IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

    Именно за обвързаните със социалния рейтинг нови безналични пари имах впредвид.Това би дало на контролиращите системата абсолютната власт над всяко физическо или юрдическо лице .Това което не ти се връзва е какво ще правят 8 000 000 000 двукраки при разрушена икономика.Разрушено селско стопанство.И неизбежните сценарии на Шри Ланка по целия свят.
    В тази посока на развитие има някаква логика само ако основната цел е намаляване на световното население.

    Но какво ще спечелят от това банкерите?

    Може да има и обратен ефект. Ако достатъно голям процент от хората бъдат притиснати в ъгъла и вече нямат какво да губят те се превръщат в заплаха за тираничната система. Вдигат революция, правят гражданска война и започват да саботират системата по всички възможни начини до нейното пълно унищожение.

    Ако целта е просто да се намали световното население има хиляди други начини това да стане много по лесно бързо и ефективно.
    Ето това не ми се връзва! Защо ще се занимават да строят всички тези системи след като целта не оправдава средствата?

    Last edited by alphaomega; 29.07.2022, 19:54.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

      Мислил съм и по този вариант за развитие на събитията но засега ми се струва по малко вероятен. Защо да ги зануляват чрез много високи лихви като те вече са занулени със кредитите които са взели и никога няма да могат да ги върнат дори и при ниски лихви? Просто да се застраховат двойно?

      Честно казано, нещо ми убягва в цялата схема която въртят банкерите. Липсват ми някой парчета от пъзела. Но едно е ясно - това което правят доста се различава от това което говорят.
      Те са като фокусници - джепчии. С едната ръка ти отвличат вниманието, а с другата ти бъркат в джоба и ти вземат парите.

      Това което казваш за безналичните долари е интересно. Те и сега доларите са безналични! Само около 8% от парите в обръщение са хартиени и монети. Останалите 92% са виртуални. Ако всички хора по света утре решат да си изтеглят парите от банките в брой системата ще се срине още същия ден. То просто няма толкова пари никъде.

      Обаче те много добре са хипнотизирали масите и ги държат под контрол (засега). Сега с тия биткойни съвсем им завъртяха главите.
      Мисля че следващата стъпка ще е да обвържат виртуалните пари (които вече са факт) със системата за социален рейтинг която сега я тестват в Китай.




      Именно за обвързаните със социалния рейтинг нови безналични пари имах впредвид.Това би дало на контролиращите системата абсолютната власт над всяко физическо или юрдическо лице .Това което не ти се връзва е какво ще правят 8 000 000 000 двукраки при разрушена икономика.Разрушено селско стопанство.И неизбежните сценарии на Шри Ланка по целия свят.На мен например ще ми е интересно как софиянци тази година ще плащат 1000 и повече лева на месец само за парно.Защото то тепърва ще се вдига.....Ако го има де..Втечнената газ няма да стигне за всичките 500 000 000 европейци.Няма просто кораби с които да бъде превозено нужното количество........Дори и да се намери.
      Last edited by Hermes73; 29.07.2022, 19:51.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        Лихвите ще ги вдигнат много.С цел унищожаване на средната класа в страните от Запада и зануляването на Третия Свят.Не бих се учудил да подминат нивата на тези по времето на Пол Волкър-18%.Това естествено ще доведе световната иконмика до колапс-И след това ще дойдат като спасители именно федаджиите чрез новите безналични долари и производните им по света........Златото е трън в очите им защото винаги ще може да е извън системата........В момента златото няма цена........поне не и в това което носи името пари .То и антикварните предмети плюс ценни произведения на изкуството е лесно укриваемо и затова безцено във времената на Голямото Зануляване........
        Мислил съм и по този вариант за развитие на събитията но засега ми се струва по малко вероятен. Защо да ги зануляват чрез много високи лихви като те вече са занулени със кредитите които са взели и никога няма да могат да ги върнат дори и при ниски лихви? Просто да се застраховат двойно?

        Честно казано, нещо ми убягва в цялата схема която въртят банкерите. Липсват ми някой парчета от пъзела. Но едно е ясно - това което правят доста се различава от това което говорят.
        Те са като фокусници - джепчии. С едната ръка ти отвличат вниманието, а с другата ти бъркат в джоба и ти вземат парите.

        Това което казваш за безналичните долари е интересно. Те и сега доларите са безналични! Само около 8% от парите в обръщение са хартиени и монети. Останалите 92% са виртуални. Ако всички хора по света утре решат да си изтеглят парите от банките в брой системата ще се срине още същия ден. То просто няма толкова пари никъде.

        Обаче те много добре са хипнотизирали масите и ги държат под контрол (засега). Сега с тия биткойни съвсем им завъртяха главите.
        Мисля че следващата стъпка ще е да обвържат виртуалните пари (които вече са факт) със системата за социален рейтинг която сега я тестват в Китай.





        Коментар


        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

          E колко да ги вдигнат тия лихви? Нали всичко живо е затънало до ушите в кредити. Не могат нищо да вдигнат. Тия са импотентни и вече и виаграта не им действа.

          Пътят за златото дългосрочно е само нагоре. Тия моментни колебания са временни. Все пак има хора който продават защото им трябва кеш. Сега 1-2-3 години може да задържи. Нормално е. После пак нагоре.

