IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Било ли балон златото!? Бе вие у ред ли сте, кое матрялно не е балон!?,. Г-н сатана, достоен си за уважение, Почитания!!! Master of Puppets
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

      Ако си намерил наистина около 50 дка на едно място, а не раздробени парчета и цената наистина ти е тази (около 700лв. на дка) , и категорията ако е тази , а не някой каменист чукар, ...аз не бих се замислил изобщо .
      към 800 ще ида да видя защото на приказки всичко е супер, но на живо я гора, я чукар
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        пловдивско, 4-5
        все още не са полудяли като в североизтока, но за мен е ок цена до 1000 кинта на декар. приемам го като авантюра с елементи на дългосрочна инвестиция нека видим първо как и дали ще има предлагане , за да се акумулира и какво ще стане със субсидии и драми при земеделците.

        малини , ягоди и череши искат много ръчен труд и се стига до проблемът с работната ръка и 'сериозността' на ромеите. ровя за други култури който позволяват механизирано гледане колкото се може повече.

        поздрави

        ПП хермес имал лс
        Ако си намерил наистина около 50 дка на едно място, а не раздробени парчета и цената наистина ти е тази (около 700лв. на дка) , и категорията ако е тази , а не някой каменист чукар, ...аз не бих се замислил изобщо .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          Проблема в момента е че повечето еко производители нямат капитала необходим за достатачно мащабно производство.А и такъв проект е добре да се осъществи със собствени средства да не те притискат банки и време.Аз съм принципен противник на КрЕдИтА.
          + 1 Кредита в даден момент не те прави по-различен от крепостния селянин, но малко хора го съзнават. Свободата струва пари (или проуснати ползи в случая)

          За био-то не всичко е трудно за съхранение - например био лещници. имат доста голям срок и сравнително лесно съхранение и транспорт. Въпросът е да се изгради градина - това ми е една от опциите върху които размишлявам.

          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

            Еко продукцията трудно се изнася, защото няма количества и е нетрайна, консумира се в малки количества на местния пазар , но земята едва ли ще падне толкова много, колкото прогнозира кондора , защото трябва и да се яде , а и инфлацията започва очевадно да ни подпира !
            Проблема в момента е че повечето еко производители нямат капитала необходим за достатачно мащабно производство.А и такъв проект е добре да се осъществи със собствени средства да не те притискат банки и време.Аз съм принципен противник на КрЕдИтА.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


              73 , ти да нямаш некоя черешова градина. Ако имаш черешова правиш ли. Алкохола може да е също много силна валута не подлежаща на обезценка и удобна за размяна. И да ти кажа честно нещо не ми се връзва много висока цена на златото и голям еко пазар на храните. Висока цена на златото по - скоро е свързана с растящ главоломно пазар на оръжие . Всеки сам да си прави изводите.
              По принцип златото ми е застраховка и евентуална добра възможност.За сега съм далече от градините.Но храната е също ценна валута...............Делчо добре го е написал.Оглеждам се за сектор който може да е успешен на пазара в ЕС и смятам еко храните за такъв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                В кой район е земята и коя категория е ?
                пловдивско, 4-5
                все още не са полудяли като в североизтока, но за мен е ок цена до 1000 кинта на декар. приемам го като авантюра с елементи на дългосрочна инвестиция нека видим първо как и дали ще има предлагане , за да се акумулира и какво ще стане със субсидии и драми при земеделците.

                малини , ягоди и череши искат много ръчен труд и се стига до проблемът с работната ръка и 'сериозността' на ромеите. ровя за други култури който позволяват механизирано гледане колкото се може повече.

                поздрави

                ПП хермес имал лс
                Last edited by bertram; 28.05.2018, 22:30.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  пичове,
                  тука сме се събрали една банда ... вече се оглеждам за земя. не се майтапя ще ходя тези дни да гледам една нива цяло парче малко под 50 декара.
                  дано е читава...аз от земя много не разбирам , но ще се уча в движение и ще разчитам на помощ от приятели и близки които ги разбират тия работи.

                  в района , който гледам 1 декар е около 25 унции сребро (на монетки по 1 унция го смятам - 16.50Е) мисля да отворя позиция и да добавям.
                  искрено се надявам да престанат вече с тия простотии субсидии за декар (тикви и тн) и да преминат на заплащане на продадена С ФАКТУРА! продукция. така ще отпаднат доста малоумни дерибеи по места и ще има земя за който иска да се занимава с някакво земеделие без да е алчен , прост и скъсан. Тогава ще се взима още .

