IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от valko Разгледай мнение
    При златото както и при суровините тренда е за нагоре с първа цел 2060, според мен .
    Такава цена в долари е напълно реалистична, аз лично очкавам да видим в хода на тази година борсови цени на жълтото до 2200$ за унция. Според мен обаче долара ще падне малко спрямо еврото и не вярвам да видим борсова цена над 2000 евро за унция през тази година.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
      Спор няма ,просто образовам разни деца тук.Деца,защото за мен хора който не знаят даже цената на златото, или пък препоръчват продажбата на 1кг в онлайн дюкяни в чужбина,не могат да се наречат сериозни инвеститори ,камо ли пък от тях съвети да взимаш.
      И като им кажеш ,че нямат нито опит,нито знания се сърдят




      А този пост е нещо като паметник на глупоста в този форум
      Човека с пяна на устата търсил някакви цени в гугъл , но даже и това не може да направи правилно, обяснява "умно" колко е цената на някой който купува/продава регулярно физическо злато и споделя опит от 1 лице,а не от линкове в гугъл.
      Този потребител е толкова ограничен,че чак не допуска ,че аз говоря от първо лице ....и съм трябвало като него да проверя цената в нета . Аве момче,аз няма какво да я проверявам,защото имам реални сделки на нея
      Няма да правя реклама на търговци тук. Дай да купя физическо инвестиционно жълто на 102лв за грам, както казваш. Хайде покажи ми ти с линкове в гугъл, както тръбиш, че има такива цени на физическо жълто. Ако си купувал изибщо инвестиционно злато, когато е било това и на каква цена?

      Коментар


      • При златото както и при суровините тренда е за нагоре с първа цел 2060, според мен .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
          Спора за какво се води не мога да схавана? Не може ли да имаме и акции, и злато?
          Може,
          просто доста фенове на златото са станали такива от зомбирането за нищонеструващия долар А зомбираните стават агресивни при дисонанс.

          Коментар



          • Спор няма ,просто образовам разни деца тук.Деца,защото за мен хора който не знаят даже цената на златото, или пък препоръчват продажбата на 1кг в онлайн дюкяни в чужбина,не могат да се наречат сериозни инвеститори ,камо ли пък от тях съвети да взимаш.
            И като им кажеш ,че нямат нито опит,нито знания се сърдят


            Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
            Знаеш ли колко е цената на физическото жълто в момента на грам? В момента се купува на 115лв на грам, а продава около 125лв.
            Толкова ли си некадърен, че сам не можеш да си видиш тази информация. ....... Толкова ли си ограничен....
            Ако имаш някакви конструктивни въпроси ще ти отговоря с удоволствие. Ако са пак манипулативни, върни се и облъчвай другате за БФБ!
            А този пост е нещо като паметник на глупоста в този форум
            Човека с пяна на устата търсил някакви цени в гугъл , но даже и това не може да направи правилно, обяснява "умно" колко е цената на някой който купува/продава регулярно физическо злато и споделя опит от 1 лице,а не от линкове в гугъл.
            Този потребител е толкова ограничен,че чак не допуска ,че аз говоря от първо лице ....и съм трябвало като него да проверя цената в нета . Аве момче,аз няма какво да я проверявам,защото имам реални сделки на нея
            Last edited by petrg5s; 20.01.2023, 07:31.

            Коментар


            • Спора за какво се води не мога да схавана? Не може ли да имаме и акции, и злато?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                Когато не я знам, знам къде трябва да я проверя.
                5-6 часа ти дадох да не си се объркал,напомних ти и пак не разбираш.
                Ти наистина не знаеш какви са цените Кажи от къде ги вземаш тези числа,да ти кажа къде бъркаш
                В момента се купува на 115лв на грам, а продава около 125лв.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sssaaa

                  Имаш ли мнение или само тролиш? Сподели ни го, може и да има какво да научим.
                  В качеството си на какъв ме отчиташ? Много на сериозно си се взел.

                  10-15% а дори и повече предвид това, което става с банките из цяла Европа задължително следва да са в ценни метали. Пропорция 80-20% злато-сребро.

                  Сега за банките. Имам едно съмнение, когато масово започват да се сриват компютърни системи - работя с клиенти от различни европейски държави и чувам за всякакви абсурди: блокирани карти, изтрити банкови сметки, изключителна трудност при смяна на банка, много бавно връщане на собствените ни пари и т.н. И т.н.

