IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение
    Correctively objective, по-рано се двоумях,но вече съм сигурен, ти не си с всичкия си.
    Реално нищо не се е променило в света. Все още са затворени развитите икономики. В Турция беснее луда инфлация.
    Пари се създават/печатат/пишат едни цифри в едни компютри.
    Инфлация има, и ти трябва да си наивен или прост,за да не го виждаш това.
    Не гледай какво казват по телевизията и какво сочи 'официалната, държавна' статистика,там всички знаем как се смятат нещата.
    Да,днес цената на златото пада с $40,но това е още едно доказателство,че нарочно го натискат.
    Цената падна заради намеса на регулатори - което показва ГОЛЯМ страх!
    Сега повечето страхливци ще разтоварят на $1780-1800, щото ги е страх да не падне отново цената до $1200, нищо,че едно време са купували на $1900-2000. Шубето е голям фактор!
    Подценявате силата на регулаторите. Инфлацията може да вилнее, а те да продължават да натискат златото надолу. Вече се показаха готови на абсолютно всичко, за да закрепят някак нещата. Т.е. инфлацията и златото биха вървели нагоре заедно в една свободна икономика, но днес имаме бетер планова, която почти командно определя цената.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      всичко е възможно.

      ако искаш да си трейдър е друга бира.
      Изобщо не му даде отговор . Решил си да напишеш нещо умно , според възможностите си . Не се получи .
      [bota] имаше точен въпрос а ти написа всичко което знаеш , но без да отговориш .
      Поста ти е апотеоз на наивния елементаризъм ,




      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Ще стигне ли 1680 преди да обърне нагоре
        всичко е възможно.
        при една корекция на пазарите златото го бият, защото освобождатат ликвидност разни риби накълвани до безсрамие с акции.
        пролетта миналата година яде доста бой

        5-10% движение е винаги възможно и в двете посоки без това да промени нещата генерално.

        хайпа, който стана в среброто беше ясно, че ще е ден до пладне и съответно им резнаха главите на самозабравилите се робинхудаджии.
        няма как да заклещиш късите на един пазара, на който големите банки могат да шортнат еквивалента на 2 годишен добив на физическо сребро за 1 ден.. но пасран.
        сребродобивните ядоха яко бой ( изхарах добре от ваниловия сладолед ..доста добре бих казал).

        да се върнем на жълтото - ако не си трейдър, а стакваш всичко на тези и под тези нива си е добре за вход плавно и постъпателно да пускаш по някой наполеон в кесията без да си даваш много зор и без да очакваш да станеш милионер за една нощ. това са си просто пари, които ще запазят някаква покупателна стойност доста по-дълго време от преснонапечатаните долари.

        ако искаш да си трейдър е друга бира.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение
          Correctively objective,
          Реално нищо не се е променило в света. Все още са затворени развитите икономики. В Турция беснее луда инфлация.
          Пари се създават/печатат/пишат едни цифри в едни компютри.
          Инфлация има, и ти трябва да си наивен или прост,за да не го виждаш това.
          Не гледай какво казват по телевизията и какво сочи 'официалната, държавна' статистика,там всички знаем как се смятат нещата.
          Да,днес цената на златото пада с $40,но това е още едно доказателство,че нарочно го натискат.
          Цената падна заради намеса на регулатори - което показва ГОЛЯМ страх!
          Сега повечето страхливци ще разтоварят на $1780-1800, щото ги е страх да не падне отново цената до $1200, нищо,че едно време са купували на $1900-2000. Шубето е голям фактор!
          А и аз никога не съм писал по глупостите , които си изписал ...... Това са си твой НАУЧНИ ОТКРИТЯ ....

          Аз говоря само за Графиката и Движението на Златото ............... Няма ракети , няма ръст ....контролирано падане ...... Неща които написах още август 2020 ..... като контра на ''космонафтите - трихилядници ''

          Твойте неща , който си описал ......си ги запази за себе си ..... да ги разказваш на по бира на някое гадже .... дса цъка и да вика че си много умен ...............
          Last edited by Correctively objective; 04.02.2021, 17:39.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение
            Correctively objective, по-рано се двоумях,но вече съм сигурен, ти не си с всичкия си.
            Реално нищо не се е променило в света. Все още са затворени развитите икономики. В Турция беснее луда инфлация.
            Пари се създават/печатат/пишат едни цифри в едни компютри.
            Инфлация има, и ти трябва да си наивен или прост,за да не го виждаш това.
            Не гледай какво казват по телевизията и какво сочи 'официалната, държавна' статистика,там всички знаем как се смятат нещата.
            Да,днес цената на златото пада с $40,но това е още едно доказателство,че нарочно го натискат.
            Цената падна заради намеса на регулатори - което показва ГОЛЯМ страх!
            Сега повечето страхливци ще разтоварят на $1780-1800, щото ги е страх да не падне отново цената до $1200, нищо,че едно време са купували на $1900-2000. Шубето е голям фактор!
            Знаеш ли къде си слагам твоето мнение ...... А ???

