IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дано не съм лош пророк, но утре златото може да го сурнат рязко надолу. Да правят сечено на русите, ако решат да продават.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vilkos Разгледай мнение

      Благодаря на всички за изказаните мнения. Не знам за тези монети - но вижте какво са направили пловдивчани преди няколко месеца - опашки от хора да купуват кюлчета. Значи доколкото разбирам - купуваш си няколко кюлчета, заключваш ги в сейфа, или ги заравяш в двора като съковище. След някоя година, когато нещата се успокоят и инфлацията вече е с по-бавни темпове - изравяш златото и го обръщаш пак в левове. Въпросът е как точно става обръщането в левове - къде го носиш - в някоя заложна къща, или пък там откъдето си го купил ли? Прочетох някакви проотиворечиви неща, че имало и ДДС за тази операция. Така ли е наистина, защото ако има такива ДДС-та, значи може и да съм на голяма загуба от цялата тази схема.
      На златото няма ДДС. Прочети малко и после пиши. Можеш да продадеш злато на много места. Информацията е в интернет.
      Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vilkos Разгледай мнение

        Благодаря на всички за изказаните мнения. Не знам за тези монети - но вижте какво са направили пловдивчани преди няколко месеца - опашки от хора да купуват кюлчета. Значи доколкото разбирам - купуваш си няколко кюлчета, заключваш ги в сейфа, или ги заравяш в двора като съковище. След някоя година, когато нещата се успокоят и инфлацията вече е с по-бавни темпове - изравяш златото и го обръщаш пак в левове. Въпросът е как точно става обръщането в левове - къде го носиш - в някоя заложна къща, или пък там откъдето си го купил ли? Прочетох някакви проотиворечиви неща, че имало и ДДС за тази операция. Така ли е наистина, защото ако има такива ДДС-та, значи може и да съм на голяма загуба от цялата тази схема.
        Златото няма ДДС. Там от където си го купил ще ти го купят обратно. Както и във всеки златарски магазин и на още места, но не знам за Пловдив къде е най-изгодно. В София igold.bg жив и здрав да е Крум и Черния Водолей.
        Last edited by anonymous6718; 27.02.2022, 21:03.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

          Бих купил някакво количество златни монети. Възможно най-стандартни и без нумизматична стойност. Каквито разфасовки прецениш за целите си - ако смяташ че някога ще ти се наложи да продаваш по малко, наполеони или дукати е по-добро решение от тройунции. Бих купил и някакво количество сребърни монети. За среброто - тройунция филхармовия, орел, кленов лист. Среброто можеше да се взема с много по-малко ДДС от някои държави в ЕС, но сега не знам как е. Thesilvermountain беше добре преди. С тия войни и доставките стават съмнителни. Но това е какво бих направил аз, а аз не съм никакъв инвеститор, а наивен и елементарен човек, така че може да четеш мнението само като анекдотна информация.
          Благодаря на всички за изказаните мнения. Не знам за тези монети - но вижте какво са направили пловдивчани преди няколко месеца - опашки от хора да купуват кюлчета. Значи доколкото разбирам - купуваш си няколко кюлчета, заключваш ги в сейфа, или ги заравяш в двора като съковище. След някоя година, когато нещата се успокоят и инфлацията вече е с по-бавни темпове - изравяш златото и го обръщаш пак в левове. Въпросът е как точно става обръщането в левове - къде го носиш - в някоя заложна къща, или пък там откъдето си го купил ли? Прочетох някакви проотиворечиви неща, че имало и ДДС за тази операция. Така ли е наистина, защото ако има такива ДДС-та, значи може и да съм на голяма загуба от цялата тази схема.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

            Каква евакуация! Злато трябва да имаш за две години нормален живот. Това е дълбок резерв за непредвидена ситуация.
            п.п. Но също става и за евакуация!
            На прага сме на световен конфликт.
            Вятъра духа натам за съжаление

