IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
    Който си е купил физическо злато последните 8 години нищо не е спечелил.
    Браво Айнщайн.
    Ако обаче удвоим периода,човека ще е направил над +300%

    Коментар


    • Който си е купил физическо злато последните 8 години нищо не е спечелил.

      Коментар


      • Месечен чертеж,голд .13 годишна тренд линия,не е шега работа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
          Алооо златарите, скоро не сте давали прогнози.
          А вие книжарите давали ли сте?
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • Алооо златарите, скоро не сте давали прогнози.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

              До тук добре ...........

              Така ..........
              Прибрани и продажбите ( сутринта ) ...... прибрани и покупките , които отворих сутринта ...........

              Тук , вече се изчаква , защото е възлово място за реализиране на модела с още едно дънце под 1160 ....... Бях писал ,че има вероятност (малка ) за него.
              Е......ако ще го прави оттук трябва да започне ........ Качване над 1212 ще е сигнал ., че няма да се състои ............

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение
                Да вдигнем малко темата , че от троловете в ''Политика'' , човек не може да поспори за нещо наистина струващо си ....
                Това за сега е виждането ми за пътя на Златан , в близките дни !
                Видно е , че ново дъно НЕ очаквам , но ако все пак ме изненада пазара , ще бъде с '' няколко пробити доларчета '' по надолу - не повече !!!!

                Най - общо - очаквам ръст - до към 1285 / 1300 , без да уточнявам с подробности , вида на структурата на движението , до там
                Нагледно - очаквам движение по синията или червената пунктирана линия ....................
                До тук добре ...........

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  Къде виждаш дъното? под 1,000 долара ? през 2019-та или ?
                  Сегашното е на 1045 .......... , така че - Да - под 1000
                  За време ..... е трудно .... дори невъзможно да се гадае ............
                  Нито един вид анализ не включва фактора '' време '' ............... може би , само , модификацията на вълновия анализ по Нийли ............. Но е бошлаф..
                  Пример : Чакаме корекция в някоя двойка , от 0.90 - да кажем до 0.70 .................
                  Тя може да се осъществи и като бърз зигзаг , за месец , но може да бъде и дълъг протяжен триъгълник движещ се хоризонтално и да отнеме 8-9 месеца .................
                  Тоест ..... знaeм за движението , като такова че ще се случи , но не и вида и времето за което ще стане ..................
                  Нещо подобно е спора ми с ехххх- а ..............
                  Знаех , че е нужен този спад , но ме изненада по времетраене ............... С точно горния пример - можеше и да е зиг - заг ( бързо - още когато започнахме спора ) . оказа се бавен и муден триъгълник

                  Казах , че основните варианти съм ги свел до 3 .............
                  Най - общо казано - за хора който не търгуват ежедневно или ежеседмично - според мен , преди да има нови върхове над 1920 - ще има ново дъно под 1000 .............
                  За другите .............. вървим ден за ден ....седмица за седмица .....в опитите да разчетем Пазаря !!!
                  Last edited by Kondora; 14.09.2018, 16:00.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                    Явно , все не можем да се разберем тук у форума ..................
                    Значи , ако си забелязал , дадената графика е на Н1 фрейм ..............
                    Показал съм очаквано от мен движение в рамките на близките месец / два ? ..............
                    Дилемата , в момента е 1285 / 1300 от тук или 1285/1300 с ново микро дънце ( 85/15 % )

                    Това имам предвид , като казвам , че '' не очаквам ново дъно '' - тоест сега .
                    Иначе на Седмична и Месечна Ново Дъно ЩЕ има .............. но то е напред във времето .....
                    НО ЩЕ ИМА ......... и точно при него бъговете ще бъдат яко стресирани и повечето ''окапали ''
                    И Тогава ще тръгне ................... ТHE RALLY


                    Аз показвам какво ще търгувам в близките дни и седмици ....................

