IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
    Здравейте,
    Решил съм да си купя няколко монети

    Ориентирал съм се към Тавекс.

    Имам два въпроса относно това:

    1/ Трябяв ли с монетата, освен касова бележка да получа и някакъв сертификат - без значение от метала - злато или сребро?

    2/ Втория въпрос е малко по-....абстрактен ако може така да се каже:
    За да бъде една монета - такава а не медал, сувенир и др. не трябва ли валутата в която е изсечена да е в обръщение. Примерно за момените "Австрийски дукат"- след като в Австрия валутата е евро... то с тази монета по номинална стойност не би могло да си купиш нищо. Тогава монетата - монета ли е?

    Много благодаря ако някой реши да отговори
    1 - не
    2 - монета е

    Коментар


    • Здравейте,
      Решил съм да си купя няколко монети

      Ориентирал съм се към Тавекс.

      Имам два въпроса относно това:

      1/ Трябяв ли с монетата, освен касова бележка да получа и някакъв сертификат - без значение от метала - злато или сребро?

      2/ Втория въпрос е малко по-....абстрактен ако може така да се каже:
      За да бъде една монета - такава а не медал, сувенир и др. не трябва ли валутата в която е изсечена да е в обръщение. Примерно за момените "Австрийски дукат"- след като в Австрия валутата е евро... то с тази монета по номинална стойност не би могло да си купиш нищо. Тогава монетата - монета ли е?

      Много благодаря ако някой реши да отговори

      Коментар


      • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение
        Гледам Крумчо и Тавекса купуват злато с над 2% над спот пазара ВСЕ ОЩЕ, медта и паладия скочиха здраво от март 2020, среброто като по-малко налично във природата ще бъде по-търсено във новата зелена икономика, принтирани нови трилиони, всеки момент ще се отвърже движението на парите (след принудителното затваряне по света)->velocity->инфлация ....... няма такъв натиснат надолу манипулиран актив.
        Медта още не е удвоила стария връх от 8ма аасе въртолеви около него когато го направи ще е интересно.
        Тука имаше един умник Равновесие дето се гъбаркаше с родния когато беше паднал доста под хиляда и се кълнеше че повече никога няма да върне. Хаххххх

        Коментар


        • Скоро всички ще се поклоните на златния телец.
          Още малко

          Коментар


          • Гледам Крумчо и Тавекса купуват злато с над 2% над спот пазара ВСЕ ОЩЕ, медта и паладия скочиха здраво от март 2020, среброто като по-малко налично във природата ще бъде по-търсено във новата зелена икономика, принтирани нови трилиони, всеки момент ще се отвърже движението на парите (след принудителното затваряне по света)->velocity->инфлация ....... няма такъв натиснат надолу манипулиран актив.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Инфлацията няма да се отрази добре на буболечките. Освен ако не дойде "галопираща" инфлация, но това е почти абсурд да стане

              Лошото е, че тук няма разбиране за безумието на тази идея. Макар, че не е учудващо, че така се мисли в такъв форум
              Ще катери!!! Яко.
              Едно нещо ме мъчи. Кюревака дали ще раздават дивидент под формата на натура. Примерно по пакет ваксини за всеки дял два пъти годишно.
              То не е свързано с темата, но все пак нямам халдилник за толкова ниски температури.

              Коментар


              • Инфлацията няма да се отрази добре на буболечките. Освен ако не дойде "галопираща" инфлация, но това е почти абсурд да стане

                Лошото е, че тук няма разбиране за безумието на тази идея. Макар, че не е учудващо, че така се мисли в такъв форум

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                  Нещо при янките изчезнали лунарите-. Много интересно защо са ги скрили под рафта. Обикновенно са заредени на макс от всичко по-много.
                  Ще чакат новите цени.
                  Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                    Леко, леко на там върви.
                    Нещо при янките изчезнали лунарите-. Много интересно защо са ги скрили под рафта. Обикновенно са заредени на макс от всичко по-много.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                      Защо сте се умълчали златни бикове. Вашето време идва. Мирише на инфлация. Чак смърди.
                      Леко, леко на там върви.
                      Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                      Коментар


                      • Защо сте се умълчали златни бикове. Вашето време идва. Мирише на инфлация. Чак смърди.

                        Коментар


                        • Тепърва ще има големи движение в цената на среброто според мен... Най-мъдро е времето защото показва стойността на всичко
                          Какво ще стане, ако в България останат само цигани и държавни служители?!

                          Коментар


                          • На мен по-интересно ми е защо паднаха бондовете

                            Коментар


                            • На какво се дължи скока?

                              Коментар


                              • Лошото за златото е, че бая златари се гмурнаха в дълбините на необятния крипто океан да дирят щастие и бързи печалби.

                                Хубавото е, че златото си е злато - единствено и неповторимо! За едни е безполезно парче желязо, за други светая светих! Е, няма да изригва по 1000% на година, но не е зле да го имаш!

                                Коментар

                                Working...
                                X