IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Преди време имаше дискусии относно 5000 - 8000 дори и 80 000 за златото подкрепям ги с уговорката,че няма да е срещу долара:

    https://www.investing.com/currencies/xau-btc

    Хермес понеже виждам че си се ъпдейтнал за втори път в рамките на две седмици ми се струва твърде рано да припомняш хипотезите си относно Бъдещето!

    Tи как мислиш - могат ли цифрите посочени по-горе да станат реалност и ако да,това не би ли преобърнало представите за глобалния крах или би ги затвърдило?

    Няма какво да се заблуждаваме - тия които измислиха биткойна го направиха с цел за да докажат слабостта на долара при Исторически наложена официална политика на Силен Долар.И провала им би налял вода в мелницата на златарите правейки горната графика от индикативна,реална.
    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • Това е така, защото икономиката на нарастващото потребление се провали-не могат да накарат Масата да потребява повече. Масата започна да спестява, да връща кредити... Занулиха лихвите по всички сметки, народа и фирмите започнаха да купуват имоти. Сега ще вдигнат тези данъци.. Предполагам, че ЦБ-тата, за да постигнат, което и да е от изброените, трябва да наложат стратегия, чрез която да отнемат на обикновените хора финансовата свобода, т. е. кеша, да им разсрочат дълговете, за да не ги върнат по-рано, да намалят/пак само за обикновените хора/ значимостта на "убежищата" като злато, сребро, шв. франк или скандин. валути, и да им посочат Новото- БТК и др. подобни. Но там, при желание от страна на властимащите, или от страна на контролиращите И-нета, ключалка та ще щракне за секунди.... за обикновените хора. А "каймака" ще се е предислоцирал в ресурси и стоки. Следващите години ще са под знака на Икономиката на ресурсите, в т. ч. дигиталните. Според мен, в следващите месеци, може би, има шанс да се печели чрез БТК, но печалбата и важната част от спестяванията, вероятно е най-добре да са в злато, сребро и независима валута. Но, това са само мои хипотези, НЕ са препоръки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        Съмнявам се ЦБ-тата да изпуснат власта-всъщност това е ФЕД и филиалите му по държави.Предстои голямо нулиране.Масови много масови фалити във всички сфери за които ще се погрижи ПаНдЕмИяТа........И каквото мърда накрая ще се преклони пред новата цифрова валута.В новия свят парите за обикновения човек ще са доста по-имагинерна величина отколкото сега.........Нищо добро не ни чака.............Екология.Това е думата плюс устойчиво развитие.Икономиката на потреблението ще умре до 12 месеца.........Предстои голямо съкращаване на потреблението..........Или потребетелите............
        20 10 2020

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          капан за излишни пари са криптото
          Би ли обяснил подробно защо смяташ , че е така .
          Примерно Мъск купи БТК за 1,5 млрд . Да разгледаме фиата . Доларите са преминали от Мъск в други хора . Не изчезват .
          Мъск просто си ги е държал , без да харчи , щото има предостатъчно . Сега като са преминали в други хора , те сигурно ще харчат и ще понадуят парите в обръщение .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение

            така е , така мисля
            така мислех и като купих първите койни на 95$ и ги разкарах на 295$
            така мисля и сега, ама като се замисля май някъде бъркам и аз
            Не бъркаш - криптото е капан за вярващите в него и за "миньорите". За спекулка си е просто чудесно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              капан за излишни пари са криптото
              така е , така мисля
              така мислех и като купих първите койни на 95$ и ги разкарах на 295$
              така мисля и сега, ама като се замисля май някъде бъркам и аз

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Както виждаме, поне към момента, не е точна така. Всички валути се обезценяват значително по-сериозно спрямо мед, желязо, дори царевица... Защо? Много е просто - няма конкурентни системи. Никое правителство няма интерес да клати клона. Ако не стане нещо, скоро влизаме в реалния социализъм - кила злато да имаш, нищо не можеш да направиш. Криеш ги и се надяваш на по-добри времена.
                https://www.bloombergtv.bg/a/17-v-ra...cheski-rastezh
                виж човека какво ти казва, изгледай и филми за 2008, 2000, 1929.
                В безплатния обяд, ти си стоката.
                Е, временно може да цъкаш на акции и биткойни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  Така е,няма валута която да има златен еквивалент..... затова всички валути ще се обезценят спрямо златото.
                  Както виждаме, поне към момента, не е точна така. Всички валути се обезценяват значително по-сериозно спрямо мед, желязо, дори царевица... Защо? Много е просто - няма конкурентни системи. Никое правителство няма интерес да клати клона. Ако не стане нещо, скоро влизаме в реалния социализъм - кила злато да имаш, нищо не можеш да направиш. Криеш ги и се надяваш на по-добри времена.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    и да има някоя валута, която има златно покритие ще се разхайтят и накрая ще се окаже, че няма ...
                    Трябва да сметне колко е скочила паричната маса от 2012г и с толкова златото трябва да се качи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от oakley Разгледай мнение

                      Аз съм се замислял, дали пък битконя и криптото като цяло не са ги измислили точно за това.. Да отвличат вниманието от истинските неща...
                      капан за излишни пари са криптото
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Така е,няма валута която да има златен еквивалент..... затова всички валути ще се обезценят спрямо златото.
                        и да има някоя валута, която има златно покритие ще се разхайтят и накрая ще се окаже, че няма ...
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Ахам, а водата е мокра. Според hazard -a обаче няма такова нещо, защото ... така казва.

                          А швейцарският франк от десетилетия е без абсолютно никакво покритие. Убежище беше миналия век.
                          Така е,няма валута която да има златен еквивалент..... затова всички валути ще се обезценят спрямо златото.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от oakley Разгледай мнение

                            Аз съм се замислял, дали пък битконя и криптото като цяло не са ги измислили точно за това.. Да отвличат вниманието от истинските неща...
                            Ахам, а водата е мокра. Според hazard -a обаче няма такова нещо, защото ... така казва.

                            А швейцарският франк от десетилетия е без абсолютно никакво покритие. Убежище беше миналия век.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Inox1 Разгледай мнение

                              Прав си, но също така, според мен, се забелязва и прилаганата спрямо нас "контра" - по мое мнение, може и да греша, но цените на "убежищата" с реална стойност - на злато, сребро, шв.франк се натискат изкуствено и не се допуска не само ръст, но и апетит за интерес към тях...
                              Аз съм се замислял, дали пък битконя и криптото като цяло не са ги измислили точно за това.. Да отвличат вниманието от истинските неща...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Inox1 Разгледай мнение

                                Прав си, но също така, според мен, се забелязва и прилаганата спрямо нас "контра" - по мое мнение, може и да греша, но цените на "убежищата" с реална стойност - на злато, сребро, шв.франк се натискат изкуствено и не се допуска не само ръст, но и апетит за интерес към тях...
                                Ако успеят да реализират замислите си-съмнявам се да успеят на повече от 50%-убежища няма да има.Но ще има хора извън системата и там истинските пари-злато и сребро-ще имат стойност.Само и единствено те.

                                Коментар

                                Working...
                                X