IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=Bearfox;n3828278]

    Твоето като е с четворка, файда има ли някаква все още ?

    Мон амур, пак си в грешка. Невърмайнд

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Предполагах, че започва с осмица.
      Твоето като е с четворка, файда има ли някаква все още ?

      Коментар


      • Тийновете дето каза, че идват при тебе ли... и ти казват да взимеш AMD пък ти късо AMD и дълго INTC и отново с "перфектен" тайминг...

        Уникум!

        Само не разбрах каква е ползата от живота в паралелната вселена. Нещо тип дон Кихот ли?

        Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Аз лично научих бая неща дори от тийнове.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Мъни, ПАК ИЗЛЪГА. Докога, бе пич. Докога така ще се излагаш. Що пак си "спомняш" какво съм написал, а не го цитираш?

          Добавка - замислям да публикувам антология на форумните ми постове. Ако си послушен, ще ти дам книжката с автограф. На любимия ми борсов водолаз.

          Хазартен, не тръгвай по наклонената плоскост. Не тръгвай на бориш реалността, само защото не ти харесва посредника. Пък егн-то ми започва с осмица, не с девятка. Не, че това има голямо значение. Аз лично научих бая неща дори от тийнове.
          Предполагах, че започва с осмица.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Не е младеж, Мистър Сенко е

            Не знам как, но през април баш на $1910 "предвиди", че златото щяло да расте. Продполагам, само за да е на контра, понеже аз казах, че от там ще пада... Майтап да става. От онзи момент и за секунда не сме видяли златото над $1910

            Мъни, ПАК ИЗЛЪГА. Докога, бе пич. Докога така ще се излагаш. Що пак си "спомняш" какво съм написал, а не го цитираш?

            Добавка - замислям да публикувам антология на форумните ми постове. Ако си послушен, ще ти дам книжката с автограф. На любимия ми борсов водолаз.

            Хазартен, не тръгвай по наклонената плоскост. Не тръгвай на бориш реалността, само защото не ти харесва посредника. Пък егн-то ми започва с осмица, не с девятка. Не, че това има голямо значение. Аз лично научих бая неща дори от тийнове.
            Last edited by terziеv; 13.11.2021, 13:35.

            Коментар


            • Не е младеж, Мистър Сенко е

              Не знам как, но през април баш на $1910 "предвиди", че златото щяло да расте. Продполагам, само за да е на контра, понеже аз казах, че от там ще пада... Майтап да става. От онзи момент и за секунда не сме видяли златото над $1910


              Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
              Александра със голямата .... гума, ми е изтрила гледам мнението без да ме пита.


              Кат те чета тук, имаш нямаш 18 месеца откакто си се докоснал до акции и (хартиено) злато, изобщо.
              Отделно, си под 30 год, неходил в казарма, откърмен със Бойковата сбъркана далаверджийска епоха, не си преминавал през гладни времена и/или суперинфлация, не си чувствал (и виждал) кризите от 2000/2008, доскоро нямаше и 1000 лв кеш.
              Как пък успя да вникнеш толкова бързо във тайните на инвестирането вре, ти вундеркинд ли си ?
              Слез на земята малко, не се излагай така, ужким биеш по прогнози Блак Рок, Мангър, Бъфет, Renaissance, Bridgewater Associates, де що има банки и тинк-танк тръстове.
              Естествено, че бълваш глупости за златото и акциите.
              За акциите, покажи един портфейл да се убедим, че наистина ги чуваш нещата там, иначе са приказки на пазара, егото ли си храниш във тоя форум, професионално нереализиран младежо ;;

              Коментар


              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                Отбележи, че акциите вървят предимно нагоре. Ако не вдигнат лихвите, коя е причината да спаднат, при тази инфлация и печатане оборотите на фирмите се вдигат печалбите, оттам акциите, логично е.
                А в това време златото си стои мирно и тихо на цена от 2011-2012г. Какво ли ще се случи ако тръгнат разпродажби по фондовите пазари, къде ли ще отидат парите... държ. облигации, злато и крипто може би?
                Сега е модерно да влагат кеша в имоти и крипто валути. Младите считат физическото злато за старомодна инвестиция. А то не е нито старомодно нито е инвестиция.....

                Междувременно ето какво правят истинските играчи:
                https://www.gold.org/goldhub/data/20...reserve-survey

                Обърнете внимание на това какво злато купуват и къде го купуват!
                Last edited by alphaomega; 13.11.2021, 11:45.

