IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Европа е на 2 скорости. Проблемът е, че югът иска да харчи докато лихвите са ниски, а швабите започват да се усещат какво ще се случи... работата отива на разкрач сериозен в политиката.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

      Ми не е далече момента! Какво се случва днес с DB? Италия никога вече не може да кротне, независимо дали се касае до есента или за 1 година!

      Който е следил какво съм писал знае прогнозата ми за Еврозоната и ЕС и че валутата на истината е долар! Само до преди 6 месеца се говориха някакви абсурдизми за ЕС и зоната. Разцвет, простотии! Тогава беше периода когато еврото скачаше. Къде сме обаче днес? Спадащо индустриално производство, затъващи банки повсеместно, никакви изгледи за вдигане на лихви, и няколко страни пред революция, които са кипящи гърнета.


      Когато започнат да се случват процесите златото може 30% надолу или 30% нагоре. Никой не знае. 2 години по късно обаче след началото на старта на процесите ще има 200...300...500...800%....
      +1

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Колко скоро, бе Делчо? Става малко като в оная пиеса: “В очакване на Годо”.
        Ми не е далече момента! Какво се случва днес с DB? Италия никога вече не може да кротне, независимо дали се касае до есента или за 1 година!

        Който е следил какво съм писал знае прогнозата ми за Еврозоната и ЕС и че валутата на истината е долар! Само до преди 6 месеца се говориха някакви абсурдизми за ЕС и зоната. Разцвет, простотии! Тогава беше периода когато еврото скачаше. Къде сме обаче днес? Спадащо индустриално производство, затъващи банки повсеместно, никакви изгледи за вдигане на лихви, и няколко страни пред революция, които са кипящи гърнета.


        Когато започнат да се случват процесите златото може 30% надолу или 30% нагоре. Никой не знае. 2 години по късно обаче след началото на старта на процесите ще има 200...300...500...800%....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kondora
          Как се ''оформя позиция'' , че и с ''добавки '' във земеделска земя ............ ????
          На ден по кв.м или на седмица по акър ................
          забиваш пръста в 1-2 землища, взимаш приерно 50 декара и обявяваш че взимаш още.
          ако излезе и искаш взимаш..това е процес които може да се разтегли с години.
          от 50 да идеш на 500 декара... никога не се знае.

          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            10x(y) май само ти ме разбра! все е нещо!(благодаря)
            Тук само някакви мишоци,дето си мислят, че са фанали дедо господ за пишльока.
            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

              +100
              10x(y) май само ти ме разбра! все е нещо!(благодаря)
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Било ли балон златото!? Бе вие у ред ли сте, кое матрялно не е балон!?,. Г-н сатана, достоен си за уважение, Почитания!!! Master of Puppets
                +100
                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                  Вече не , но са му трябвали цели три години , за да разбере , че не е неговото амплоа . Представям си колко много баби е оставил без зъби в с.Церово .
                  коцето мисля, че беше детски зъболекар ... млечните зъби не болят.


                  отклонихме се от темата ( и аз вина имам)

                  според мен ако има среща Тръмп - Ким ... това може да се използва като събитие, което да оправдае разпродажби при златото.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                    Вече не , но са му трябвали цели три години , за да разбере , че не е неговото амплоа . Представям си колко много баби е оставил без зъби в с.Церово .
                    Е тя и Лили Иванова от Исперихово е била мед-сестра, не бъди такъв максималист. дай им шанс ))))
                    И елена Рудолф има рога )))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto

                      Не мисля. че той го практикува това,дори и да искаш (y) И аз не бих .. при него
                      Вече не , но са му трябвали цели три години , за да разбере , че не е неговото амплоа . Представям си колко много баби е оставил без зъби в с.Церово .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        Дядо Коледа (Y) С уважение, но няма геодезист (по професия), който да не разбира от скици !!
                        По принцип си прав , но ще добавя , че Коцето -Калки по професия е зъболекар, но аз не бих си лекувал зъб при него.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kondora

                          че някой въобще говорил ли е за бързо, експлозивно , неспирно покачване , подобно на РАЛИ ...................
                          Поне в рамките на ЕДНА ГОДИНА.............не се сещам..............

                          Ти ???
                          Или пък от толкова за теста на 1150-1180. Най-големият майтап е, че това се говори от нива 1220 и пак беше тотална греда. Или да чака нови върхове на евро/долар точно преди да започне сопола. Лудница са там нещата, във всеки смисъл. Както е тръгнало, ще трябва да основе цяла нова "триада" профили да измият срама.

                          По темата:
                          И днес долар/злато-сребро продължиха да чупят корелацията по безпрецедентен начин. Когато имам време, ще проверя кога за последно се е наблюдавал подобен нейн разпад, но едва ли е било по-рано от миналото десетилетие.

                          Определено радва очите, особено когато се случва, защото отказва да пробие "случайното" дъно при 1283 и 16.00 при среброто. А от друга страна доларът си коригира целият ръст от дъното при ок. 1.04. Остава вариантът да сме се отправили към нива под паритета /вариант, разглеждан от стамба/, но за мен това не е вероятна хипотеза. По-вероятно виждаме финалните движения на поскъпването преди нов импулс на евро/долар, а как металите ще се възползват от него - предстои да видим.

                          За ЗЗ: харесват ми като клас актив, който бих притежавал. По-скоро мерак са ми в момента, ако трябва да съм обективен. Може и да не е най-подходящото време да се влезе, съдейки по сентимента /почти еуфоричен/. Като нищо може да прибилжаме локален връх, но при нещо подходящо, с кеф бих почнал да оформям позиция. Ако падне, с още по-голям кеф ще я допълня.


                          Поздрави

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                            Съвет, вземи със себе си и геодезист, който разбира от скици и земеразделяне , за да не ти покажат нечия чужда хубава нива. Срещу скромен комисион 50-100лв., не вярвам да ти откажат.
                            Дядо Коледа (Y) С уважение, но няма геодезист (по професия), който да не разбира от скици !!
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              към 800 ще ида да видя защото на приказки всичко е супер, но на живо я гора, я чукар
                              Съвет, вземи със себе си и геодезист, който разбира от скици и земеразделяне , за да не ти покажат нечия чужда хубава нива. Срещу скромен комисион 50-100лв., не вярвам да ти откажат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                пловдивско, 4-5
                                все още не са полудяли като в североизтока, но за мен е ок цена до 1000 кинта на декар. приемам го като авантюра с елементи на дългосрочна инвестиция нека видим първо как и дали ще има предлагане , за да се акумулира и какво ще стане със субсидии и драми при земеделците.

                                малини , ягоди и череши искат много ръчен труд и се стига до проблемът с работната ръка и 'сериозността' на ромеите. ровя за други култури който позволяват механизирано гледане колкото се може повече.

                                поздрави

                                ПП хермес имал лс
                                Малините могат да се механизират изцяло.Трябва обаче добър капитал.Комбайна за бране е доста скъп.Но пазара за еко малини в ЕС е много добър и се разраства.Търсенето и в Азия не е малко.

                                Коментар

                                Working...
                                X