IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


    колко се копае не може точно да се каже, но със сигурност се печатат повече долари, евро, франки, лири, йени и юани.

    Копат се около 3000т годишно, 90-100М унции, това са към 160-180Б в зелено.
    Само тая година са напечатани къде 50 пъти по толкова фиат по света.
    Някъде бях мернал че от всички гущери налични по света близо 1/4 са тазгодишни.
    А в близките 7-8 месеца ще се излеят поне 2.3Т само в щатите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      има едни теории, че имало някакви колосални количества злато, които рептилите криели и не обявявали и всъщност златото било много много повече от обявеното, но това за мен си е в зоната на теориите за извънземните конспирации
      ако беше така американците нямаше да избягат от бретон-ууд след втората световна война, а щяха да дават на който иска злато и да си прибират ценните и редки зелени хартийки.

      колко се копае не може точно да се каже, но със сигурност се печатат повече долари, евро, франки, лири, йени и юани.

      за мен златото е по-скоро е пари, божествена валута ако щете, че не може да се прави от човека (все още) и все едно централната банка отговаряща за тези пари е казала "каквото сме напечатли напечатли - ако си го намерите е за вас"

      Абсолютно съгласен. Не се сещам за нещо, което да е под контрола на човека, и то да не е опорочено. Алчността и завистта са запазена марка на човека. Никъде другаде в природата ги няма. Всъщност те са двете страни на една монета - завистта поражда алчност и обратно - порочен кръг.
      P.S. Все още обаче се опитват да намерят "философския камък" :
      In 1980, Glenn Seaborg transmuted several thousand atoms of bismuth into gold at the Lawrence Berkeley Laboratory. His experimental technique was able to remove protons and neutrons from the bismuth atoms. Seaborg's technique was far too expensive to enable the routine manufacture of gold but his work is the closest yet to emulating the mythical Philosopher's Stone.
      Last edited by Kildirim_Bei; 01.12.2020, 10:59.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

        Това е някакво епохално откритие, защото досега никога не е бивало, както го описваш. Базираш се на нещо извън емпиричния опит. Науката доста е напреднала и събаря всички познати ни постулати. Явно трескавото изследване на вируса бута всички науки напред. И колко дългосрочен е един пет до десет години период, като циклите на златото са двайсетгодишни?
        Я дай линкче да попрочетем за 20-годишните цикли при златото .... Или поне кажи името на откривателя им .....
        Мисля че това е доста субективно и си е преценка на автора , които си мисли че ги открил ....
        А друг е въпроса , че никой цикъл не състой САМО и Единствено от едопосочно движение ....
        Всеки цикъл е съставен от ред по малки .... И така .... Като матрьошки ...
        Last edited by Big Brother 666; 01.12.2020, 10:44.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
          Личното ми мнение , че златото е бита карта в дългосрочен период пет до десет години като сейф хевън, цената му няма да е нула , дори номинално може да се покачи , но като стойност ще е спаднала .... Има огромни количества изкопано злато и се копае с невиждан темп и единствената причина да не му се срива цената са централните банки , които го държат все още живо и над водата , дали като купуват директно или кредитират частни институции като Голдман Закс и др. да го изкупуват и да му надуват цената. Но просто няма как да удържат още дълго време за да не видим , че златото -царят е гол .
          има едни теории, че имало някакви колосални количества злато, които рептилите криели и не обявявали и всъщност златото било много много повече от обявеното, но това за мен си е в зоната на теориите за извънземните конспирации
          ако беше така американците нямаше да избягат от бретон-ууд след втората световна война, а щяха да дават на който иска злато и да си прибират ценните и редки зелени хартийки.

          колко се копае не може точно да се каже, но със сигурност се печатат повече долари, евро, франки, лири, йени и юани.

          за мен златото е по-скоро е пари, божествена валута ако щете, че не може да се прави от човека (все още) и все едно централната банка отговаряща за тези пари е казала "каквото сме напечатли напечатли - ако си го намерите е за вас"


          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
            Личното ми мнение , че златото е бита карта в дългосрочен период пет до десет години като сейф хевън, цената му няма да е нула , дори номинално може да се покачи , но като стойност ще е спаднала .... Има огромни количества изкопано злато и се копае с невиждан темп и единствената причина да не му се срива цената са централните банки , които го държат все още живо и над водата , дали като купуват директно или кредитират частни институции като Голдман Закс и др. да го изкупуват и да му надуват цената. Но просто няма как да удържат още дълго време за да не видим , че златото -царят е гол .
            Това е някакво епохално откритие, защото досега никога не е бивало, както го описваш. Базираш се на нещо извън емпиричния опит. Науката доста е напреднала и събаря всички познати ни постулати. Явно трескавото изследване на вируса бута всички науки напред. И колко дългосрочен е един пет до десет години период, като циклите на златото са двайсетгодишни?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

              Кефиш, брат... къде са тия огромни количества?
              Как къде, ей го там на марс бе, бай Мъскинин скоро ще ни го докара

