IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kondora
    Това е мото на губещите и '' вечно падащите '' ............. Като опит за защита ............
    И точно то е ..... '' не мъжко '' . Мъжете ритат , дорде мърда ............ за да пресекат всякакъв опит за ставане ......
    Така конфликтът е кратък ..............
    Казвам ти го от опит ..............
    Ти от каква позиция се изказа ???? Сантимент ???
    пп. Не познавам викинга ............. Аз съм Кондор !
    Както кажеш. Позицията ми е на живял малко повече от теб човек, скъпи ми баце/кондор/рагнар и прочее жители на валхала. Хайде със здраве.

    Поздрави там Тор от мене и му кажи, че тука е луд купон

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
      Я,Агро тема

      Аз пък съм накупил сребро,физическо и хартиено
      Днес и аз купих физическо сребро.

      Коментар


      • Я,Агро тема

        Аз пък съм накупил сребро,физическо и хартиено
        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kondora

          В идващите 10 години ще падне поне с 30 %...............
          В момента ,който спрят евросубсиидите............много дребни и средни ще се откажат ...............
          На другите ще им спадне печалбата , което ще доведе до спад на рентата................
          Доста от рентиерите ще решат , че ''вече няма сметка'' ...........което ще доведе до до много обяви за продажба - първоначално на висока цена, но след свалянето й от първия ''тарикат'' , процеса ще тръгне лавинообразно......................
          На първо време може и така да стане.В момента ние развихме най-нископечалившото производство в земеделието-това на зърнените храни .Парите са в посочените от мен сигменти и рано или късно земеделието ни ще се преформира.Тези лантифудии с ниска добавена стойност и щедри евросубсидии ще са до време.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

            И сливата
            Европа е гладна за чиста екологична земеделска продукция добита без препарати и изкуствена тор.Проблема е че голямата част от еко стопанствата са дребни и не могат да стигнат до този обещаващ пазар.Има много пари в определени сегменти на еко производството.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              В интерес на истината от земеделската земя при правилно инвестиране в трайни насаждения може да се получи много добра макар и нередовна доходност в зависимост от реколтата.Малината ягодата и черешата са много добри и с бъдеще култури.Поздрави.
              И сливата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kondora
                че някой въобще говорил ли е за бързо, експлозивно , неспирно покачване , подобно на РАЛИ ...................
                Поне в рамките на ЕДНА ГОДИНА.............не се сещам..............
                Ти ???
                Добре бе добре. От мен едно да знаеш. Паднал не се рита. Не е мъжко, Рагнар. А мирясай вече.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Да и за мен това са топ инвестициите в стагфлационна среда. С лекото уточнение че субсидиите могат да изчезнати да бъдат заменени от високи данъци всякакви други регулации. Притежаването на анонимно физическо злато е най - сигурно, малко вероятно е принудително изкупуване на определена цена на глобално ниво. Може да има проблем при трансфера му. Поздрави.
                  .
                  В интерес на истината от земеделската земя при правилно инвестиране в трайни насаждения може да се получи много добра макар и нередовна доходност в зависимост от реколтата.Малината ягодата и черешата са много добри и с бъдеще култури.Поздрави.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                    Ще дам още един пример защо смятам златото за добра инвестиция.След определена сума пари не е важно колко е доходноста.По-важно според мен е сигурноста.Лично аз ако не инвестирам в злато бих закупил земеделска земя.СМЯТАМ ЗЛАТОТО И ЗЕМЕДЕЛСКАТА ЗЕМЯ ЗА НАЙ-БЕЗРИСКОВИТЕ АКТИВИ.Аритметиката е проста.Имаш примерно 500к.Това грубо са 420-440 декара земя в Дунавската равнина.Рентата е около 4-4.5% годишно.За 30 години както и да смяташ трудно дори и с реинвестиране в нови имоти ще постигнеш повече от 250-300% възвращаемост.Мисля че има прекалено много дисбаланси в света и за тези 30 години има голяма вероятност да има голям срив в системата-100% нищо не е сигурно но има голяма вероятност.Предишния път -преди 45 години започна процеса-златото повиши цената си с 2600% а среброто постигна 4500% възвращаемост при подобна ситуация.
                    Да и за мен това са топ инвестициите в стагфлационна среда. С лекото уточнение че субсидиите могат да изчезнати да бъдат заменени от високи данъци всякакви други регулации. Притежаването на анонимно физическо злато е най - сигурно, малко вероятно е принудително то му изкупуване на определена цена на глобално ниво. Може да има проблем при трансфера му. Поздрави.
                    .
                    Last edited by Todor Sabev; 28.05.2018, 21:06.

