IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение

    А къде да ги складирам????
    Тук май пишем за инвестиции. Ако държиш физика в сейф, борсовата цена не виждам какво толкова те вълнува. Дръж тенекето и се надявай да не ти потрябва.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение
      Крайно време беше да тръгне на север!
      Надай се да тръгне . Ти беше от чакащите 3000 нали . Щом цъфне някой от вас , значи пътя надолу е отворен .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Почти всички метали са по-добър вариант от златото.

        За размисъл https://www.longtermtrends.net/copper-gold-ratio/
        А къде да ги складирам????

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение
          Крайно време беше да тръгне на север!
          Почти всички метали са по-добър вариант от златото.

          За размисъл https://www.longtermtrends.net/copper-gold-ratio/

          Коментар


          • Крайно време беше да тръгне на север!

            Коментар


            • На какво се дължи днешното покачване?

              Коментар


              • Много благодаря за отговорите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
                  Здравейте,
                  Решил съм да си купя няколко монети

                  Ориентирал съм се към Тавекс.

                  Имам два въпроса относно това:

                  1/ Трябяв ли с монетата, освен касова бележка да получа и някакъв сертификат - без значение от метала - злато или сребро?

                  2/ Втория въпрос е малко по-....абстрактен ако може така да се каже:
                  За да бъде една монета - такава а не медал, сувенир и др. не трябва ли валутата в която е изсечена да е в обръщение. Примерно за момените "Австрийски дукат"- след като в Австрия валутата е евро... то с тази монета по номинална стойност не би могло да си купиш нищо. Тогава монетата - монета ли е?

                  Много благодаря ако някой реши да отговори
                  1/ Не 2/ Щом едно метално търкалце е служило за законен паричен знак преди година, две или пет хиляди, значи е монета независимо дали върху нея има изсечен номинал. В случая дукатът е ристрайк, нова изработка, но от легитимен монетен двор.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
                    Здравейте,
                    Решил съм да си купя няколко монети

                    Ориентирал съм се към Тавекс.

                    Имам два въпроса относно това:

                    1/ Трябяв ли с монетата, освен касова бележка да получа и някакъв сертификат - без значение от метала - злато или сребро?

                    2/ Втория въпрос е малко по-....абстрактен ако може така да се каже:
                    За да бъде една монета - такава а не медал, сувенир и др. не трябва ли валутата в която е изсечена да е в обръщение. Примерно за момените "Австрийски дукат"- след като в Австрия валутата е евро... то с тази монета по номинална стойност не би могло да си купиш нищо. Тогава монетата - монета ли е?

                    Много благодаря ако някой реши да отговори
                    1 - не
                    2 - монета е

                    Коментар


                    • Здравейте,
                      Решил съм да си купя няколко монети

                      Ориентирал съм се към Тавекс.

                      Имам два въпроса относно това:

                      1/ Трябяв ли с монетата, освен касова бележка да получа и някакъв сертификат - без значение от метала - злато или сребро?

                      2/ Втория въпрос е малко по-....абстрактен ако може така да се каже:
                      За да бъде една монета - такава а не медал, сувенир и др. не трябва ли валутата в която е изсечена да е в обръщение. Примерно за момените "Австрийски дукат"- след като в Австрия валутата е евро... то с тази монета по номинална стойност не би могло да си купиш нищо. Тогава монетата - монета ли е?

                      Много благодаря ако някой реши да отговори

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение
                        Гледам Крумчо и Тавекса купуват злато с над 2% над спот пазара ВСЕ ОЩЕ, медта и паладия скочиха здраво от март 2020, среброто като по-малко налично във природата ще бъде по-търсено във новата зелена икономика, принтирани нови трилиони, всеки момент ще се отвърже движението на парите (след принудителното затваряне по света)->velocity->инфлация ....... няма такъв натиснат надолу манипулиран актив.
                        Медта още не е удвоила стария връх от 8ма аасе въртолеви около него когато го направи ще е интересно.
                        Тука имаше един умник Равновесие дето се гъбаркаше с родния когато беше паднал доста под хиляда и се кълнеше че повече никога няма да върне. Хаххххх

                        Коментар


                        • Скоро всички ще се поклоните на златния телец.
                          Още малко

                          Коментар


                          • Гледам Крумчо и Тавекса купуват злато с над 2% над спот пазара ВСЕ ОЩЕ, медта и паладия скочиха здраво от март 2020, среброто като по-малко налично във природата ще бъде по-търсено във новата зелена икономика, принтирани нови трилиони, всеки момент ще се отвърже движението на парите (след принудителното затваряне по света)->velocity->инфлация ....... няма такъв натиснат надолу манипулиран актив.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Инфлацията няма да се отрази добре на буболечките. Освен ако не дойде "галопираща" инфлация, но това е почти абсурд да стане

                              Лошото е, че тук няма разбиране за безумието на тази идея. Макар, че не е учудващо, че така се мисли в такъв форум
                              Ще катери!!! Яко.
                              Едно нещо ме мъчи. Кюревака дали ще раздават дивидент под формата на натура. Примерно по пакет ваксини за всеки дял два пъти годишно.
                              То не е свързано с темата, но все пак нямам халдилник за толкова ниски температури.

                              Коментар


                              • Инфлацията няма да се отрази добре на буболечките. Освен ако не дойде "галопираща" инфлация, но това е почти абсурд да стане

                                Лошото е, че тук няма разбиране за безумието на тази идея. Макар, че не е учудващо, че така се мисли в такъв форум

                                Коментар

                                Working...
                                X