IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от viva Разгледай мнение

    Не искам да се заяжвам, но ми стана любопитно. 85% от 50 000 лева са 42 500 лева. Да приемем, че всичко се вкара в спекулативни имоти (бизнес, акции и крипто са на нула), що за спекулативни имоти са това? Някой гараж в София или кирпичена къща в с.Тръстеник.
    сещам се за 2 неща

    земеделски или селски парцели (че има в този ценови клас) или акции от дружества за инвестиция в НИ тип Бреф,Атера и др.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

      Прав си, може да се каже, че златото вече не е оборотен. Може да се каже инвестиционен. Аз така му казвам, всичките активи които инвестирам извън жилищата за живеене. Примерно, ако имаме 50 000 лв извън жилището си за всякакви инвестиции, държа в монети 7 500лв. - 15%. То не е за спекулации или търговия. Евентуално, ако хвръкне 2-3-5 пъти бих продал някаква част да стане пак 15% и ребалансирал към другите активи. Другите 85% са кеш, спекулативни имоти, бизнес, акции, крипто в различни съотношения. Незнам какво пише по книгите, забравил съм, не знам дали е правилно но аз така правя, може да бъркам терминологията.
      ​​​​​​
      Всъщност поправям се, инвестиционен капитал трябва да е термина.
      Не искам да се заяжвам, но ми стана любопитно. 85% от 50 000 лева са 42 500 лева. Да приемем, че всичко се вкара в спекулативни имоти (бизнес, акции и крипто са на нула), що за спекулативни имоти са това? Някой гараж в София или кирпичена къща в с.Тръстеник.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Как е оборотен, а го държиш в злато? Това означава, че супер често купуваш и продаваш или си в някаква сфера, където част от оборота е в злато? Не се заяждам, наистина ми е интересно, за първи път чувам за подобно нещо.
        Прав си, може да се каже, че златото вече не е оборотен. Може да се каже инвестиционен. Аз така му казвам, всичките активи които инвестирам извън жилищата за живеене. Примерно, ако имаме 50 000 лв извън жилището си за всякакви инвестиции, държа в монети 7 500лв. - 15%. То не е за спекулации или търговия. Евентуално, ако хвръкне 2-3-5 пъти бих продал някаква част да стане пак 15% и ребалансирал към другите активи. Другите 85% са кеш, спекулативни имоти, бизнес, акции, крипто в различни съотношения. Незнам какво пише по книгите, забравил съм, не знам дали е правилно но аз така правя, може да бъркам терминологията.
        ​​​​​​
        Всъщност поправям се, инвестиционен капитал трябва да е термина.
        Last edited by troika; 14.11.2021, 14:36.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

          Доколкото виждам, големите играчи са централните банки, които складират златото под формата на стандартни кюлчета.
          За мен златото е застраховка. Държа 15% от оборотния си капитал в златни монети. ETF-и не ме интересуват.
          Може би е разумно да се погледне към криптото и NFT. Дали ще пада или качва не знам, но то е вече реалността, както и бъдещето, така или иначе.
          Как е оборотен, а го държиш в злато? Това означава, че супер често купуваш и продаваш или си в някаква сфера, където част от оборота е в злато? Не се заяждам, наистина ми е интересно, за първи път чувам за подобно нещо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

            Сега е модерно да влагат кеша в имоти и крипто валути. Младите считат физическото злато за старомодна инвестиция. А то не е нито старомодно нито е инвестиция.....

            Междувременно ето какво правят истинските играчи:
            https://www.gold.org/goldhub/data/20...reserve-survey

            Обърнете внимание на това какво злато купуват и къде го купуват!
            Доколкото виждам, големите играчи са централните банки, които складират златото под формата на стандартни кюлчета.
            За мен златото е застраховка. Държа 15% от оборотния си капитал в златни монети. ETF-и не ме интересуват.
            Може би е разумно да се погледне към криптото и NFT. Дали ще пада или качва не знам, но то е вече реалността, както и бъдещето, така или иначе.

            Коментар


            • [QUOTE=Bearfox;n3828278]

              Твоето като е с четворка, файда има ли някаква все още ?

              Мон амур, пак си в грешка. Невърмайнд

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Предполагах, че започва с осмица.
                Твоето като е с четворка, файда има ли някаква все още ?

                Коментар


                • Тийновете дето каза, че идват при тебе ли... и ти казват да взимеш AMD пък ти късо AMD и дълго INTC и отново с "перфектен" тайминг...

                  Уникум!

                  Само не разбрах каква е ползата от живота в паралелната вселена. Нещо тип дон Кихот ли?

                  Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Аз лично научих бая неща дори от тийнове.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Мъни, ПАК ИЗЛЪГА. Докога, бе пич. Докога така ще се излагаш. Що пак си "спомняш" какво съм написал, а не го цитираш?

                    Добавка - замислям да публикувам антология на форумните ми постове. Ако си послушен, ще ти дам книжката с автограф. На любимия ми борсов водолаз.

                    Хазартен, не тръгвай по наклонената плоскост. Не тръгвай на бориш реалността, само защото не ти харесва посредника. Пък егн-то ми започва с осмица, не с девятка. Не, че това има голямо значение. Аз лично научих бая неща дори от тийнове.
                    Предполагах, че започва с осмица.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Не е младеж, Мистър Сенко е

                      Не знам как, но през април баш на $1910 "предвиди", че златото щяло да расте. Продполагам, само за да е на контра, понеже аз казах, че от там ще пада... Майтап да става. От онзи момент и за секунда не сме видяли златото над $1910

                      Мъни, ПАК ИЗЛЪГА. Докога, бе пич. Докога така ще се излагаш. Що пак си "спомняш" какво съм написал, а не го цитираш?

