IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
    ЕС е пътник в този си формат. Особено с вечното и крайно некомпетентно ръководство.
    Той и без това беше мъртвороден, като валутата им евро. Така че долар злато нагоре.
    Златото ясно - перфектен хедж. За долара, след напечатаните особено последните години милиони тонове електронен памук, не съм оптимист. За ЕС и аз бях много разочарован до преди дни. Путин направи и някои добри неща - обедини ЕС както никога до сега!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

      Еврото е Чао!!!
      Как беше янките ще водят войната до последното евро.
      Много се страхуват да не изпуснат курса на златото спрямо гущера, но и това ще стане-
      Мине ли 2000 долара за над две три седмици, няма таван след това. Обаче ще направят всичко, за да го натискат зверски. Спиране на търговията не е изключена. На всичко са готови.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

        Нефта ще си се ползва, да, но зелената сделка може и да се забърза. Как иначе ще се откачи ЕС от Русия?
        ЕС е пътник в този си формат. Особено с вечното и крайно некомпетентно ръководство.
        Той и без това беше мъртвороден, като валутата им евро. Така че долар злато нагоре.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

          Нефта ще си се ползва, да, но зелената сделка може и да се забърза. Как иначе ще се откачи ЕС от Русия?
          баш!
          неволята е страшен мотиватор.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

            Да атома ще се развива, защото това лоби е много силно навсякъде- Но същинската зелена сделка ще я прекършат. Това е най-голямото зло надвиснало над човечеството- Петролната ера ще продължи до последната капка нефт.-
            Нефта ще си се ползва, да, но зелената сделка може и да се забърза. Как иначе ще се откачи ЕС от Русия?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              няма да я спре, а по-скоро ще вкарат атома вътре
              акциите 'атомното' ми портфолио за 25% наогре при все, че пазарите страдат от руската агресия.
              Да атома ще се развива, защото това лоби е много силно навсякъде- Но същинската зелена сделка ще я прекършат. Това е най-голямото зло надвиснало над човечеството- Петролната ера ще продължи до последната капка нефт.-

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                Осребрил ли си? Не е ли още рано?
                Аз по принцип само купувам. 2020 продадох за покупка на ваканционен имот и това е.Купвам злато то 20 години по малко, когато преценя.
                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
                  Днес златото удари исторически връх в лева.
                  Еврото е Чао!!!
                  Как беше янките ще водят войната до последното евро.
                  Много се страхуват да не изпуснат курса на златото спрямо гущера, но и това ще стане-

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                    Те са му в земята. Петрол газ метали.
                    Изтокът ще спре безумието на зелената сделка и външни сили ще му помогнат в това начинание.
                    Колкото и да се опитват да задържат цената на златото, накрочая булион банките ще бъдат смачкани от пазара. Аз помня когато златото стигна 372 долара и започна воят, на определени кръгове да го дискредитират като пари, но пазарът гш смаза. Смаза и МВФ което интервира през 08 ма. Да така беше
                    няма да я спре, а по-скоро ще вкарат атома вътре
                    акциите 'атомното' ми портфолио за 25% наогре при все, че пазарите страдат от руската агресия.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
                      Днес златото удари исторически връх в лева.
                      Осребрил ли си? Не е ли още рано?

                      Коментар


                      • Днес златото удари исторически връх в лева.
                        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          изтокът трябва да ползва златните си резерви на относително ниски цени... после може и да го пуснат да лети.
                          Те са му в земята. Петрол газ метали.
                          Изтокът ще спре безумието на зелената сделка и външни сили ще му помогнат в това начинание.
                          Колкото и да се опитват да задържат цената на златото, накрочая булион банките ще бъдат смачкани от пазара. Аз помня когато златото стигна 372 долара и започна воят, на определени кръгове да го дискредитират като пари, но пазарът гш смаза. Смаза и МВФ което интервира през 08 ма. Да така беше

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                            Еми там я продават [1], за колкото я изкупува Крум [2], а в Тавекс даже я нямат в момента Велик си Тройка! Жив и здрав да си!
                            Само не разбирам, защо е този този лимит от 15к евро, но и на няколко пъти пак става, просто е досадно.

                            [1]
                            https://www.muenzeoesterreich.at/eng...ine-gold-999.9

                            [2]
                            https://igold.bg/zlatna-vienska-filharmoniya-1-oz
                            Преди 6 бр. по около 1600 евро бяха към 9600 евро, плюс 25 евро за доставка, с UPS ги доставят. Сега 5 бр. по 1784 евро ще са 8920 евро, да кажем за да е до 10000 евро, но не съм сигурен дали съществува някакво ограничение или аз съм си го измислил сам. Забравил съм.
                            Благодаря за линковете, през телефона ми е трудно да ги пиша.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              Тогава има голямо разминаване между 2 монети, по 16 грама - едната за 20 лв, а другата за 1000 лв (и двете социалистически).

                              Ти грешиш, не аз.
                              Ха,ха,ха омръзна ми да обяснявам. Защо не отвориш сайта на БНБ и не провериш сам. Толкова ли е трудно?!? И последен жокер... като сравняваш грамажа и цената, защо не сравниш и годината на емитиране? Ще ми сравняваш 1965 година с 1981 година.

                              Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                                Нумизматичната стойност при "редките" серии е балон! В скъпите златни монети няма никава далавера за купувача. Купувате ги много над спот цена а след време така или иначе ще отидат за претопяване. Ама това ще го разберете малко по късно...
                                петнайсе години купувам успоредно - около спот цена и нумизматика. естествено в началото мислех като теб и процента нумизматика беше съвсем нисък. с днешна дата си давам сметка, че преценката ми е била неправилна.
                                което пък не отменя възможността с утрешна дата твоята теза да е правилна. и все пак, истински редките монети според мен винаги ще се ценят

                                Коментар

                                Working...
                                X