IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

    25 11 2020
    Прав си, но също така, според мен, се забелязва и прилаганата спрямо нас "контра" - по мое мнение, може и да греша, но цените на "убежищата" с реална стойност - на злато, сребро, шв.франк се натискат изкуствено и не се допуска не само ръст, но и апетит за интерес към тях...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      След всичко което става по света мога да кажа че златото ще остане последния отбранителен рубеж на независимоста ни като индивиди.Притежаването на физическо злато води до независимост толкова силно мразена от правителствата и банкерите.Дава анонимност-важна част от свободата на индивида.Дава ликвидност-важна част от свободата на индивида.Като приключи целия цирк със вируса без значение дали притежаването на злато е криминализирано или не от всичко което сме събрали като активи в живота си ще остане именно то.И винаги ще има някой който ще иска да го притежава и да е готов да свърши работа или даде еквивалент в стока за него-извън официалната тиранична система на контрол която се задава.Само златото е пари .........Всичко друго е илюзия за пари и актив.......Това ще се разбере скоро..........Много скоро от всички по целия свят.
      25 11 2020

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Хазарта доста често бърка желаното за действително, но с някои моменти съм съгласен. За нафтата и за цикличните. Нафтата в !момента! е надценена, Китай наистина е напълнил всичко, НО вече се затвориха доста мощности. При ново пълно затваряне, ще има голям сур надолу. И въпреки това дългосрочно нафтата е още много нагоре, а какво е в момента е друг въпрос. Не е случайно, че нафтовите компании са нсе още толкова подценени - вижте колко струваха при същата цена на нафтата преди конидиотията. Естествено газът е в пъти по-перспективен.

        За златото обаче не е познал. Може да не съм държал злато в ръка, ама за секунда поглеждам цената му по време на висока инфлация и високи лихви и разбирам, че няма никакви основания. Златото е и ще продължава да бъде лош избор за защита от инфлация. Нямам идея на какво се основава вярата в противното. Да не говорим, че над 2 хил. няма да го пуснат. Активираха и биткойна като "цифрово злато", ако и Хазарта да не иска да вярва на лъжливите си очи. Самите добивачи обаче са леко подценени и стават за спекула.
        Днес имаше статия за златото, която ми хареса, ще я дам по-долу, в Money. bg
        Аз съм съгласен, че от злато е трудно да печелиш, отдавна съм преценил, че е само за застраховка. Още нищо не съм купил, но 10 монети тройунции ще си взема, ако слезе на 1400-1500. Докато чакам цената започнах да купувам долари и ги държа на свободен депозит.

        Ето част от фундаментите пред благородния метал

        Коментар


        • Хазарта доста често бърка желаното за действително, но с някои моменти съм съгласен. За нафтата и за цикличните. Нафтата в !момента! е надценена, Китай наистина е напълнил всичко, НО вече се затвориха доста мощности. При ново пълно затваряне, ще има голям сур надолу. И въпреки това дългосрочно нафтата е още много нагоре, а какво е в момента е друг въпрос. Не е случайно, че нафтовите компании са нсе още толкова подценени - вижте колко струваха при същата цена на нафтата преди конидиотията. Естествено газът е в пъти по-перспективен.

          За златото обаче не е познал. Може да не съм държал злато в ръка, ама за секунда поглеждам цената му по време на висока инфлация и високи лихви и разбирам, че няма никакви основания. Златото е и ще продължава да бъде лош избор за защита от инфлация. Нямам идея на какво се основава вярата в противното. Да не говорим, че над 2 хил. няма да го пуснат. Активираха и биткойна като "цифрово злато", ако и Хазарта да не иска да вярва на лъжливите си очи. Самите добивачи обаче са леко подценени и стават за спекула.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Ако в следващите 6 месеца реалната лихва и като цяло очакванията за бъдещето останат където са сега златото ще варира между $1700 и $1800
            Но аз съм доста силно убеден, че настроенията ще станат много по-бичи за американската икономика, реалната лихва ще продължи да се дига и златото след 6 месеца ще е в рейндж $1600-$1700 и много вероятно ще се гмурка и под $1600
            За петрола съм съгласен, но преди да падне може да направи и спайк до към $80.
            Петрола едвам го удържат на тия нива, намаляйки добивите в ОПЕК, и инициирайки набези на тръбите локално и във Нигерия.
            Отделно шистаците са само със лек спад и се консолидират.
            Китай е запълнил де що има свободни кофи със петрол и драстично ще намали покупките от идната седмица.
            Локдауните още са в сила и самолетите не летят, абе поне 30% е надолу потреблението на петрол.