            Нещата които съм говорел и развитието на графиката ....... изобщо не подкрепят , общообразователното ТИ фундаментално постче

            Кой знае как си се ушил на 1900 ..... 2000 .............

            За Турция .... отново си назад ..... щото гледаш телевизия и четеш новини ,,,,

            От 2 месеца Турската лира КАТЕРИ ЯКО и срещу $$$ и срещу Еврото .....
            По назад бях споделили за треида за ''на живо '' с нея .........

            От 11.2020 ............само нагоре .... а скапаните СМИ , чак сега ви обясняват .....какъв ужас е в турция ......
            Когато тренда обърна ......
            Така са и бъговете - гурута тука ..........




            Аман от лаици ....попрочели 2-3 блога и 4 статии на Инвестор .........
            Last edited by Correctively objective; 04.02.2021, 17:23.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Ще стигне ли 1680 преди да обърне нагоре
              Скоро няма да има обръщане нагоре.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                .......................................

                Какво стана бе........ Що не пише никой ''космонавт'' у темата , бре ............. Що е на 3 -та страница ..........

                Къде са гурутата от лято '20 ........ с логореичните постове , и големите обяснения , колко НАГОРЕ ще ходим ..... и как и на 2000 $ да влезеш в злато .....пак ще е добре .....
                Нема снимки .....нема препратки към блогове на Шиф.....

                Нема реклами на '' ай голд '' .......... Нема '' БАЙ ДЪ ДИБС '' ............

                Никой трол не пита : а, колко по еФтину е от чужбина и не ръси акълЕ за среброто ....... .

                Няма разпад на света .............няма ковид - мовид ...............

                Няма шампанско ............. за некой ще останат само сополете ............



                пп Не бой те се ............. Ще качи ........... Некоги !!!
                Ще стигне ли 1680 преди да обърне нагоре
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Correctively objective, по-рано се двоумях,но вече съм сигурен, ти не си с всичкия си.
                  Реално нищо не се е променило в света. Все още са затворени развитите икономики. В Турция беснее луда инфлация.
                  Пари се създават/печатат/пишат едни цифри в едни компютри.
                  Инфлация има, и ти трябва да си наивен или прост,за да не го виждаш това.
                  Не гледай какво казват по телевизията и какво сочи 'официалната, държавна' статистика,там всички знаем как се смятат нещата.
                  Да,днес цената на златото пада с $40,но това е още едно доказателство,че нарочно го натискат.
                  Цената падна заради намеса на регулатори - което показва ГОЛЯМ страх!
                  Сега повечето страхливци ще разтоварят на $1780-1800, щото ги е страх да не падне отново цената до $1200, нищо,че едно време са купували на $1900-2000. Шубето е голям фактор!

                  Коментар


                  • .......................................

                    Какво стана бе........ Що не пише никой ''космонавт'' у темата , бре ............. Що е на 3 -та страница ..........

                    Къде са гурутата от лято '20 ........ с логореичните постове , и големите обяснения , колко НАГОРЕ ще ходим ..... и как и на 2000 $ да влезеш в злато .....пак ще е добре .....
                    Нема снимки .....нема препратки към блогове на Шиф.....

                    Нема реклами на '' ай голд '' .......... Нема '' БАЙ ДЪ ДИБС '' ............

                    Никой трол не пита : а, колко по еФтину е от чужбина и не ръси акълЕ за среброто ....... .

                    Няма разпад на света .............няма ковид - мовид ...............

                    Няма шампанско ............. за некой ще останат само сополете ............



                    пп Не бой те се ............. Ще качи ........... Некоги !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                      ....
                      Нема да ти разказвам вече .....че то к'ъв филм щв гледаш .....като ти го рАзкажа до края.............

                      пп От дългите си стоят 250 ....
                      в този случай поздравления! със здраве да си ги харчиш $$$.
                      аз се пробвам през опции на сребърнодобивни, че там хайпа е най-голям и веселбата съответно.
                      като казвам билети за дата 05.02 и ванилов сладолед разбирай - ванила пут опции със страйк 05.02 , което си е баш къса позиция.
                      не знам дали ще устискам да ги изчакам или ще затворя днес след старта на сесията.