                Коментар


                • Александра със голямата .... гума, ми е изтрила гледам мнението без да ме пита.
                  Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Цената на златото няма почти нищо общо с добива му. Цената на златото има съвсем малко общо с наличностите му. Общо взето цената на златото не зависи от самото злато, а от търговията на деривати. Контраинтуитивно е, не е хубаво, ама е факт. Вярвай, че ако се стигне до момент цената на златото да започне да се определя единствено от физическите наличности, няма изобщо да ти е до него.
                  Кат те чета тук, имаш нямаш 18 месеца откакто си се докоснал до акции и (хартиено) злато, изобщо.
                  Отделно, си под 30 год, неходил в казарма, откърмен със Бойковата сбъркана далаверджийска епоха, не си преминавал през гладни времена и/или суперинфлация, не си чувствал (и виждал) кризите от 2000/2008, доскоро нямаше и 1000 лв кеш.
                  Как пък успя да вникнеш толкова бързо във тайните на инвестирането вре, ти вундеркинд ли си ?
                  Слез на земята малко, не се излагай така, ужким биеш по прогнози Блак Рок, Мангър, Бъфет, Renaissance, Bridgewater Associates, де що има банки и тинк-танк тръстове.
                  Естествено, че бълваш глупости за златото и акциите.
                  За акциите, покажи един портфейл да се убедим, че наистина ги чуваш нещата там, иначе са приказки на пазара, егото ли си храниш във тоя форум, професионално нереализиран младежо ;;

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    яка инфлация, кредитна спирала за правителства и не само + отказ на ЦБ да признаят, че отвориха кутията на пандора с 'възстановителното' печатане и наливане на ликвидност = рецепта за перфектната буря на финансовите и не само пазари.
                    Отбележи, че акциите вървят предимно нагоре. Ако не вдигнат лихвите, коя е причината да спаднат, при тази инфлация и печатане оборотите на фирмите се вдигат печалбите, оттам акциите, логично е.
                    А в това време златото си стои мирно и тихо на цена от 2011-2012г. Какво ли ще се случи ако тръгнат разпродажби по фондовите пазари, къде ли ще отидат парите... държ. облигации, злато и крипто може би?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      яка инфлация, кредитна спирала за правителства и не само + отказ на ЦБ да призаят, че отвориха кутията на пандора с 'възстановителното' печатане и наливане на ликвидност = рецепта за перфектната буря на финансовите и не само пазари.

                      Туй заклетите бъгове дай ви само глуум енд дуум
                      Не че и аз нямам жълто, ама по малко по други причини, не и физика

                      Коментар


                      • яка инфлация, кредитна спирала за правителства и не само + отказ на ЦБ да призаят, че отвориха кутията на пандора с 'възстановителното' печатане и наливане на ликвидност = рецепта за перфектната буря на финансовите и не само пазари.

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Powell Overwhelming Разгледай мнение
                          а.

                          Проблемът на текущия пазар е, че разчита на непрекъснат златодобив, в допълнение към претопяването на вече съществуващо злато (бижута, кюлчета и т.н.), за да държи цената ниска. .
                          По скоро Физическият пазар разчита на съветския волфрам, ако питаш мен.
                          Ама и той е красив- Има много интерес цвят. Сталинистки един вид- Даммм
                          Базел 3 идва януари догодина за Албиона и по-късно при янките-
                          Хммм не ми се вярваше, че ще се приеме в Европа, но стана-

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                            Физическо злато само се купува и не се продава никога освен ако ситуацията не е на живот и смърт.

                            А за печалбата и преди съм коментирал че пак се прави през физическото злато. Или със добив или с преработка на скрап от електроника.
                            Ако някой си мисли че ще спечели нещо с търговия на CFD имам лоши новини.
                            Те са експерти. Винаги печелят от всичко- хаххххххххххххххххххх
                            А едно време хората се занимавах с ръкоделие, шиеха гоблени- Тайната вечеря беше хитова-
                            Куче касичка- А гоблена тайната вечеря с лика на вожда- ЦЦЦ Анатема!!! Хахххх

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Powell Overwhelming Разгледай мнение
                              Всичко това, разбира се, се очаква осезаемо да покачи цената на златото по дефоулт, за кризи да не говорим.
                              Цената на златото няма почти нищо общо с добива му. Цената на златото има съвсем малко общо с наличностите му. Общо взето цената на златото не зависи от самото злато, а от търговията на деривати. Контраинтуитивно е, не е хубаво, ама е факт. Вярвай, че ако се стигне до момент цената на златото да започне да се определя единствено от физическите наличности, няма изобщо да ти е до него.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Много мислиш.
                                Напрежението около лихвите е голямо защото инфлацията вече действа обратнопропорционално на ефектите когато е в здравословни граници.
                                От тук риска нараства и съответно натиска над Ц.банки също се увеличава.
                                Прозореца за добри цени на златото е 6 месеца горед долу.
                                Акциите са до Нова Година и то ако инфлацията не ускори още .
                                И аз залагам на нещо такова. Повишените лихви ще дойдат все някога, може би тогава ще изгърмят акциите.
                                Тази година събирах долари и физическо злато, премахнах акциите почти изцяло. Златото ще го държа дългосрочно, за вечни времена, застраховка. Ако цената падне на 1500 или 1200$ ще докупувам. А може вчерашната ниска цена вече никога да не я видим и да си спомняме за нея с умиление.

                                Коментар

                                Working...
                                X