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
                Личното ми мнение , че златото е бита карта в дългосрочен период пет до десет години като сейф хевън, цената му няма да е нула , дори номинално може да се покачи , но като стойност ще е спаднала .... Има огромни количества изкопано злато и се копае с невиждан темп и единствената причина да не му се срива цената са централните банки , които го държат все още живо и над водата , дали като купуват директно или кредитират частни институции като Голдман Закс и др. да го изкупуват и да му надуват цената. Но просто няма как да удържат още дълго време за да не видим , че златото -царят е гол .
                Кефиш, брат... къде са тия огромни количества?
                Всичкото изкопано злато в историята досега (180 000т, 24 карата) се събира в куб със страна 21 метра.
                Надявам се да можеш да си го представиш колко е
                Разправят, че БНБ имала 20т злато... Ми то тва се събира под кухненската ти маса, ако пода издържи и не се срутиш в комшията
                Last edited by Kildirim_Bei; 01.12.2020, 11:02.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                  [ATTACH=CONFIG]n3684486[/ATTACH]

                  чаках да купя сребро на още по-голям дип... доста под 22$$...а то....

                  нищо, все някога ще иде под 22$$
                  Мче , ние ходихме , бе ....... ...... Спа ли ..... ?? Написах го на 22,40 .....Срина се до 21.88 ................






                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Tи си си по детайлите, вълните, точките, рисунките и т.н.
                    ТА дървар като мене вижда само един тест на ма200 , който може би е към края си, да се надяваме...
                    Съответно ми се струва нелоша идеята да се пообзаведа днес с някоя друга априлска опцийка. Ефтинджос са, и да стъпя на криво няма изгледи да се омажа кой знае колко.
                    МА 200 я пробихме още онзи ден ................ Може да я тества , и още малко надолу ....както написах в предишния пост (смислен , а не от диалога с 500 000 - те тома )
                    Но сентимента не е за изпускане ......

                    Коментар


                    • по линия на това егото и кой как защо си управлява спестяванията/инвестициите/търговията
                      една хубава сентенция



                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Личното ми мнение , че златото е бита карта в дългосрочен период пет до десет години като сейф хевън, цената му няма да е нула , дори номинално може да се покачи , но като стойност ще е спаднала .... Има огромни количества изкопано злато и се копае с невиждан темп и единствената причина да не му се срива цената са централните банки , които го държат все още живо и над водата , дали като купуват директно или кредитират частни институции като Голдман Закс и др. да го изкупуват и да му надуват цената. Но просто няма как да удържат още дълго време за да не видим , че златото -царят е гол .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Ааа не съм зациклил.Имам време да отделя на ИнВеСтИтОр като теб.Пишеш че златото се купува завинаги.Златотот е актив като всеки друг и е ясно че при подобаваща цена бих се разделил с част от него. Подобаващата цена започва от 10 000 долара унцията.При цялата тази шума не бих го дал за по-малко.Та златото не се купува със самоцел и завинаги.Като му дойде времето с радост бих заменил 3-4 унции за апартамент в София.......Може и цял блок да си купя.......
                          .................................................. ............................................

                          Общо взето и ти не знаеш от кои си .......
                          Успех с ''блока '' , ама и сега можеш ....... Знам един в Ямбол

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение
                            Настроенията са ужасно МЕЧИ .... Почти са доближават до 23.09 .......... От тук или след малко незначително дъно , което да фиксира просто завършека на 5-цата от 1900 $ , очаквам ръст на активчето ......

                            Вече , при започването му , по начина който го направи , структурата която изгради и дълбочината на последващата корекция .....ще се умува ..... евентуално докъде може да бъде ..... Дали ще имаме нов връх .... или това ще е корекция на КОРЕКЦИЯТА .... и след това ще продължи да пада ..................................
                            Но краткосрочно .... ръст ...

                            Купих на 1770 и 1776 ..... 20 0z
                            Tи си си по детайлите, вълните, точките, рисунките и т.н.
                            ТА дървар като мене вижда само един тест на ма200 , който може би е към края си, да се надяваме...
                            Съответно ми се струва нелоша идеята да се пообзаведа днес с някоя друга априлска опцийка. Ефтинджос са, и да стъпя на криво няма изгледи да се омажа кой знае колко.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

                              Не те разбрах , в случая , явно вече на 100% зацикли ... .
                              Но , за човек с 500 000 тома изчетени , е недопустимо да пише ''впредвид''
                              Предлога е ''предвид'' Да знаеш , че и ти нещо си научил от ....Баце

                              Айде , стига ти толкова на теб , че ми досади ...... Не си интересен ...като другите ми опоненти
                              Ааа не съм зациклил.Имам време да отделя на ИнВеСтИтОр като теб.Пишеш че златото се купува завинаги.Златотот е актив като всеки друг и е ясно че при подобаваща цена бих се разделил с част от него.Подобаващата цена започва от 10 000 долара унцията.При цялата тази шума не бих го дал за по-малко.Та златото не се купува със самоцел и завинаги.Като му дойде времето с радост бих заменил 3-4 унции за апартамент в София.......Може и цял блок да си купя.......
                              Last edited by Hermes73; 01.12.2020, 10:06.

                              Коментар


                              • Click image for larger version

Name:	Screenshot_2020-12-01 Златото - Балон или не (2) - Форум Инвестор БГ.png
Views:	2
Size:	18.3 КБ
ID:	3684486

                                чаках да купя сребро на още по-голям дип... доста под 22$$...а то....

                                нищо, все някога ще иде под 22$$
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X