IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение
    всичко в западна европа се е изкупува и изчезва от пазара, дилърът от който пазарувах декември ми написа, че нямат наличност и даде срок 30-40 дни, при необичайно дебела надценка
    идва краят на тия комекс-момекс шашми
    Както от много време се говори, ще дойде ден когато много инвеститори в американските фючърси, ще поискат реалната доставка. Текущата УЛТРА ШОКОВА И АПОКЛИПТИЧНА СИТУАЦИЯ е удачна за това! Тогава обаче тази доставка, няма да може да се изпълни!

    В тази ситуация според мен опциите са 2!

    1. Гръмва целия пазар на хартиено злато!
    2. Изтрелват за няколко месеца цената Х10, при текущия шок и така на практика, поради огромното ускъпяване, започва да намаля търсенето и пазара на фючърси към тези, които ще поискат реалната доставка се балансира!

    Коментар


    • всичко в западна европа се е изкупува и изчезва от пазара, дилърът от който пазарувах декември ми написа, че нямат наличност и даде срок 30-40 дни, при необичайно дебела надценка
      идва краят на тия комекс-момекс шашми

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

        Ти мен не ме мисли аз не смятам златото за пари и ето сега който има злато кво прави
        Как кво, да се изтипоса пред некой офис на Тавекс и да продаде с 50 процента над пазарната на ошашканите купувачи на който Тавекс отказва да продава . Мога да се обзаложа че практически в момента почити никой не продава физическо. При спокоен пазар отношението е 95 към 5.

        Пак един пример по време на голямата депресия в САЩ и на глобално ниво цените на пшеницата са на рекордно ниски исторически нива и я изхвърлят за да се опита да и повишат цената По това време или малко по късно по време на гладомора в Украйна умират милион от глад.
        Last edited by Todor Sabev; 15.03.2020, 15:42.

        Коментар


        • На другия сайт за злато всичко струва 0лв. Явно е занулило златото. Сега е моментът да се пазарува. Цена по-добра от нула лева едва ли ще видим скоро.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение

            Абе ти нещо не разбираш ли? Не работя та, но се дразня, когато се пишат неверни работи! Я прочети и размисли!
            Щом имат подобно обявление, яно не работят по-нормален начин!
            Дали купуват, не знам! Ако купуват, а само има проблем с доставката на нови продукти, още по-добре!

            Това би показало само, колко несъстоятелна е злобичката на комплексарчетата!
            И тяхната теза, че ако някой иска, не може да обмени към момента при тях за кеш!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

              Това го пише на техния сайт!

              "В момента приемаме само заявки. Ще можете да извършите поръчка по-късно."

              Да не работиш там? Какво толкова си се загрижил, за информацията относно тях!

              Ако работят нормално, защо са пуснали това обявление?
              Абе ти нещо не разбираш ли? Не работя та, но се дразня, когато се пишат неверни работи! Я прочети и размисли!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                А нима в момента не се случва точно това? Изтегляне на кеш? Къде е тогава величието на златото?
                Чини ми се, че ликвидността на златото изчезва заедно с кеша.

                Играчите щом чакат "финансово преформатиране" какво им прече да купуват? Даже трябва да купуват по-яко от всякога! Да не се окаже на края, че пак ние сме "финансово преформатирани"?

                Ако търговците на физическо злато не купуват злато, въпреки голямото търсене, види ми се, че се пазят от по-нататъшно срутване на цената. Дори и да си един малък търговец в България, все пак е красиво когато си инвестирал 100 000 лв в монетки и пазарът качва всеки месец по 2-3% Но когато тръгне надолу тогава тия 2-3 хил лева ги губиш всеки месец само от държането на налична стока и тогава май е по-изгодно да преустановиш дейност.

                Когато пазарът растеше Крум беше тук да ни информира редовно за геополитическите рискове, а де го ся когато се сбъдна един от най-кошмарните рискове? Къде се загуби януари и февруари и пропусна да ни каже своята прогноза за цената?
                Нали обясняваше, че златото е убежище от 5 000 години насам. Е как така цената на това убежището пада с 10% за една седмица?
                Хубаво е да се прави сравнение между златото например и СОФИКС.........Може произволно да се вземе всеки един индекс...........Златото пада да..............но сравнение с индексите е остров на стабилноста.....Добре е да се изчака 2-3 месеца и тогава де се погребва златото ............

