IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от KrassyAndreev Разгледай мнение
    Ако мога да се поставя на мястото на тези, които са инвестирали в злато щях да се разкъсам от радост и тъга
    Ще се ядосвам, че поскъпва и не мога да купя още /на хубава цена/ и ще се радвам, че това, което имам става по-скъпо!
    Дълбок познавач си на инвестиралите в злато

    Коментар


    • Ако мога да се поставя на мястото на тези, които са инвестирали в злато щях да се разкъсам от радост и тъга
      Ще се ядосвам, че поскъпва и не мога да купя още /на хубава цена/ и ще се радвам, че това, което имам става по-скъпо!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
        архитекта и петрог5счо къде са, да кажат за късото
        Пак са окъсили трифазния ток, ама поне сме им свикнали.
        Имайте предвид, че в момента цената на жълтото е под сериозен натиск, предвид сметкаджийската стакмистика за инфлацията. Според мен някъде около Q2 и Q3 ще стане цирк с цената и спокойно може да се видят едни 15-20% ръст в $. Въпросът лично за мен е единствено как това ще се отрази в Евро.

        Коментар


        • архитекта и петрог5счо къде са, да кажат за късото
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
            златари

            нещо измамната ви анти корелация между злато и индекси изчезна. златото и еверйските индекси дигат заедно

            според мен скоро всички ще бъдете фалирани с тия дълги
            пускай късите и се дръж
            препоръка е

            Коментар


            • златари

              нещо измамната ви анти корелация между злато и индекси изчезна. златото и еверйските индекси дигат заедно

              според мен скоро всички ще бъдете фалирани с тия дълги

              Last edited by the architect; 29.11.2023, 04:09.

              Коментар


              • Калински, гледай какво правят големите играчи, а не какво приказват, че ще правят. Можеш да се ориентираш за посоката на жълтото и като гледаш действията на ЦБ и тяхната програма TTP. От изключителна важност е дали стигнахме края на лихвените увеличения, ако да, то следващата стъпка е да се следи Баланса. При високи лихви, златото не е нинтересно.Инфлацията в момента е в паритет спрямо политиката на ЦБ, но и трябва време при тези условия за да бъде овладяна. Съответно не би трябвало да има шокови корекции в цената на жълтото в този период, но по-скоро би трябвало да падне малко като цена, тъй като се вижда известна стабилност и резултати от действията на ЦБ, а това успокоява пазарите.
                Ключът кога е добър момент за вход бих казал, че е точно преди да стане ясно, че банките ще намалят лихвите.
                Пробва ли с рискови инвестиции в Крипто? Недей налива всичко в жълто, при мен е около 5-10% само. С жълтото ще съхраниш стойност въпреки рисковете и трудностите да го притежаваш.
                Въпреки всичко написано по-горе, не веднъж съм писал, че на каквато и цена да го купиш това жълто е без съществено значение в дългосрочен план.
                Успех!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от KalinG Разгледай мнение
                  Тоест ти си за спад?
                  Чакам го да иде на магнита,чиято локация е посочена в предния пост.
                  Там ще видим как ще се държи,какъв "price action" ще има в тази важна зона и ще РЕ анализираме отново
                  Не сме врачки все пак.
                  А движенията ги отиграваме в криптото х100
                  Last edited by petrg5s; 24.11.2023, 18:45.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                    Все още го чакам тук

                    Тоест ти си за спад?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от KalinG Разгледай мнение
                      Здравейте, на къде се е запътил златцето. Ще ходи ли на горе или пък ще слиза? Бих искал да си купя малко физическо, но се чудя дали сега е момента или малко да изчакам.
                      Някой казват 2500, ама по-натам
                      А други щяло да слиза на долу
                      Та ще има ли черен петък за жълтото, е така да сложа нещо под елхата...
                      Все още го чакам тук

                      Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                      Златото ще поспре на годината в момента

                      Коментар


                      • Здравейте, на къде се е запътил златцето. Ще ходи ли на горе или пък ще слиза? Бих искал да си купя малко физическо, но се чудя дали сега е момента или малко да изчакам.

                        Някой казват 2500, ама по-натам

                        А други щяло да слиза на долу

                        Та ще има ли черен петък за жълтото, е така да сложа нещо под елхата...

                        Коментар


                        • Не знам за "глава и рамене",но влезна целия и всякакви "хеджове" отново отидоха "на кино"

                          Добре поне ,че "пази" от Шарлатанска инфлация,че тоя кОкОрчо пак взе да вдига всичко.
                          Last edited by petrg5s; 11.11.2023, 07:04.

                          Коментар


                          • Златото пада до 1700, прави класически обратни "глава и рамене" и после газ до над 3000. Идеалния сценарий, но без препоръки

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                              Пак ли клошарски сметки правиш с ТА?

                              буутаааййи архитектчоо!
                              пускай боНбите
                              само не си помисляй да залагаш пари
                              Last edited by aleks262; 10.11.2023, 20:13.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                                как е златари


                                Пак ли клошарски сметки правиш с ТА?

                                Коментар

                                Working...
                                X