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Струва си единствено ако очакваш Световна война с опции за евакуация.
              Каква евакуация! Злато трябва да имаш за две години нормален живот. Това е дълбок резерв за непредвидена ситуация.
              п.п. Но също става и за евакуация!
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vilkos Разгледай мнение
                Здравейте
                извинявам се за некомпетентността, но бих искал да запитам дали при сегашната ситуация е добре човек да обърне спестяванията си в злато.
                Нямам време а и не мога да разбера всички отвлечени и неясни коментари по темата досега. Имам една сума пари в банков влог, но всследствие инфалцията от короната, а и заради задаващата се война обмислям да обърна парите си в нещо друго, не ми стигат да си купя недвижим и имот, но ако ги обърна в няколкостотин грама злато - дали би било по-добре, отколкото да стоят в банката? Биткойна ми се струва нещо много рисково. С акции и сложни приложения не ми се занимава - непрекъснато трябва да следиш борсата и да купуваш и продаваш - голяма занимавка е, а освен това има много подводни камъни. Искам да обърна парите си в нещо сигурно, без да се налага непрекъснато да следя кое се вдига и покачва, и съм склонен дори и да загубя някакъв %, но поне този % на загуба да е по-малък, отколкото да седят в банката и да се обезценят главоломно.
                Струва си единствено ако очакваш Световна война с опции за евакуация.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vilkos Разгледай мнение
                  Здравейте
                  извинявам се за некомпетентността, но бих искал да запитам дали при сегашната ситуация е добре човек да обърне спестяванията си в злато.
                  Нямам време а и не мога да разбера всички отвлечени и неясни коментари по темата досега. Имам една сума пари в банков влог, но всследствие инфалцията от короната, а и заради задаващата се война обмислям да обърна парите си в нещо друго, не ми стигат да си купя недвижим и имот, но ако ги обърна в няколкостотин грама злато - дали би било по-добре, отколкото да стоят в банката? Биткойна ми се струва нещо много рисково. С акции и сложни приложения не ми се занимава - непрекъснато трябва да следиш борсата и да купуваш и продаваш - голяма занимавка е, а освен това има много подводни камъни. Искам да обърна парите си в нещо сигурно, без да се налага непрекъснато да следя кое се вдига и покачва, и съм склонен дори и да загубя някакъв %, но поне този % на загуба да е по-малък, отколкото да седят в банката и да се обезценят главоломно.
                  Бих купил някакво количество златни монети. Възможно най-стандартни и без нумизматична стойност. Каквито разфасовки прецениш за целите си - ако смяташ че някога ще ти се наложи да продаваш по малко, наполеони или дукати е по-добро решение от тройунции. Бих купил и някакво количество сребърни монети. За среброто - тройунция филхармовия, орел, кленов лист. Среброто можеше да се взема с много по-малко ДДС от някои държави в ЕС, но сега не знам как е. Thesilvermountain беше добре преди. С тия войни и доставките стават съмнителни. Но това е какво бих направил аз, а аз не съм никакъв инвеститор, а наивен и елементарен човек, така че може да четеш мнението само като анекдотна информация.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vilkos Разгледай мнение
                    Здравейте
                    извинявам се за некомпетентността, но бих искал да запитам дали при сегашната ситуация е добре човек да обърне спестяванията си в злато.
                    Нямам време а и не мога да разбера всички отвлечени и неясни коментари по темата досега. Имам една сума пари в банков влог, но всследствие инфалцията от короната, а и заради задаващата се война обмислям да обърна парите си в нещо друго, не ми стигат да си купя недвижим и имот, но ако ги обърна в няколкостотин грама злато - дали би било по-добре, отколкото да стоят в банката? Биткойна ми се струва нещо много рисково. С акции и сложни приложения не ми се занимава - непрекъснато трябва да следиш борсата и да купуваш и продаваш - голяма занимавка е, а освен това има много подводни камъни. Искам да обърна парите си в нещо сигурно, без да се налага непрекъснато да следя кое се вдига и покачва, и съм склонен дори и да загубя някакъв %, но поне този % на загуба да е по-малък, отколкото да седят в банката и да се обезценят главоломно.
                    При инвестициите единственото сигурно нещо е че няма нищо сигурно!

                    Ако смяташ да го държиш златото с години като бели пари за черни дни - купувай смело! Само трябва да знаеш че при търговия с физическо инвестиционно злато има голям спред за малки количества (това е разликата между цената на която ще го купиш и цената на която можеш веднага да го продадеш). Покупката на инвестиционно злато носи моментална загуба която обикновено варира от 1% до над 10% от сумата в зависимост от количеството и търговеца. Като цена най изгодно е закупуването на злато под формата на чиста суровина с нулева нумизматична стойност. (Самородно злато или скрап) Но това не го препоръчвам за човек който няма опит защото си има тънкости при определянето на каратите.

                    Златото трудно може да се нарече инвестиция. Закупуването му е оправдано ако смяташ да го държиш дълго време или когато например очакваш инфлация по висока от спреда за даден период от време.
                    Тоест краткосрочно златото ти помага да ограничиш загубите до определен размер. А ако искаш да спекулираш с цената на пазара и дори да спечелиш от покачване на цената това вече е съвсем друга тема.

                    Коментар


                    • Здравейте
                      извинявам се за некомпетентността, но бих искал да запитам дали при сегашната ситуация е добре човек да обърне спестяванията си в злато.
                      Нямам време а и не мога да разбера всички отвлечени и неясни коментари по темата досега. Имам една сума пари в банков влог, но всследствие инфалцията от короната, а и заради задаващата се война обмислям да обърна парите си в нещо друго, не ми стигат да си купя недвижим и имот, но ако ги обърна в няколкостотин грама злато - дали би било по-добре, отколкото да стоят в банката? Биткойна ми се струва нещо много рисково. С акции и сложни приложения не ми се занимава - непрекъснато трябва да следиш борсата и да купуваш и продаваш - голяма занимавка е, а освен това има много подводни камъни. Искам да обърна парите си в нещо сигурно, без да се налага непрекъснато да следя кое се вдига и покачва, и съм склонен дори и да загубя някакъв %, но поне този % на загуба да е по-малък, отколкото да седят в банката и да се обезценят главоломно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от The Money Master Разгледай мнение
                        Една гатанка научих днес, реших да ви я споделя:
                        - 100 нагоре след това 100 надолу, що е то?

                        За нов ATH, трябва и нова Корона може би!
                        Тези лашкания 100 нагоре-100 надолу ,са за дребните риби, да им взимат парите.
                        Месечното затваряне,което престои след няколко дена е доста важно.Такова ПОД черната линия на графиката която съм постнал(1853 предишния месец хай) ,и ще влезе пак в някъв рейндж.Затваряне НАД черната линия активира започването на месечен бул тренд и нов АТН като цел и първа сериозна съпротива чак в зоната 22хх.
                        Last edited by petrg5s; 25.02.2022, 05:31.

                        Коментар


                        • В такъв ден


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                            Нов ATH и после 22хх са на тезгяха


                            https://i.imgur.com/ImysjZL.png



                            Една гатанка научих днес, реших да ви я споделя:
                            - 100 нагоре след това 100 надолу, що е то?

                            Никой не манипулира пазар от 8Т, просто хей така!

                            За нов ATH, трябва и нова Корона може би!

                            Коментар


                            • започна да връща
                              изтървах ли момента да продам жълтицата
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Нов ATH и после 22хх са на тезгяха


                                https://i.imgur.com/ImysjZL.png



                                Коментар

                                Working...
                                X