНЕНИЕ на КОМЕКС.Което е неизбежно в близките месеци ако се запазят темповете на физическа доставка.Тогава ще се види истинската сила на златото и истинското недовери към фиат парите...............
                            Това вече е ставало в края на март и началото на април. Изведнъж за ден са заявени доставки на физическо, колкото общо за предните 3 месеца. За справка статията, която съм дал в поста. Банкерите от Лондон спешно са помагали, даже швейцарците, дето нормално не прехвърлят злато към Щатите, и те изведнъж 153 тона.
                            Запасите на трезорите в Ню Йорк, обслужващи КОМЕКС, за отрицателно време скачат 10 пъти.
                            Last edited by Kildirim_Bei; 06.08.2020, 18:12.
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                              Реалните доставки на КОМЕКС за златни контракти по 100 унции с доставка утре са 1 822 контракта (инфо от сайта на СМЕ). 182 200 унции за около 370 млн. долара. Това дали прави поне 5% от дневния оборот с фючърси? И кой върти пазара - Голдман Сакс и Дж.П. Морган. Отляво са продавачите, отдясно - купувачите. Прави впечатление, че големите играчи купуват предимно за собствена сметка ("Н" - за собств. с/ка, "С" - за клиентска с/ка).
                              От началото на август реални доставки са заявени за 4 317 100 унции (134 тона), на стойност около $8.6 млрд. (по 2000 долара унцията смятам). Между другото, това е 10 пъти по-голямо количество за реална доставка от средното за месеците януари, февруари и март (средно около 460 000 унции за месец). От април почва да става мазало.
                              Толкова за хартиеното и физическото злато. И едно интересно материалче отпреди месец:
                              https://www.bullionstar.com/blogs/ro...-end-of-march/
                              Много ме изкефи местоположението на трезора на Дж.П. Морган в Ню Йорк:
                              JP Morgan Chase – The (infamous) vault facility located under 1 Chase Manhattan Plaza in south Manhattan, across the road from the New York Federal Reserve building at the same depth underground as the Fed gold vaults, and which most likely has a tunnel linking the JPM and Fed vaults. [ATTACH=CONFIG]n3635685[/ATTACH]
                              Цената на златото драматично ще се промени в рамките на един ден именно при физическо НЕИЗПЪЛНЕНИЕ на КОМЕКС.Което е неизбежно в близките месеци ако се запазят темповете на физическа доставка.Тогава ще се види истинската сила на златото и истинското недовери към фиат парите...............

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение
                                Умерен фен на жълтото съм, но смятам че още сериозно поскъпване не е много на добре....
                                Още скокове ще означават загуба на доверие в сегашната финансова система с всичките последствия за света от това.
                                А кое е добре?Амазон на 5000?Или Епъл на 800?Може би мижавата Тесла на 3000 е супер.А?!?
                                Last edited by Hermes73; 06.08.2020, 16:54.

                                Коментар

                                Working...
                                X