IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Между другото, си спомням, че веднъж питах баба ми Олга какво значи това "обезпечени със ЗЛАТО и всички активи на БНБ". Тя не можа да ми даде смислен отговор в частта за "активите", а даже и за златото, защото като я питах може ли за си поискаме златото от БНБ, тя каза - не. Накрая каза, че щом властите са напечатали парите значи имат стойност. Защо? Защото така!

    Тогава си помислих, че възрастните или са луди или има някаква цака, която не разбират

    Този въпрос никога не ми е давал мира от тогава. Но ми отне около 30г. да разбера как парите са обезпечени с активи на банката



    Нищо не си разбрал, защото си ограничен комплексар!

    Скопеното ти мислене не е на ниво да проумява каквото и да е!

    Ти си от този тип хора, които четат някакви книги от "авторитети" и получават някаква смляна информация на готово, която припознават за своя "истина". Разликата е там, че дадените хора са изградили авторитета, такъв какъвто е с критично мислене, а не през копиране на модели и шаблонизирано разсъждение, сякаш от обущаски калъп!
    Информацията, която ти си припознал, вече не е актуална! Ще минат нови 10 години, и смешници като теб ще четат поредните книги от същите хора, само, че вече с ново съдържание. Тогава отново като ученичка ще се обясняваш колко много ги разбираш нещата, зазубрил поредните 10 книги!

    Като ти чета глупостите сякаш съм пуснал Блуъмбърк и наблюдавам най-скопения АНАЛизатор с бастун в задника, който се обяснява с комедийни тезиси, сякаш е Лагард на пресконференция!
    Това ти е нивото, Пич!

    Обливаш темата с простотия след простотия и яко жлъч. В момента аз не съм жлъчен към теб, а просто си правя ташака!

    Най-жалкото е, че си мислиш, че си изградил някакви компетенции, но нивото ти е като на баба ти, с тази разлика, че от бастуна в задника може да изкараш 10 финансови термина и да спуснеш някой икономически постулат, който смяташ, че си разбрал.Но не би!

    В същност има нещо много комплексарско в това като менз*** п**** да стоиш в тази тема и да се обясняваш 24/7 колко щяло да пада златото, като сам реално заявяваш, че нито притежаваш такова нито го шортиш. Ако си само да се изпърдиш 2 пъти в темата. Не мерси! И на по-ароматни сме попадали!

    Така, че моя съвет към теб е да си подбереш "такъмите" в комплексарската ти раничка и да ходиш да ловиш риба там където те приляга, а това е мястото където се играе с тренда и 99% от позициите са печеливши в такъв период, което позволява на подобни клоуни, да изградят фалшивото усещане, че позитивния финансов резултат е плод на натрупани лични компетенции и качества, а не на дългия бичи цикъл и печатането на пари.

    Коментар


    • Между другото, си спомням, че веднъж питах баба ми Олга какво значи това "обезпечени със ЗЛАТО и всички активи на БНБ". Тя не можа да ми даде смислен отговор в частта за "активите", а даже и за златото, защото като я питах може ли за си поискаме златото от БНБ, тя каза - не. Накрая каза, че щом властите са напечатали парите значи имат стойност. Защо? Защото така!

      Тогава си помислих, че възрастните или са луди или има някаква цака, която не разбират

      Този въпрос никога не ми е давал мира от тогава. Но ми отне около 30г. да разбера как парите са обезпечени с активи на банката


      Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

      Ауу и дъвки Идеал по 5 ст. А младежта доволна под Зоркия поглед на Дочо Шипков бранеше повелята на Кърпачев. ЦЦЦ много ретро нали. А Георги Димитров надничаше от десетолевките и двайсетолевките обезпечени със ЗЛАТО и всички активи на БНБ- Да хората малко по-късно си взеха обезпечението на БНБ гарантирано от мумията на Димитров. Следваха 90 те. и те са вече Ретро, но голяма част от хората разпределящи активите през тази епоха са живи и имат какво да разкажат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

        Ауу и дъвки Идеал по 5 ст. А младежта доволна под Зоркия поглед на Дочо Шипков бранеше повелята на Кърпачев. ЦЦЦ много ретро нали. А Георги Димитров надничаше от десетолевките и двайсетолевките обезпечени със ЗЛАТО и всички активи на БНБ- Да хората малко по-късно си взеха обезпечението на БНБ гарантирано от мумията на Димитров. Следваха 90 те. и те са вече Ретро, но голяма част от хората разпределящи активите през тази епоха са живи и имат какво да разкажат.
        Не знам, но моите 20ст. на ден като ученик в първи клас бяха "обезпечени" с две Родопчета, три-четири бози или една филия с препечен кашкавал

        А и дъвки Идеал, да

        Злато тогава не ми е трябвало

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Тогава нищо не съм купувал. Чак 1983 съм правил първите си покупки - Родопче за 10ст. и Република за 16ст.