            Пауъл каза, че не гарантира, че лихвите няма да имат по-свободен път, тоест вероятно, инфлацията и лихвите няма да останат на вчерашните нива, което кара много компаниите да се будят нощем.
            Ако това се потвърди, ще има корекция, а при червения мигащ екран, хора и хеджове се хващат за Злото.
            Тоест преведено, цикличните и такива със стабилен каш флоу ще оцеляват за сметка на досегашните двигатели на ръстовете.
            Това, че облигациите са малко нагоре (сега и за в бъдеще), не е голям мечи фактор за златото.
            Цирка ще започне, като се поотворят икономиките, стимулите се похарчат и хората разберат, че царя е недобре облечен.
            Може и да няма други стимули във САЩ, време е за връщане към сивата действителност.
            А, това съчетано със вероятни повишени лихви и инфлация налива само вода на Злото.

            Коментар


            • За петрола съм съгласен, но преди да падне може да направи и спайк до към $80

              Проблемът е, че предлагането е паднало, а за да се дигне трябват нови инвестиции в производствен капацитет, а това отнема време

              Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
              Златото ще поскъпва, като ще премине 2000 долара и ще достигне 2300 долара за тройунция през 2021 г., а петролът ще се коригира изключително тежко надолу, тъй като цената му в момента няма връзка с фундамента.

              Коментар


              • Ако в следващите 6 месеца реалната лихва и като цяло очакванията за бъдещето останат където са сега златото ще варира между $1700 и $1800

                Но аз съм доста силно убеден, че настроенията ще станат много по-бичи за американската икономика, реалната лихва ще продължи да се дига и златото след 6 месеца ще е в рейндж $1600-$1700 и много вероятно ще се гмурка и под $1600


                Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                уау, страхотна прогноза с еквивалент 3++ години
                викаш, до към 2024г се го видим 1360...изглежда също толко вероятно като 3000, 5000,,,
                рядко се наемам да давам прогнози , но и 2200++ ми звучи като твойто 1360, ама с диапзон 6 месеца

                да малко по-сериозно , и се пак ми е интересно, за четвърти път се повтарям: предвид лихвата по десетгодишните , как го виждаш в следващите 6 месеца?

                Коментар


                • Златото ще поскъпва, като ще премине 2000 долара и ще достигне 2300 долара за тройунция през 2021 г., а петролът ще се коригира изключително тежко надолу, тъй като цената му в момента няма връзка с фундамента.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                    А ако видим някъде около $1360 през 2024г.? Пак златните ще сте прави нали?



                    уау, страхотна прогноза с еквивалент 3++ години
                    викаш, до към 2024г се го видим 1360...изглежда също толко вероятно като 3000, 5000,,,
                    рядко се наемам да давам прогнози , но и 2200++ ми звучи като твойто 1360, ама с диапзон 6 месеца

                    да малко по-сериозно , и се пак ми е интересно, за четвърти път се повтарям: предвид лихвата по десетгодишните , как го виждаш в следващите 6 месеца?

                    Коментар


                    • По същия начин, по който крашна от $2090 на $1680. И по същия начин, по който крашна на $1169 във втората половина на 2018 въпреки прогнозите за смайващия ръст, включително от страна на човека от сатанистката секта

                      Имам един въпрос пък аз. Ако златото го видим под $1400, да речем догодина, пак ли бандата златни буболечки ще сте абсолютно прави в прогнозите си от 2016?

                      А ако видим някъде около $1360 през 2024г.? Пак златните ще сте прави нали?