                  Ако някой има друго обяснение, особено от лобито на информатиците, нека го сподели, но за мен си е ясен сигнал да си опичаме акъла.
                  Last edited by Arana; 19.01.2023, 16:03.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                    Когато не я знам, знам къде трябва да я проверя.
                    Хайде отивай другаде за БФБ шарани и им обясни за 2-та клика.
                    Ти уби всичко детско в мон амурски. Недей така с лошо де

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vgc Разгледай мнение

                      Тази снимка бе публикувана в този форум от преди месец, когато един като теб разсъждаваше за цената на златото. Последният ми линк сочи актуална цена и SGS CPI към края на миналата година http://www.goldchartsrus.com/chartst...ilverSSCPI.php, но както споменах някои съфорумници си се самоопределят с действията си като https://www.bgjargon.com/word/meanin...BA%D1%87%D0%B8
                      С уговорката, че не разсъждавам като него. Моята теза е в тотална контра, сиреч, златото е много недооценено (а среброто в пъти повече) и твоите диаграми от „неправителствени” източници не показват действителната (хипер)инфлация, но дори по тях се вижда, че кукловодите само да успокоят пъпетирията и лумпените, и ще видим лесно удвояване или утрояване.
                      А защо е с толкова ниска цена спрямо какво се е случило с валутите, в които се котира?
                      Основната причина - сивото банково счетоводство.
                      Last edited by Kris_; 19.01.2023, 13:45.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        А ти като си кадърен ,знаеш ли колко е цената на златото ?
                        Когато не я знам, знам къде трябва да я проверя.
                        Хайде отивай другаде за БФБ шарани и им обясни за 2-та клика.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                          "некви онлайн магазини" - а отсреща една от най-старите частни банки за уелтх мениждмънт в Австрия.
                          До скоро мислех че си завършил университет и вече поработваш обаче шансовете да си още в училище нарастват експоненциално с всеки следващ пост.
                          Излагаш се за пореден път.Под цени на златото има линк --> към 24/7 онлайн магазин за злато --> и който магазин дава еррор 503
                          Каква е тая банка няма голяма значение ,ако ще да е Bank of America.Бягаш от основата и се опиташ неуспешнo да се хванеш за някви сламки
                          Ето това е важното:

                          Вероятно цялата процедура ще е много по-лесна и много по-сигурна от това да чукна 2 пъти по мишката си и да продам акциите си на регулиран пазар
                          Last edited by petrg5s; 19.01.2023, 12:24.

                          Коментар


                          • "некви онлайн магазини" - а отсреща една от най-старите частни банки за уелтх мениждмънт в Австрия.

                            До скоро мислех че си завършил университет и вече поработваш обаче шансовете да си още в училище нарастват експоненциално с всеки следващ пост.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                              Знаеш ли колко е цената на физическото жълто в момента на грам? В момента се купува на 115лв на грам, а продава около 125лв. Само не ми казвай, че я гледаж в бижутерията или хартиено злато, което не е по различно от фиатките (затваря борсата/банката и си чао с обещанието че имаш жълто)?!?!?
                              Толкова ли си некадърен, че сам не можеш да си видиш тази информация.
                              А ти като си кадърен ,знаеш ли колко е цената на златото ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                                Издишате бе оркестъра - издишате и това е положението. Нямате нито аргументи, нито знания, не сте виждали дори абитуриентски ланец от 20 грама.
                                Ето едно място където може човек достатъчно тъп да си е купил злато да го продаде без да се налага да чака 2-3 часа да го режат! Няма и куршуми - максимум едно хубаво виенско кафе.
                                https://schelhammer.at/service/gold-...en/goldpreise/
                                Успех с продажбата на 1-2 килограма злато от БГ към некви онлайн магазини в чужбина.
                                Вероятно цялата процедура ще е много по-лесна и много по-сигурна от това да чукна 2 пъти по мишката си и да продам акциите си на регулиран пазар

                                ...на този линк за продаване , излиза еррор 503 ....Бих им доверил даже и десетки кг
                                Аве къде ви намират такива....


                                Last edited by petrg5s; 19.01.2023, 11:55.

                                Коментар

                                Working...
                                X