                Коментар


                • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение

                  Абе кой ви каза че тавекса не работи? Защо разпространявате лъжи!
                  Това го пише на техния сайт!

                  "В момента приемаме само заявки. Ще можете да извършите поръчка по-късно."

                  Да не работиш там? Какво толкова си се загрижил, за информацията относно тях!

                  Ако работят нормално, защо са пуснали това обявление?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение

                    Абе кой ви каза че тавекса не работи? Защо разпространявате лъжи!
                    Значи са започнали ако е така

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      Ами ликвидно е, защото сега като не работи Тавекса,
                      Абе кой ви каза че тавекса не работи? Защо разпространявате лъжи!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                        Спряха ли да изкупуват, спряха. Нямам какво повече да коментирам, големи приказки бяха голямо нещо.
                        Да, "спряха". Всички които имат някакво злато да го мятат в реката! Вече златото в БГ е само скрап!

                        Тавекса не само, че не "изкупуват", но сигурни ли сте изобщо, че са ви продавали истинско злато!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                          Аз не знам точно как работят тези Тавекс, но за мен е логично, дилара ДА НЕ БЪДЕ ИНВЕСТИТОР!!!

                          Дилара за мен цели, да задържи актив максимално кратко, до реализирането му, като печели от спреда, купува продава или си слага надбавка над цената, над която той е купил!

                          Когато имаш апокалиптичен шок какъвто имаш в момента, нормално е дилъра да не може да работи в нормална среда! Ако той не работи в нормална среда, това за него може да се окаже абсолютна спекулация и да унищожи целия му бизнес, който принципно при нормализиране в бъдеще би могъл да си работи чудесно!

                          В предния пост съм сравнил златото с други видове активи, нека всеки да прецени, за него, кое ако не златото представлява по-голям сейв хевън в момента или кое принципно в подобна ситуация, му гарантира по-добра ликвидност!
                          Чеки малко..............Нали при
                          апокалиптичен шок
                          требва златото да е РАКЕТА .... РАЛИ ..... ШАМПАНСКО ....КОСМОС - Небето ми е граница ..................
                          Нали ТОВА ПИШЕТЕ нон стоп - купувате го за форсмажорни апокалиптични момента ..............
                          К'о станаааа .............. Обръщаме казаното наобратно за да се оправдаем , колко си нямаме хабер ..........

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                            Спряха ли да изкупуват, спряха. Нямам какво повече да коментирам, големи приказки бяха голямо нещо.
                            Защо пишеш това? Тавекс си изкупува и продава нормално!

                            Коментар


                            • Спряха ли да изкупуват, спряха. Нямам какво повече да коментирам, големи приказки бяха голямо нещо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                                А нима в момента не се случва точно това? Изтегляне на кеш? Къде е тогава величието на златото?
                                Чини ми се, че ликвидността на златото изчезва заедно с кеша.

                                Играчите щом чакат "финансово преформатиране" какво им прече да купуват? Даже трябва да купуват по-яко от всякога! Да не се окаже на края, че пак ние сме "финансово преформатирани"?

                                Ако търговците на физическо злато не купуват злато, въпреки голямото търсене, види ми се, че се пазят от по-нататъшно срутване на цената. Дори и да си един малък търговец в България, все пак е красиво когато си инвестирал 100 000 лв в монетки и пазарът качва всеки месец по 2-3% Но когато тръгне надолу тогава тия 2-3 хил лева ги губиш всеки месец само от държането на налична стока и тогава май е по-изгодно да преустановиш дейност.

                                Когато пазарът растеше Крум беше тук да ни информира редовно за геополитическите рискове, а де го ся когато се сбъдна един от най-кошмарните рискове? Къде се загуби януари и февруари и пропусна да ни каже своята прогноза за цената?
                                Нали обясняваше, че златото е убежище от 5 000 години насам. Е как така цената на това убежището пада с 10% за една седмица?
                                А де.....кой да ти каже .............от ТЕХ ??

                                Иначе, не можеш да си изккривиш душата че АЗ не го казах..........
                                Много пъти...........
                                Сега вече и Крумчо и Бертжо и Майкчо , даже и Херместчо.................. ще напишат по нещо ''копнато'' из нета.........

                                Какво ще напишат , обаче , при другите 15 -20 % даун..........................

                                Коментар

                                Working...
                                X