                      Добавка - замислям да публикувам антология на форумните ми постове. Ако си послушен, ще ти дам книжката с автограф. На любимия ми борсов водолаз.

                      Хазартен, не тръгвай по наклонената плоскост. Не тръгвай на бориш реалността, само защото не ти харесва посредника. Пък егн-то ми започва с осмица, не с девятка. Не, че това има голямо значение. Аз лично научих бая неща дори от тийнове.
                      Last edited by terziеv; 13.11.2021, 13:35.

                      Коментар


                      • Не е младеж, Мистър Сенко е

                        Не знам как, но през април баш на $1910 "предвиди", че златото щяло да расте. Продполагам, само за да е на контра, понеже аз казах, че от там ще пада... Майтап да става. От онзи момент и за секунда не сме видяли златото над $1910


                        Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                        Александра със голямата .... гума, ми е изтрила гледам мнението без да ме пита.


                        Кат те чета тук, имаш нямаш 18 месеца откакто си се докоснал до акции и (хартиено) злато, изобщо.
                        Отделно, си под 30 год, неходил в казарма, откърмен със Бойковата сбъркана далаверджийска епоха, не си преминавал през гладни времена и/или суперинфлация, не си чувствал (и виждал) кризите от 2000/2008, доскоро нямаше и 1000 лв кеш.
                        Как пък успя да вникнеш толкова бързо във тайните на инвестирането вре, ти вундеркинд ли си ?
                        Слез на земята малко, не се излагай така, ужким биеш по прогнози Блак Рок, Мангър, Бъфет, Renaissance, Bridgewater Associates, де що има банки и тинк-танк тръстове.
                        Естествено, че бълваш глупости за златото и акциите.
                        За акциите, покажи един портфейл да се убедим, че наистина ги чуваш нещата там, иначе са приказки на пазара, егото ли си храниш във тоя форум, професионално нереализиран младежо ;;

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                          Отбележи, че акциите вървят предимно нагоре. Ако не вдигнат лихвите, коя е причината да спаднат, при тази инфлация и печатане оборотите на фирмите се вдигат печалбите, оттам акциите, логично е.
                          А в това време златото си стои мирно и тихо на цена от 2011-2012г. Какво ли ще се случи ако тръгнат разпродажби по фондовите пазари, къде ли ще отидат парите... държ. облигации, злато и крипто може би?
                          Сега е модерно да влагат кеша в имоти и крипто валути. Младите считат физическото злато за старомодна инвестиция. А то не е нито старомодно нито е инвестиция.....

                          Междувременно ето какво правят истинските играчи:
                          https://www.gold.org/goldhub/data/20...reserve-survey

                          Обърнете внимание на това какво злато купуват и къде го купуват!
                          Last edited by alphaomega; 13.11.2021, 11:45.

                          Коментар


                          • Александра със голямата .... гума, ми е изтрила гледам мнението без да ме пита.
                            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Цената на златото няма почти нищо общо с добива му. Цената на златото има съвсем малко общо с наличностите му. Общо взето цената на златото не зависи от самото злато, а от търговията на деривати. Контраинтуитивно е, не е хубаво, ама е факт. Вярвай, че ако се стигне до момент цената на златото да започне да се определя единствено от физическите наличности, няма изобщо да ти е до него.
                            Кат те чета тук, имаш нямаш 18 месеца откакто си се докоснал до акции и (хартиено) злато, изобщо.
                            Отделно, си под 30 год, неходил в казарма, откърмен със Бойковата сбъркана далаверджийска епоха, не си преминавал през гладни времена и/или суперинфлация, не си чувствал (и виждал) кризите от 2000/2008, доскоро нямаше и 1000 лв кеш.
                            Как пък успя да вникнеш толкова бързо във тайните на инвестирането вре, ти вундеркинд ли си ?
                            Слез на земята малко, не се излагай така, ужким биеш по прогнози Блак Рок, Мангър, Бъфет, Renaissance, Bridgewater Associates, де що има банки и тинк-танк тръстове.
                            Естествено, че бълваш глупости за златото и акциите.
                            За акциите, покажи един портфейл да се убедим, че наистина ги чуваш нещата там, иначе са приказки на пазара, егото ли си храниш във тоя форум, професионално нереализиран младежо ;;

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              яка инфлация, кредитна спирала за правителства и не само + отказ на ЦБ да признаят, че отвориха кутията на пандора с 'възстановителното' печатане и наливане на ликвидност = рецепта за перфектната буря на финансовите и не само пазари.
                              Отбележи, че акциите вървят предимно нагоре. Ако не вдигнат лихвите, коя е причината да спаднат, при тази инфлация и печатане оборотите на фирмите се вдигат печалбите, оттам акциите, логично е.
                              А в това време златото си стои мирно и тихо на цена от 2011-2012г. Какво ли ще се случи ако тръгнат разпродажби по фондовите пазари, къде ли ще отидат парите... държ. облигации, злато и крипто може би?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                яка инфлация, кредитна спирала за правителства и не само + отказ на ЦБ да призаят, че отвориха кутията на пандора с 'възстановителното' печатане и наливане на ликвидност = рецепта за перфектната буря на финансовите и не само пазари.

                                Туй заклетите бъгове дай ви само глуум енд дуум
                                Не че и аз нямам жълто, ама по малко по други причини, не и физика

                                Коментар

                                Working...
                                X