IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    всички 'цветни' и ценни метали са и ще стават все по-интересни. предвид на технологичното развитие на планетата и бума в югоизточна азия, а защо не и африка. Метали не могат да се печатат или генерират с натискане на копчета от централните банкери.
    Остаряло схващане и предпоставка за ръста , които предстои в металите ....Той няма да е голям и ''невиждан''
    Освен това ...банките не печатат от 2020 ......
    Както някой написа ......видяхме че това не води до никъде , а именно .......... до космически ръстове .....

    Ако трябва да сме реалисти ..... картофите и морковите , също
    не могат да се печатат или генерират с натискане на копчета от централните банкери

    Както и нито една стока .................
    Банкерите могат да манипулират САМО парите .... златото е СТОКА , затова и не могат ..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
      Платината май става интересна...
      всички 'цветни' и ценни метали са и ще стават все по-интересни. предвид на технологичното развитие на планетата и бума в югоизточна азия, а защо не и африка. Метали не могат да се печатат или генерират с натискане на копчета от централните банкери.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
        Платината май става интересна...
        Така е..............Не само като движение на цена , но и съпоставена към Златото ...........
        Доста надолу слязохме и ще е време за обратното движение .........
        Но ........... платина ли ще скача ... злато ли ще пада ............................

        Коментар


        • Платината май става интересна...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Две страници изписани, без да се коментира лекия скок на тенекиите (6% за среброто).
            А, и завишени обороти над 1800.
            Трежърите нагоре, долара леко надолу, ама интересно, че и мините са нагоре.
            Да не се мъти някой спад на ДАУ ;;
            Или заради вероятните мини стимули от $908 мил, на първо време ;;


            Не те разбирам напоследък, да не почнал да четеш Ж.П.Сатр ?
            Мъти се, мъти се.
            И акъла ви се мъти
            Не е препоръка

            Коментар


            • Две страници изписани, без да се коментира лекия скок на тенекиите (6% за среброто).
              А, и завишени обороти над 1800.
              Трежърите нагоре, долара леко надолу, ама интересно, че и мините са нагоре.
              Да не се мъти някой спад на ДАУ ;;
              Или заради вероятните мини стимули от $908 мил, на първо време ;;

              Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
              Това е за ЗЛАТОТО...., видял си ....Мишел Пфайфър
              Не те разбирам напоследък, да не си почнал да четеш Ж.П.Сатр ?
              Last edited by hazard; 01.12.2020, 22:57.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                Споровете в темата за златото са ми много любопитни. С моя (ограничен) мироглед, виждам две възможни основни причини за купуване на злато - инвестиция, търговия - тук не съм силен, но не изглежда от топ-възможностите, стабилно е като цяло, расте бавно, тоест, ако ще спекулираш-търсиш печалба - не е кой-знае какво. И още, запазване на стойност на парите, заделяне "за черни дни" - с идеята, че вероятно каквато стойност е поставена в злато, ще може да се върне при инфлация-хиперинфлация и тн. Тук е и възможното подразделение на тези, които пазят злато и сребро за Венецуелски/Черния обелиск сценарий - когато може или да замениш ъглошлайфа срещу кошница яйца или пломба на зъб, или, хипотетично, може да използваш злато-сребро като разменна единица.

                Та, не виждам представители на кой от двата вида златокупувачи би седял да се заяжда и да пише обиди в тема за златото. Просто е някак излишно. И също, тези, които не искат да купуват злато, поради каква загадъчна причина биха седяли тук да пишат против него. Не виждам по-безполезно прекарване на времето.
                Ами все пак името на темата е Златото - Балон или не (2) , в подобна тема е нормално и да има различни мнения , а не спора да се върти догодина злато дали ще стигне 5 000 долара или ще е само на 3 000 долара .... Това надявам се ти дава отговор на въпроса ти , аз нямам нищо против златото , а имам против цената му , но тя е такава каквато е и не бих купил ... Aко стане 1000 долара бих купил

                Коментар


                • мм, даа... както един участник със шестици в ника и многоточия в изказванията предрече...
                  Click image for larger version

Name:	Screenshot_2020-12-01 Златото - Балон или не (2) - Форум Инвестор БГ.png
Views:	2
Size:	18.3 КБ
ID:	3684861


                  среброто ЯКО се гмурнА под 22 $$$
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

                    За щастлив съм щастлив ...и дай боже все така да е ....

