IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • VP,
    чувал съм че среброто е по волатилно, с по големи амплитуди и следва златото с известно закъснение... и се искат по здрави нерви при него

    поради факта че среброто не мое да си го купим без данък - то остава естествения инструмент за спекула; докато златото - както пеят Депеш Мода по един друг повод - е за “to have and to hold”

    btw,
    аз пък съм бос по металните (сребърни&ко ) ЕТФ, дайте некакви акъли за такива и през кои брокери ги държите?
    "the trend is your friend until the end..."

    Коментар


    • Последните 5 години винаги има някакво декемврийско дъно след което неизменно следва връх в следващите 2 до 5-6 месеца.
      За тази минала петилетка средната стойност декември е около 1150$ , а след броени месеци над 1320. Някъде към 15% средно.
      Дали тая година ще е различно... ?

      Коментар


      • Може ли да поясниш какво имаш предвид с този израз Има ли скрити рискове при металните ETF-ите в случай на волатилност, силно движение надолу / нагоре и т.н.? Има ли шанс да се разминат цените на дяловете с цената на суровините?

        За пръв път обмислям ETF по принцип и съм ... да кажем бос по темата. Всеки съвет е добре дошъл.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
          Здравейте, какво мислите за златен vs. сребърен ETF в момента? Не толкова дали е добра идея метален ETF, а какъв цвят да е...
          ако все пак си решил да взимаш ETF вземи 70% златен 30% сребърен примерно.
          аз лично не съм им фен на ЕТФ, защого ако стане грозно по пазарите може да им 'секвистират житцето' от високо ниво..
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Здравейте, какво мислите за златен vs. сребърен ETF в момента? Не толкова дали е добра идея метален ETF, а какъв цвят да е...

            Коментар


            • Един от уважаваните съфорумци-за жалост от доста време не е писал-неколкократно предупреждаваше за Дойче Банк...........вече е близко до нивата които той смяташе за интересни и пълни с изненада........Комерца като едното нищо ще струва скоро повече............
              Last edited by Hermes73; 10.12.2018, 18:43.

              Коментар


              • Като гледам всички данни от последният месец, месец и нещо, си мисля, че май навлизаме в рецесия, което ще бутне цената на златото във възходяща посока...

                Коментар


                • Бой по кратуната, само златото/среброто и долара държат цената си.
                  Meчките почват да слизат от върховете.

                  Коментар


                  • Да поотупаме прахоляка от темата.Доминото се реди и вече само слепите и глухите не усещат накъде духа вятъра........Кризата ще е толкова мащабна че не можем в момента да си я представим.Най-вероятно светът след нея ще е едно много по-лошо място за живеене от сега.А златото ще заблести отново

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                      Далио има 5%-6% дълга позиция в злато за хедж която си я подържа. Виж ако вдигне позицията на 10%-15% ще е новина и ясен бичи сигнал за златото така че нищо ново от Далио
                      Но на друга цена.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                        Далио има 5%-6% дълга позиция в злато за хедж която си я подържа. Виж ако вдигне позицията на 10%-15% ще е новина и ясен бичи сигнал за златото така че нищо ново от Далио

                        Коментар


                        • https://www.varchev.com/%D0%B2%D1%8F...8%D0%BC%D0%B0/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Sahib31 Разгледай мнение

                            Да, той често не е Ванга. Прогнозите му за злато или имоти обикновено като не са верни, ги гарнира с хомосекс фантазии
                            ама той значи затова прави една "прогноза" и после с месеци ни занимава с другите си терзания.
                            Last edited by RUBLA; 14.11.2018, 13:03. Причина: Спазвайте добрия тон!
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                              не виждам безусловният експерт по златото, единствения който бие за удоволствие форекса, гадателя за цените на имотиту и всичко останало ...
                              какво ли обяснение ще има този път?! "аз да не съм ванга" или "всички са безхаберници"
                              Да, той често не е Ванга. Прогнозите му за злато или имоти обикновено като не са верни, ги гарнира с хомосекс фантазии

                              Коментар


                              • не виждам безусловният експерт по златото, единствения който бие за удоволствие форекса, гадателя за цените на имотиту и всичко останало ...
                                какво ли обяснение ще има този път?! "аз да не съм ванга" или "всички са безхаберници"
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X