IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ОП ОПО ОП ИЗРАЕЛСКОТО ЗЛАТО ПАДА ОТ БОМБАТА НА 4Н . КАЗАХ ВИ ДА ПУСКАТЕ КЪСИ АМА НЕ МЕ СЛУШАТЕ. МОЖЕХТЕ ДА ПРИБЕРЕТЕ МНОГО ИЗРАЕЛДСКИ ПАРИЧКИ ДНЕС

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

      Може да ми попаднат в полезрението, но дали са малко до немного рискови и високодоходни?
      Земеделската земя е ниско рисков актив, с приемлива до ниска доходност - разбира се зависи от мястото, типа и категорията, големината... но дългосрочно погледнато е разумна покупка.
      А парцела на кратко, зависи най-много от МЕСТОПОЛОЖЕНИТО и големината си, и може да е много добра или лоша инвестиция.
      Какво ще стане, ако в България останат само цигани и държавни служители?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        сещам се за 2 неща

        земеделски или селски парцели (че има в този ценови клас) или акции от дружества за инвестиция в НИ тип Бреф,Атера и др.
        Може да ми попаднат в полезрението, но дали са малко до немного рискови и високодоходни?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от viva Разгледай мнение

          Не искам да се заяжвам, но ми стана любопитно. 85% от 50 000 лева са 42 500 лева. Да приемем, че всичко се вкара в спекулативни имоти (бизнес, акции и крипто са на нула), що за спекулативни имоти са това? Някой гараж в София или кирпичена къща в с.Тръстеник.

          Апартамент на зелено за мен е спекулативен имот, досега плащах от 80 до 30% на предварителен договор преди разрешение за строеж чак до Акт 16. Имах добра доходност, но не ми се занимава вече по този начин.

          За по-разбираемо, пак примерно, имам 500 000 лв. за инвестиции, от които 75 000 лв са ми в златни монети (около 23 бр.), 125 000 лв в кеш (банка), 125 000 в апартамент на зелено (60% от крайната цена), 75 000 лв в акции, 100 000 лв в крипто.
          Редакция: за бизнеса даже не остана, ще всемем отвсякъде по 25 000 лв., без златото, то си остава.

          При 50 000 лв пример наистина е трудно да вкараш имота в такива пропорции, може някой да събере над 100 000 лв и тогава да вземе нещо много малко в краен квартал на София или по-добро място в някой друг град (апарт на цена около 40 000 евро) с вноска 30% до Акт 16 - около 24000 лв.

          Може всеки да поема всякакви рискове и да играе на 100% в някой такъв актив, но аз не съм за такова нещо. All in бих инвестирал само за собствен бизнес.

          П. С. И вижте, аз не съм добър инвеститор, сега тепърва се уча, досега винаги съм бил all in и нищо настрана, фалира бизнеса и трябва да почвам от нулата, сега правя нещата вече по друг начин.
          Last edited by troika; 16.11.2021, 00:11.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от viva Разгледай мнение

            Примерите трябва да са реалистични. Да вкараш в пример за общ портфейл от 50 000 лева: инвестиционни имоти, злато, акции, кеш, крипто, че и за бизнес, си е доста смешно.
            Опитах се да му го подскажа , с олекотяване на примера до 500 лв , но май не ме разбра *примерно*. Започна да говори за кондори и соколи. Мишова му работа .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              думата "примерно" говори ли ти нещо
              Примерите трябва да са реалистични. Да вкараш в пример за общ портфейл от 50 000 лева: инвестиционни имоти, злато, акции, кеш, крипто, че и за бизнес, си е доста смешно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                думата "примерно" говори ли ти нещо
                Браво, маломерчо . Добре че си ти ,за да се внася пояснение и да насочваш форумците към дребните детайли, за осмисляне на постовете .
                Същия пример , можеше да го даде и с 50 лева , респективно . Като 85% са в инвестиционни имоти , а 15 % в злато.
                Примерно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                  Те са експерти. Винаги печелят от всичко- хаххххххххххххххххххх
                  А едно време хората се занимавах с ръкоделие, шиеха гоблени- Тайната вечеря беше хитова-
                  Куче касичка- А гоблена тайната вечеря с лика на вожда- ЦЦЦ Анатема!!! Хахххх
                  Те и сега си шият гоблени, но не и младите жени. Иначе са красиви, на мен ми харесват.