                      успех.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        вчера точно след началото на прожекцията си купих билети и ванилов сладолед.
                        билетите са с дата 5.02 и сега ям сладолед и гледам филма

                        ПП вчера те питах шортиш ли среброто и каза не явно днес си размислил
                        Не...... не ме пита ..... !!! Констатира нещо на арменски , цитирайки Мой пост , в които говорех и описвах Buy (long) позиция

                        При мене , нема как да стане .....да се въртиш много много ....от кръста на долЕ ..............

                        Опресни си кое е Лонг ....Кое е Шорт .... кога е Мяу и кога Бау .............

                        В интерес на истината .... в 14,30 по време на постченцето ти ..... още не бях ''шортнал'' ............. Шортнах в 16.30 - за ''не пробив на върха '' с малолетен стоп .... и предполагаемо движение за Нанадоле ....... до гапо .....
                        Вечерта след 20..00 ...... ''шортнах '' още една детска порция ..... на второ рамо .... .......... И те така те .....

                        Нема да ти разказвам вече .....че то к'ъв филм щв гледаш .....като ти го рАзкажа до края.............

                        пп От дългите си стоят 250 ....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение



                          Прибрах и от обратното движение един...........наем......
                          Както съм написал .....вчера..........до затваряне на гапа......



                          пп......... арменски ....имаш ли семки за целия ..........филм....................
                          вчера точно след началото на прожекцията си купих билети и ванилов сладолед.
                          билетите са с дата 5.02 и сега ям сладолед и гледам филма

                          ПП вчера те питах шортиш ли среброто и каза не явно днес си размислил
                          Last edited by bertram; 02.02.2021, 15:30.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                            Какво ти оставя друго ...............
                            ...........................един ден ще те запозная със сценариста и режисьора ...............

                            пп ..
                            Затворих 100 oz ............ Ще повърне назад поне до ''гапа '' .... а и ''катоцяло '' ......... не мисля че отиваме за 50 $ оz ...................


                            Прибрах и от обратното движение един...........наем......
                            Както съм написал .....вчера..........до затваряне на гапа......







                            пп......... арменски ....имаш ли семки за целия ..........филм....................

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                              Единствената атака на среброто е медиината такава от хедж фондовете и техните медии опитващи се да отколонят внимание и капитали от 100%+ шортнатите акции където са ги атакували редит ретардите.
                              Ама знам ли може пък и да успеят с малко манипулации да надуят среброто тази седмица.

                              Такава пропагандна машина в действие не съм виждал и в БГ. Ще е интересна седмица.
                              мисля, че целият този шум и 'победата' на давид над голиат се прави с цел да се мотивира мощен фронт дребни инвеститори (бегхолдъри ) които успешно да победят големите риби и да им вземат голяма част от акциите... после знаем какво следва...

                              ПП коективли обджектив - понеже си писал по-долу че те дразня - контролен панел и ме блокни, за да не се дразниш.
                              Last edited by bertram; 02.02.2021, 15:24.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                човече не мисли,че тука всички искаме да лети жълтото...просто сме черногледи.

                                честно казано диапазонът $1200-$1500 на унция жълто повече ще ме зарадва по ред причини (крепим стабилността на световната икономика)
                                всичко над 2000 е индикация, че нещата глобавлно отиват на хубава инфлация и 'интересни времена' в лошият смисъл на думата
                                Зрителче , не говори от името на група хора ....
                                не мисляи че тук всички искАМЕ
                                ...... Не представляваш никого , освен себе си ....
                                Знам че ти е трудно да говориш тет-а-тет ... но все пак .....арменец си само ти ..... Тракторист си само ти ... от позиция на КОИ говориш в мн.ч .
                                Честно казано , не пиша за златото това , което пиша ....за да не лети ..... Пиша това , което смятам че ще стане
                                Не веднъж съм казвал .... Имам повече физическо от сигурно 87% от пишещите тук .... От теб - 100 %
                                Така че , дори и КАТО качи за нов връх ... всичко ще е под контрол и очаквано .... Но 3000 $ - сега - не ............И на Н.Г - не !!

                                Не ми харесва стила , начина и формата под която пишеш , ти , във форума ..... И за това ти опонирам и то с кеф ...
                                Почти винаги с успех , ..... (къде съм АЗ /къде си ти .... )

                                Ето и сега .... 1200$ вече го имаш като записано , като очаквано , и може да си спокоен че си обхванал всичко от 1200 до 3000

                                Друг е въпроса ... че пак се пресили в желанието си да си застрахован ...............

                                1200 - няма да видиш повече .............. Или ако светне , изобщо някога на монитора ......... нито ти , нито аз ще можем да се възползваме от физическо ............................

                                Коментар

                                Working...
                                X