          Ауу и дъвки Идеал по 5 ст. А младежта доволна под Зоркия поглед на Дочо Шипков бранеше повелята на Кърпачев. ЦЦЦ много ретро нали. А Георги Димитров надничаше от десетолевките и двайсетолевките обезпечени със ЗЛАТО и всички активи на БНБ- Да хората малко по-късно си взеха обезпечението на БНБ гарантирано от мумията на Димитров. Следваха 90 те. и те са вече Ретро, но голяма част от хората разпределящи активите през тази епоха са живи и имат какво да разкажат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Защо изобщо си си и помислил за тези нива е интересно ??
            При едно реална лихва, която дълбае под -2% и края му не се вижда, злато на $3000 не би било фантастика

            Имаше няколко серизони инвестиционни банки, които пуснаха подобни идеи на техни анализатори. При това $3000 би било съвсем малко над върха от $2777 (преизчислено спрямо инфлацията) през 1980г.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              За мене надеждите за злато на $3000 са тотално попарени
              Защо изобщо си си и помислил за тези нива е интересно ??

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                Пишете ли си??? Хубаво, Хубаво .....
                А междувременно http://bnb.bg/PressOffice/POPressRel...PR_20200812_BG
                Предишното вдигане на цените http://bnb.bg/PressOffice/POPressRel...PR_20200803_BG
                има/няма 9 дена, ама това е нищо, като почнат да ги сменят един път сутрин и един път вечер всеки ден тогава ще е интересно. Нещо като в романите на Ремарк - ама малко по-различно. Историята винаги се повтаря с разлики в някои "малки" детайли!!!
                П.С. Среброто има потенциял за 500 $/трой унция. Колко ще Златото тогава - нещо между 10.000 и 20.000!!!
                Tебе те знам от Биткойн темата ........... Имаш постове за 100 000 .....200 000 - цена ..........мисля , че съм ти виждал постове и с Биткойя на 1 000 000 ..................... Това смятам е достатъчно като опониране .....


                А иначе , то цената и на доматите се вдига и сваля на пазара в унисон с тази на борсата ....А на борсата - в зависимост от сезона .....
                Та какво искаш да кажеш с линка , не е ясно ..........
                При това - не се отварят цените ..... А пише ''актуализирани '' ...... Това , драги Маринчо , може да означава и НАМАЛЕНИ ..... като гледам СВЕЩА (бара ) от 12 .08 ......
                Last edited by Correctively objective; 13.08.2020, 11:45.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                  Пишете ли си??? Хубаво, Хубаво .....
                  А междувременно http://bnb.bg/PressOffice/POPressRel...PR_20200812_BG
                  Предишното вдигане на цените http://bnb.bg/PressOffice/POPressRel...PR_20200803_BG
                  има/няма 9 дена, ама това е нищо, като почнат да ги сменят един път сутрин и един път вечер всеки ден тогава ще е интересно. Нещо като в романите на Ремарк - ама малко по-различно. Историята винаги се повтаря с разлики в някои "малки" детайли!!!
                  П.С. Среброто има потенциял за 500 $/трой унция. Колко ще Златото тогава - нещо между 10.000 и 20.000!!!
                  Възпоменателните монети на БНБ не са мерило за цената на среброто; има си истински инвестиционни сребърни монети, и е дискутирано много по темата. Включително и как се купува без ддс.

                  Коментар


                  • Пишете ли си??? Хубаво, Хубаво .....
                    А междувременно http://bnb.bg/PressOffice/POPressRel...PR_20200812_BG
                    Предишното вдигане на цените http://bnb.bg/PressOffice/POPressRel...PR_20200803_BG
                    има/няма 9 дена, ама това е нищо, като почнат да ги сменят един път сутрин и един път вечер всеки ден тогава ще е интересно. Нещо като в романите на Ремарк - ама малко по-различно. Историята винаги се повтаря с разлики в някои "малки" детайли!!!
                    П.С. Среброто има потенциял за 500 $/трой унция. Колко ще Златото тогава - нещо между 10.000 и 20.000!!!
                    remember remember the fifth of november

                    Коментар


                    • За мене надеждите за злато на $3000 са тотално попарени

                      Коментар


                      • Златото , предполагам , е в своята 4-та вълничка от импулс за надолу .............
                        Тя може да бъде , всякаква .....зигзаг ...триъгилник.....флат.... Снощи усетих , че ще коригира връхчето си и си прибрах половината профит... от ''купените'' в ''низходящо движение'' за щок и ужас на един бърбарЯН
                        Възможно е достигане на 1956 или 1977 и оттам да спусне ......
                        Пробив на 2005 - значително намалява шансовете на горенаписаното .....
                        Накратко : Чакам пробив за 5-та вълна надолу и след това възходяща корекция на целия импулс от върха ......
                        Ще се включа при потвърждение или движение за отмяна ................
                        Last edited by Correctively objective; 13.08.2020, 09:18.