                    Коментар


                    • Търпението е умение , добродетел , но и изпитание, както и винаги подобаващо възнаградено !

                      Коментар


                      • Ще дам още един пример защо смятам златото за добра инвестиция.След определена сума пари не е важно колко е доходноста.По-важно според мен е сигурноста.Лично аз ако не инвестирам в злато бих закупил земеделска земя.СМЯТАМ ЗЛАТОТО И ЗЕМЕДЕЛСКАТА ЗЕМЯ ЗА НАЙ-БЕЗРИСКОВИТЕ АКТИВИ.Аритметиката е проста.Имаш примерно 500к.Това грубо са 420-440 декара земя в Дунавската равнина.Рентата е около 4-4.5% годишно.За 30 години както и да смяташ трудно дори и с реинвестиране в нови имоти ще постигнеш повече от 250-300% възвращаемост.Мисля че има прекалено много дисбаланси в света и за тези 30 години има голяма вероятност да има голям срив в системата-100% нищо не е сигурно но има голяма вероятност.Предишния път -преди 45 години започна процеса-златото повиши цената си с 2600% а среброто постигна 4500% възвращаемост при подобна ситуация.
                        Last edited by Hermes73; 28.05.2018, 20:19.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                          Това е въпрос за много много пари.Лично аз се ръководя от максимата че чадър се купува във слънчево и топло време слагаш го в раницата и толкоз.Може да мине доста време.............Рано или късно ще ти дотрябва ......бъркаш в раницата и го вадиш.Няма как да се прогнозира момента.Но може да се види тенденцията.Оттам насетне всеки решава за себе си.Нееднократно съм писал и ще се повторя -ЗЛАТОТО СЕ КУПУВА С ПАРИ КОИТО СЪЗНАТЕЛНО КОНСЕРВИРАШ ЗА НЕОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ КАТО РЕЗЕРВ.
                          По това спор няма. Просто като кажат “скоро” не ми е съвсем реално. Доста се задържаха нещата в мъртва точка.
                          Last edited by Selena; 28.05.2018, 20:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Колко скоро, бе Делчо? Става малко като в оная пиеса: “В очакване на Годо”.
                            Това е въпрос за много много пари.Лично аз се ръководя от максимата че чадър се купува във слънчево и топло време слагаш го в раницата и толкоз.Може да мине доста време.............Рано или късно ще ти дотрябва ......бъркаш в раницата и го вадиш.Няма как да се прогнозира момента.Но може да се види тенденцията.Оттам насетне всеки решава за себе си.Нееднократно съм писал и ще се повторя -ЗЛАТОТО СЕ КУПУВА С ПАРИ КОИТО СЪЗНАТЕЛНО КОНСЕРВИРАШ ЗА НЕОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ КАТО РЕЗЕРВ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                              Взехте да се отчайвате вече, от толкова години чакане.
                              То продължава да си е застраховка. Няма отчайване, но го няма и предишния ентусиазъм. Факт.

                              Коментар


                              • Последните 2 години златото се покачва средно всеки месец със 1 бургер ...относно заблестяването вече съм скептик защото цената се решава от юдеите не от пазара а пазара е само прах в очите
                                Вся Власть Советам

                                Коментар

                                Working...
                                X