          Мен лично цената не ме интересува особено. Дали е паднала или се е качила....винаги ще го купувам.
          Лихвите ще ги вдигнат много.С цел унищожаване на средната класа в страните от Запада и зануляването на Третия Свят.Не бих се учудил да подминат нивата на тези по времето на Пол Волкър-18%.Това естествено ще доведе световната иконмика до колапс-И след това ще дойдат като спасители именно федаджиите чрез новите безналични долари и производните им по света........Златото е трън в очите им защото винаги ще може да е извън системата........В момента златото няма цена........поне не и в това което носи името пари .То и антикварните предмети плюс ценни произведения на изкуството е лесно укриваемо и затова безцено във времената на Голямото Зануляване........

          Коментар


          • Първата испанска златна инвестиционна монета се пуска на пазара от немската фирма Дегуса. Стартова дата 1ви декември 2022 г.

            Монетата се нарича Иберийски Рис.
             

            Коментар


            • https://m.youtube.com/watch?v=m8-FWHcLQgU&feature=share
              Откровенията на последния кадърен шеф на ФЕД Пол Волкър. Много поучителна история. Клинк-клинк.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                При повишение на лихвите от страна на ФЕД с повече от 0.25% пункта - златото ще бъде под натиск (поне за известно време)
                Докато се говори за повишение на лихви, рецесия и има натиск върху акциите - не чакайте бичи настроения при ценните метали.
                Избухване ще има едва, когато се заговори отново за 'помощ за икономиката' от страна на централните банкери. Тогава ще тръгне следващата бича вълна при ценните метали. Сега вероятно ще има пропадания докато срещне стабилен интерес от страна на купувачите.
                E колко да ги вдигнат тия лихви? Нали всичко живо е затънало до ушите в кредити. Не могат нищо да вдигнат. Тия са импотентни и вече и виаграта не им действа.

                Пътят за златото дългосрочно е само нагоре. Тия моментни колебания са временни. Все пак има хора който продават защото им трябва кеш. Сега 1-2-3 години може да задържи. Нормално е. После пак нагоре.

                Мен лично цената не ме интересува особено. Дали е паднала или се е качила....винаги ще го купувам.
                Last edited by alphaomega; 27.07.2022, 14:54.

                Коментар


                • При повишение на лихвите от страна на ФЕД с повече от 0.25% пункта - златото ще бъде под натиск (поне за известно време)
                  Докато се говори за повишение на лихви, рецесия и има натиск върху акциите - не чакайте бичи настроения при ценните метали.
                  Избухване ще има едва, когато се заговори отново за 'помощ за икономиката' от страна на централните банкери. Тогава ще тръгне следващата бича вълна при ценните метали. Сега вероятно ще има пропадания докато срещне стабилен интерес от страна на купувачите.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                    Принципно сте прав.
                    но Мисля, че не отчитате един тотално непазарен и нелогичен фактор - путлер.

                    Ако тоя се заинати достатъчно, то моето очакване е,че златото ще падне под 1000$/Ozt
                    сън не спиш и празници не празнуваш заради тоя путлер
                    обременил си се нещо
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от KrassyAndreev Разгледай мнение
                      И тогава какъв е смисълът да се трупа този метал
                      Няма смисъл

                      за 2г се случиха Ковид криза,война в Украйна и рекордна двуцифрена инфлация по света.А златото минус 10%
                      Е ,то ако не се вдига при такива събития и то три поредни ,кога ?
                      Last edited by petrg5s; 24.07.2022, 21:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                        случи ли се обаче катаклизъм на финансовите пазари, някаква глобална война или черен лебед, може и да е имало смисъл някаква част да ти е в него.
                        30% в злато е златното правило:-))))

                        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от KrassyAndreev Разгледай мнение
                          По тази логика златото се обезценява, защото все по-малко неща можем да си купим с един грам злато...
                          И тогава какъв е смисълът да се трупа този метал?
                          Според мен златото е подходящо да се използва като застраховка. Ако не очакваш да спечелиш нещо значимо процентно, даже може да загубиш ако гледаш 2012 до 2018г, случи ли се обаче катаклизъм на финансовите пазари, някаква глобална война или черен лебед, може и да е имало смисъл някаква част да ти е в него.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от KrassyAndreev Разгледай мнение
                            За Европа трябва да гледаме еврото, когато купуваме и продаваме, поне лицензираните търговци спрямо тази валута си определят цените.
                            Но КОЯ е тази мерна единица, която ни дава РЕАЛНА цена на златото?
                            Защото когато унцията беше 1800 долара, но долара беше 1.65 към лева? А сега е 1700 унцията да кажем, ама долара е 1.95?
                            Това какво говори, че златото сериозно се обезценява или че златото си държи една РЕАЛНА стойност, но парите - фиатните хартийки, се обезценяват?
                            Спрямо какво е правилно да сравняваме цената на златото, за да знаем дали държи стойност и има смисъл да го трупаме?
                            Ако има мерна единица за стандарт живот.... /материални ценности + услуги за единица труд?/
                            Wavelength примерно
                            https://www.researchgate.net/figure/...ig11_293329436
                            Last edited by mikimaus; 24.07.2022, 00:00.

                            Коментар


                            • По тази логика златото се обезценява, защото все по-малко неща можем да си купим с един грам злато...
                              И тогава какъв е смисълът да се трупа този метал?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от KrassyAndreev Разгледай мнение
                                Но КОЯ е тази мерна единица, която ни дава РЕАЛНА цена на златото?
                                Винаги е било покупателната стойност.Какво може да купиш с 1гр злато примерно

                                Иначе ако питаш за коя от фиатните пари,там печели долара,защото златото се търгува основно в долари.Там са обемите.
                                Last edited by petrg5s; 23.07.2022, 11:29.

                                Коментар

                                Working...
                                X