                    Това обаче , неправи твърдението в поста ти , вярно ...... Няма никакви 20 годишни цикли , или ако ги ''има '' са си само в твоята глава ....
                    Което ...не знам дали те прави щастлив

                    Ето ти графика от 20 $ до 2000 $ , която не поиска да качиш , за потвърждение на казаното от теб .... но пък , само защото ме репликира , и пет лайковци изпаднаха в екстаз ,,,,,,,,,,,,,,,,,







                    След 1915 - 20 $ , имаме нов връх 1975 ..след това 1980 ....след това 2008 после 2011 и накрая 2020 .... Ето ти ги подредени за по голяма нагледност ..................


                    1915
                    1975
                    1980
                    2008
                    2011
                    2020 .................. Ако намираш , някаква закономерност между временните пикове ..... И ТО 20 -ГОДИШНА .... Значи СИ МНОГО ЩАСТЛИВ ЧОВЕК .......................

                    Другото интерсно , особенно за бъговете е да обърнат внимание по колко време се задържа всеки връх ..... и какво става след всеки пик -

                    Като посока и времетраене .................
                    БРАВО.........добре си ме разбрал......още малко ти трябва ..ОБАЧЕ..НЕ ТРЯБВА да показваш ...тези години, ...грешка...това не са ЗЛАТНИ години, това са... НЕВИННИ ГОДИНИ... ...Мартин Скорсезе.....

                    Златният Мартин Скорсезе - златни оскари, сезари...и...мотокари...със златни акумулатори, за износ в ЯпонияКупуваха ги японците...мислеха, че като са ТЕЖКИ...та има нещо в тях... Шантава работа.......никой не ги РАЗБИРА....ТИЯ ЯПОНЦИ. Носят едни ДРЕХИ.....като ПИЖАМИ. НООО....карат наште МОТОКАРИ.

                    Това е за ЗЛАТОТО...., видял си ....Мишел Пфайфър

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                      Споровете в темата за златото са ми много любопитни. С моя (ограничен) мироглед, виждам две възможни основни причини за купуване на злато - инвестиция, търговия - тук не съм силен, но не изглежда от топ-възможностите, стабилно е като цяло, расте бавно, тоест, ако ще спекулираш-търсиш печалба - не е кой-знае какво. И още, запазване на стойност на парите, заделяне "за черни дни" - с идеята, че вероятно каквато стойност е поставена в злато, ще може да се върне при инфлация-хиперинфлация и тн. Тук е и възможното подразделение на тези, които пазят злато и сребро за Венецуелски/Черния обелиск сценарий - когато може или да замениш ъглошлайфа срещу кошница яйца или пломба на зъб, или, хипотетично, може да използваш злато-сребро като разменна единица.

                      Та, не виждам представители на кой от двата вида златокупувачи би седял да се заяжда и да пише обиди в тема за златото. Просто е някак излишно. И също, тези, които не искат да купуват злато, поради каква загадъчна причина биха седяли тук да пишат против него. Не виждам по-безполезно прекарване на времето.
                      С две думи ....нищо не си разбрал.... .......... Тук НЯМА такива , които да пишат ПРОТИВ златото или ДА НЕ ИСКАТ ДА ГО КУПУВАТ....
                      Само това ти поправих от поста , защото от него нататък ,..... вече става дълга и широка.......

                      Коментар


                      • Споровете в темата за златото са ми много любопитни. С моя (ограничен) мироглед, виждам две възможни основни причини за купуване на злато - инвестиция, търговия - тук не съм силен, но не изглежда от топ-възможностите, стабилно е като цяло, расте бавно, тоест, ако ще спекулираш-търсиш печалба - не е кой-знае какво. И още, запазване на стойност на парите, заделяне "за черни дни" - с идеята, че вероятно каквато стойност е поставена в злато, ще може да се върне при инфлация-хиперинфлация и тн. Тук е и възможното подразделение на тези, които пазят злато и сребро за Венецуелски/Черния обелиск сценарий - когато може или да замениш ъглошлайфа срещу кошница яйца или пломба на зъб, или, хипотетично, може да използваш злато-сребро като разменна единица.