                  поздрави

                  ПП собствена земя, собствена техника (или наета без лизинги),учене и търпение .. пък може и да излезе нещо.
                  Земята ползвана за създаване на насъждения от рода на малини ягоди и череши според мен ще носи добри доходи ако отделяш нужното време усилие и имаш търпение.Аз също се оглеждам за имот в предпланините от 50-100 декара но трудно се намира такъв на подходящото място до вода.Идеята ти е добра.Поздрави.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    пичове,
                    тука сме се събрали една банда ... вече се оглеждам за земя. не се майтапя ще ходя тези дни да гледам една нива цяло парче малко под 50 декара.
                    дано е читава...аз от земя много не разбирам , но ще се уча в движение и ще разчитам на помощ от приятели и близки които ги разбират тия работи.

                    в района , който гледам 1 декар е около 25 унции сребро (на монетки по 1 унция го смятам - 16.50Е) мисля да отворя позиция и да добавям.
                    искрено се надявам да престанат вече с тия простотии субсидии за декар (тикви и тн) и да преминат на заплащане на продадена С ФАКТУРА! продукция. така ще отпаднат доста малоумни дерибеи по места и ще има земя за който иска да се занимава с някакво земеделие без да е алчен , прост и скъсан. Тогава ще се взима още .

                    поздрави

                    ПП собствена земя, собствена техника (или наета без лизинги),учене и търпение .. пък може и да излезе нещо.
                    В кой район е земята и коя категория е ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      от къде?
                      От стар доставчик от акциона-жалко че съсипаха там търговийката .Все пак намираме начин.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                        Ще дам още един пример защо смятам златото за добра инвестиция.След определена сума пари не е важно колко е доходноста.По-важно според мен е сигурноста.Лично аз ако не инвестирам в злато бих закупил земеделска земя.СМЯТАМ ЗЛАТОТО И ЗЕМЕДЕЛСКАТА ЗЕМЯ ЗА НАЙ-БЕЗРИСКОВИТЕ АКТИВИ.Аритметиката е проста.Имаш примерно 500к.Това грубо са 420-440 декара земя в Дунавската равнина.Рентата е около 4-4.5% годишно.За 30 години както и да смяташ трудно дори и с реинвестиране в нови имоти ще постигнеш повече от 250-300% възвращаемост.Мисля че има прекалено много дисбаланси в света и за тези 30 години има голяма вероятност да има голям срив в системата-100% нищо не е сигурно но има голяма вероятност.Предишния път -преди 45 години започна процеса-златото повиши цената си с 2600% а среброто постигна 4500% възвращаемост при подобна ситуация.
                        пичове,
                        тука сме се събрали една банда ... вече се оглеждам за земя. не се майтапя ще ходя тези дни да гледам една нива цяло парче малко под 50 декара.
                        дано е читава...аз от земя много не разбирам , но ще се уча в движение и ще разчитам на помощ от приятели и близки които ги разбират тия работи.

                        в района , който гледам 1 декар е около 25 унции сребро (на монетки по 1 унция го смятам - 16.50Е) мисля да отворя позиция и да добавям.
                        искрено се надявам да престанат вече с тия простотии субсидии за декар (тикви и тн) и да преминат на заплащане на продадена С ФАКТУРА! продукция. така ще отпаднат доста малоумни дерибеи по места и ще има земя за който иска да се занимава с някакво земеделие без да е алчен , прост и скъсан. Тогава ще се взима още .

                        поздрави

                        ПП собствена земя, собствена техника (или наета без лизинги),учене и търпение .. пък може и да излезе нещо.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Днес и аз купих физическо сребро.
                          от къде?
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kondora
                            Както и в повечето си постове........... и тук пак бъркаш..........100%..........
                            Възможно е. Възможно е и обратното. Бъди здрав.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Европа е гладна за чиста екологична земеделска продукция добита без препарати и изкуствена тор.Проблема е че голямата част от еко стопанствата са дребни и не могат да стигнат до този обещаващ пазар.Има много пари в определени сегменти на еко производството.
                              Еко продукцията трудно се изнася, защото няма количества и е нетрайна, консумира се в малки количества на местния пазар , но земята едва ли ще падне толкова много, колкото прогнозира кондора , защото трябва и да се яде , а и инфлацията започва очевадно да ни подпира !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                Европа е гладна за чиста екологична земеделска продукция добита без препарати и изкуствена тор.Проблема е че голямата част от еко стопанствата са дребни и не могат да стигнат до този обещаващ пазар.Има много пари в определени сегменти на еко производството.

                                73 , ти да нямаш некоя черешова градина. Ако имаш черешова правиш ли. Алкохола може да е също много силна валута не подлежаща на обезценка и удобна за размяна. И да ти кажа честно нещо не ми се връзва много висока цена на златото и голям еко пазар на храните. Висока цена на златото по - скоро е свързана с растящ главоломно пазар на оръжие . Всеки сам да си прави изводите.

                                Коментар

                                Working...
                                X