                        Коментар


                        • За там нямам наблюдение и мнение .....Ще го разгледам......
                          Има си момчето , нек'ви ''особенности''............
                          Във всяка тема , си пише с отделен ник , като навсякъде, обаче , е тотален общоприказчик , като държи линия с години .....едно и също....
                          А то ...все некога става .....
                          У Имотната - МЯУка от 2017 .............
                          Тук в Златото от 2016 е на ''Ралииииииии''.................
                          Много рядко , много рядко , се изпуска да се четка с единия ник , другия..... Също и рядко , но се случва - да защитава едното си никче с другото ........
                          ИмотнЯка , ходеше и плескаше по Флорида , докато втория пишеше за 20000 ...30000 ,,,хиперинфлации и т.н ..
                          В момента в който Флорида , нахока златарчето , прозрел аматьора - общоприказчик ....... имотняка спре да го отразява....
                          Много са примерите в подкрепа на горенаписаното , но както казах ПРОБЛЕМА си е негов и е в главата......


                          А завалията , дори не може да премери , че настоящия тренд ИЗОБЩО не е НАЙ големия от 20 год. насам ............както пише ....на ангро


                          ПП. Да не пропусна .....Навсякъде е варден , къпан и обгрижен от две модита . Във всичките си варианти ...
                          Last edited by Correctively objective; 13.08.2020, 08:41.

                          Коментар


                          • Не знам за Ковид темата, но "великият" златар и ТА специалист Exxs напоследък се подвизава като terziev в NYSE

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                              Тъжно е ако 100 думи за теб са чаршаф. А и хубавото е, че винаги можеш да ги пропуснеш.

                              Кажи точно как "в най-добрия случай" запазва стойност (прав си, че не е малко), когато за последните година и малко имаш 50% ръст в евро. Цените не са се променили особено за последните година-две, включително и на така бленуваните от теб НИ! 50% ръст на злато при стабилни или дори леко паднали цени на НИ означава, че вторите са поевтинели поне 35% спрямо златото.

                              Аз бих се чувствал неудобно да говоря за запазване на стойност "в най-добрия случай" ...поне тази година.

                              Но има една групичка формирана тук, която е с много самочувствие въпреки категорично доказаната си полезност като нищо освен контраиндикатор.
                              Ти - купуваш наполеони с топ прецизност на връх. Добре, че вероятно е временен, макар 10% да са си 10%.
                              Money - хипер активност по дъната около избора на Макрон.
                              Баце - дузина сменени профила и всичките шортещи най-мощния импулс за последните 20тина години.

                              Успех!
                              Овчарчето Калитко , на което му вързало 4 -тия път , и не го били овчарите ...........
                              И което , като няма графика която да покаже , щот' с чаршафи лесно се реве '' РАЛИИИИ '' ( па коги стане , а и нали и Баце е писал че ще стане) , непрекъснато говори за никове ...... Хем 100500 пъти му е набивано в манерката , причини и обстоятелства , наложили смяната на никове.

                              ехххх40 , професоре , нееднократно съм ти предлагал ежедневно или ежеседмично мерене на гегите ....
                              Да те видят всички , какво си измамено арменче ....... Като не си отварял графика и не знаеш как , ще приема и с чаршафи да описваш ......Вход ,стоп таргет ...... Може и ''Тая седмица /ден , очаквам да стигне до там , да върне до там '' ...............
                              А ???
                              Щеш ли , да покажеш на всички как '' шортя най големия импулс за .......бла бла бла ....''
                              Между другото .... накарай някой да ти отвори графика за да видиш че НЕ Е БИЛО ИМПУЛСА 2001/20011..........дори 2008 /2011 не е било ....и няма да ги бие.........
                              Айде , бе ......ПУСНИ ЕДНА ГРАФИКА , да ни покажеш НАЙ ГОЛЕМИЯ ИМПУЛС В ПОСЛЕДНИТЕ 20 ГОД. ....
                              Да не се окаже , че и Импулс не знаеш какво е ............



                              пп. Многоников си ти .....защото пишеш с няколко ника едновременно ..... Мойте са БАННАТИ ,като на всички нормални хора тук (половината пишат с не първия и не втория си ник ) ........... Но ти си вътрешен ...
                              Всеки малко грамотен човек , който се задълбочи поне малко , колкото и да се криеш , по егоцентричния хъс , по начина винаги да се харесаш , по еднотипните мисли и нагласи , ще разбере кой си в Имотите (там мериш кв.м в oz) .....Koй си във Политика и Ковида .....


                              Ама на мен това не ми пречи , проблема си е твой и е в главата ти .
                              Казвай ....приемаш ли да излизаме с анализ и позиции ... сутрин .... през ден .... в понеделник ........
                              За мен ще е удоволствие да ти качна калитковия скалп на колана си .......... графичен трактористе





                              Last edited by Correctively objective; 13.08.2020, 06:28.

                              Коментар


                              • Тогава нищо не съм купувал. Чак 1983 съм правил първите си покупки - Родопче за 10ст. и Република за 16ст.

                                Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                                Ко си купил 1980. Боза и баничка.Как се купуваше злато тогава знаеш ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X