                        Та, не виждам представители на кой от двата вида златокупувачи би седял да се заяжда и да пише обиди в тема за златото. Просто е някак излишно. И също, тези, които не искат да купуват злато, поради каква загадъчна причина биха седяли тук да пишат против него. Не виждам по-безполезно прекарване на времето.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                          За какво ти е линкче, проследи го как се движи през цялото време от 20$ до 2000$ унцията. Ако и за това ти трябва линкче, значи си щастлив човек.
                          За щастлив съм щастлив ...и дай боже все така да е ....

                          Това обаче , неправи твърдението в поста ти , вярно ...... Няма никакви 20 годишни цикли , или ако ги ''има '' са си само в твоята глава ....
                          Което ...не знам дали те прави щастлив

                          Ето ти графика от 20 $ до 2000 $ , която не поиска да качиш , за потвърждение на казаното от теб .... но пък , само защото ме репликира , и пет лайковци изпаднаха в екстаз ,,,,,,,,,,,,,,,,,







                          След 1915 - 20 $ , имаме нов връх 1975 ..след това 1980 ....след това 2008 после 2011 и накрая 2020 .... Ето ти ги подредени за по голяма нагледност ..................


                          1915
                          1975
                          1980
                          2008
                          2011
                          2020 .................. Ако намираш , някаква закономерност между временните пикове ..... И ТО 20 -ГОДИШНА .... Значи СИ МНОГО ЩАСТЛИВ ЧОВЕК .......................

                          Другото интерсно , особенно за бъговете е да обърнат внимание по колко време се задържа всеки връх ..... и какво става след всеки пик -

                          Като посока и времетраене .................

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

                            Уауууу.............тука вече ме впечатли с познанията си от '' Томовете '' у вас ............
                            Младеж , да не работиш като учител ..... Все ми се струва , че трябва да си някъде в сферата на Образованието с тези ензиклопедични познания .........
                            Апропо , достигнах описаните от теб , сутринта 400 euro със сутрешната сделка ..... Но още не са ми ги донесли .....
                            Твойте пристигнаха ли .......... или ако си си изпил кафето вече - не ги приемаш и ги връщаш ...... Да се научат на ред ....



                            пп Минахме отгоре на МА 200 .......... Но е важно как ще затвори деня . Иначе на малките графики , за сега , ИМПУЛС - не виждам
                            В интерес на истината имамх намерение да науча желаещи млади хора как се става успешен в света на парите.Напълно безплатно просто като тренировка за практическите ми познания в сферата.....И имаше желаещи.Засега задържам .........Моя калем го тегля последния ден на месеца...Дневната база сама по себе си е без значение.Добре си спечелил евраците.Успех на попрището и за в бъдеще.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

                              Я дай линкче да попрочетем за 20-годишните цикли при златото .... Или поне кажи името на откривателя им .....
                              Мисля че това е доста субективно и си е преценка на автора , които си мисли че ги открил ....
                              А друг е въпроса , че никой цикъл не състой САМО и Единствено от едопосочно движение ....
                              Всеки цикъл е съставен от ред по малки .... И така .... Като матрьошки ...
                              За какво ти е линкче, проследи го как се движи през цялото време от 20$ до 2000$ унцията. Ако и за това ти трябва линкче, значи си щастлив човек.

                              Коментар


                              • Като се замисля, може би има някаква перверзна психология в култа към златото от хилядолетия.
                                Човекът е тленен, също както са тленни и всичките му творения, демек всичко идва и си заминава. Но златото, с неговите физични и химични характеристики, е на практика вечно. И човека (искащ да е вечен, но знаещ, че не е) си умира от кеф да притежава и да остави вероятно на наследниците нещо, което ще е вечно, и те ще могат да го оставят на наследниците си и така нататък. Ще остави някаква следа от себе си във вечността на живота през поколенията. Може би това определя открай време тази ценност на златото за много от хората (в Азия е особено силно изразено).
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X