IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

    Осребрил ли си? Не е ли още рано?
    Аз по принцип само купувам. 2020 продадох за покупка на ваканционен имот и това е.Купвам злато то 20 години по малко, когато преценя.
    Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
      Днес златото удари исторически връх в лева.
      Еврото е Чао!!!
      Как беше янките ще водят войната до последното евро.
      Много се страхуват да не изпуснат курса на златото спрямо гущера, но и това ще стане-

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

        Те са му в земята. Петрол газ метали.
        Изтокът ще спре безумието на зелената сделка и външни сили ще му помогнат в това начинание.
        Колкото и да се опитват да задържат цената на златото, накрочая булион банките ще бъдат смачкани от пазара. Аз помня когато златото стигна 372 долара и започна воят, на определени кръгове да го дискредитират като пари, но пазарът гш смаза. Смаза и МВФ което интервира през 08 ма. Да така беше
        няма да я спре, а по-скоро ще вкарат атома вътре
        акциите 'атомното' ми портфолио за 25% наогре при все, че пазарите страдат от руската агресия.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
          Днес златото удари исторически връх в лева.
          Осребрил ли си? Не е ли още рано?

          Коментар


          • Днес златото удари исторически връх в лева.
            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              изтокът трябва да ползва златните си резерви на относително ниски цени... после може и да го пуснат да лети.
              Те са му в земята. Петрол газ метали.
              Изтокът ще спре безумието на зелената сделка и външни сили ще му помогнат в това начинание.
              Колкото и да се опитват да задържат цената на златото, накрочая булион банките ще бъдат смачкани от пазара. Аз помня когато златото стигна 372 долара и започна воят, на определени кръгове да го дискредитират като пари, но пазарът гш смаза. Смаза и МВФ което интервира през 08 ма. Да така беше

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                Еми там я продават [1], за колкото я изкупува Крум [2], а в Тавекс даже я нямат в момента Велик си Тройка! Жив и здрав да си!
                Само не разбирам, защо е този този лимит от 15к евро, но и на няколко пъти пак става, просто е досадно.

                [1]
                https://www.muenzeoesterreich.at/eng...ine-gold-999.9

                [2]
                https://igold.bg/zlatna-vienska-filharmoniya-1-oz
                Преди 6 бр. по около 1600 евро бяха към 9600 евро, плюс 25 евро за доставка, с UPS ги доставят. Сега 5 бр. по 1784 евро ще са 8920 евро, да кажем за да е до 10000 евро, но не съм сигурен дали съществува някакво ограничение или аз съм си го измислил сам. Забравил съм.
                Благодаря за линковете, през телефона ми е трудно да ги пиша.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Тогава има голямо разминаване между 2 монети, по 16 грама - едната за 20 лв, а другата за 1000 лв (и двете социалистически).

                  Ти грешиш, не аз.
                  Ха,ха,ха омръзна ми да обяснявам. Защо не отвориш сайта на БНБ и не провериш сам. Толкова ли е трудно?!? И последен жокер... като сравняваш грамажа и цената, защо не сравниш и годината на емитиране? Ще ми сравняваш 1965 година с 1981 година.

                  Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                    Нумизматичната стойност при "редките" серии е балон! В скъпите златни монети няма никава далавера за купувача. Купувате ги много над спот цена а след време така или иначе ще отидат за претопяване. Ама това ще го разберете малко по късно...
                    петнайсе години купувам успоредно - около спот цена и нумизматика. естествено в началото мислех като теб и процента нумизматика беше съвсем нисък. с днешна дата си давам сметка, че преценката ми е била неправилна.
                    което пък не отменя възможността с утрешна дата твоята теза да е правилна. и все пак, истински редките монети според мен винаги ще се ценят

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

                      Пак измислици. До към средата на 1989 година номинала на монетата отговаряше на цената на която се продаваше монетата в БНБ.
                      Явно сте млади и новобранци, но поне четете колеги! Информация има дори в сайта на БНБ

                      Тогава има голямо разминаване между 2 монети, по 16 грама - едната за 20 лв, а другата за 1000 лв (и двете социалистически).

                      Ти грешиш, не аз.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                        Така че по онова време не е имало връзка между номинал и на какви пари се е продавала. Вероятно 1 грам злато, 24 карата е бил 20 лв.
                        Пак измислици. До към средата на 1989 година номинала на монетата отговаряше на цената на която се продаваше монетата в БНБ.
                        Явно сте млади и новобранци, но поне четете колеги! Информация има дори в сайта на БНБ


                        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

                          Върни малко назад и намери къде съм написал 32-33 години. Пълни фантазии! 1965 година 10 и 20 лв Димитров струваха 10 и 20 лв. Някой хора хич не слушат и пак испуснаха далаверата.
                          Но 1989г или не са се продавали свободно или са били с друга цена.

                          А "Майка с дете" (голямата) като материал е струвала под 1000 лв. (16 грама по 20 лв)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                            Преди 10 дни един колега тук ми твърдеше, че преди 32-33 г могло да си купиш 20 лв Георги Димитров (златни) за 20 лв.

                            Това със сигурност не е така, защото монетата е 16 гр. А Майка с дете (голямата) също е 16 гр, с номинал 1000 лв. Така че по онова време не е имало връзка между номинал и на какви пари се е продавала. Вероятно 1 грам злато, 24 карата е бил 20 лв.
                            Върни малко назад и намери къде съм написал 32-33 години. Пълни фантазии! 1965 година 10 и 20 лв Димитров струваха 10 и 20 лв. Някой хора хич не слушат и пак испуснаха далаверата.
                            Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                            Коментар


                            • Преди 10 дни един колега тук ми твърдеше, че преди 32-33 г могло да си купиш 20 лв Георги Димитров (златни) за 20 лв.

                              Това със сигурност не е така, защото монетата е 16 гр. А Майка с дете (голямата) също е 16 гр, с номинал 1000 лв. Така че по онова време не е имало връзка между номинал и на какви пари се е продавала. Вероятно 1 грам злато, 24 карата е бил 20 лв.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                                Нумизматичната стойност при "редките" серии е балон! В скъпите златни монети няма никава далавера за купувача. Купувате ги много над спот цена а след време така или иначе ще отидат за претопяване. Ама това ще го разберете малко по късно...
                                Абсолютно правилно.В близкото бъдеще нумизматиката ще е без значение.Важен е грамажа и каратите.Другото в момента е пари на вяятъра.

                                Коментар

                                Working...
                                X