                      Не ми обяснявай как това е абсолютно невъзможно. Искам само да маркираме някакви нива, при които някой от гениалните финансисти-златари ще признаят, че са грешили. Защото знаеш много добре, че повечето тука са набухани в злато 2010-2011 на над $1700 и са около нулата и на червено вече повече от 10 години и пак винаги са тотално и абсолютно прави. И как са прави? Ами като живеят в паралелна вселена, в която златото е пари, доларът е тоалетна хартия и т.н. тинтири-минтири


                      Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                      мише
                      от както драскаш в темата за златото, за теб пътя е бил винаги надоло
                      дай едно от двестата си мнения тук , в които казваш нагоре??
                      приеми факта , че си топ антииндикатор и продължавай смело с прогнозите , за да може да се възползваме

                      майтапа настрана
                      кажи с днешна дата , по кой начин го виждаш да крашне с 20% / даваш 75% шанс за под 1400/, с оглед на свещенната коза-лихвата по десетгодишните...
                      Last edited by Money; 13.03.2021, 15:19.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Фигурке със сатаниското Терзаещо се никче Exxs

                        В средата на 2017 когато златото беше на $1360 пътят беше за към 1700 до края на 2017, налѐ?
                        мише
                        от както драскаш в темата за златото, за теб пътя е бил винаги надоло
                        дай едно от двестата си мнения тук , в които казваш нагоре??
                        приеми факта , че си топ антииндикатор и продължавай смело с прогнозите , за да може да се възползваме

                        майтапа настрана
                        кажи с днешна дата , по кой начин го виждаш да крашне с 20% / даваш 75% шанс за под 1400/, с оглед на свещенната коза-лихвата по десетгодишните...

                        Коментар


                        • Фигурке със сатаниското Терзаещо се никче Exxs

                          В средата на 2017 когато златото беше на $1360 пътят беше за към 1700 до края на 2017, налѐ? Ама ние нея година не видяхме даже и 1400, а на следващата видяхме и $1169, как стана това, бе душко?

                          Както ти беше казал батко ти Мишо при тренд за качваща се дългосрочна лихва златото ще пада. И то така и стана докато към края на 2018 трендът при лихвата не се обърна надолу и златото пое нагоре. После на помощ дойде и Ковид

                          Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                          Виждам, че в темата отново са налазили някои емблематични фигури от 2017-2018, за които пътят от 1300 беше само един: надолу.

                          Успех!
                          Last edited by Money; 12.03.2021, 17:10.

                          Коментар


                          • То крашна вече и аз бях първият който каза, че следва краш почти на самия връх

                            При това, казах, че ще крашне при консенсус както сред инвестиционните банки така и сред пишман анализаторите, че златото ще седи на $2000 и даже, че ще ходи на $3000

                            А също така, в нчалото на 2020 писах, че при падащите дългосрочни лихви е нормално златото да се качва

                            Не виждам обаче как свободните съчинения ти помагат на финансовите пазари

                            Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                            тебе тука 5-6 години все ти се привижда краш на златото, ама кажи чесно:и сега ли го виждаш да крашне?
                            Last edited by Money; 12.03.2021, 00:10.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              от лихвите тръгва всичко и седи ок, но в един момент 'аааа ми това много високо оценено', ааа ми тоз' дълг как ще го плаща и така
                              Ясно, явно и за тебе обосновката за "пълно надут балон на акциите" е въпрос на лични усещания.

                              Само дето от 10г (откак съм на пазара) все някой периодично споделя подобни "усещания", ама...индексите за това време дадоха по 3-4 до 7 пъти отгоре.


                              ПС Е за тая картинка ставаше дума предния пост

                              https://en.macromicro.me/charts/27100/us-shiller-ecy

                              Коментар


                              • Привет,

                                Виждам, че в темата отново са налазили някои емблематични фигури от 2017-2018, за които пътят от 1300 беше само един: надолу.
                                Други шортеха цялото рали над пробива 1360 - първо при 1450, после при 1600 и така по целия път, в който цената направи +60% за 12 месеца, не видяхме нищо освен "шортене".

                                Е и двамата са отново тук и отново се изживяват като силните на деня. За хората с по-голям стаж в темата, индикаторът трябва да е пределно ясен.
                                С по-детайлни прогнози няма да занимавам никого. Най-малкото защото няма съществени промени от новогодишния ми пост. Темата е за златото, но не забравяйте среброто - ако сет-ъпът се задейства така както очаквам, много хора могат да ахнат идните 12 месеца.

                                Успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X