                    пп . Хубавото е че с този спад , се поизчистиха варианти и реално в момента има 3 основни (на голема графика ) , всеки със свойте нива на потвърждение и е по лесничко за търговия ..............
                    Къде виждаш дъното? под 1,000 долара ? през 2019-та или ?
                    Last edited by RUBLA; 14.09.2018, 17:55.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Бе не е баш тъй.
                      На годишна база тенекето е 9% надолу и в евро макар последното да е само 2.5% по слабо от зеления.
                      И при йената същата работа, макар да не се променила спрямо $.

                      Баце, то верно че почнаха умните да се удължават, ама доста все още голди и силвърбъгчета има по клонаците.
                      Тия твоите пунктири ми се струват малко плитички та да се изтръскат достатъчно по шубраците.
                      ...
                      Явно , все не можем да се разберем тук у форума ..................И '' модерните '' , като тръкнат некой пост с по - пиперлива дума , а иначе с ценно съдържани , върви се разбирай .....................
                      Значи , ако си забелязал , дадената графика е на Н1 фрейм ..............
                      Показал съм очаквано от мен движение в рамките на близките месец / два ? ..............
                      Дилемата , в момента е 1285 / 1300 от тук или 1285/1300 с ново микро дънце ( 85/15 % )

                      Това имам предвид , като казвам , че '' не очаквам ново дъно '' - тоест сега .
                      Иначе на Седмична и Месечна Ново Дъно ЩЕ има .............. но то е напред във времето .....
                      НО ЩЕ ИМА ......... и точно при него бъговете ще бъдат яко стресирани и повечето ''окапали ''
                      И Тогава ще тръгне ................... ТHE RALLY

                      Аз показвам какво ще търгувам в близките дни и седмици ....................

                      пп . Хубавото е че с този спад , се поизчистиха варианти и реално в момента има 3 основни (на голема графика ) , всеки със свойте нива на потвърждение и е по лесничко за търговия ..............
                      Last edited by Kondora; 14.09.2018, 19:38.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        5% е малко с тия печатници и балони при акциите си мисля, че 10% е минимума
                        Даже повече според мен. Земеделска земя също е добър хедж и освен това носи рента.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                          Моята стратегия включва златото във форма на златни монети за около 5% от целия ми капитал. Това ми е една от застраховките при голям срив. Не е ясно, дали ще проработи, затова имам и други. И среброто може да е евентуално такава застраховка, не се знае и при него какво ще стане - може да хвръкне и 35 пъти. Дали ще падне на 900$ златото или не, това не ме вълнува, то не е купувано за спекула или печалба, то си седи и това е. Мога да си го позволя и да не въртя парите, вложени в него.
                          5% е малко с тия печатници и балони при акциите си мисля, че 10% е минимума
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Моята стратегия включва златото във форма на златни монети за около 5% от целия ми капитал. Това ми е една от застраховките при голям срив. Не е ясно, дали ще проработи, затова имам и други. И среброто може да е евентуално такава застраховка, не се знае и при него какво ще стане - може да хвръкне и 35 пъти. Дали ще падне на 900$ златото или не, това не ме вълнува, то не е купувано за спекула или печалба, то си седи и това е. Мога да си го позволя и да не въртя парите, вложени в него.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                              Да пада или да се дига все е 2000 пв унцията.
                              Стабилен лев /евро/
                              Бе не е баш тъй.
                              На годишна база тенекето е 9% надолу и в евро макар последното да е само 2.5% по слабо от зеления.
                              И при йената същата работа, макар да не се променила спрямо $.

                              Баце, то верно че почнаха умните да се удължават, ама доста все още голди и силвърбъгчета има по клонаците.
                              Тия твоите пунктири ми се струват малко плитички та да се изтръскат достатъчно по шубраците....

                              Коментар


                              • Не е хартиено ,ако искаш купи си от Тавекс колкото душа желае.

                                Коментар

                                Working...
                                X