                  Но трудно се продават и няма пазар.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от viva Разгледай мнение

                    Не искам да се заяжвам, но ми стана любопитно. 85% от 50 000 лева са 42 500 лева. Да приемем, че всичко се вкара в спекулативни имоти (бизнес, акции и крипто са на нула), що за спекулативни имоти са това? Някой гараж в София или кирпичена къща в с.Тръстеник.
                    думата "примерно" говори ли ти нещо
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от viva Разгледай мнение

                      Не искам да се заяжвам, но ми стана любопитно. 85% от 50 000 лева са 42 500 лева. Да приемем, че всичко се вкара в спекулативни имоти (бизнес, акции и крипто са на нула), що за спекулативни имоти са това? Някой гараж в София или кирпичена къща в с.Тръстеник.
                      сещам се за 2 неща

                      земеделски или селски парцели (че има в този ценови клас) или акции от дружества за инвестиция в НИ тип Бреф,Атера и др.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                        Прав си, може да се каже, че златото вече не е оборотен. Може да се каже инвестиционен. Аз така му казвам, всичките активи които инвестирам извън жилищата за живеене. Примерно, ако имаме 50 000 лв извън жилището си за всякакви инвестиции, държа в монети 7 500лв. - 15%. То не е за спекулации или търговия. Евентуално, ако хвръкне 2-3-5 пъти бих продал някаква част да стане пак 15% и ребалансирал към другите активи. Другите 85% са кеш, спекулативни имоти, бизнес, акции, крипто в различни съотношения. Незнам какво пише по книгите, забравил съм, не знам дали е правилно но аз така правя, може да бъркам терминологията.
                        ​​​​​​
                        Всъщност поправям се, инвестиционен капитал трябва да е термина.
                        Не искам да се заяжвам, но ми стана любопитно. 85% от 50 000 лева са 42 500 лева. Да приемем, че всичко се вкара в спекулативни имоти (бизнес, акции и крипто са на нула), що за спекулативни имоти са това? Някой гараж в София или кирпичена къща в с.Тръстеник.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Как е оборотен, а го държиш в злато? Това означава, че супер често купуваш и продаваш или си в някаква сфера, където част от оборота е в злато? Не се заяждам, наистина ми е интересно, за първи път чувам за подобно нещо.
                          Прав си, може да се каже, че златото вече не е оборотен. Може да се каже инвестиционен. Аз така му казвам, всичките активи които инвестирам извън жилищата за живеене. Примерно, ако имаме 50 000 лв извън жилището си за всякакви инвестиции, държа в монети 7 500лв. - 15%. То не е за спекулации или търговия. Евентуално, ако хвръкне 2-3-5 пъти бих продал някаква част да стане пак 15% и ребалансирал към другите активи. Другите 85% са кеш, спекулативни имоти, бизнес, акции, крипто в различни съотношения. Незнам какво пише по книгите, забравил съм, не знам дали е правилно но аз така правя, може да бъркам терминологията.
                          ​​​​​​
                          Всъщност поправям се, инвестиционен капитал трябва да е термина.
                          Last edited by troika; 14.11.2021, 14:36.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                            Доколкото виждам, големите играчи са централните банки, които складират златото под формата на стандартни кюлчета.
                            За мен златото е застраховка. Държа 15% от оборотния си капитал в златни монети. ETF-и не ме интересуват.
                            Може би е разумно да се погледне към криптото и NFT. Дали ще пада или качва не знам, но то е вече реалността, както и бъдещето, така или иначе.
                            Как е оборотен, а го държиш в злато? Това означава, че супер често купуваш и продаваш или си в някаква сфера, където част от оборота е в злато? Не се заяждам, наистина ми е интересно, за първи път чувам за подобно нещо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                              Сега е модерно да влагат кеша в имоти и крипто валути. Младите считат физическото злато за старомодна инвестиция. А то не е нито старомодно нито е инвестиция.....

                              Междувременно ето какво правят истинските играчи:
                              https://www.gold.org/goldhub/data/20...reserve-survey

                              Обърнете внимание на това какво злато купуват и къде го купуват!
                              Доколкото виждам, големите играчи са централните банки, които складират златото под формата на стандартни кюлчета.
                              За мен златото е застраховка. Държа 15% от оборотния си капитал в златни монети. ETF-и не ме интересуват.
                              Може би е разумно да се погледне към криптото и NFT. Дали ще пада или качва не знам, но то е вече реалността, както и бъдещето, така или иначе.

                              Коментар


                              • [QUOTE=Bearfox;n3828278]

                                Твоето като е с четворка, файда има ли някаква все още ?

                                Мон амур, пак си в грешка. Невърмайнд

                                Коментар

                                Working...
                                X